Znajdź nas na facebooku

Sukcesy uczniów

Sukcesy i osiągnięcia uczniów „Arki”

10.02.2020 | Wielki sukces Weroniki Baszak! 17-letnia Polka w finale Australian Open!

17-letnia polska tenisistka Weronika Baszak – niegdyś uczennica ARKI – awansowała do finału juniorów w zawodach Australian Open! Na kortach w Melbourne zachwyca, a na szczególną uwagę zwraca jej piękny technicznie jednoręczny bekhend. Gratulujemy Weronice tego sukcesu i zapraszamy do odwiedzenia gościnnych progów „Arki” i podzielenia się swoimi osiągnięciami z młodszymi uczniami szkoły.
Zachęcamy Państwa do przeczytania relacji o sukcesie Weroniki z portalu sport.pl.

 

10.02.2020 | Laureat konkursu matematycznego zDolny Ślązak z Edukacji domowej „Arki”

Z radością informujemy, że Jonasz Tylkowski, uczeń klasy VIII, realizujący naukę w systemie edukacji domowej w naszej szkole, zdobył tytuł laureata konkursu matematycznego zDolny Ślązak. Serdecznie gratulujemy naszemu zDolnemu Matematykowi! Dzięki zajęciu wysokiej pozycji w konkursie Jonasz ma zagwarantowaną najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną z matematyki, zwolnienie z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

 

07.02.2020 | Prymusi Arki na koniec I półrocza roku szkolnego 2019/2020

Adam Maleszka, uczeń klasy VII, w pierwszym półroczu roku szkolnego 2029/2020 uzyskał najwyższą średnią ocen – 5,50. Tuż za nim plasują się kolejno: Michał Magiera (klasa V), Małgorzata Osadnik (klasa VII), Robert Adams (klasa IV), Jan Górniak (klasa IV), Bianka Mieszkowska (klasa IV), Adam Rojecki (klasa VI), Laura Dzikuć (klasa VIII), Julia Molga (klasa VI), Maria Sutor (klasa IV) oraz Władysław Juchnicki (klasa VII).  
W klasyfikacji klasowej najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IVktórej wychowawcą jest p. Joanna Gołębiowska, nauczycielka języka niemieckiego.

Uczniowie, którzy w I półroczu wykazali się 100% frekwencją toMaria Sutor (klasa IV), Alicja Filip (klasa VI) i Mikołaj Traczuk (klasa VII). W klasyfikacji klasowej najlepszą frekwencję uzyskała klasa VIIIktórej wychowawcą jest wicedyrektor p. Joanna Rojecka.
Zobacz szczegółowe zestawienie>>

Gratulujemy naszym szkolnym PRYMUSOM!

 

07.02.2020 | Olimpiada Informatyczna Juniorów – Uczniowie Arki w 2 etapie! 

Olimpiada Juniorów, organizowana od roku 2019/2020 przez Fundację Rozwoju Informatyki, to ogólnopolski konkurs z informatyki dla wszystkich uczniów klas podstawowych. Konkurs jest indywidualny, to znaczy, że każdy uczestnik samodzielnie rozwiązuje zadania. Z dumą informujemy, że 3 naszych uczniów dostało się do 2 etapu konkursu! Są to:
1. Adam Maleszka (VII klasa)
2. Małgorzata Osadnik (VII klasa)
3. Michał Chojnacki (VIII klasa)

2 etap zawodów odbędzie się w sobotę, 14 marca w wybranym ośrodku lokalnym. W trakcie tego etapu uczestnicy zmierzą się z dwoma, trzema lub czterema zadaniami podczas 4-godzinnej sesji. Trzymamy kciuki za Arkowiczków i życzymy powodzenia!

 

21.11.2019 | Laureaci Olimpiady Biblijnej

15 listopada odbyła się Olimpiada Biblijna dla uczniów klas IV-VIII. Temat: Dzieje Ziemi i pierwszych patriarchów. Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba.
Laureatami zostali:
I miejsce: Janek Górniak (kl. IV)
II miejsce: Marysia Sutor (kl. IV)
III miejsce: Bianka Mieszkowska (kl. IV).
Gratulujemy!

 

15.11.2019 | Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

W czwartek, 14 listopada, z okazji obchodów Święta Niepodległości, odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej, w którym mogli wziąć udział chętni uczniowie ze wszystkich klas. Konkurs zorganizowała nasza polonistka, pani Beata Boduch-Cieślak. Choć występy wszystkich uczniów były wyjątkowe, nagrody otrzymali:

Klasy 0-III:

  1. miejsce: Wiktor Nosow, kl. I
  2. miejsce: Urszula Woźniak, kl. II
  3. miejsce: Robert Boczar, kl. 0

Klasy IV-VIII:

  1. miejsce: Maja Szafraniec, kl. VIII
  2. miejsce: Filip Krupa, kl. IV
  3. miejsce: Helena Ambrożewicz, kl. VI

Zwycięzcom gratulujemy! Zdjęcia z prezentacji wierszy można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

12.11.2019 | zDolny Ślązaczek – Zwycięzcy szkolnego etapu

Z radością informujemy, że w szkolnym etapie konkursu zDolnego Ślązaczka zwyciężyli:
Matematyka: Adam Rojecki (kl. VI) oraz Jonasz Tylkowski (kl. VIII).
Język angielski: Zofia Brzezińska (kl. V), Nela Chmielarska (kl. VIII), Szymon Dziedzic (kl. VIII), Laura Dzikuć (kl. VIII), Natalia Musiał (kl. VIII).
Zwycięzcy następnie zmierzą się z etapem powiatowym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 

24.10.2019 | Nagrody Ministra i Kuratora dla nauczycieli Arki

21 października br. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom.
21 października br. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom.
W uznaniu za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty Nagrodę Ministra Edukacji otrzymała wicedyrektor p. Joanna Rojecka, zaś Nagrodę Kuratora otrzymała pedagog p. Iwona Borowska. Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w Galerii.

 

20.09.2019 | Gala wręczenia stypendium „Promovere talenta”

W środę, 18 września odbyła się gala wręczenia dyplomów stypendium uzyskanego w ramach wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – „Promovere talenta”, którego jedną ze stypendystek została nasza absolwentka, Agata Kosiak. Na gali razem z Agatą byli obecni przedstawiciele naszej szkoły: dyrektor ChSP „Arka”, Barbara Bartnik, oraz pan Jerzy Zakrzewski, nauczyciel geografii, który przygotowywał Agatę do Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Podczas uroczystości dyplomy wręczał pan Bohdan Aniszczyk, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Wrocławia. przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Wrocławia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 

19.06.2019 | Tytuły Primus Inter Pares

Uczniowie, którzy na świadectwie ukończenia szkoły uzyskali najwyższe średnie w roku szkolnym 2018/2019, otrzymali dyplom i statuetki Primus Inter Pares. Wyróżnieni uczniowie to: ALICJA OSADNIK i NINA SCHUBERT z klasy VIII SP oraz MAJA TARCZYŃSKA z gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

19.06.2019 | Najwyższa średnia ocen klas IV-VII

Najwyższą średnią ocen w klasach IV-VII w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał uczeń klasy IV MICHAŁ MAGIERA  ze średnią 5,50.
Gratulujemy!

 

 

 

 

17.05.2019 | Agata Kosiak – Finalista Olimpiady Geograficznej

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Agata Kosiak z klasy III Gimnazjum
uzyskała tytuł finalisty V Olimpiady Geograficznej dla Uczniów Dolnośląskich Szkół Podstawowych.
Gratulacje!

 

 

10.05.2019 | Wyniki Szkolnego Konkursu Geograficznego

Wyniki Szkolnego Konkursu Geograficznego rozgrywanego dnia 24 kwietnia b.r.
wśród uczniów klas: VIII SP oraz III Gimnazjum wyglądają następująco:
1. Maja Tarczyńska
2. Agata Kosiak
Alicja Osadnik
3. Julia Olszewska.
Gratulujemy!

 

20.03.2019 | Dolnośląska Olimpiada Geograficzna – Etap Wojewódzki

Uczennica III klasy naszego Gimnazjum, Agata Kosiak, awansowała do etapu wojewódzkiego V Olimpiady Geograficznej dla Uczniów Dolnośląskich Szkół Podstawowych. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Agaty i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu! Etap wojewódzki odbędzie się 26 kwietnia w Instytucie Nauk Geograficznych na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

04.03.2019 | XIII Młodzieżowa Olimpiada Informatyczna

Z radością i dumą informujemy, że Michał Chojnacki z klasy VII awansował do kolejnego etapu XIII Młodzieżowej Olimpiady Informatycznej konkursu pod patronatem MEN. Zawody odbędą się 16 marca na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Informatyki.Michałowi gratulujemy i kibicujemy dalej!

 

20.02.2019 | 2 miejsce w Konkursie Recytatorskim

Z radością informujemy, że nasza uczennica klasy VIII, Sabina Rusiecka zajęła 2 miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej, organizowanym przez XVII LO im. Agnieszki Osieckiej. Sabina recytowała wiersz Heinricha Heinego p.t. ‚Die Heimkehr’. Sabinie serdecznie gratulujemy i życzymy
dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego!

 

28.01.2019 | Prymusi „Arki” po I semestrze 2018/2019

Najwyższą średnią ocen w I semestrze uzyskał Adam Rojecki (kl. V) – 5,31 (na zdjęciu). Tuż za nim są: Małgorzata Osadnik (kl. VI) i Jakub Trzeciakiewicz (kl. IV).
Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IV – 4,64, wych. Olga Knopińska.
Najlepszą frekwencję uzyskała klasa VI, wych. Dominik Chojnacki.
Gratulujemy naszym szkolnym Prymusom! Szczegółowe zestawienie wyróżnień można zobaczyć tutaj.


20.01.2019 | V Olimpiada Geograficzna

Trzy uczennice z naszej szkoły uzyskały awans do etapu rejonowego
V Olimpiady Geograficznej dla Uczniów Dolnośląskich Szkół Podstawowych:

1. Borysow Julia, kl. III Gimnazjum
2. Kosiak Agata, kl. III Gimnazjum
3. Mijal Magdalena, kl. VIII ChSP

Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy! Kolejny etap odbędzie się 9 marca 2019r.


09.12.2018 | I i II miejsce w turnieju piłkarskim! 

W piątek 7 grudnia oraz w poniedziałek 10 grudnia uczniowie Arki brali udział turnieju 2nd IPS&Progress Cup i wrócili z niego zwycięsko, niosąc puchar w dłoniach! Nasi zawodnicy w kategorii klas IV-VI zdobyli 2 miejsce, pokonując Szkołę Podstawową 76, a przegrywając ze szkołą IPS. Natomiast w drugiej edycji drużyna złożona z uczniów klas I-III była nie do pokonania i zdobyła 1 miejsce, w finale wygrywając ze szkołą Atut. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i serdecznie gratulujemy! Zdjęcia można obejrzeć w Galerii.


25.11.2018 | Szkolny Konkurs Recytatorski 

W piątek, 23 listopada, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, który przygotowała pani Małgorzata Pankros.
Konkurs przebiegał w II kategoriach wiekowych – dla klas I-III oraz klas IV-VIII.
W konkursie wystąpili reprezentanci klas, którzy na scenie recytowali wybrane utwory poetyckie.
Zwycięzcom gratulujemy! Zdjęcia można obejrzeć w Galerii.

Laureaci

Klasy I-III
I miejsce: Hanna Kuderczak (II klasa)
II miejsce: Hanna Nestor (III klasa)
III miejsce: Emil Dziuda (III klasa)
Wyróżnienie: Antoni Dul (I klassa)
Klasy IV-VIII
I miejsce: Julia Olszewska (VIII klasa)
II miejsce: Nina Schubert (VIII klasa)
III miejsce: Mikołaj Kuniej (IV klasa)
Wyróżnienie: Aleksandra Barcikowska (V klasa)
Wyróżnienie: Alicja Osadnik (VIII klasa)


08.11.2018 | Eliminacje konkursu geograficznego

Dnia 7 listopada b.r. odbyły się szkolne eliminacje XVIII edycji Konkursu Geograficznego
„A to Polska właśnie…”. Startowało w nich 10 uczniów z klas V, VII, VIII ChSP i III Gim.
Czołowe miejsca zajęli:

1. Węgliński Michał, kl. IIIG
2. Rojecki Adam, kl. V ChSP
3. Chojnacki Michał, kl. VII ChSP

Wymienione osoby będą reprezentować szkołę w zawodach międzyszkolnych, które odbędą się
13 grudnia 2018 r., o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej nr 97.