Znajdź nas na facebooku

2022/2023

21.11.2022 | Turniej szachowy

We wtorek 15.11 w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy „Jesienny Wyścig po Kategorie”. Ogromne podziękowania należą się panu Kacprowi Koniecznemu – naszemu absolwentowi, który jako kwalifikowany sędzia Polskiego Związku Szachowego sędziował i dbał o kwestie organizacyjne turnieju. Podczas turnieju cztery osoby zdobyły kategorie szachowe (IV i V stopnia).

Turniej został już zatwierdzony przez Polski Związek Szachowy. Uzyskane przez uczniów kategorie szachowe zostały wpisane do Centralnego Rejestru PZSzach, poniżej linki do kategorii poszczególnych osób:

Shuplat Sofija
Kaczmarczyk Karol
Rackiewicz Antoni
Krakowski Jakub

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

21.11.2022 | Sukces Franka Basińskiego

Społeczność szkolna ChSP serdecznie gratuluje Franciszkowi Basińskiemu, uczniowi kl. VIII, znalezienia się w gronie finalistów – wyróżnionych 3. Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego dla młodzieży „Katyń 2022. Notacje filmowe”! Film nakręcony przez Franka zyskał uznanie jury. Uczeń został zaproszony na uroczystą Galę na zakończenie konkursu.

18.11.2022 | Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII

18 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII. Tematyką prezentowanych przez uczniów utworów były ojczyzna, wolność i jesień. Uczestnicy konkursu zadali sobie pytanie: Jak nie kochać jesieni? Zadumaliśmy się nad Listopadem i nad tym, co wydarzyło się 11 listopada, a wśród szumu Dwóch wiatrów usłyszeliśmy Gawędę o ziemi ojczystej.
Laureatami konkursu zostali:

  • Franciszek Basiński z klasy VIII (I miejsce)
  • Zofia Rogowska z klasy IV (II miejsce)
  • Alicja Głowacka z klasy V (III miejsce)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na konkurs w kolejnym roku!
Zdjęcia z wydarzenia zobaczyć można >tutaj<.

15.11.2022 | Konkurs Poeazji Patriotycznej

15 listopada 2022 r. uczniowie z klas 0-3 uczestniczyli w Konkursie Poezji Patriotycznej. Było pięknie, atmosfera doniosła i bardzo wzruszająca. Dziękujemy uczestnikom za to, że poprzez wypowiedziane wiersze i zaśpiewane piosenki patriotyczne przypomnieli nam, że mamy przywilej żyć w wolnej, niepodległej Polsce. Zwyciężczynią konkursu została Zofia Pindelska z klasy 0, natomiast drugie i trzecie miejsce zdobyły kolejno: Julia Dąbrowska z kl. 2 oraz Weronika Magiera z kl. 0. Gratulacje!

15.09.2022 | Wrocławski program wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA

W ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA” zostały przyznane stypendia dla aż 3 absolwentów Arki! Adam Rojecki, Julia Molga oraz Mateusz Galik (ED). Uroczysta Gala wręczenia stypendiów planowana jest w Liceum Ogólnokształcącym nr XIV przy ul. Brücknera we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy stypendystom!

30.06.2022 | Primus Inter Pares 2021/2022

Adam Rojecki został Primus inter pares wśród absolwentów w roku szkolnym 2021/2022. Tytuł i symboliczną statuetkę: Pierwszy wśród równych sobie otrzymuje absolwent, który uzyskał najwyższe wyniki w nauce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!