Znajdź nas na facebooku

Rekrutacja

REKRUTACJA DO ARKI

TRWA NABÓR DO ZERÓWKI ORAZ KLAS I-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Ostatnie wolne miejsca do ZERÓWKI pełnej przygód na pokładzie ARKI za pan brat z Planem Daltońskim!

Zapraszamy do kontaktu ! Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji oraz nauki w naszej szkole. W ciągu roku kalendarzowego możesz skontaktować się z nami, aby uzyskać informację o wolnych miejscach .

Kontakt:

Przyjdź:  ul. Stalowowolska 24/26

Zadzwoń:  71 787 97 50/500 017 505

Napisz:   sekretariat@arka.edu.pl

 

Arka – to może być Twoje miejsce ! Jeśli poszukujesz małej, kameralnej szkoły w zacisznym, zielonym zakątku Wrocławia, kierującej wyjątkową ofertę do młodego człowieka, to trafiłeś bardzo dobrze !

 

JAK DOŁĄCZYĆ DO ARKI?

ETAP 1 – PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIE

Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście, aby przedstawić swoje dziecko. Otrzymasz informację o ilości wolnych miejsc w interesującej Cię klasie i możliwości zapisu Twojego dziecka do Szkoły.

Wypełnij i złóż podanie o przyjęcie dziecka do Arki.

 

ETAP 2 – WYZNACZAMY WSPÓLNE SPOTKANIE

W wyznaczonym przez Szkołę terminie organizujemy spotkanie, na które zapraszamy oboje Rodziców/Opiekunów (o ile to możliwe) wraz z  dzieckiem. Ze strony Szkoły w spotkaniu biorą udział członkowie komisji rekrutacyjnej: Dyrektor Szkoły oraz m. in. pedagog szkolny, psycholog, wychowawca.

Podczas spotkania porozmawiamy o wizji szkoły i  wartościach, którymi się kierujemy. Przekażemy najważniejsze informacje o szkole i odpowiemy na pytania Rodziców. Będziemy chcieli również poznać poziom kompetencji społecznych, poznawczych i emocjonalnych naszego nowego Kandydata.

 

ETAP 3 – ORGANIZUJEMY DZIEŃ PRÓBNY

W ten dzień nasz Kandydat będzie mógł spędzić czas w Arce wśród rówieśników, podczas zajęć lekcyjnych. Będziemy mogli poznać się lepiej i wzajemnie poobserwować.

Na Dzień Próbny wybieramy dogodny termin dla obu stron.

Kiedy przyprowadzisz do nas dziecko, otrzymasz dodatkowy formularz – Opinię wychowawcy – którą przekażesz do wypełnienia w placówce, do której do tej pory uczęszcza Twoje dziecko.

 

ETAP 4 – ANALIZUJEMY ZEBRANE INFORMACJE I PODEJMUJEMY FINALNĄ DECYZJĘ

Na tym etapie chcemy, abyś dostarczył nam wypełnioną Opinię wychowawcy o Twoim dziecku.

W ciągu jednego tygodnia od skompletowania dokumentów, przekażemy informację o podjętej decyzji. W finalnym kroku podpiszemy umowę.

 

Pamiętaj !

Zgodnie ze Statutem Szkoły (Dział III. Organizacja pracy szkoły § 18 pkt. 5) na każdym etapie rekrutacji Dyrektor Szkoły może odmówić przyjęcia dziecka do szkoły bez podania przyczyny.