Znajdź nas na facebooku

2019/2020

29.06.2020 | Prymusi klasy VIII i tytuł Primus Inter Pares dla Laury Dzikuć!

W piątkowe przedpołudnie, 26 czerwca 2020 r., po ośmiu latach wytężonej pracy Absolwenci ChSP „ARKA” otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Serdeczne i motywujące słowa wraz z najlepszymi życzeniami na dalszą drogę skierowali do uczniów prezes SECh „Arka” pan Tomasz Maleszka oraz dyrektor szkoły pani Barbara Bartnik. Podczas uroczystości w auli wyróżnieni uczniowie odebrali zasłużone dyplomy i nagrody.  Najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły (z czterech lat nauki) uzyskała LAURA DZIKUĆ, która otrzymała statuetkę i dyplom PRIMUS INTER PARES 2020.  Świadectwa z biało-czerwonym paskiem uzyskało 12 uczniów klasy VIII.

Ósmoklasistów pożegnał Mikołaj z klasy VII, zaś Laura i Maja w imieniu absolwentów podziękowały wychowawcy i nauczycielom, obdarowując ich wymyślnymi pamiątkami. Wyrazy uznania i podziękowania Uczniowie i Rodzice skierowali do Wychowawczyni klasy ósmej, pani Joanny Rojeckiej, która – nie ukrywając wzruszenia – podziękowała za wspaniałą współpracę. Gratulujemy Absolwentom i życzymy wielu sukcesów w dalszych etapach kształcenia i w życiu w ogóle!

Najwyższą średnią ocen  w roku szkolnym 2019/2020 uzyskał  uczeń klasy VII ADAM MALESZKA – 5,79. W minionym roku szkolnym 43 uczniów otrzymało świadectwo z biało-czerwonym paskiem. >> Zobacz szczegółowe zestawienie. Gratulujemy naszym Prymusom!

22.06.2020 | Finalista XIV Olimpiady Informatycznej Juniorów – Adam Maleszka z klasy VII!

ADAM MALESZKA, uczeń klasy VII, zdobył tytuł FINALISTY w zawodach II stopnia XIV Olimpiady Informatycznej Juniorów. Olimpiada stała na bardzo wysokim poziomie, co tym bardziej czyni sukces Adama bezprecedensowym. 
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy finalista OIJ otrzymuje ocenę celującą z informatyki na koniec roku szkolnego oraz jest przyjmowany do dowolnej szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności.

Serdecznie gratulujemy naszemu ARKOWEMU MISTRZOWI CYBRPRZESTRZENI!

 

16.06.2020 | Wyniki konkursów Leon 2020 – Laureat Wiktor Nosow z klasy I! 

W ubiegłym tygodniu odbyły się Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe Leon, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Ich zaletą jest czas trwania – 45 minut – co sprawia, że można je przeprowadzić w trakcie lekcji. Z ChSP „Arka” udział wzięło liczne grono uczniów, zarówno z Zerówki (matematyka) jak i z klasy VII (język angielski). Arkowicze bardzo dobrze poradzili sobie z tym wyzwaniem. Najlepiej z naszych uczniów wypadł Wiktor Nosow z klasy I, który z języka angielskiego w swojej kategorii wiekowej zdobył 100% punktów i uzyskał tytuł Laureata! Brawo! Pozostali podopieczni Arki też poradzili sobie bardzo dobrze, uzyskując wysokie miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Dokładne wyniki konkursów można zobaczyć tutaj:

 

25.05.2020 | Sukces naszych Arkowych cybermistrzów! 

Uczniowie z ChSP „ARKA” zakwalifikowali się do II etapu XIV Olimpiady Informatycznej Juniorów: Małgorzata Osadnik i Adam Maleszka z kl. VII oraz Michał Chojnacki I z kl. VIII. Wyniki po I etapie >>> Zobacz tutaj.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach!

04.05.2020 | Nela i Sophie – zdobyły tytuł laureata konkursu języka angielskiego „zDolny Ślązak”!  

Z radością i dumą informujemy, że uczennice Arki: NELA CHMIELARSKA z klasy VIII oraz SOPHIE BRZEZIŃSKA z klasy V zdobyły tytuł laureata konkursu języka angielskiego „zDolny Ślązak”.  Nela z pokorą stwierdziła: Myślę, że nie udałoby mi się tego osiągnąć bez wsparcia i pomocy ze strony nauczycieli. Jako laureat „zDolnego Ślązaka” Nela i Sophie mają zagwarantowaną najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną z języka angielskiego, zwolnienie z części egzaminu ósmoklasisty z języka obcego oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach edukacji oraz w życiu!

 

20.04.2020 | Pierwsze miejsce w konkursie prozatorskim dla Mai Szafraniec z VIII klasy! 

Maja Szafraniec z klasy VIII odniosła kolejny sukces pisarski! W ubiegłym tygodniu za opowiadanie „Nadzieja umiera ostatnia” zdobyła I miejsce w II konkursie prozatorskim organizowanym przez portal Młode Talenty Online. Praca konkursowa została wysoko oceniona m.in. za dojrzałość, język oraz styl odpowiedni do tematu. Opowiadanie autorstwa Mai można przeczytać na stronie portalu >>> Kliknij tutaj.

Maju, z serca Ci gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

16.03.2020 | Wyróżnienie dla Mai z klasy VIII w konkursie prozatorskim Młode Talenty Online

Uczennica ósmej klasy naszej szkoły, Maja Szafraniec, zdobyła wyróżnienie w I Konkursie Prozatorskim portalu www.mlodetalenty.online! Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że konkurs był otwarty głównie na uczniów szkół ponadpodstawowych. Jak napisali sami organizatorzy:
Wyróżnienie wędruje w stronę utalentowanej Mai Szafraniec, z powodu talentu której otwieramy drogę na udział w konkursie również ósmoklasistom!

Jesteśmy dumni z sukcesu Mai i bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie mają liczne, różnorodne talenty, pokazują je światu i nie boją się podejmować wyzwań. Oby tak dalej!

Pracę konkursową Mai pt. „Decyzja” można przeczytać tutaj.

 

10.03.2020 | Wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie „Alfik Matematyczny”

Pod koniec listopada 11 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Matematyczny”. Tym razem nikomu wprawdzie nie udało się wygrać, ale czterech uczniów, jeśli jeszcze trochę poćwiczy, ma na to szansę w przyszłym roku!

Wyróżnionymi w konkursie z wynikiem bardzo dobrym zostali:
 • Tomasz Portalski z klasy I (pisał konkurs w kategorii klasy II !)
 • Adam Plak z klasy III
 • Adam Rojecki z klasy VI
 • Szymon Ciesielczuk z klasy VI

Szymon może się pochwalić niebywałym sukcesem, ponieważ zajął 10! miejsce w konkursie w województwie dolnośląskim oraz 92 miejsce w Polsce! Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz tym, którzy spróbowali swoich sił, również osiągając dobre rezultaty!

Pozostali wyróżnieni:
 • Tomasz Portalski zdobył 81,66% punktów, co dało mu 56 miejsce w województwie dolnośląskim w kategorii klas II oraz 587 miejsce w Polsce.
 • Adam Plak uzyskał 82,5% punktów, został sklasyfikowany na 43 miejscu w województwie dolnośląskim oraz 428 miejscu w kraju w kategorii klas III (w tej kategorii startowało ponad 10 tysięcy uczniów).
 • Adam Rojecki zdobył 82,16% punktów, tym samym zajął 68 miejsce w województwie dolnośląskim oraz 434 w kraju (na prawie 9 tysięcy startujących).
Jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do brania udziału w kolejnych konkursach, które odbędą się już w marcu.

 

10.02.2020 | Wielki sukces Weroniki Baszak! 17-letnia Polka w finale Australian Open!

17-letnia polska tenisistka Weronika Baszak – niegdyś uczennica ARKI – awansowała do finału juniorów w zawodach Australian Open! Na kortach w Melbourne zachwyca, a na szczególną uwagę zwraca jej piękny technicznie jednoręczny bekhend. Gratulujemy Weronice tego sukcesu i zapraszamy do odwiedzenia gościnnych progów „Arki” i podzielenia się swoimi osiągnięciami z młodszymi uczniami szkoły.
Zachęcamy Państwa do przeczytania relacji o sukcesie Weroniki z portalu sport.pl.

10.02.2020 | Laureat konkursu matematycznego zDolny Ślązak z Edukacji domowej „Arki”

Z radością informujemy, że Jonasz Tylkowski, uczeń klasy VIII, realizujący naukę w systemie edukacji domowej w naszej szkole, zdobył tytuł laureata konkursu matematycznego zDolny Ślązak. Serdecznie gratulujemy naszemu zDolnemu Matematykowi! Dzięki zajęciu wysokiej pozycji w konkursie Jonasz ma zagwarantowaną najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną z matematyki, zwolnienie z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

 

07.02.2020 | Prymusi Arki na koniec I półrocza roku szkolnego 2019/2020

Adam Maleszka, uczeń klasy VII, w pierwszym półroczu roku szkolnego 2029/2020 uzyskał najwyższą średnią ocen – 5,50. Tuż za nim plasują się kolejno: Michał Magiera (klasa V), Małgorzata Osadnik (klasa VII), Robert Adams (klasa IV), Jan Górniak (klasa IV), Bianka Mieszkowska (klasa IV), Adam Rojecki (klasa VI), Laura Dzikuć (klasa VIII), Julia Molga (klasa VI), Maria Sutor (klasa IV) oraz Władysław Juchnicki (klasa VII).  
W klasyfikacji klasowej najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IVktórej wychowawcą jest p. Joanna Gołębiowska, nauczycielka języka niemieckiego.

Uczniowie, którzy w I półroczu wykazali się 100% frekwencją toMaria Sutor (klasa IV), Alicja Filip (klasa VI) i Mikołaj Traczuk (klasa VII). W klasyfikacji klasowej najlepszą frekwencję uzyskała klasa VIIIktórej wychowawcą jest wicedyrektor p. Joanna Rojecka.
Zobacz szczegółowe zestawienie>>

Gratulujemy naszym szkolnym PRYMUSOM!

07.02.2020 | Olimpiada Informatyczna Juniorów – Uczniowie Arki w 2 etapie! 

Olimpiada Juniorów, organizowana od roku 2019/2020 przez Fundację Rozwoju Informatyki, to ogólnopolski konkurs z informatyki dla wszystkich uczniów klas podstawowych. Konkurs jest indywidualny, to znaczy, że każdy uczestnik samodzielnie rozwiązuje zadania. Z dumą informujemy, że 3 naszych uczniów dostało się do 2 etapu konkursu! Są to:
1. Adam Maleszka (VII klasa)
2. Małgorzata Osadnik (VII klasa)
3. Michał Chojnacki (VIII klasa)

2 etap zawodów odbędzie się w sobotę, 14 marca w wybranym ośrodku lokalnym. W trakcie tego etapu uczestnicy zmierzą się z dwoma, trzema lub czterema zadaniami podczas 4-godzinnej sesji. Trzymamy kciuki za Arkowiczków i życzymy powodzenia!

21.11.2019 | Laureaci Olimpiady Biblijnej

15 listopada odbyła się Olimpiada Biblijna dla uczniów klas IV-VIII. Temat: Dzieje Ziemi i pierwszych patriarchów. Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba.
Laureatami zostali:
I miejsce: Janek Górniak (kl. IV)
II miejsce: Marysia Sutor (kl. IV)
III miejsce: Bianka Mieszkowska (kl. IV).
Gratulujemy!

15.11.2019 | Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

W czwartek, 14 listopada, z okazji obchodów Święta Niepodległości, odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej, w którym mogli wziąć udział chętni uczniowie ze wszystkich klas. Konkurs zorganizowała nasza polonistka, pani Beata Boduch-Cieślak. Choć występy wszystkich uczniów były wyjątkowe, nagrody otrzymali:

Klasy 0-III:

 1. miejsce: Wiktor Nosow, kl. I
 2. miejsce: Urszula Woźniak, kl. II
 3. miejsce: Robert Boczar, kl. 0

Klasy IV-VIII:

 1. miejsce: Maja Szafraniec, kl. VIII
 2. miejsce: Filip Krupa, kl. IV
 3. miejsce: Helena Ambrożewicz, kl. VI

Zwycięzcom gratulujemy! Zdjęcia z prezentacji wierszy można obejrzeć w Galerii zdjęć.

12.11.2019 | zDolny Ślązaczek – Zwycięzcy szkolnego etapu

Z radością informujemy, że w szkolnym etapie konkursu zDolnego Ślązaczka zwyciężyli:
Matematyka: Adam Rojecki (kl. VI) oraz Jonasz Tylkowski (kl. VIII).
Język angielski: Zofia Brzezińska (kl. V), Nela Chmielarska (kl. VIII), Szymon Dziedzic (kl. VIII), Laura Dzikuć (kl. VIII), Natalia Musiał (kl. VIII).
Zwycięzcy następnie zmierzą się z etapem powiatowym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

24.10.2019 | Nagrody Ministra i Kuratora dla nauczycieli Arki

21 października br. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom.
W uznaniu za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty Nagrodę Ministra Edukacji otrzymała wicedyrektor p. Joanna Rojecka, zaś Nagrodę Kuratora otrzymała pedagog p. Iwona Borowska. Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w Galerii.

20.09.2019 | Gala wręczenia stypendium „Promovere talenta”

W środę, 18 września odbyła się gala wręczenia dyplomów stypendium uzyskanego w ramach wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – „Promovere talenta”, którego jedną ze stypendystek została nasza absolwentka, Agata Kosiak. Na gali razem z Agatą byli obecni przedstawiciele naszej szkoły: dyrektor ChSP „Arka”, Barbara Bartnik, oraz pan Jerzy Zakrzewski, nauczyciel geografii, który przygotowywał Agatę do Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Podczas uroczystości dyplomy wręczał pan Bohdan Aniszczyk, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Wrocławia. przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Wrocławia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.