Znajdź nas na facebooku

Sukcesy uczniów

Sukcesy i osiągnięcia uczniów „Arki”

23.06.2021|Prymusi Arki w roku szkolnym 2020/2021

ADAM MALESZKA, uczeń klasy VIII, uzyskał najwyższą średnią ocen – 5,79. Adam uzyskał również najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły (z czterech lat nauki) – 5,83 i uzyskał tytuł PRIMUS INTER PARES 2021.  Bardzo wysokie średnie ocen uzyskali również: Antoni Rackiewicz (kl. IV), Władysław Juchnicki (kl. VIII), Eliza Rynkiewicz (klasa VI) i Adam Rojecki (kl. VII). Łącznie 31 uczniów uzyskało świadectwo z biało-czerwonym paskiem.  W klasyfikacji klasowej najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IV, której wychowawcą jest p. Karolina Bednarz, nauczyciel języka polskiego.

Gratulujemy uzyskania wysokich wyników, tym bardziej, że warunki nauczania były trudne, wymagały samodyscypliny! Zobacz szczegółowe zestawienie>>

 

 

21.06.2021 |Zakończenie realizacji  projektu „Działaj z ImPETem”

W czerwcu zakończyliśmy realizację  projektu „Działaj z ImPETem” w klasach 0-3. Wyróżnieni zostali uczniowie, którzy wykonali co najmniej trzy z czterech zadań projektowych:
 • Leon Rypiński (zerówka – edukacja domowa)
 • Radosław Bartnik (kl.1)
 • Wojciech Bartnik (kl.2)
 • Jagoda Filip (kl.3)
 • Urszula Woźniak (kl.3)

Zadania polegały m.in. na wykonaniu plakatów, butelek sensorycznych czy pracy technicznej z wykorzystaniem butelek i nakrętek.

Projekt zwieńczony został szkolnym konkursem wiedzy o recyklingu. Jego wyniki prezentują się następująco:
 – w kategorii klas 0-1
1. miejsce – Kalina Liske
2. miejsce – Bartosz Markowski
3. miejsce ex aequo – Natalia Bartosz i Hanna Markowska
– w kategorii klas 2-3
1. miejsce Urszula Woźniak
2. miejsce Antoni Dul
3. miejsce Jagoda Filip
wyróżnienie: Antoni Bartosz, Tomasz Portalski

 

 

21.06.2021| Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik
W XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik III miejsce i wyróżnienie zdobyli uczniowie klasy trzeciej: Helena Smolak oraz Antoni Dul.
Natomiast tytuł laureata II miejsca uzyskała Martyna Pawłowska z klasy drugiej.

 

 

20.06.2021 |Kolejne zwycięstwo rodzeństwa Szkudlarek

W niedzielę 20 czerwca w Żórawinie na turnieju judo rodzeństwo Szkudlarek odniosło kolejne zwycięstwo. Klaudia wywalczyła w swojej kategorii wagowej brązowy medal. Kacprowi w kategorii wagowej 23 kg udało się zdobyć złoty medal. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

10.05.2021| Alfik matematyczny 2021 

Z radością informujemy o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny”. Jeden ze 100 LAUREATÓW jest uczniem naszej Szkoły! Tomasz Portalski z klasy 2 zdobył 95,83% punktów, co dało mu 2 miejsce w województwie dolnośląskim, a 9 miejsce w Polsce!

W konkursie wysokie noty zajęli również: Bartosz Markowski z klasy 1 (25 miejsce w województwie dolnośląskim), Emilia Bębenek z klasy 1 (47 miejsce w województwie dolnośląskim), Kacper Szkudlarek z klasy 1 (50 miejsce w województwie dolnośląskim), Marcin Pindelski z klasy 3 (133 miejsce w województwie dolnośląskim).

Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

08.05.2021 | Kolejny sukces Klaudii

W sobotę  8 maja 2021 na XXX Jubileuszowym turnieju Judo w Lesznie nasza uczennica z klasy 6 Klaudia Szkudlarek wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 40 kg. Bardzo gratulujemy!

 

 

 

 

08.05.2021 | Ogólnopolski konkurs „The world of languages” 2021

Miło nam jest ogłosić rewelacyjne wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego „The world of languages”:

 • W kategorii klas pierwszych: Kacper Szkudlarek- 100%
 • W kategorii klas drugich: Tomasz Portalski- 100%

 

 

 

 

06.05.2021| Klasa II zwycięzcą w konkursie JASKÓŁKACHALLENGE 

Miło mi poinformować, iż zasłużonym zwycięzcą konkursu #JASKÓŁKACHALLENGE – razem przywołajmy wiosnę! została klasa II. Dzięki zaangażowaniu  rodziców, dziadków, przyjaciół oraz uczniów udało się klasie II zebrać 79 jaskółek. Najstarszy uczestnik naszej zabawy miał 90 lat natomiast najmłodszy 2 lata. Wasze jaskółki robione były w bardzo ciekawych miejscach; nad morzem, w lesie, w domu, na kamieniach. Bardzo dziękuję wszystkim klasom za zaangażowanie i udział konkursie. Naszej szkole udało się zrobić 95 jaskółek. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się pobić ten rekord. Jeszcze raz gratuluję uczniom klasy II, którzy wzięli udział w konkursie i zdobyli dla całej klasy sprzęt sportowy. Koordynator Dominika Dipel-Piaskowska.

 

 

 

 

 

 

 

04.05.2021| Adam Maleszka laureatem konkursu „KoALa 2021”

Adam Maleszka uczeń klasy 8 otrzymał tytuł laureata w konkursie matematycznym  KoALa Kombinatoryka -Algorytmika-Logika. Konkurs organizowany jest przez Fundację Matematyków Wrocławskich, której  fundatorem jest ówczesny dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UWr prof. Tomasz Rolski.  Oficjalne wyniki konkursu dostępne są tutaj. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

 

23.04.2021| Dzień Ziemi 2021 w Arce! Wyniki konkursu!

Miło nam jest ogłosić zwycięzców konkursów z okazji Dnia Ziemi:

 • Natalia Bartosz „0”– konkurs na „Ekologiczną torbę na zakupy”.
 • Martyna Pawłowska „2” i Jagoda Nierobisz „4”– konkurs na makietę: „Miejsce, w którym mogę oddychać czystym powietrzem”.
 • Tomasz Portalski „2”– konkurs florystyczny „Las / ogród zamknięty w szkle”.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy od 2 maja po nagrody do sekretariatu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08.04.2021 | Wyniki konkursu plastycznego !

Konkurs plastyczny pt.: Kim chciałbym zostać w przyszłości wygrywają:

1 miejsce: Kalina Liske – klasa 1
2 miejsce: Emilka Jędrusik – klasa 1
3 miejsce: Zosia Lech  – klasa 0
Wyróżnienia otrzymują:
Jola kaźmierska – klasa 3 edukacja domowa
Joel Hałka – klasa 2 edukacja domowa
Gratulujemy!

 

 

30.03.2021 | Jakub Nowak laureatem konkursu „Przekręt 2021”

Jakub Nowak – uczeń VIII klasy zdobył wyróżnienie za zabawę słowem i poczucie humoru w monodramie „Próba zatytułowania MIX” w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2021”, którego organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Jury w tym prestiżowym ogólnopolskim konkursie jest bardzo wymagające, tym bardziej gratulujemy Kubie niewątpliwego sukcesu, który zapewne ugruntuje w Nim przekonanie o talentach, którymi obdarzył Go Bóg. Sukces w tym konkursie będzie wymieniony na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i daje Kubie, jako laureatowi, dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkoły ponadpodstawowej. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

 

 

 

15.03.2021 | Prezentacja z biologii Joela Szymańskiego z klasy VII

Pragniemy przedstawić pracę zaliczeniową z biologii, wykonaną przez naszego ucznia z edukacji domowej, Joela Szymańskiego z klasy VII. Joel wykonał prezentację, na której przedstawił rozwój i budowę anatomiczną ludzkiego serca. Jesteśmy pełni zachwytu i nie dziwimy się, że Joel otrzymał z biologii ocenę celującą. Gratulujemy pomysłu i pięknego wykonania pracy. Kliknij tutaj>>

 

08.03.2021 | Wyniki konkursu z okazji Dnia Dzikiej Przyrody

Miło mi ogłosić, że zwycięzcami konkursu z okazji Dnia Dzikiej Przyrody są:
Katarzyna Bełza kl IV
Jagoda Nierobisz kl IV
Mikołaj Radomski kl VII
Adam Rojecki kl VII

Serdecznie gratuluję i zapraszam po odbiór dyplomów.
Joanna Markowska

 

20.02.2021 | Srebro Klaudii Szkudlarek

W sobotę 20.02.2021r. w Łagiewnikach odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Judo. Zawody odbyły się w kategoriach wiekowych: juniorów, juniorów młodszych, młodzików i dzieci starszych.

Z radością zawiadamiamy, że nasza uczennica, Klaudia Szkudlarek z klasy VI wywalczyła srebrny medal w kategorii „Dzieci starsze (2008-2009) do 36 kg”. Gratulujemy sukcesu i życzymy następnych!

 

 

 

 

09.02.2021 | Wyniki konkursu wiedzy o ZOO

Zwycięzcą konkursu wiedzy o ZOO został Igor Stachniewicz z klasy VI.
Gratulujemy!
Zapraszamy do szkoły (od poniedziałku 15.02.2021) po odbiór dyplomu i nagrody.

 

 

 

 

 

01.02.2021 | Prymusi Arki w I półroczu roku szkolnego 2020/2021

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021 najwyższą średnią ocen – 5,64 uzyskał ADAM MALESZKA, uczeń klasy VIII. Tuż za nim plasują się kolejno: Antoni Rackiewicz (klasa IV), Eliza Rynkiewicz (klasa VI), Jagoda Nierobisz (klasa IV), Anita Dłużeń (klasa IV), Igor Stachniewicz (klasa VI), Maria Sutor (klasa V), Mikołaj Radomski (klasa VII), Daniel Chalamus (klasa IV), Olga Carvalho Nascimento (klasa VI), oraz Władysław Juchnicki (klasa VIII).

W klasyfikacji klasowej najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IV, której wychowawcą jest p. Karolina Bednarz, nauczyciel języka polskiego.

Gratulujemy uzyskania wysokich wyników, tym bardziej, że warunki nauczania są trudne, wymagające samodyscypliny!

Zobacz szczegółowe zestawienie >>

 

25.01.2021 | Ogólnopolski Konkurs Synapsik MEN – Wyniki z ChSP „Arka”

Na przełomie października oraz listopada dziewięcioro uczniów Arki z klas I-III wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Synapsik MEN, organizowanym przez Wydawnictwo Synapsa.
W zadaniach konkursowych odpowiadali oni na pytania z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz z języka angielskiego.
Poniżej prezentujemy wyniki konkursu w kategoriach poszczególnych klas:

Klasa I:
 • Urszula Burkiewicz: miejsce 19
 • Hanna Wozińska: miejsce 17
 • Kacper Szkudlarek: miejsce 17
 • Emilia Bębenek : miejsce 13
 • Bartosz Markowski: miejsce 8
Klasa II:
 • Tomasz Portalski: miejsce 17
Klasa III:
 • Jagoda Filip: miejsce 31
 • Marcin Pindelski: miejsce 22
 • Urszula Woźniak: miejsce 18
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy również do udziału w edycji wiosennej, zapisy już niebawem. Osobą odpowiedzialną za konkurs z ramienia szkoły jest pani Jolanta Liske.

 

25.01.2021 | Wyróżnienie w konkursie „Przez klocki do nauki” dla Antoniego Rackiewicza z klasy IV

Uczeń Arki Antoni Rackiewicz z kl. IV zdobył wyróżnienie w konkursie „Przez klocki do nauki” organizowanym przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Gratulujemy!

Więcej informacji na Facebooku >> Kliknij tutaj

 

13.01.2021 | Antoni Rackiewicz z kl. IV laureatem konkursu „Przez klocki do nauki”

Z prawdziwą radością i z dumą pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły, Antoni Rackiewicz z kl. IVa, zdobył wyróżnienie w kategorii wiekowej 7-11 lat na ogólnopolskim konkursie „Przez klocki do nauki”, organizowanym przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Na konkurs nadesłano łącznie 68 zgłoszeń. Ze względu na wysoki poziom prac komisja konkursowa zdecydowała się przyznać ex aequo trzy I miejsca oraz trzy równorzędne wyróżnienia (w tym dla Antoniego Rackiewicza).
Gratulujemy sukcesu!

Pełna lista nagrodzonych prac na fanpage Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach:

Uniwersytet Śląski w Katowicach – Wyniki konkursów

 

13.01.2021 | Wyniki olimpiady z języka angielskiego z dnia 18 grudnia

W piątek 18 grudnia w naszej szkole została przeprowadzona olimpiada z języka angielskiego. Mamy wyniki! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!

Wyniki:

Klasy VII-VIII:
1. Mikołaj Traczuk
2. Iga Kępka, Adam Maleszka, Mikołaj Radomski
3. Gosia Osadnik
Klasy IV-VI:
1. Lena Wióra, Zosia Rojecka, Mateusz Galik
2. Klaudia Szkudlarek, Jagoda Nierobisz, Antoni Rackiewicz
3.Bianka Mieszkowska
Klasy I-III:
1. Tomasz Portalski
2. Adrianna Zawierta, Gabriela Adams
3. Kacper Szkudlarek

 

17.11.2020 | II miejsce w finale Ligi Bitwy Bramkarskiej w kategorii Orlik dla Antoniego Rackiewicza

Po 2 miesiącach zmagań nasz uczeń, Antoni Rackiewicz z klasy IV, zajął II miejsce w finale Ligi Bitwy Bramkarskiej w kategorii Orlik. Gratulujemy!
Relację i zdjęcia zwycięzców można zobaczyć na facebookowym profilu Total Goalkeeping:

https://www.facebook.com/TotalGoalkeeping/photos/pcb.2822841291291096/2822841191291106/

 

 

05.11.2020 | Pierwsze sukcesy konkursów zDolnego Ślązaka 2020!

Z dumą i radością informujemy, że w konkursach zDolnego Ślązaka 2020 do kolejnych etapów zakwalifikowali się:
➡ Adam Rojecki (kl. VII) – powiatowy etap z geografii;
➡ Mateusz Galik (kl. VI ED) i Adam Rojecki (kl. VII) – powiatowy etap z matematyki;
➡ Filip Nosow (kl. VIII) – powiatowy etap z języka angielskiego.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

26.08.2020 | Nela i Adam stypendystami Promovere Talenta!

Z radością informujemy, że nasi uczniowie: NELA CHMIELARSKA (już absolwentka) oraz ADAM MALESZKA (już kl. VIII), za wybitne osiągnięcia w nauce (min. pięć ocen celujących na świadectwie) oraz sukcesy w Olimpiadach Przedmiotowych otrzymali stypendium Prezydenta Wrocławia w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA” w roku szkolnym 2020/2021. Stypendystom gratulujemy!

Pełna lista stypendystów >> Zobacz tutaj.

 

29.06.2020 | Prymusi klasy VIII i tytuł Primus Inter Pares dla Laury Dzikuć!

W piątkowe przedpołudnie, 26 czerwca 2020 r., po ośmiu latach wytężonej pracy Absolwenci ChSP „ARKA” otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Serdeczne i motywujące słowa wraz z najlepszymi życzeniami na dalszą drogę skierowali do uczniów prezes SECh „Arka” pan Tomasz Maleszka oraz dyrektor szkoły pani Barbara Bartnik. Podczas uroczystości w auli wyróżnieni uczniowie odebrali zasłużone dyplomy i nagrody.  Najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły (z czterech lat nauki) uzyskała LAURA DZIKUĆ, która otrzymała statuetkę i dyplom PRIMUS INTER PARES 2020.  Świadectwa z biało-czerwonym paskiem uzyskało 12 uczniów klasy VIII.

Ósmoklasistów pożegnał Mikołaj z klasy VII, zaś Laura i Maja w imieniu absolwentów podziękowały wychowawcy i nauczycielom, obdarowując ich wymyślnymi pamiątkami. Wyrazy uznania i podziękowania Uczniowie i Rodzice skierowali do Wychowawczyni klasy ósmej, pani Joanny Rojeckiej, która – nie ukrywając wzruszenia – podziękowała za wspaniałą współpracę. Gratulujemy Absolwentom i życzymy wielu sukcesów w dalszych etapach kształcenia i w życiu w ogóle!

Najwyższą średnią ocen  w roku szkolnym 2019/2020 uzyskał  uczeń klasy VII ADAM MALESZKA – 5,79. W minionym roku szkolnym 43 uczniów otrzymało świadectwo z biało-czerwonym paskiem. >> Zobacz szczegółowe zestawienie. Gratulujemy naszym Prymusom!

 

22.06.2020 | Finalista XIV Olimpiady Informatycznej Juniorów – Adam Maleszka z klasy VII!

ADAM MALESZKA, uczeń klasy VII, zdobył tytuł FINALISTY w zawodach II stopnia XIV Olimpiady Informatycznej JuniorówOlimpiada stała na bardzo wysokim poziomie, co tym bardziej czyni sukces Adama bezprecedensowym. 
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy finalista OIJ otrzymuje ocenę celującą z informatyki na koniec roku szkolnego oraz jest przyjmowany do dowolnej szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności.
Serdecznie gratulujemy naszemu ARKOWEMU MISTRZOWI CYBRPRZESTRZENI!

 

16.06.2020 | Wyniki konkursów Leon 2020 – Laureat Wiktor Nosow z klasy I! 

W ubiegłym tygodniu odbyły się Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe Leon, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Ich zaletą jest czas trwania – 45 minut – co sprawia, że można je przeprowadzić w trakcie lekcji. Z ChSP „Arka” udział wzięło liczne grono uczniów, zarówno z Zerówki (matematyka) jak i z klasy VII (język angielski). Arkowicze bardzo dobrze poradzili sobie z tym wyzwaniem. Najlepiej z naszych uczniów wypadł Wiktor Nosow z klasy I, który z języka angielskiego w swojej kategorii wiekowej zdobył 100% punktów i uzyskał tytuł Laureata! Brawo! Pozostali podopieczni Arki też poradzili sobie bardzo dobrze, uzyskując wysokie miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Dokładne wyniki konkursów można zobaczyć tutaj:
Wyniki konkursu Leon z matematyki 
Wyniki konkursu Leon z języka angielskiego
Wyniki konkursu ze sprawności zintegrowanych

 

25.05.2020 | Sukces naszych Arkowych cybermistrzów! 

Uczniowie z ChSP „ARKA” zakwalifikowali się do II etapu XIV Olimpiady Informatycznej Juniorów: Małgorzata Osadnik i Adam Maleszka z kl. VII oraz Michał Chojnacki I z kl. VIII. Wyniki po I etapie >>> Zobacz tutaj.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach!

 

 

04.05.2020 | Nela i Sophie – zdobyły tytuł laureata konkursu języka angielskiego „zDolny Ślązak”!  

Z radością i dumą informujemy, że uczennice Arki: NELA CHMIELARSKA z klasy VIII oraz SOPHIE BRZEZIŃSKA z klasy V zdobyły tytuł laureata konkursu języka angielskiego „zDolny Ślązak”.  Nela z pokorą stwierdziła: Myślę, że nie udałoby mi się tego osiągnąć bez wsparcia i pomocy ze strony nauczycieli. Jako laureat „zDolnego Ślązaka” Nela i Sophie mają zagwarantowaną najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną z języka angielskiego, zwolnienie z części egzaminu ósmoklasisty z języka obcego oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach edukacji oraz w życiu!

 

20.04.2020 | Pierwsze miejsce w konkursie prozatorskim dla Mai Szafraniec z VIII klasy! 

Maja Szafraniec z klasy VIII odniosła kolejny sukces pisarski! W ubiegłym tygodniu za opowiadanie „Nadzieja umiera ostatnia” zdobyła I miejsce w II konkursie prozatorskim organizowanym przez portal Młode Talenty Online. Praca konkursowa została wysoko oceniona m.in. za dojrzałość, język oraz styl odpowiedni do tematu. Opowiadanie autorstwa Mai można przeczytać na stronie portalu >>> Kliknij tutaj.

Maju, z serca Ci gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

 

 

16.03.2020 | Wyróżnienie dla Mai z klasy VIII w konkursie prozatorskim Młode Talenty Online

Uczennica ósmej klasy naszej szkoły, Maja Szafraniec, zdobyła wyróżnienie w I Konkursie Prozatorskim portalu www.mlodetalenty.online! Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że konkurs był otwarty głównie na uczniów szkół ponadpodstawowych. Jak napisali sami organizatorzy:
Wyróżnienie wędruje w stronę utalentowanej Mai Szafraniec, z powodu talentu której otwieramy drogę na udział w konkursie również ósmoklasistom!

Jesteśmy dumni z sukcesu Mai i bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie mają liczne, różnorodne talenty, pokazują je światu i nie boją się podejmować wyzwań. Oby tak dalej!

Pracę konkursową Mai pt. „Decyzja” można przeczytać tutaj.

 

10.03.2020 | Wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie „Alfik Matematyczny”

Pod koniec listopada 11 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Matematyczny”. Tym razem nikomu wprawdzie nie udało się wygrać, ale czterech uczniów, jeśli jeszcze trochę poćwiczy, ma na to szansę w przyszłym roku!

Wyróżnionymi w konkursie z wynikiem bardzo dobrym zostali:
 • Tomasz Portalski z klasy I (pisał konkurs w kategorii klasy II !)
 • Adam Plak z klasy III
 • Adam Rojecki z klasy VI
 • Szymon Ciesielczuk z klasy VI

Szymon może się pochwalić niebywałym sukcesem, ponieważ zajął 10! miejsce w konkursie w województwie dolnośląskim oraz 92 miejsce w Polsce! Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz tym, którzy spróbowali swoich sił, również osiągając dobre rezultaty!

Pozostali wyróżnieni:
➡ Tomasz Portalski zdobył 81,66% punktów, co dało mu 56 miejsce w województwie dolnośląskim w kategorii klas II oraz 587 miejsce w Polsce.
➡ Adam Plak uzyskał 82,5% punktów, został sklasyfikowany na 43 miejscu w województwie dolnośląskim oraz 428 miejscu w kraju w kategorii klas III (w tej kategorii startowało ponad 10 tysięcy uczniów).
➡ Adam Rojecki zdobył 82,16% punktów, tym samym zajął 68 miejsce w województwie dolnośląskim oraz 434 w kraju (na prawie 9 tysięcy startujących).
Jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do brania udziału w kolejnych konkursach, które odbędą się już w marcu.

 

10.02.2020 | Wielki sukces Weroniki Baszak! 17-letnia Polka w finale Australian Open!

17-letnia polska tenisistka Weronika Baszak – niegdyś uczennica ARKI – awansowała do finału juniorów w zawodach Australian Open! Na kortach w Melbourne zachwyca, a na szczególną uwagę zwraca jej piękny technicznie jednoręczny bekhend. Gratulujemy Weronice tego sukcesu i zapraszamy do odwiedzenia gościnnych progów „Arki” i podzielenia się swoimi osiągnięciami z młodszymi uczniami szkoły.
Zachęcamy Państwa do przeczytania relacji o sukcesie Weroniki z portalu sport.pl.

 

10.02.2020 | Laureat konkursu matematycznego zDolny Ślązak z Edukacji domowej „Arki”

Z radością informujemy, że Jonasz Tylkowski, uczeń klasy VIII, realizujący naukę w systemie edukacji domowej w naszej szkole, zdobył tytuł laureata konkursu matematycznego zDolny Ślązak. Serdecznie gratulujemy naszemu zDolnemu Matematykowi! Dzięki zajęciu wysokiej pozycji w konkursie Jonasz ma zagwarantowaną najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną z matematyki, zwolnienie z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

 

07.02.2020 | Prymusi Arki na koniec I półrocza roku szkolnego 2019/2020

Adam Maleszka, uczeń klasy VII, w pierwszym półroczu roku szkolnego 2029/2020 uzyskał najwyższą średnią ocen – 5,50. Tuż za nim plasują się kolejno: Michał Magiera (klasa V), Małgorzata Osadnik (klasa VII), Robert Adams (klasa IV), Jan Górniak (klasa IV), Bianka Mieszkowska (klasa IV), Adam Rojecki (klasa VI), Laura Dzikuć (klasa VIII), Julia Molga (klasa VI), Maria Sutor (klasa IV) oraz Władysław Juchnicki (klasa VII).  
W klasyfikacji klasowej najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IVktórej wychowawcą jest p. Joanna Gołębiowska, nauczycielka języka niemieckiego.

Uczniowie, którzy w I półroczu wykazali się 100% frekwencją toMaria Sutor (klasa IV), Alicja Filip (klasa VI) i Mikołaj Traczuk (klasa VII). W klasyfikacji klasowej najlepszą frekwencję uzyskała klasa VIIIktórej wychowawcą jest wicedyrektor p. Joanna Rojecka.
Zobacz szczegółowe zestawienie>>

Gratulujemy naszym szkolnym PRYMUSOM!

 

07.02.2020 | Olimpiada Informatyczna Juniorów – Uczniowie Arki w 2 etapie! 

Olimpiada Juniorów, organizowana od roku 2019/2020 przez Fundację Rozwoju Informatyki, to ogólnopolski konkurs z informatyki dla wszystkich uczniów klas podstawowych. Konkurs jest indywidualny, to znaczy, że każdy uczestnik samodzielnie rozwiązuje zadania. Z dumą informujemy, że 3 naszych uczniów dostało się do 2 etapu konkursu! Są to:
1. Adam Maleszka (VII klasa)
2. Małgorzata Osadnik (VII klasa)
3. Michał Chojnacki (VIII klasa)

2 etap zawodów odbędzie się w sobotę, 14 marca w wybranym ośrodku lokalnym. W trakcie tego etapu uczestnicy zmierzą się z dwoma, trzema lub czterema zadaniami podczas 4-godzinnej sesji. Trzymamy kciuki za Arkowiczków i życzymy powodzenia!

 

21.11.2019 | Laureaci Olimpiady Biblijnej

15 listopada odbyła się Olimpiada Biblijna dla uczniów klas IV-VIII. Temat: Dzieje Ziemi i pierwszych patriarchów. Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba.
Laureatami zostali:
I miejsce: Janek Górniak (kl. IV)
II miejsce: Marysia Sutor (kl. IV)
III miejsce: Bianka Mieszkowska (kl. IV).
Gratulujemy!

 

15.11.2019 | Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

W czwartek, 14 listopada, z okazji obchodów Święta Niepodległości, odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej, w którym mogli wziąć udział chętni uczniowie ze wszystkich klas. Konkurs zorganizowała nasza polonistka, pani Beata Boduch-Cieślak. Choć występy wszystkich uczniów były wyjątkowe, nagrody otrzymali:

Klasy 0-III:

 1. miejsce: Wiktor Nosow, kl. I
 2. miejsce: Urszula Woźniak, kl. II
 3. miejsce: Robert Boczar, kl. 0

Klasy IV-VIII:

 1. miejsce: Maja Szafraniec, kl. VIII
 2. miejsce: Filip Krupa, kl. IV
 3. miejsce: Helena Ambrożewicz, kl. VI

Zwycięzcom gratulujemy! Zdjęcia z prezentacji wierszy można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

12.11.2019 | zDolny Ślązaczek – Zwycięzcy szkolnego etapu

Z radością informujemy, że w szkolnym etapie konkursu zDolnego Ślązaczka zwyciężyli:
Matematyka: Adam Rojecki (kl. VI) oraz Jonasz Tylkowski (kl. VIII).
Język angielski: Zofia Brzezińska (kl. V), Nela Chmielarska (kl. VIII), Szymon Dziedzic (kl. VIII), Laura Dzikuć (kl. VIII), Natalia Musiał (kl. VIII).
Zwycięzcy następnie zmierzą się z etapem powiatowym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 

24.10.2019 | Nagrody Ministra i Kuratora dla nauczycieli Arki

21 października br. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom.
W uznaniu za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty Nagrodę Ministra Edukacji otrzymała wicedyrektor p. Joanna Rojecka, zaś Nagrodę Kuratora otrzymała pedagog p. Iwona Borowska. Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w Galerii.

 

20.09.2019 | Gala wręczenia stypendium „Promovere talenta”

W środę, 18 września odbyła się gala wręczenia dyplomów stypendium uzyskanego w ramach wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – „Promovere talenta”, którego jedną ze stypendystek została nasza absolwentka, Agata Kosiak. Na gali razem z Agatą byli obecni przedstawiciele naszej szkoły: dyrektor ChSP „Arka”, Barbara Bartnik, oraz pan Jerzy Zakrzewski, nauczyciel geografii, który przygotowywał Agatę do Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Podczas uroczystości dyplomy wręczał pan Bohdan Aniszczyk, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Wrocławia. przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Wrocławia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 

19.06.2019 | Tytuły Primus Inter Pares

Uczniowie, którzy na świadectwie ukończenia szkoły uzyskali najwyższe średnie w roku szkolnym 2018/2019, otrzymali dyplom i statuetki Primus Inter Pares. Wyróżnieni uczniowie to: ALICJA OSADNIK i NINA SCHUBERT z klasy VIII SP oraz MAJA TARCZYŃSKA z gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

19.06.2019 | Najwyższa średnia ocen klas IV-VII

Najwyższą średnią ocen w klasach IV-VII w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał uczeń klasy IV MICHAŁ MAGIERA  ze średnią 5,50.
Gratulujemy!

 

 

 

 

17.05.2019 | Agata Kosiak – Finalista Olimpiady Geograficznej

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Agata Kosiak z klasy III Gimnazjum
uzyskała tytuł finalisty V Olimpiady Geograficznej dla Uczniów Dolnośląskich Szkół Podstawowych.
Gratulacje!

 

 

10.05.2019 | Wyniki Szkolnego Konkursu Geograficznego

Wyniki Szkolnego Konkursu Geograficznego rozgrywanego dnia 24 kwietnia b.r.
wśród uczniów klas: VIII SP oraz III Gimnazjum wyglądają następująco:
1. Maja Tarczyńska
2. Agata Kosiak
Alicja Osadnik
3. Julia Olszewska.
Gratulujemy!

 

20.03.2019 | Dolnośląska Olimpiada Geograficzna – Etap Wojewódzki

Uczennica III klasy naszego Gimnazjum, Agata Kosiak, awansowała do etapu wojewódzkiego V Olimpiady Geograficznej dla Uczniów Dolnośląskich Szkół Podstawowych. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Agaty i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu! Etap wojewódzki odbędzie się 26 kwietnia w Instytucie Nauk Geograficznych na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

04.03.2019 | XIII Młodzieżowa Olimpiada Informatyczna

Z radością i dumą informujemy, że Michał Chojnacki z klasy VII awansował do kolejnego etapu XIII Młodzieżowej Olimpiady Informatycznej konkursu pod patronatem MEN. Zawody odbędą się 16 marca na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Informatyki.Michałowi gratulujemy i kibicujemy dalej!

 

20.02.2019 | 2 miejsce w Konkursie Recytatorskim

Z radością informujemy, że nasza uczennica klasy VIII, Sabina Rusiecka zajęła 2 miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej, organizowanym przez XVII LO im. Agnieszki Osieckiej. Sabina recytowała wiersz Heinricha Heinego p.t. 'Die Heimkehr’. Sabinie serdecznie gratulujemy i życzymy
dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego!

 

28.01.2019 | Prymusi „Arki” po I semestrze 2018/2019

Najwyższą średnią ocen w I semestrze uzyskał Adam Rojecki (kl. V) – 5,31 (na zdjęciu). Tuż za nim są: Małgorzata Osadnik (kl. VI) i Jakub Trzeciakiewicz (kl. IV).
Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IV – 4,64, wych. Olga Knopińska.
Najlepszą frekwencję uzyskała klasa VI, wych. Dominik Chojnacki.
Gratulujemy naszym szkolnym Prymusom! Szczegółowe zestawienie wyróżnień można zobaczyć tutaj.


20.01.2019 | V Olimpiada Geograficzna

Trzy uczennice z naszej szkoły uzyskały awans do etapu rejonowego
V Olimpiady Geograficznej dla Uczniów Dolnośląskich Szkół Podstawowych:

1. Borysow Julia, kl. III Gimnazjum
2. Kosiak Agata, kl. III Gimnazjum
3. Mijal Magdalena, kl. VIII ChSP

Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy! Kolejny etap odbędzie się 9 marca 2019r.


09.12.2018 | I i II miejsce w turnieju piłkarskim! 

W piątek 7 grudnia oraz w poniedziałek 10 grudnia uczniowie Arki brali udział turnieju 2nd IPS&Progress Cup i wrócili z niego zwycięsko, niosąc puchar w dłoniach! Nasi zawodnicy w kategorii klas IV-VI zdobyli 2 miejsce, pokonując Szkołę Podstawową 76, a przegrywając ze szkołą IPS. Natomiast w drugiej edycji drużyna złożona z uczniów klas I-III była nie do pokonania i zdobyła 1 miejsce, w finale wygrywając ze szkołą Atut. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i serdecznie gratulujemy! Zdjęcia można obejrzeć w Galerii.


25.11.2018 | Szkolny Konkurs Recytatorski 

W piątek, 23 listopada, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, który przygotowała pani Małgorzata Pankros.
Konkurs przebiegał w II kategoriach wiekowych – dla klas I-III oraz klas IV-VIII.
W konkursie wystąpili reprezentanci klas, którzy na scenie recytowali wybrane utwory poetyckie.
Zwycięzcom gratulujemy! Zdjęcia można obejrzeć w Galerii.

Laureaci

Klasy I-III
I miejsce: Hanna Kuderczak (II klasa)
II miejsce: Hanna Nestor (III klasa)
III miejsce: Emil Dziuda (III klasa)
Wyróżnienie: Antoni Dul (I klassa)
Klasy IV-VIII
I miejsce: Julia Olszewska (VIII klasa)
II miejsce: Nina Schubert (VIII klasa)
III miejsce: Mikołaj Kuniej (IV klasa)
Wyróżnienie: Aleksandra Barcikowska (V klasa)
Wyróżnienie: Alicja Osadnik (VIII klasa)


08.11.2018 | Eliminacje konkursu geograficznego

Dnia 7 listopada b.r. odbyły się szkolne eliminacje XVIII edycji Konkursu Geograficznego
„A to Polska właśnie…”. Startowało w nich 10 uczniów z klas V, VII, VIII ChSP i III Gim.
Czołowe miejsca zajęli:

1. Węgliński Michał, kl. IIIG
2. Rojecki Adam, kl. V ChSP
3. Chojnacki Michał, kl. VII ChSP

Wymienione osoby będą reprezentować szkołę w zawodach międzyszkolnych, które odbędą się
13 grudnia 2018 r., o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej nr 97.