2020| Warsztaty w Odra Centrum
Odra Centrum jest pierwszym wybudowanym na wodzie ośrodkiem edukacyjno-kulturalnym, w którym realizowane są projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, historii, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W ośrodku podejmowane są również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowania tożsamość społeczności lokalnej.
2020| Tydzień Edukacji Globalnej
Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczne wydarzenie koordynowane przez Centrum Północ-Południe Rady Europy mające na celu zwrócenie uwagi społeczeństw Europy na konsekwencje jakie niesie za sobą globalizacja. Projekty edukacyjne mogą przybierać różne formy tj. pokaz filmowy, gry miejskie, warsztaty czy spotkania z gościem specjalnym. TEG odnosi się do 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, które zostały przyjęte przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu redukcji do 2030 największych, współczesnych, globalnych problemów. Edycja 2020 odbyła się pod hasłem „To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!”.
2020| Czytam sobie. Pierwsza klasa!
„Czytam sobie. Pierwsza klasa!” jest to projekt organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. W akcji wezmą udział uczniowie pierwszej klasy. Organizatorzy przykładają ogromną wagę do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych, dlatego w ramach akcji wysyłają do szkół i placówek edukacyjnych darmowe egzemplarze książek z serii ” Czytam sobie” autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci.
2020| Międzynarodowa konferencja SLC
Międzynarodowa konferencja SLC jest to konferencja online dla szkół chrześcijańskich SLC (Student Leadership Conference). W tej edycji wzięło udział 25 szkół z 15 krajów. Hasło przewodnie brzmiało „Called to Lead” czyli „Powołani, by przewodzić”. Konferencja była zorganizowana przez organizację ACSI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Chrześcijańskich) i w całości odbywała się w języku angielskim.
2019| Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU
„Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU” jest to kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych, we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce.
2019| Festiwal Odnowienie na Wyspie Słodowej
Festiwal Odnowienie wraz z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego 1 czerwca 2019 zorganizował Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej. W Strefie Dzieci dostępne były dmuchane zjeżdżalnie, muzyka, gry wieloformatowe, prelekcje na temat rodzicielstwa oraz wiele stoisk prezentujących swoją działalność. Arka przy pomocy uczniów-wolontariuszy również przygotowała kilka atrakcji. Mieliśmy przygotowane ulotki oraz informacje o szkole, a także różne atrakcje dla dzieci: rozszyfrowanie zdań napisanych alfabetem Morse’a, gra w doble, kolorowanki, wyklejanki oraz malowanie twarzy, które przez całą imprezę cieszyło się niegasnącym zainteresowaniem. >Zdjęcia z wydarzenia<
2019| Szlachetna Paczka – włącz się razem z nami!
Szlachetna Paczka jest ogólnopolskim projekt społecznym organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym założeniem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Potrzebujący zgłaszają swoje listy prezentowe z rzeczami których najbardziej im brakuje, a darczyńcy kierując się tą listą komplementują swoją szlachetną paczkę. Zazwyczaj są to przedmioty codziennego użytku jak żywność, książki, artykuły szkolne, pościel, ubrania lub czasem drobne sprzęty AGD. Pomoce materialne przygotowane przez darczyńców przekazywane są rodzinom zakwalifikowanym do projektu przez wolontariuszy.
2019| Kiermasz Różności z okazji Dnia Życzliwości
Światowy Dzień Życzliwości obchodzony jest zawsze 21 listopada. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a pierwotnie nazywał się Hallo World Day. Celem tego dnia było mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Samorząd Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji Charytatywny Kiermasz Różności, z którego dochód został przeznaczony na leczenie Oliwiera Szymańskiego, podopiecznego Fundacji Dzieciom.
2019| Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia
„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” jest to akcja organizowana przez Program Wschód, która ma na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego jakie stanowią cmentarze naszych przodków pozostawione za wschodnimi granicami. Projekt obejmuje wolontaryjny wyjazd na tereny Ukrainy oraz porządkowanie polskich cmentarzy. Do pracy zaliczają się działania tj. odnawianie i spisywanie inskrypcji nagrobnych, podnoszenie powalonych nagrobków czy dokumentacja działań i wszystkich odnalezionych polskich grobów. Nad pracami na cmentarzach czuwają doświadczeni opiekunowie wolontariuszy, którzy lat nadzorują pracę na cmentarzach kresowych.
2019| Radosna Parada Niepodległości
Radosna Parada Niepodległości jest to manifestacja w formie marszu, odbywająca się każdego roku w dniu 11 listopada we Wrocławiu. Obchody Narodowego Święta Niepodległości zaczynają się mszą świętą w Bazylice św. Elżbiety Węgierskiej, a następnie na wrocławskim rynku odbywa się apel niepodległościowy z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego. Po oficjalnych uroczystościach ulicami w centrum miasta przechodzi Radosna Parada Niepodległości w której biorą udział mieszkańcy miasta i zaproszeni goście.
2019| Sprzątanie Świata
„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowej kampanii na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World” wywodzącego się z Australii. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Arka wzięła udział w akcji odbywającej się pod hasłem: „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy”. >Zdjęcia z wydarzenia<
2019| Majsterkowo Castorama
„Majsterkowo” są to warsztaty dla uczniów w wieku od 6 do 12 lat, a prowadzone są w placówkach Castoramy na terenie całej Polski. Dzieci podczas zajęć konstruują samodzielnie własne zabawki i inne użyteczne przedmioty. Zespół specjalistów z Castoramy zapewnia dzieciom ciekawe doświadczenia tj. przesadzanie roślin, malowanie na szkle, ceramika czy budowanie obwodu elektrycznego. Wszystko dostosowane jest do wieku dzieci oraz ich zainteresowań. >Zdjęcia z wydarzenia<