Znajdź nas na facebooku

Aktualności

16.05.2023 | List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców uczniów klas ósmych!

Drodzy rodzice i uczniowie klas 8!

Zachęcamy do zapoznania się z Listem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców uczniów klas ósmych w sprawie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Wszystkie aktualne informacje dotyczące rekrutacji, publikowane są w >strefie ósmoklasisty< na naszej stronie internetowej.

10.05.2023 | Harmonogram egzaminów ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023

Drodzy rodzice i uczniowie klas 8!

Dostępny jest już harmonogram egzaminów ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023, zachęcamy do zapoznania się. Wszystkie aktualne informacje dostępne są >tutaj<.

08.05.2023 | Kalendarz roku szkolnego 2023/2023

Drodzy rodzice!

Dostępny jest już harmonogram roku szkolnego 2023/2023, zachęcamy do zapoznania się. Plik dostępny jest >tutaj<.

24.04.2023 | Wielkanocne Arka Meeting

W okresie wielkanocnym odbyło się kolejne spotkanie Arka Meeting. Tym razem poświęcone było wydarzeniom wielkanocnym. Naszymi gośćmi byli: Pastor Bartłomiej Tomczyński oraz Marek Neumann (Emenzino) – raper, który głosi Ewangelię, jednocześnie niesie silne przesłanie profilaktyczne, którym podzielił się również z naszymi uczniami. Dziękujemy Gościom za poświęcony czas i przygotowanie naszych serc do obchodów pamiątki śmierci i zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Zdjęcia zobaczyć można >tutaj<.

13.04.2023 | Goście z International School Project

W tygodniu po świętach wielkanocnych odwiedzili naszą szkołę goście ze Stanów Zjednoczonych z organizacji International School Project: Terry i Nancy McKenny. W ich sercach jest gorące pragnienie wyposażania nauczycieli, aby mogli wywierać wpływ na młode pokolenie oraz siebie nawzajem. Jesteśmy bardzo wdzięczni za poprowadzone przez nich warsztaty dla naszych nauczycieli oraz wizyty w klasach i spędzony czas z naszymi uczniami. Zdjęcia z warsztatów zobaczyć można >tutaj<.

12.04.2023 | Lekcje języka francuskiego

Ruszyły już wiosenne zajęcia języka francuskiego, które prowadzi nasz wolontariusz Maxime. Wszystkich uczniów gorąco zachęcamy do wzięcia udziału! Zdjęcia z zajęć dostępne są >tutaj<.

10.04.2023 | Gra Wielkanocna

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną klasy 4-8 brały udział w Grze Wielkanocnej – uczniowie odwiedzali różne stacje, na których rozwiązywali krzyżówki, odgrywali scenki czy zgadywali rebusy. Celem gry było przypomnienie uczniom, co tak naprawdę jest najważniejsze w Świętach Wielkanocnych. Przy okazji bardzo dobrze się bawili! Klasa 5 świetnie się spisała przy organizacji i przeprowadzeniu gry. Tego dnia wszystkie klasy przygotowały również poczęstunek i spędzały miło czas w swoim gronie. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są >tutaj<.

07.04.2023 | Sadzenie kwiatów w Arce

Z okazji rozpoczęcia wiosny nasi uczniowie ukwiecili teren wokół Szkoły oraz posadzili niezliczoną ilość cebulek. Już nie możemy się doczekać, co z nich wyrośnie. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są >tutaj<.

04.04.2023 | Dzień Świadomości Autyzmu

3 kwietnia w naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji na długiej przerwie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyszli na boisko szkolne. Aby solidaryzować się z osobami z zaburzeniami autyzmu, rozwinęliśmy wspólnie niebieską włóczkę oraz wypuściliśmy niebieskie balony. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są >tutaj<.

01.04.2023 | Ogród kwiatowy w Zerówce

Przedszkolaki postanowiły założyć w swojej sali wiosenny ogródek. Zgromadziły potrzebne narzędzia, nasiona, cebulki i ziemię. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Teraz czas na obserwację. Czekamy na nadejście prawdziwej wiosny. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są >tutaj<.

31.03.2023 | Wiosenna przerwa świąteczna

Przerwa świąteczna trwa od czwartku do wtorku 6-11 kwietnia. Sekretariat szkoły jest czynny 6 i 11 kwietnia w godzinach 10:00-14:00. W pozostałe dni szkoła jest zamknięta.

30.03.2023 | Program „Poznaj Polskę”

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość wyjechania na Zieloną Szkołę do Krakowa. Ta trzydniowa wycieczka została dofinansowana w ramach programu „Poznaj Polskę”. W poprzednim roku szkolnym program cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Z programu skorzystało ponad 460 tys. uczniów w całej Polsce. W ramach wycieczek edukacyjnych młodzi ludzie będą mogli odkrywać bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturalne naszego kraju. Bardzo cieszymy się z szansy jaką otrzymali nasi podopieczni dzięki wsparciu programu „Poznaj Polskę”.

21.03.2023 | ARKA BIEGA I POMAGA! 

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do charytatywnej inicjatywy organizowanej dla dzieci z Wrocławskiego Hospicjum- BIEGU SPONSOROWANEGO. Bieg odbył się na Pergoli. Imprezę rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki przy muzyce . Były kolorowe bańki, tańczące maskotki, koniki oraz pyszne bułeczki z ciepłą herbatką. Najważniejszym punktem naszej imprezy był wyścig wokół Pergoli.
Szybkość biegu nie miała znaczenia. Część uczniów oraz arkowych nauczycieli truchtała, biegła lub szła. Najważniejsze było to, że dedykowaliśmy swój wysiłek chorym dzieciom. Każdy z nas dołożył swoją cegiełkę, aby pomóc innym. Cała zebrana przez nas kwota zostanie przekazana na turnusy rehabilitacyjne dla potrzebujących dzieci z Hospicjum.

Drodzy Arkowicze! dziękujemy Wam za poświęcenie, uśmiech, wybiegane kilometry a Waszym sponsorom za hojność! W cudowny sposób przywitaliśmy PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY! Brawo! Jesteśmy z Was dumni! BIEG SPONSOROWANY na pewno na stałe wejdzie do kalendarza naszym imprez szkolnych. Zdjęcia z wydarzenia zobaczyć można >tutaj<.

20.03.2023 | Bieg sponsorowany na wrocławskiej Pergoli

Pomagać można na różne sposoby! Dlatego licznie i aktywnie bierzemy udział w Biegu Sponsorowanym, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Widzimy się na wrocławskiej Pergoli 21 marca 2023!

16.03.2023 | Dzień liczby π

Dnia 14 i 15.03 w naszej Szkole świętowaliśmy Dzień Matematyki i liczby π. Uczniowie klas 4-8, podzieleni na mniejsze grupy, uczestniczyli w przeróżnych formach aktywności. Był Escape Room, krzyżówki, zakodowany kod QR, zagadki logiczne, radosna twórczość na wiersz mnemotechniczny oraz okrzyk matematyczny. Jednym słowem dużo matematyki, zabawy i emocji. Zdjęcia z Dnia Matematyki dostępne są >tutaj<.

15.03.2023 | Zabawa Karnawałowa w Arce

Tuż przed feriami zimowymi, ósmego lutego, obyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla uczniów młodszych klas zorganizowana przez zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Motywem przewodnim był w tym roku tzw. Świat Bajek – na szkolnych korytarzach i w klasach można było spotkać postacie z najbardziej znanych i lubianych książek, filmów, seriali i opowieści dla dzieci. Pomysłowość i oryginalność strojów, nastawienie oraz doskonały humor uczestników były gwarantem świetnej zabawy praktycznie już od samego rana. Uczniowie bawili się zarówno w klasach, jak i wspólnie na sali gimnastycznej, na której m.in. „rywalizowali” z nauczycielami w konkurencjach sprawnościowych – niejednokrotnie wygrywając ze swoimi opiekunami. Wszyscy obecni mogą zaświadczyć, że bawili się znakomicie – nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są >tutaj<.

15.03.2023 | Zbiórka dla Pana Mariusza

W marcu zeszłego roku w naszej szkole gościł pan Mariusz – opowiadał nam o tym jak maluje mimo braku rąk. Mamy szansę wesprzeć jego wyjazd do Bydgoszczy, gdzie będzie inspirował kolejnych uczniów!

Uwaga!
Zbiórka trwa od jutra (16.03) do następnej środy (22.03). Skarbonki znajdują się w sekretariacie i pokoju nauczycielskim.

Zapraszamy do udziału! Każda kwota ma znaczenie!

14.03.2023 | 30 lecie Arki!

Serdecznie zapraszamy na ARKOWISKO – festyn rodzinny na terenie Arki. W tym roku będzie to szczególne wydarzenie, ponieważ obchodzimy 30 lecie naszej szkoły! Warto zarezerwować datę 17 czerwca 2023 (sobota) w swoim kalendarzu 🙂

Do zobaczenia!

07.03.2023 | List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Drodzy Rodzice!

Prosimy o zapoznanie się z treścią listu przesłanego przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, plik dostępny >tutaj<.

13.02.2023 | Drzwi Otwarte w Arce!

Zapraszamy serdecznie na Drzwi Otwarte do naszej Arki! To wyjątkowy czas poznania naszej szkoły i kadry, a dla dzieci możliwość wzięcia udziału w warsztatach. Drzwi Otwarte odbędą się 8 marca (środa) w godzinach 16:00-18:00. Prowadzimy rekrutację na rok szkolny 2023/2024 do zerówki i klas II, IV, VI-VIII.

Program Drzwi Otwartych dostępny >tutaj<.

Do zobaczenia!

10.02.2023 | Ferie Zimowe 2023

W trakcie Ferii Zimowych (13-24.02.2023) szkoła będzie otwarta w godzinach 10:00-14:00. Od pierwszego dnia po feriach (27.02) wznowione zostaną wyjazdy na basen. Z tego powodu nie będzie możliwości zamawiania cateringu w poniedziałki.

Życzymy Wam bezpiecznego czasu oraz wypoczynku!

02.02.2023 | Lutowe Arka Meeting

Dzisiaj odbyło się cykliczne spotkanie społeczności szkolnej Arka Meeting. Jest to czas wspólnej modlitwy, refleksji i możliwości omówienia wartości, które są dla nas ważne. Naszym gościem był Pastor Bartłomiej Tomczyński z Kościoła Zielonoświątkowego Kierunek, który w ciekawy i angażujący słuchaczy odniósł się do tegorocznego cytatu z Księgi Przysłów 24, 16-17. Rozmowa z naszymi uczniami o popełnianych błędach i biblijnym spojrzeniu na podnoszenie się z nich jest zawsze fascynująca. Bardzo dziękujemy Pastorowi za dzisiejsze spotkania. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

01.02.2023 | Przekaż 1,5% podatku

Szanowni Państwo,
zachęcamy do przekazania 1,5% podatku Stowarzyszeniu Edukacyjnemu Chrześcijan Arka (organ prowadzący naszą szkołę) – naszym celem są kolejne remonty budynku, modernizacja bazy dydaktycznej, optymalizacja energetyczna oraz poprawa warunków nauczania.

Mogą Państwo skorzystać z gotowego programu do wypełnienia PIT-u z naszymi danymi
https://liblink.pl/2i2BdMIplJ
lub wpisać numer KRS: 0000033258
(nie ma potrzeby wpisywania celu szczegółowego).

Serdecznie dziękujemy za przekazany nam 1% w zeszłym roku! Środki przyczyniły się między innymi do przeprowadzenia remontu łazienek w wakacje.

27.01.2023 | Powiatowy Plebiscyt Edukacyjny 2022 Gazety Wrocławskiej

Z radością informujemy, że nasza szkoła zajęło I miejsce w etapie powiatowym Plebiscytu Edukacyjnego 2022 Gazety Wrocławskiej. Bardzo dziękujemy za nominację i wszystkie oddane głosy. Jest nam niezmiernie miło. Cieszymy się, że wspólnie tworzymy tę wspaniałą, szkolną społeczność. Nagrodę odebrała Dyrektor ChSP ARKA Iwona Borowska podczas Uroczystej Gali, która miała miejsce we Wrocławiu 25 stycznia 2023 r. Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć na naszej stronie >tutaj< oraz na stronie Gazety Wrocławskiej >tutaj<.

21.01.2023 | Półkolonie w Arce!

Zapraszamy na półkolonie odbywające się w naszej szkole! Zostały ostanie miejsca w grupach! Grupy na półkoloniach to: turystyczna i plastyczno-techniczna. Szczegóły na zdjęciu i po napisaniu wiadomości na podane maile:

 • anna.dabrowska@arka.edu.pl
 • joanna.golunkiewicz@arka.edu.pl

Serdecznie zachęcamy!

17.01.2023 | Narodowy Program Rozwoju czytelnictwa 2.0

W ramach Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa do naszej biblioteki zostało zakupionych ponad 100 lektur i nowości wydawniczych oraz elementy wyposażenia – nowa szafa, stojak na książkę, pojemnik na karty biblioteczne, drabinka.  Jest to na pewno ważny powód, aby odwiedzić bibliotekę i zapoznać się z nowymi zbiorami. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Zdjęcia z zajęć można zobaczyć >tutaj<.

12.01.2023 | Lekcja Masterchef Junior w klasie 4

Klasa 4 uczestniczyła w lekcji języka angielskiego o temacie Masterchef Junior. W pierwszej rundzie uczniowie mieli za zadanie wykonać wybrane przez siebie dania i opisać sposób ich przygotowania krok po kroku w języku angielskim. Runda 2 polegała na wykonywaniu poleceń nauczyciela wydawanych w języku obcym i „ugotowaniu” identycznej potrawy przez wszystkich uczestników Masterchefa. Było emocjonująco i ambitnie! Zdjęcia z zajęć można zobaczyć >tutaj<.

10.01.2023 | Uczniowie klas 5-6 w roli nauczycieli angielskiego

Uczniowie klas 5 i 6 wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili lekcje języka angielskiego dla swoich kolegów i koleżanek z klasy. Było to dla nich nie lada wyzwanie, ponieważ musieli nauczyć rówieśników nowych słówek, zaprezentować temat, a następnie przeprowadzić konwersacje. Lekcje zostały przeprowadzone na wysokim poziomie! Zdjęcia z zajęć można zobaczyć >tutaj<.

05.01.2023 | eTwinning edycja świąteczna

Międzynarodowe projekty eTwinning to już tradycja naszej szkoły. W tym roku klasa II wzięła udział w takim właśnie projekcie razem z dziećmi ze szkół w Grecji (10th Helioupolis Primary School) oraz Portugalii (Escola Basica de S.Martinho). Z dziećmi połączyliśmy się online, także wszyscy mogliśmy się zobaczyć i usłyszeć. Każda klasa zaśpiewała kolędę w swoim języku oraz przedstawiła przygotowane wcześniej kartki świąteczne. Uczniom klasy II szczególnie podobał się występ dzieci z innych krajów i możliwość usłyszenia brzmienia innych języków oraz to, że mogli zobaczyć swoich rówieśników „na żywo”. Wspólnej zabawie w świątecznej atmosferze nie było końca. Do zobaczenia za rok! Zdjęcia z zajęć można zobaczyć >tutaj<.

30.01.2022 | Grudniowe Arka Meeting

Kolejne spotkanie Arka Meeting było poświęcone wydarzeniom biblijnym okresu Bożego Narodzenia. Po wysłuchaniu krótkiego przesłania świątecznego wygłoszonego przez Panią dyrektor Iwonę Borowską uczniowie i nauczyciele przystąpili do wspólnego kolędowania. W kolędowaniu poprowadził nas Pan Michał Matczak nauczyciel muzyki, który akompaniowała nam na gitarze. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są >tutaj<.

22.12.2022 | Warsztaty bożonarodzeniowe

W ramach przygotowań do obchodów Bożego Narodzenia uczniowie klas 0-3 zostali zaproszeni wraz z rodzicami do wzięcia udziału w warsztatach świątecznych. Podczas spotkania zostały wspólnie wykonane bombki ze styropianu ozdobione cekinami, kartki świąteczne, papierowe łańcuchy dobrych życzeń oraz eko- zawieszki na choinkę. Warsztaty były poprzedzone oglądaniem przedstawienia o tematyce świątecznej, które zostało przygotowane pod okiem pani Adrianny Krymskiej przez część uczniów klasy 5 i 6. W organizacji wydarzenia wychowawcom popołudniowym pomagali także wolontariusze. Zdjęcia z warsztatów można zobaczyć >tutaj<.

22.12.2022 | Spotkanie Świąteczne

Przed Świętami w naszej szkole mieliśmy wyjątkowy dzień! Odbyło się spotkanie świąteczne, podczas którego śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy o Bożym Narodzeniu, jak również wigilijki klasowe przy obficie zastawionych stołach. Nie zabrakło też prezentów i czasu integracji. Zdjęcia wydarzenia można zobaczyć >tutaj<.

21.12.2022 | Przerwa świąteczno-noworoczna w Arce

Przerwa świąteczna rozpoczyna się 23 grudnia i trwa do 1 stycznia. Do szkoły wracamy 2 stycznia 2023 r. Piątek 6 stycznia jest dniem ustawowo wolnym.

Praca szkoły w przerwie świątecznej:

23 grudnia 2022zamknięte
27-30 grudnia 202210:00-14:00

 

16.12.2022 | Dzień Paszportu we Wrocławiu

Uczniowie klas 6-8 wzięli udział w „Dniu Paszportu” organizowanym na stadionie wrocławskim przez konsulaty 23 państw. Każdy z uczniów otrzymał paszport, w którym zbierał pieczątki. Arkowicze mieli okazję zapoznać się z reprezentowanymi krajami, dowiedzieć się ciekawostek, spróbować potraw, zobaczyć regionalne stroje. Na scenie prezentowali się konsulowie oraz artyści, z którymi mogliśmy wspólnie zatańczyć taniec z ich kraju lub posłuchać piosenek. Zdjęcia wydarzenia można zobaczyć >tutaj<.

15.12.2022 | Warsztaty o hiszpańskich tradycjach świątecznych z Elisą

Elisa, nasza wolontariuszka z Hiszpanii przeprowadziła warsztaty dla klas 4-8 na temat hiszpańskich tradycji świątecznych. Nasi uczniowie dowiedzieli się o loterii świątecznej, paradzie 3 Króli, a także zobaczyli film o tradycji jedzenia 12 winogron na czas oraz posłuchali hiszpańskich kolęd. Zdjęcia z zajęć można zobaczyć >tutaj<.

15.12.2022 | Klasy 0-3 w Operze Wrocławskiej

Klasy 0-III udały się do Opery Wrocławskiej na spektakl „Karnawał zwierząt”. Celem wyjścia było uwrażliwienie na sztukę i piękno oraz krzewienie kultury żywego słowa wśród naszych najmłodszych uczniów. Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć >tutaj<.

14.12.2022 | Lekcja z Donavanem w klasach 6-8

Donavan, wolontariusz z Francji ponownie odwiedził uczniów klas 6,7,8 którzy tym razem przedstawili mu słynne postacie z Polski m.in. aktorów, sportowców, postacie historyczne oraz kreskówkowe. Donavan dowiedział się kim są min. Marcin Gortat, Józef Piłsudski, mógł zobaczyć Reksia oraz Lolka i Bolka. Nasz wolontariusz również zaprezentował słynnych Francuzów. Było ciekawie i inspirująco. Zdjęcia z zajęć można zobaczyć >tutaj<.

13.12.2022 | Warsztaty 'laboratorium emocji’

Klasy III oraz V i VI wybrały się na warsztaty pt. Laboratorium emocji, podczas których uczyły się nazywać emocje, jak również określać ich intensywność. Wyjście odbyło się w ramach programu Wrocław BEZ przemocy. Zdjęcia z warsztatów można zobaczyć >tutaj<.

10.12.2022 | Święto Dziękczynienia w Arce

Święto Dziękczynienia to jedno z najbardziej charakterystycznych amerykańskich świąt, nierozerwalnie kojarzone z uroczystym obiadem, podczas którego spożywa się indyka. W 2022 roku obchody Święta Dziękczynienia przypadły na 24 listopada. Z tej okazji uczniowie klasy 3 wraz z nauczycielką j.angielskiego Panią Julią Matulewicz przygotowali niezwykłe przedstawienie, które zaprezentowali uczniom klas młodszych i starszych. Dzieci pięknie recytowały w języku angielski, a ich stroje były fantastyczne! Zdjęcia z wydarzenia zobaczyć można >tutaj<.

10.12.2022 | Dzień Czytania w Szkole

9 grudnia 2022 r. odbył się Dzień Czytania w Szkole. Tego dnia nauczyciele w stylowych przebraniach czytali wybrane utwory Adama Mickiewicza ze zbioru wierszy pt. ,,Ballady i romanse”. To znane dzieło nie bez powodu zostało wybrane na tę okazję, ponieważ w tym roku przypada dwusetna rocznica wydania książki, a grudzień jest ostatnim miesiącem Roku Romantyzmu Polskiego. Uczniowie mogli wysłuchać historii pełnych cudowności, piękna i tajemniczości. Otrzymali również pamiątkowe zakładki, które mogą być pomocne podczas zimowych wieczorów z ulubioną książką. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

05.12.2022 | Projekt językowy klas 7-8

Klasa 7 wzięła udział w projekcie językowym, wychodząc do centrum Wrocławia i opowiadając w języku angielskim o zabytkach i ciekawych miejscach, takich jak: rynek, ratusz, kamienice Jaś i Małgosia, ulica Więzienna, kościół Marii Magdaleny czy Jana Chrzciciela. Naszym słuchaczem była wolontariuszka Mariam, która z zainteresowaniem słuchała opowieści.

W tym samym czasie klasa 8 przeprowadzała na rynku wywiady w języku angielskim na temat ekologii wśród mieszkańców Wrocławia. Już niedługo będzie można obejrzeć cały film przygotowany przez uczniów z tego projektu. Zdjęcia z wydarzenia >tutaj<.

30.11.2022 |Warsztaty Świąteczne dla Rodziców i Uczniów klas 0-3

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Uczniów z klas 0-3 na Warsztaty Świąteczne.

Warsztaty zaplanowane są na 9 grudnia (piątek) w godzinach 14:45-16:30. Rozpoczną się przedstawieniem przygotowanym przez starszych uczniów, następnie odbędą się warsztaty z tworzenia dekoracji świątecznych:

 • zdobienie styropianowych bombek
 • eko-zawieszki na choinkę
 • łańcuch „dobrych życzeń”

Do zobaczenia!

25.11.2022 | Dzień Pluszowego Misia

25.11 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie poznali historię pluszowego misia i oglądali filmy, jak powstaje maskotka. Rozmawialiśmy o misiowych postaciach z bajek i wykonaliśmy prace plastyczne. Dzień pluszowego misia był wspaniałą okazją do przytulania. Zdjęcia z wydarzenia >tutaj<.

23.11.2022 | Zajęcia z Elisą

Elisa, nasza tegoroczna wolontariuszka przeprowadziła prezentacje o sporcie i słynnych postaciach ze świata sportu pochodzenia hiszpańskiego. Zdjęcia z wydarzenia >tutaj<.

23.11.2022 | Zajęcia z Donavanem w klasach 6-8

Klasy 6, 7 i 8 odwiedził Donavan, rodowity francuz, który  przedstawił swój kraj oraz region północnej Francji, z którego pochodzi. Donavan zaprezentował zamorskie terytoria byłego imperium Francuskiego, regionalne tańce, atrakcje turystyczne oraz kulinaria. Nie obyło się bez muzyki Edith Piaf, Marsylianki i słynnych piłkarzy. Uczniowie byli zainteresowani kulturą Francji, aktywnie dyskutowali z Donavanem i zadawali mu bardzo wiele pytań. Zdjęcia z wydarzenia >tutaj<.

22.11.2022 | Dzień Życzliwości

W poniedziałek, 21 listopada, w Arce obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Na drzwiach każdej klasy pojawiły się mini-plakaty (które można obejrzeć >tutaj<). Dzięki nim każdy wiedział, co może tego dnia zrobić, aby stać się jeszcze bardziej życzliwym. Dodatkowo, każdy mógł „poczęstować się” miłym i życzliwym słowem oraz podać je dalej bliskiej koleżance lub koledze. W tym dniu nie zabrakło również cytatów z Biblii, które zostały rozwieszone w różnych miejscach naszej szkoły i przypominały jak ważna jest właśnie życzliwość.

 

21.11.2022 |Turniej szachowy

We wtorek 15.11 w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy „Jesienny Wyścig po Kategorie”. Ogromne podziękowania należą się panu Kacprowi Koniecznemu – naszemu absolwentowi, który jako kwalifikowany sędzia Polskiego Związku Szachowego sędziował i dbał o kwestie organizacyjne turnieju. Podczas turnieju cztery osoby zdobyły kategorie szachowe (IV i V stopnia). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

16.11.2022 |Spotkanie z Marcinem Koziołem

16 listopada 2022 roku uczniowie klas 4-6 mieli niebywałą okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Marcinem Koziołem – znanym i cenionym autorem książek dla dzieci i młodzieży. Tematem wydarzenia była lektura szkolna ,,Skrzynia Władcy Piorunów”. Podczas multimedialnej lekcji uczniowie poznali głównych bohaterów książki – Julię, Toma i czworonożnego Spike’a. Jakie niesamowite zdolności ma jeden z bohaterów? Czym jest synestezja? Kim był Nikola Tesla? Na te i wiele innych pytań uczniowie mieli możliwość poznać odpowiedź. Oprócz teorii nie zabrakło również praktyki – ochotnicy mogli na własnej skórze doświadczyć bycia ,,władcą piorunów” i wykonać doświadczenie naukowe. Na pewno spotkanie zainspirowało uczniów do sięgnięcia po książki z serii ,,Detektywi na kółkach”. Zdjęcia z wydarzenia >tutaj<.

Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa

15.11.2022 |Konkurs Poezji Patriotycznej

15 listopada 2022 r. uczniowie z klas 0-3 uczestniczyli w Konkursie Poezji Patriotycznej. Było pięknie, atmosfera doniosła i bardzo wzruszająca. Dziękujemy uczestnikom za to, że poprzez wypowiedziane wiersze i zaśpiewane piosenki patriotyczne przypomnieli nam, że mamy przywilej żyć w wolnej, niepodległej Polsce. Zwyciężczynią konkursu została Zofia Pindelska z klasy 0, natomiast drugie i trzecie miejsce zdobyły kolejno: Julia Dąbrowska z kl. 2 oraz Weronika Magiera z kl. 0. Gratulacje! Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

14.11.2022 |Wycieczka do Środy Śląskiej

14 października V klasa wybrała się w podróż do Środy Śląskiej. Uczniowie odwiedzili Muzeum Regionalne, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej życia mieszkańców miasta w średniowieczu. Następnie udali się na spacer po Środzie Śląskiej, podczas którego każdy przedstawiał przygotowany przez siebie temat. Wycieczka była bardzo udana! Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

11.11.2022 | Szkoła do hymnu!

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu!”. W czwartek (ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości) o godzinie 12:00 wspólnie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć >tutaj<.

09.11.2022 |Pasowanie na ucznia pierwszej klasy

W środę 9.11 odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia pierwszej klasy w naszej szkole. Długo wyczekiwana w końcu się odbyła. Dzieci po długich staraniach i licznych próbach zostały pełnoprawnymi uczniami Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Arka”. Występ oglądali dumni rodzice, a także rodzeństwo oraz dziadkowie. Dzieci miały zaszczyt być pasowane przez samą Panią Dyrektor. Ważny dzień zakończył się ulgą i wielką radością uczniów oraz nauczycieli wychowawców. Wszystkim życzymy wielu sukcesów jako pierwszak, a także w przyszłości w starszych klasach.

09.11.2022 | Zajęcia „Katalożek ilustrowany”

W poniedziałek uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w warsztatach w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia pod tytułem „Katalożek ilustrowany” pozwoliły trzecioklasistom na zapoznanie się z funkcjonowaniem jednej z najpopularniejszych bibliotek we Wrocławiu, zasadami wypożyczania książek, jak również historią katalogowania – w przeszłości oraz jak wygląda ten proces obecnie. Uczniowie wcielili się także w ilustratorów swoich ulubionych książek – na podstawie treści wybranych historii przedstawili swoje pomysły na okładki czy ilustracje. Zdjęcia z zajęć dostępne >tutaj<.

09.11.2022 | Zerówka poznaje literkę E

W naszej Zerówce wiele się dzieje! Niedawno poznaliśmy literkę E. Pracowaliśmy na wiele sposobów, nawet budowaliśmy literkę E układając ją ze swoich ciał! Zdjęcia z zajęć dostępne >tutaj<.

09.11.2022 |Wycieczka na Pogórze Kaczawskie

Klasy 5,6 i 7 udały się na wycieczkę na Pogórze Kaczawskie, aby wspiąć się na wygasły  wulkan Ostrzyce 499 m n.p.m gdzie nagrali krótki reportaż w języku angielskim. Następnie udaliśmy się do  kościoła protestanckiego w Pielgrzymce, aby podziwiać  jego ponad 700- letnie wnętrze i historię. Ostatnim punktem wycieczki w tym regionie była Złotoryja. Odwiedziliśmy muzeum złota, odbyliśmy spacer uliczkami starego miasta poznając jego historię od przewodnika, który nas tego dnia oprowadzał. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

08.11.2022 |Pierwsze Arka Meeting w roku szkolnym 2022/2023

Za nami pierwsze spotkania Arka Meeting. Podczas nich rozmawiamy o tym, co jest ważne dla naszej społeczności szkolnej, nad czym chcemy pracować, co wyrażać w naszych postawach i zachowaniu. W tym roku szkolnym pracujemy w oparciu o fragment mówiący o popełnianiu błędów. Nikt z nas ich nie lubi, a jednak są nieodzowną częścią naszego codziennego życia. Podczas Arka Meeting powiedzieliśmy o nadziei płynącej z wiary, że Bóg pomaga się podnieść tym, którzy upadają, a Jego dawanie tzw. drugiej szansy jest niewyczerpane. Również o tym, żeby nie cieszyć się z upadku (popełnienia błędu) przez inną osobą, ale – tak jak Bóg dla nas – tak i my powinniśmy okazywać sobie niewyczerpaną cierpliwość i zachętę do podnoszenia się z każdego upadku. Cytat na ten rok szkolny, który niesie ze sobą tę prawdę znajdziemy w Księdze Przypowieści Salomona 24, 16-17 Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

07.11.2022 |Dzień Osób Niewidomych

W dniu 31.10, z okazji obchodzonego w listopadzie Dnia Osób Niewidomych, w naszej szkole odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie mogli doświadczyć świata osób niewidomych. Uczniowie, z zamkniętymi oczami, wykonywali zadania rozwijające zmysł dotyku i węchu. Nad przebiegiem warsztatów czuwał Szkolny Klub Wolontariatu. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

07.11.2022 | Zajęcia godziny biblijnej w zerówce

W naszej Zerówce prowadzimy zajęcia godziny biblijnej. Tym razem omawialiśmy temat przyjaźni i wzajemnej miłości. Hasło: „Oby miłość wylewała się z nas jak lawa”. Było ekscytująco! Zdjęcia z zajęć dostępne >tutaj<.

07.11.2022 |Warsztaty z edukacji ekologicznej

W czwartek 3 listopada uczniowie klas 5,6 i 7 uczestniczyli, w ramach lekcji biologii, w warsztatach edukacyjnych z zakresu edukacji ekologicznej, prowadzonych przez Chemeko-System sp. z o.o. Zakład Zagospodarowania Odpadów z siedzibą we Wrocławiu. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

26.10.2022 |Nominacja do nagrody w Plebiscycie Edukacyjnym

Nasza szkoła została zgłoszona do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie dolnośląskim jest prowadzony przez „Gazetę Wrocławską”. Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymała nasza nauczycielka Joanna Golunkiewicz. A to wszystko dzięki Wam, rodzicom i uczniom Arki!

Głosowanie w plebiscycie rozpoczęło się już we wtorek, 25 października! Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym Gazety Wrocławskiej >tutaj<. Zachęcamy do głosowania 🙂

26.10.2022 |Wycieczka po starówce Wrocławia z klasą 6

Klasa 6 w ramach projektu kulturowego zaprosiła nasze tegoroczne wolontariuszki na wycieczkę po starówce Wrocławia, aby opowiedzieć im o swoim mieście, jego historii, atrakcjach i zabytkach. Wolontariuszki z zaciekawieniem i zainteresowaniem słuchały opowiadań uczniów w języku angielskim. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

19.10.2022 |Wycieczka do krainy wygasłych wulkanów

W ramach projektu „Żywioły w służbie świata” uczniowie klas 7 i 8 wybrali się do Krainy Wygasłych Wulkanów na Pogórzu Kaczawskim. Była to bardzo ciekawa wycieczka, gdzie razem z przewodnikiem odkrywali pozostałości po wulkanach. Ponadto uczniowie z klasy 7 nagrywali materiał, z którego powstanie reportaż. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

19.10.2022 |Wycieczka do wrocławskiej elektrociepłowni

W ramach projektu „Żywioły w służbie światu” klasa VIII udała się do wrocławskiej elektrociepłowni, żeby poznać zasady pracy i sposoby dostarczania energii mieszkańcom miasta. Uczniowie przygotowali kilka istotnych pytań dla naszego przewodnika. Była to bardzo cenna wycieczka! Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

14.10.2022 |Wycieczka do gospodarstwa w Saniach oraz w Rudzie Żmigrodzkiej

Młodsi uczniowie Arki odwiedzili gospodarstwa w Saniach oraz w Rudzie Żmigrodzkiej. Mieli okazję poznać ciekawostki dotyczące życia dromaderów i alpak, dokarmić je kalarepą i marchewkami oraz spróbować mleka wielbłądów. Oprócz tego zapoznali się ze sposobem prowadzenia gospodarstwa rybackiego, obserwowali ptaki charakterystyczne dla Doliny Baryczy i na żywo oglądali piękne okazy ryb. Wszystko to z uśmiechami na twarzy przy wspaniałej, jesiennej pogodzie. Dziękujemy Karczma Rybna „Ruda Żmigrodzka” i Gospodarstwo Rolne Monika Szymańska. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

10.10.2022| Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W kwietniu 2022 nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 4 000 zł na realizację programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025Otrzymane środki w połowie przeznaczymy na zakup nowych książek do biblioteki, pozostałą część na wyposażenie biblioteki (m.in. program do obsługi biblioteki), a także działania promocyjne czytelnictwa.

Zaplanowaliśmy realizację następujących działań promujących czytelnictwo:

 • “Książka miesiąca” –  całoroczny plan mający na celu zapoznanie ze zbiorami biblioteki. Promowanie wybranych książek poprzez krótką prezentację, plakaty w szkole i wyeksponowanie książki w bibliotece.
 • Obchody roku Marii Konopnickiej – zapoznanie uczniów z twórczością autorki, prowadzenie konkursu dla uczniów klas 1-3 na najpiękniejszą ilustrację do wierszy autorki.
 • Konkurs na najbardziej pomysłowy kostium bohatera literackiego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci.
 • Dzień czytania w szkole – uczniowie starszych klas czytają uczniom nauczania początkowego fragmenty wybranych książek dla dzieci.
 • Udział uczniów w lekcjach oraz warsztatach bibliotecznych w ramach współpracy w filiami Miejskiej Biblioteki Publicznej.
 • Spotkanie multimedialne z lekturą “Skrzynia Władcy Piorunów” – spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, autorem literatury dziecięcej.

06.10.2022 |Dzień języków obcych

4 października odbył się finał dnia języków obcych. Tego dnia klasy 4-8 prezentowały kraje, które zmagają się z siłami żywiołów. Klasa 4 – Rumunia , klasa 5- Filipiny, klasa 6- Bangladesz, klasa 7- Peru, klasa 8- Chile. Nasi uczniowie brali udział u wielu konkurencjach takich jak: dekoracje klasy, scenka, piosenka, potrawy regionalne krajów oraz quiz wiedzy. Emocje i wrażenia były niesamowite. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

22.09.2022 |Dzień integracji w Arce

Już tradycyjnie pierwszego dnia po rozpoczęciu roku szkolnego organizujemy w Arce dzień integracji. Tworzymy naszym uczniom przestrzeń, by po wakacyjnej przerwie mogli się ze sobą spotkać, porozmawiać, a jednocześnie razem coś stworzyć, uwolnić swoją wyobraźnię i kreatywność. Z kolei
dla nowych uczniów Szkoły jest to okazja, by poznać zespół klasowy, do którego dołączyli i wspólnie wykonywać przydzielone zadania. W tym roku uczniowie klas 4-8 w małych zespołach szukali rzeczy, które ich łączą oraz tego, co każdy ma w sobie wyjątkowego. W wyniku tych rozmów powstały
plakaty. Następnie uczniowie tworzyli i przedstawiali scenki p.t. „Arkowicze na wakacjach”. A co Arkowicze robili na wakacjach? Spotykali się z niecodziennymi, nowymi sytuacjami, w których musieli poradzić sobie wykorzystując wiedzę zdobytą w szkole! I tak oto byliśmy świadkami, jak udzielić prawidłowo pierwszej pomocy, jak można wykorzystać języki obce kupując pamiątki, czy jak się odnaleźć, gdy zgubimy się w obcym terenie. Stworzone scenki ukazały nie tylko zdolności aktorskie naszych uczniów. Mieliśmy też okazję śledzić pracę młodych reżyserów, scenarzystów czy
scenografów. Dzień integracji ponownie pokazał, że nasi uczniowie są nie tylko wszechstronnie utalentowani, ale że potrafią również efektywnie i kreatywnie pracować w zespole. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

18.09.2022 | Szkoły Pełne Talentów

Arka bierze udział w tegorocznej akcji organizowanej przez sklepy Lidl pt. Szkoły Pełne Talentów. To akcja mająca na celu zmobilizowanie Polaków do działania na rzecz lokalnych społeczności, a dzieciom z polskich szkół przekazanie m.in. sprzętu sportowego i elektronicznego najwyższej jakości.

Akcja rozpoczęła się 5 września i potrwa do 13 listopada 2022 r. W tym czasie za zakupy w sklepach Lidl można otrzymać specjalne kupony, tzw. „Talenciaki”. Gorąco zachęcam do przekazania ich na rzecz Arki, a można to zrobić na dwa sposoby:

 1. Wrzucając kupon do specjalnie oznaczonego pudełka znajdującego się w szatni, recepcji oraz sekretariacie
 2. Samodzielnie przypisując kod numeryczny do naszej Szkoły (na stronie akcji lub przez zeskanowanie kodu QR).

Zebrane dzięki Państwa wsparciu punkty będziemy mogli wymienić na wybrane nagrody. Wśród nich znajdują się m.in. zestawy do eksperymentów, mikroskopy, magnetyczne tablice dydaktyczne, zestawy gier planszowych, wyposażenie klas, sprzęt elektroniczny, sprzęt sportowy do różnych dyscyplin.

Oprócz tego każdy zarejestrowany kupon będzie losem w Wielkiej Loterii Szkolnej, w której do wygrania są kompletnie wyposażone pracownie komputerowe i boty edukacyjne. Szczegóły akcji znajdują się na stronie Lidla.

Serdecznie dziękuję za udział w akcji i wsparcie Arki!

 

17.09.2022 | Sprzątanie świata w Arce

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji „”Sprzątanie świata”. 16 września uczniowie z klas 0-3 uzbrojeni w kolorowe rękawiczki i worki wyruszyli na ratunek naszej planecie. Dzieci z ogromnym zapałem przystąpiły do akcji. Znaleźliśmy mnóstwo butelek, reklamówek, papierków, a także różnorodnych opakowań. Wróciliśmy z pełnymi workami i poczuciem, że zrobiliśmy coś dobrego dla Naszej Planety. Zdjęcia dostępne >tutaj<.

15.09.2022 | Lekcja z Elisą w klasie 6

Klasa 6 gościła Elise, nasza wolontariuszkę z Hiszpanii. Elisa prezentowała hiszpańskie święta. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji między innymi o paradach, wystawach rzeźb w Walencji czy kolacji dla 3 Króli. Wzajemnie porównywali tradycje i doszukiwali się podobieństw. Zdjęcia z zajęć dostępne >tutaj<.

12.09.2022 | Lekcja w klasach 4 i 6 z nową wolontariuszką 

W drugim tygodniu nauki nasza tegoroczna wolontariuszka Elisa z Hiszpanii odwiedziła klasę 4 i 6 aby opowiedzieć naszym uczniom o swoim pięknym kraju oraz o Valencji- mieście z którego pochodzi. Dzieci z zainteresowaniem śledziły ciekawą prezentacje Elisy, a następnie dyskutowały z nią o Hiszpanii i Polsce. To jedna z pierwszych wizyt Elisy w klasach 4-8. Dzieci z utęsknieniem wyczekują kolejnych.

05.09.2022 | Pracownia Sztuk Tradycyjnych w roku szkolnym 2022/2023

W szkole w pierwszym semestrze szkolnym od 8 września 2022 do 9 lutego 2023 odbywają się zajęcia dodatkowe dla dzieci w ramach Pracowni Sztuk Tradycyjnych – programu Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji dofinansowanego przez Gminę Wrocław.

Więcej o Pracowni Sztuk Tradycyjnych:
http://ovo-art.pl/aktulanosci/pracownia-sztuk-tradycyjnych-2022-2023/

 

17.08.2022 | Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września (czwartek) według harmonogramu:

 • Klasy 4-8 godzina 9.00 – boisko szkolne
 • Klasy 0-3 godzina 10.00 – boisko szkolne

W przypadku niekorzystnej pogody uroczystość odbędzie się na sali gimnastycznej.

17.08.2022 | Zebrania Rodziców z Wychowawcami w roku szkolnym 2022/2023

Pierwsze zebrania Rodziców z Wychowawcami odbędą się w dniu 7 września 2022 r. (środa) o godzinie 17.00.
Tego samego dnia zapraszamy wszystkich rodziców na Walne Zgromadzenie Rodziców, które rozpocznie się o godzinie 18.00 na sali gimnastycznej.