Zadaniem „Arki” zawsze był standard uczenia oraz przygotowanie uczniów do życia zgodnie z nauką Jezusa. Pedagodzy Arki starają się traktować uczniów jako osoby, z których każda ma talent, a nadrzędnym celem jest uświadomienie dzieciom, że jako ludzie zostały stworzone na podobieństwo Boga i to czyni ich wartościowymi osobami.
Zofia Lewandowska
była pani dyrektor
W koszt czesnego wliczone są:
W naszej szkole nie ma stołówki. Za to od września 2018 korzystamy z usług cateringu, dostarczanego przez dobrą i polecaną firmę cateringową. Dzięki tej opcji dzieci jedzą na miejscu zdrowe, zbilansowane oraz różnorodne posiłki przywożone do „Arki” każdego dnia. Catering obejmuje zupę oraz drugie danie, także w wersjach bezmlecznej i/lub bezglutenowej.
Zobacz przykładowy jadłospis:
Od lutego 2019 w szkole znajduje się również automat vendingowy firmy Pol-Vending ze smacznymi przekąskami oraz kanapkami.
Lekcje WF-u odbywają się:
Świetlica klas I-III ChSP
Świetlica w naszej Szkole ma szczególną formę – każda klasa od pierwszej do trzeciej ma swojego wychowawcę popołudniowego, a zajęcia odbywają się w salach tych klas.
Zajęcia popołudniowe rozpoczynają się bezpośrednio po lekcjach i trwają do godziny 17.00.
Każda klasa ma swojego wychowawcę świetlicy.
Podczas pobytu w świetlicy dzieci korzystają z własnej sali lekcyjnej, sali gimnastycznej, sali plastyczno-muzycznej, boiska szkolnego oraz szkolnego placu zabaw. W każdej sali zainstalowany jest projektor i rzutnik, z którego korzystamy przy oglądaniu filmów i różnych prezentacji komputerowych. Każda sala ma ławki i krzesła dostosowane do wzrostu uczniów oraz miejsce z wykładziną. Mamy również magnetofony i zestawy klocków i gier planszowych.
Nasza świetlica jest miejscem, gdzie dzieci mają zapewnioną opiekę i mogą w bezpiecznym i miłym otoczeniu odpocząć i aktywnie spędzić czas. Staramy się, żeby organizowane przez nas zajęcia wzbogacały wiedzę dzieci, rozwijały ich umiejętności i jednocześnie wychowywały. Nawiązujemy do tematyki związanej z najbliższym otoczeniem, do dni uroczystych i świątecznych. Rozwijamy zainteresowania przyrodnicze, naukowe (przeprowadzamy eksperymenty), informatyczne, kulinarne, artystyczne, teatralne, manualne, muzyczne i czytelnicze. Dzieci mają również czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Przyzwyczajamy do utrzymywania porządku i bycia coraz bardziej samodzielnym człowiekiem. Dbamy o to, żeby dzieci uczyły się przestrzegać przyjętych w szkole zasad zachowania. W naszej świetlicy funkcjonuje spójny system wychowawczy, który pozwala na gromadzenie zielonych „buziek”.
Dobrą praktyką w świetlicy jest rozwijanie wartości chrześcijańskich, czego wyrazem jest przygotowywanie przedstawień teatralnych na Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych o tematyce chrześcijańskiej.
Świetlica dla klas IV-VI ChSP
Opieka świetlicowa obowiązuje od zakończenia zajęć lekcyjnych do godz. 17:00. W ramach świetlicy organizowane są warsztaty rozwijające zainteresowania i zamiłowania literackie, aktorskie i plastyczne.
Istnieje możliwość uczęszczania na zajęcia religii katolickiej. Zajęcia te są traktowane jako nieobowiązkowe i obowiązuje za nie dodatkowa opłata. Raz w tygodniu, w ustalonym terminie, „Arkę” odwiedza katechetka przydzielona przez lokalne władze Kościoła i prowadzi lekcję dla wszystkich chętnych uczniów.
Po zakończeniu roku szkolnego uczeń otrzymuje od pani katechetki świadectwo uczestniczenia w religii.
Organem prowadzącym szkołę jest Stowarzyszenie Edukacyjne Chrześcijan „Arka”, w którego skład wchodzą przedstawiciele różnych kościołów chrześcijańskich. Działa ono od 1993 r i jego wizją jest to, aby poprzez różnego rodzaju działalności mieć wpływ na społeczeństwo. Stowarzyszenie Edukacyjne Chrześcijan „Arka” jako pierwsze w Polsce założyło Chrześcijańską Szkołę Podstawową.
Statut SECh ARKA
Tak, uczniowie „Arki” raz w tygodniu jadą wynajętym autokarem na basen znajdujący się na wrocławskim Aquaparku, gdzie w ramach zajęć wychowania fizycznego uczą się pływać pod okiem doświadczonych instruktorów w kilku grupach zaawansowania.
Na lekcjach chemii i fizyki najważniejsze jest, aby uczeń miał szansę obserwowania, badania, dociekania, odkrywania praw i zależności rządzących światem. Aby nauka przedmiotów przyrodniczych była skuteczna, prowadzimy zajęcia w wynajmowanym laboratorium na terenie instytucji partnerskiej.
Na zajęciach laboratoryjnych pod czujnym okiem nauczycieli uczniowie mają okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Część ćwiczeń laboratoryjnych jest wykonywana indywidualnie przez ucznia, natomiast część stanowią pokazy wykonywane przez nauczycieli. Uczestniczymy także w zajęciach laboratoryjnych organizowanych przez Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Ekonomiczny.
W ramach lekcji biologii organizujemy wycieczki oraz zajęcia terenowe umożliwiające poglądową realizację zagadnień z ekologii i różnorodności organizmów. Uczestniczymy także w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum Przyrodnicze, Ogród Botaniczny i Ogród Zoologiczny, co wspomaga realizację materiału z botaniki i zoologii.