Znajdź nas na facebooku

Aktualności

Aktualności

26.06.2019 | Praca administracji Szkoły w wakacje

Informujemy, że obecnie administracja szkoły jest czynna dla Państwa w godzinach od 10:00 do 14:00.
Sekretariat: nieczynny (do 19 lipca włącznie)
Recepcja: 10:00 – 14:00

 

6.06.2019 | Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019

W środę 19 czerwca 2019 r. na dziedzińcu szkolnym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. W pierwszej turze o godz. 9.00 w uroczystości wzięli udział uczniowie klas I-III. Dyrektor Szkoły Barbara Bartnik skierowała do najmłodszych uczniów Arki słowa pochwały i inspiracji, a do rodziców – podziękowania za zaangażowanie, pomoc i współpracę.  Następnie uczniowie klasy drugiej uświetnili uroczystość barwnym programem słowno-muzycznym, za który otrzymali gromkie brawa.

O godz. 10.00 na uroczystość zakończenia roku szkolnego przybyli uczniowie klas IV-VIII SP i III Gimnazjum. Modlitwę podziękowania i błogosławieństwa, podobnie jak w I turze, poprowadziła p. Iwona Borowska.  Pani Dyrektor na zakończenie swojej wypowiedzi skierowała do uczniów i absolwentów życzenia, aby – patrząc na świat – odkrywali piękno i potęgę Boga Stwórcy.

Następnie UCZNIOWIE, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i frekwencji oraz LAUREACI konkursów otrzymali nagrody.

Najwyższą średnią ocen w klasach IV-VII w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał uczeń klasy IV MICHAŁ MAGIERA (5,50).

Najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa IV, której wychowawcą jest p. Olga Knopińska, a najlepszą frekwencję miała klasa VII, której wychowawcą jest p. Joanna Rojecka.

Uczniowie, którzy na świadectwie ukończenia szkoły uzyskali najwyższe średnie, otrzymali dyplom i statuetki Primus Inter Pares. Wyróżnieni uczniowie to: ALICJA OSADNIK i NINA SCHUBERT z klasy VIII SP oraz MAJA TARCZYŃSKA z gimnazjum.

Następnie wręczone zostały nagrody absolwentom, którzy otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem.

W części artystycznej uczniowie klasy VII zaprezentowali świetny spektakl w konwencji kabaretu, parodiując nauczycieli.

Chwile wzruszeń towarzyszyły pięknym i niekonwencjonalnym podziękowaniom dla nauczycieli i pracowników szkoły, które przygotowali i przedstawili absolwenci.

Wszystkim gratulujemy! Życzymy zasłużonego wakacyjnego odpoczynku!

Fotogaleria z zakończenia roku szkolnego.

 

19.06.2019 | Warsztaty w Castoramie klasy I

Chwilę przed zakończeniem roku szkolnego klasa I razem z wychowawczynią udała się na warsztaty techniczne Majsterkowo organizowane przez Castoramę. Było cięcie, klejenie, składanie – to, co złote rączki lubią najbardziej.  Klasie I bardzo podobały się te niecodzienne zajęcia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii na stronie internetowej.

 

19.06.2019 | Spacer po Ostrowie Tumskim

Tuż przed zakończeniem szkoły, w poniedziałek 17 czerwca klasy IV i V udały się na zajęcia terenowe i spacer z przewodnikiem po Ostrowie Tumskim. Uczniowie poznali historię tego miejsca, związane z nim legendy, ważne daty i osoby. To były bardzo interesujące zajęcia! Zdjęcia można zobaczyć na stronie internetowej w Galerii zdjęć.

 

 

18.06.2019 | Nagroda za akcję Rowerowy Maj

Klasa III jako najaktywniejsza w kampanii Rowerowy Maj w nagrodę poszła na zajęcia na ściankę wspinaczkową Fpinka we Wrocławiu. Oprócz wspinaczki na różne ścianki uczniowie mieli również możliwość zjeżdżania na tyrolce oraz przejścia przez most linowy. Wszyscy bawili się świetnie!
Zdjęcia można zobaczyć na stronie internetowej w Galerii zdjęć.

 

 

18.06.2019 | Zakończenie III klasy ChSP

Z okazji zakończenia pierwszego etapu kształcenia klasa 3 przygotowała przedstawienie o zabarwieniu humorystycznym, podsumowujące trzy lata nauki. Uczniowie wspominali w nim swoje przeżycia związane z nauką i zabawą. Nie zapomnieli też o podziękowaniach dla nauczycieli i rodziców. W drugiej części dzieci pokazały rodzicom przedstawienie o Synu Marnotrawnym, które było przygotowane na Przegląd Małych Form Teatralnych o Tematyce Biblijnej. Oba występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Zdjęcia można zobaczyć na stronie internetowej w Galerii zdjęć.

 

17.06.2019 | Przedstawienie Jungle Book

Klasa VIII – grupa niezwykle utalentowanych młodych aktorów, śpiewaków, tancerzy i reżyserów – 13 i 14 czerwca wystawiła swoje kolejne przedstawienie. Tym razem była to opowieść muzyczna w języku angielskim na podstawie musicalu „Jungle Book”. Spektakl spotkał się z życzliwą i żywiołową reakcją widzów. Uznanie należy się wszystkim wykonawcom, a na szczególnie gorące brawa zasługują solistki: Hania Grodzińska (Baloo), Julia Olszewska (Bagheera), Sara Rubin (Dziewczyna), Sabina Rusiecka (King Louis). Brawa!
Zdjęcia można zobaczyć na stronie internetowej w Galerii zdjęć.

 

16.06.2019 | Wolontariuszka z Zielonej Góry

W ostatnim dniu szkoły odwiedziła nas niezwykła osobą Jone Gomez, która jest wolontariuszką w Chrześcijańskiej Szkole w Zielonej Górze. Jone spotkała się z naszymi wolontariuszami oraz przyszłorocznym wolontariuszami, aby opowiedzieć o swojej pracy na rzecz innych, oddaniu i poświęceniu, ale także o przygodzie jaką daje służenie innym. Jone opowiadała o swojej pracy w Afryce oraz w Polsce.

 

15.06.2019 | Lekcje z absolwentami „Arki” 

Nasi uczniowie klasy 8 i 3 g, którzy kończą edukację w naszej szkole mieli możliwość spotkać się w dniu 17.06. z absolwentami naszej szkoły: Mikołajem Borowskim i Stefanem Machay’em. Obaj Panowie są obecnie studentami. Różnie potoczyły się ich drogi po wyjściu z Arki i właśnie o tym opowiadali. O swoich doświadczeniach, o tym na co warto zwrócić uwagę, czego nie rozbić, a do czego się przyłożyć od pierwszych dni w nowej szkole. Mikołaj kończył liceum, a Stefan technikum. Mikołaj studiuje na uczelni prywatnej i pracuje, a Stefan studiuje dziennie na Politechnice. Jesteśmy bardzo wdzięczni obu Panom, że zechcieli poświęcić swój czas i podzielić się z naszymi uczniami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

 

13.06.2019 | Wycieczka do Parku Linowego

Dużo się działo w trakcie wycieczki do Parku Linowego klasy V, którą klasa wybrała na swój prezent z okazji Dnia Dziecka. Co to była za przygoda! Uczniowie pokonywali tory bezproblemowo. Na przeszkodach było wiele emocji, a koledzy i koleżanki pięknie współpracowali ze sobą: pomagali sobie wzajemnie, mijając kolejne przeszkody. Chłopcy wykazali się tężyzną fizyczną. Klasie V towarzyszyła wychowawczyni, pani Ewelina, oraz nauczyciele WF-u: pani Dominika i pan Tomek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

12.06.2019 | Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w środę 19 czerwca br. na dziedzińcu szkolnym w dwóch turach:
– o godz. 9:00 – klasy I, II i III
– o godz. 10:00 – klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum.
Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców do udziału w tej uroczystości.

 

12.06.2019 | Bezpieczne wakacje 2019
Po raz kolejny bierzemy udział w akcji Bezpieczne wakacje.  Ta ogólnopolska inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości dzieci, młodzieży i dorosłych na temat zachowywania bezpieczeństwa w czasie wolnym, szczególnie w trakcie wypoczynku letniego. W tym celu w „Arce” odbędą się prelekcje dla najmłodszych klas, które przygotują i poprowadzą najstarsi uczniowie naszej placówki.

 

 

12.06.2019 | Ozłacamy Kasisi – Kiermasz klasy IV i V

W zeszłym tygodniu odbył się kiermasz pysznego jedzenia i drobnych zabawek, podczas którego zbieraliśmy fundusze na fundację Kasisi. Kiermasz odbył się w ramach wparcia projektu „Ozłacamy Kasisi”, a zebrane pieniądze zostały przekazane fundacji, która zajmuje się m.in. prowadzeniem stołówek dla głodujących dzieci w Afryce. Akcję poprowadziły klasy IV i V razem z wychowawczyniami. Łącznie udało się zebrać ponad 300 zł! Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie.

 

07.06.2019 | Przegląd Małych Form Teatralnych

W środę, 5 czerwca odbył się 19 Przegląd Małych Form Teatralnych o tematyce chrześcijańskiej. Hasłem przewodnim było zdanie: Na miłość zawsze jest czas.
Dzieci z klas I-III zaprezentowały trzy piękne i pouczające przedstawienia. Następnie wspólną piosenką „Jezus życiem mym” uwielbiały Boga.  Na zakończenie wszyscy obejrzeli film o tym, jak ważne jest pomaganie sobie nawzajem. Nagrodą za przygotowanie przedstawienia były lody-niespodzianki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

06.06.2019 | Informacja OKE o wynikach egzaminów ósmoklasisty i gimnazjalnego

Uczniowie szkół będą mogli sprawdzić wyniki jakie osiągnęli na egzaminach 14 czerwca br. od godziny 10:00 na stronach:
– uczniowie klas ósmych – wyniki.edu.pl
– uczniowie gimnazjum – wyniki.oke.wroc.pl

Loginy i hasła do serwisów dla uczniów gimnazjum oraz dla uczniów klas ósmych zostaną udostępnione i podane uczniom przez wychowawców w środę 12 czerwca br.

 

06.06.2019 | Zebranie organizacyjne dla rodziców przyszłych uczniów „Arki”

W piątek, 14 czerwca na godzinę 17:00 zapraszamy wszystkich rodziców przyszłych uczniów oddziału przedszkolnego, tzw. Zerówki, oraz Klasy Pierwszej SP (w roku szkolnym 2019/2020) na zebranie organizacyjne z dyrektorem i wychowawcami, które odbędzie się w sali gimnastycznej naszej szkoły.

 

03.06.2019 | Stoisko na Festiwalu Odnowienie

W sobotę 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka i wrocławskiego Festiwalu Odnowienie byliśmy ze stoiskiem naszej szkoły na Wyspie Słodowej. Mieliśmy przygotowane atrakcje dla dzieci, takie jak malowanie twarzy, kolorowanki czy alfabet Morse’a oraz ulotki i informacje dla rodziców. Przez cały czas świeciło słońce i była piękna pogoda. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia. Zdjęcia można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

31.05.2019 | Arka Meeting – pomagamy Fundacji Kasisi 

Ostatnie w tym roku spotkanie Arka Meeting było poświęcone dwóm rzeczom. Po pierwsze powtarzaliśmy to, czego w tym roku szkolnym nauczyliśmy się z cytatu z Listu do Kolosan (3, 12-13), a po drugie rozmawialiśmy o akcji Fundacji Kasisi „Jem, nie marnuję”, którą wspieramy. Dzieci dyskutowały m.in. o tym, co mogą robić na co dzień, aby nie marnować jedzenia. Więcej informacji oraz zdjęcia ze spotkania w zakładce Galeria.

 

31.05.2019 | ARKA Kids

Wczoraj na naszym szkolnym boisku w ramach Odnowienie Festival odbyło się ARKA Kids, czyli minifestyn dla dzieci. W jego przygotowanie zaangażowani byli wolontariusze z kl. VIII oraz III Gimnazjum, a całość koordynował pan Cleres Pacheco, rodzic jednego z Arkowych uczniów, za co bardzo dziękujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania krótkiej relacji w Galerii zdjęć – ARKA Kids.

 

27.05.2019 | Współpraca z ASCI Europe

W zeszły piątek mieliśmy w „Arce” bardzo interesującego gościa, przedstawiciela organizacji ASCI Europe, pomagającej szkołom i ośrodkom edukacyjnym w realizowaniu chrześcijańskiej misji oraz wyposażaniu nauczycieli w potrzebne umiejętności. ASCI działa na całym świecie i zrzesza ponad 23 tysiące szkół, natomiast pan Bert Vogel pochodzi z Holandii i ma wieloletnie doświadczenie w uczeniu matematyki oraz byciu dyrektorem. Wizyta pana Vogela była dla nas bardzo inspirująca i cieszymy się z rozpoczętej współpracy.

 

24.05.2019 |  Park Trampolin

Na początku maja klasa V wraz z wychowawczynią, panią Eweliną Gajewską, wyszła na wycieczkę do wrocławskiego parku trampolin Go Jump. Co to był za dzień! Skakanie na trampolinach łączy przyjemne z pożytecznym: korzystnie wpływa na ćwiczenie mięśni różnych partii ciała oraz zmysł równowagi, a przy tym daje wiele radości. Mamy nadzieję, że to wyjście nasi uczniowie zapamiętają na długo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

23.05.2019 | Żywa lekcja biologii w ZOO

Uczniowie klas IV i V w poniedziałek, 6 maja, odwiedzili nasze piękne, wrocławskie ZOO, by wziąć udział w żywej lekcji biologii pt. „Bliskie spotkanie z małpami”. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni tymi stworzeniami. Wrocławskie ZOO to naprawdę interesujące miejsce z niespotykanymi gatunkami zwierząt, które warto odwiedzić też w wolnym czasie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Zdjęcia z tej miniwycieczki można zobaczyć w Galerii zdjęć.

 

23.05.2019 | Byliśmy na pikniku europejskim

W czwartek, 9 maja klasy I, II, IV i V wzięły udział w Pikniku europejskim w Parku Staromiejskim we Wrocławiu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które wykonała pani Ewelina, wychowawczyni klasy V – Galeria zdjęć.

 

 

23.05.2019 | Goście z Belgii 

W bieżącym tygodniu odwiedzili nas nietypowi goście! Do „Arki” zawitali studenci z Belgii z Artevelde University College, którzy przyjechali do Polski na krótki staż. Ich celem jest obserwacja polskiego systemu edukacji i porównanie go do edukacji belgijskiej. W tym celu nasi goście odwiedzają różne zajęcia i uczestniczą w lekcjach różnych nauczycieli, aby mieć szeroki obraz polskiego systemu nauczania – z uwzględnieniem różnic, jakie wyróżniają „Arkę” od typowej polskiej publicznej szkoły. Cieszymy się, że możemy być przykładem oraz dzielić się z nimi naszą wiedzą i doświadczeniem.

 

22.05.2019 | Arkowisko – coroczny festyn szkolny

W ubiegłą sobotę szkolne boisko było nie do poznania, a to za sprawą Arkowiska, czyli festynu szkoły odbywającego się pod koniec każdego roku szkolnego. Co to był za festyn! Były bańki mydlane (Peter&Pat), kolorowe dmuchańce (Marzenia), popcorn, wata cukrowa, występ Szkoły Muzycznej Arka, było stoisko nurków (Mdive), ale przede wszystkim byli nasi zagraniczni goście, którzy w ramach tegorocznego hasła „Z Arką przez świat” przedstawiali małym i dużym ciekawostki ze swoich krajów. Zapraszamy do szczegółowej relacji w zakładce Arkowisko.

 

22.05.2019 | Mistrzostwa Nordic Walking

W słoneczną niedzielę 19 maja br. z wielką przyjemnością, dla zdrowia ducha i ciała, reprezentacja ARKI w składzie: Barbara Bartnik (dyrektor), Barbara Dwojak (wychowawca klasy II), Agata Czerwonajcio (wychowawca klasy III) oraz Maria Sierotnik (wieloletni sekretarz szkoły), wzięła udział w 9 Mistrzostwach Wrocławia w Nordic Walking. Dzielnym Paniom gratulujemy konsekwencji i wytrwałości!

 

 

21.05.2019 | Lekcja o Samorządzie Terytorialnym

W środę 15.05 klasy VII i VIII uczestniczyły w lekcji o Samorządzie Terytorialnym, która odbyła się w sali Sejmiku Wojewódzkiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Uczniowie poznali strukturę samorządu, organy stanowiące i wykonawcze oraz ich uprawnienia. Obejrzeli materiały reklamowe promujące Dolny Śląsk. Wydarzenie było bardzo ważne dla kształtowania ich postaw obywatelskich.

 

24.04.2019 | Egzaminy  gimnazjalny i ósmoklasisty za nami!

Ósmoklasiści i Gimnazjaliści z „Arki” są już po egzaminach!
O kondycję swoich dzieci przed egzaminami zadbali rodzice, przygotowując smaczne i wzmacniające przekąski. Swoją obecnością uczniów wspierali również wychowawcy. Same egzaminy przebiegły bez zakłóceń. Wierzymy, że wyniki będą na miarę wymarzonych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładkach: Egzamin gimnazjalny oraz Egzamin ósmoklasisty.

 

16.04.2019 | Wycieczki klas I-III

Kiedy uczniowie III Gimnazjum pisali egzaminy, uczniowie klas I-III razem z opiekunami wyjeżdżali na interesujące wycieczki. Odwiedzili m.in. Park Miniatur w Kłodzku czy gospodarstwo agroturystyczne w Biadaczu. Byli również w „Skansenie wuja Mariana” w Marcinowie, gdzie uczyli się robić ozdoby wielkanocne z ciasta solnego, szukali skarbu ukrytego przez zajączka oraz śpiewali z wujem Marianem, liderem kapeli Marciny. Wybrane zdjęcia z wycieczek można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

11.04.2019 | Zielona Szkoła klas IV i V

Kiedy najstarsi uczniowie piszą egzaminy, młodsi zdobywają wiedzę w terenie i na łonie natury. Klasy IV i V pod opieką wychowawczyń, pani Eweliny i pani Olgi, wyjechały na Zieloną Szkołę do przepięknej Doliny Baryczy, gdzie mają okazję poznawać miejscową florę i faunę. Program wyjazdu bogaty jest w prelekcje, spacery i zwiedzanie okolicy. Jak spędzają klas czwarto- i piątoklasiści? Można już zobaczyć na zdjęciach: kliknij tutaj.

 

10.04.2019 | Spacer klasy I

Wiosną warto korzystać ze sprzyjającej pogody także w trakcie lekcji. W jeden z ostatnich słonecznych, marcowych dni klasa I, pod opieką wychowawczyni – pani Grażyny Ostrowskiej – wybrała się na spacer do parku. Uczniowie odpoczywali na trawie, biegali, zadawali pytania i miło spędzali czas w trakcie tej przyjemnej miniwycieczki.

 

09.04.2019 | Egzaminy w „Arce”

Naszym gimnazjalistom i ósmoklasistom, którzy w najbliższym czasie zdają egzaminy, życzymy powodzenia! Niech Bóg obdarzy Was mądrością w tym czasie oraz ufnością, że On czuwa nad każdą sytuacją. Wierzymy, że świetnie sobie poradzicie. Jesteśmy z Wami!
„Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim ku dobremu”  Rz 8, 28.

 

03.04.2019 | Wymiana pocztówkowa 

Klasa III bierze udział w akcji zorganizowanej przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne polegającej na ogólnopolskiej wymianie pocztówek pomiędzy klasami szkół w całej Polsce. Ma ona na celu poznanie różnych zakątków naszego kraju poprzez wysyłanie kartek do zgłoszonych szkół, a także lokalizowanie na mapie Polski miejscowości, z których kartki przychodzą.
Uczniowie klasy III wysłali widokówki z pozdrowieniami z Wrocławia do 12 szkół w całej Polsce. Otrzymali już w ramach tej akcji 7 kartek m. in. z Łodzi, Warszawy, Żor, Niepołomic. Bardzo cieszymy się z przysyłanych do nas kartek i od razu szukamy na mapie, gdzie te miejscowości się znajdują.

 

03.04.2019 | Konkurs matematyczny „Puchacz Piotr”

Dziś w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu  ,,Puchacz Piotr” dla klas I-III.  Jest to konkurs matematyczny po raz pierwszy organizowany we Wrocławiu przez Math Riders.
Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 1 godzinę. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie prawidłowo rozwiązali przygotowane dla nich zadania i przejdą do następnego etapu.

 

03.04.2019 | Miesiąc misyjny i The Four

Marzec to w „Arce” miesiąc misyjny, czyli szczególny czas, kiedy rozmawiamy z uczniami na temat misji i przedstawiamy im różnych misjonarzy. W tym roku poprosiliśmy o to kogoś z naszego otoczenia, panią Magdę Chrzanowiecką z recepcji, aby poprowadziła prelekcje i podzieliła się z uczniami swoim doświadczeniem, ponieważ wcześniej przed 3 lata była misjonarzem w międzynarodowej organizacji misyjnej Campus Crusade for Christ International, w Polsce znanej jako Ruch Chrześcijański Mt28. Jednym z projektów, którymi się zajmowała, był projekt The Four i m.in. o nim opowiadała uczniom na zajęciach. Bardzo dziękujemy pani Magdzie za podzielenie się wiedzą i doświadczeniem! Zdjęcia można obejrzeć w Galerii.

 

03.04.2019 | Arka Meeting nt. samooceny

Na początku marca odbyły się spotkania Arka Meeting poświęcone naszej myśli przewodniej z Listu do Kolosan. Tym razem skupiliśmy się na temacie związanym z samooceną. Czy i jak może wpływać na nasze zachowanie właściwa samoocena? Specjalnym gościem na spotkaniu starszych klas był pastor Adam Piechula z kościoła Społeczność Chrześcijańska we Wrocławiu, który podzielił się swoimi refleksjami oraz świadectwem działania Boga w jego życiu w kwestii samooceny. Młodsi uczniowie pracowali warsztatowo w grupach nad tym tematem, a następnie prezentowali wyniki swojej pracy, odwołując się do rzeczywistości szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

02.04.2019 | Koci Bal w „Arce” 

W czwartek 7.03 klasa IV zorganizowała „Koci Bal” – projekt pomocy bezdomnym zwierzętom. Uczniowie przedstawili scenkę „Nie kupuj kota w worku” na podstawie bajki „Przygody kota Filemona”. Zorganizowali też cukierenkę, mały kiermasz , gry zręcznościowe, kółko szczęścia oraz tematyczne kolorowanki. Dzięki życzliwości i pomocy wielu osób udało się zebrać ok. 400 zł na pomoc bezdomnym zwierzętom. Bardzo dziękujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

02.04.2019 | Spotkanie z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty

W środę 27 marca br. Pan Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty, rozumiejąc uzasadniony niepokój w roku podwójnego naboru, przybył na spotkanie z Rodzicami uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej i klasy III Gimnazjum SECh „Arka”, dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Podczas spotkania Rodzice upewnili się, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone odrębnie, a więc absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej nie będą rywalizowali o te same miejsca w szkołach; będą ubiegać się o miejsca przewidziane tylko dla absolwenta konkretnej szkoły. Pan Kurator przedstawił oferty szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych we Wrocławiu oraz odpowiedział na nurtujące pytania. Dziękujemy za poświęcony czas i przekazanie ważnych informacji na temat rekrutacji!

 

27.03.2019 | Informacje o egzaminach

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Na stronie pojawiła się nowa zakładka Szkoła->Egzaminy – Informacje, w której znajdują się linki do wszystkich niezbędnych informacji związanych z egzaminem ósmoklasisty oraz z egzaminem gimnazjalnym. Przypominamy, że terminy egzaminu ósmoklasisty to: 10, 11 i 12 kwietnia, a egzaminu gimnazjalnego to 15, 16 i 17 kwietnia. Wszystkim uczniom już teraz życzymy powodzenia!

 

27.03.2019 | Dzień Otwarty w „Arce”

Dokładnie tydzień temu, 20 marca odbyły się w „Arce” Drzwi Otwarte. Cieszymy się bardzo, że Państwo przyszli, by nas odwiedzić i poznać nas lepiej! Było bardzo różnorodnie i kolorowo, a to za sprawą ciekawych zajęć, które odbyły się tego dnia. Dzieci mogły udać się między innymi na zajęcia sportowe, matematyczno-ortograficzne, chemiczne, pisarskie czy manualne, a rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami oraz panią dyrektor. Zapraszamy do obejrzenia fotografii w Galerii zdjęć.

 

22.03.2019 | Wyniki konkursu na Najbardziej Ukwieconą Klasę

20 marca br. podczas Drzwi Otwartych odbył się finał konkursu na Najbardzije Ukwieconą Klasę w ramach wiosennej akcji „Postaw kwiatek na parapet”. Jury w składzie: Hania Kobierska, Lena Rojecka, Maja Szafraniec i absolwent Filip Szafraniec, po wizycie we wszystkich klasach, które zachwycały swoim odmienionym i ukwieconym wyglądem (co utrudniało pracę jurorów), a także dokładnym przeliczeniu kwiatów na parapetach (co doprecyzowało ocenę), wydało werdykt, iż najbardziej ukwieconą na parapetach klasą jest KLASA II, której wychowawcami są panie Barbara Kleinwechter-Dwojak i Karolina Broszczak (16 kwiatów + wiele zasadzonych cebulek i ziaren). Na wyróżnienie zasługują właściwie wszystkie klasy, które ukwieciły swoje sale naturalnymi i sztucznymi kwiatami. Jak powiedział niemiecki poeta Friedrich Rückert: „Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce rozkwitnie”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu w zakładce Galeria.

 

21.03.2019 | Osłony na kaloryfery 

Jeszcze piękniej zrobiło się od czwartku w jednej z naszych klas! Właśnie tutaj od września br. będzie znajdować się Arkowy oddział Zerówki. Wszystko dzięki obudowom na kaloryfery, które wykonał dla nas jeden z naszych rodziców, pan Cleres Pacheco. Z serca dziękujemy mu za pracę i zaangażowanie!

 

 

21.03.2019 | „Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek” Cyceron

Wiosenna akcja “Postaw kwiatek na parapet” przyniosła nadspodziewane efekty. Na klasowych parapetach zazieleniło się cudnie i wiosennie. W salach jest weselej, a powietrze zapachniało. Nawet przy wejściu do szkoły zakwitły bratki. Jestem przekonana, że sąsiedztwo roślin dobrze wpłynie na wszystkich, zachęci do dobrych działań oraz złagodzi stres związany z nauką. Bardzo dziękuję Uczniom, Rodzicom i Wychowawcom za czynny udział w akcji.
Barbara Bartnik
Dyrektor Szkoły

 

21.03.2019 | Bieg na pierwszy dzień wiosny 🌺🌼🌷

Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy biegiem na Wrocławskim Biegu Sponsorowanym, zorganizowanym na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Większość uczestników biegła jedno lub kilka okrążeń, ale najwytrwalszy zawodnik z „Arki” miał ich przed sobą aż 20, czyli łącznie przebiegł 9 km. Wszyscy uczestnicy świetnie się spisali! Warto było zmęczyć się w dobrym celu. Łącznie, dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało nam się zebrać na rzecz hospicjum 2230 zł! Bardzo dziękujemy za udział w akcji. Zdjęcia z wyjścia można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

18.03.2019 | Kreatywne robótki ręczne

W każdy wtorek odbywają się u nas robótki ręczne, bardzo kreatywne i inspirujące zajęcia, podczas których powstają same cuda. Dzieci je uwielbiają! Zapraszamy do podziwiania zdjęć w Galerii.

 

 

15.03.2019 | Pozdrowienia z Pragi

Pozdrowienia z Pragi przesyłają Agata, Staszek i pani Joanna Bohun, uczestnicy wycieczki do Monachium przez Pragę, której organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. A. Osieckiej we Wrocławiu. Celem wycieczki jest udział w zajęciach w najnowocześniejszym planetarium w Europie – ES0 Supernova oraz wizyta w siedzibie Niemieckiej Agencji Kosmicznej ESOC.
Uczennica Agata Kosiak z klasy III Gimnazjum napisała relację z wyjazdu. Zachęcamy do przeczytania jej – kliknij tutaj.

 

14.03.2019 | WOS metodą puzzli

Pani Jolanta Trzebniak, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, przeprowadziła nietypową lekcję WOS w klasie VIII. Uczniowie mogli uczyć się trybu ustawodawczego metodą puzzli. Było ciekawie!

 

 

11.03.2019 | Zmiana godzin pracy Recepcji 

Informujemy, że od 11 marca Recepcja będzie czynna w następujących terminach:

 • Poniedziałek: 9:00 – 17:00
 • Wtorek: 9:00 – 17:00
 • Środa: 9:00 – 17:00
 • Czwartek: 9:45 – 17:45
 • Piątek: 9:00 – 17:00

Sekretariat będzie czynny bez zmian – od 7:45 do 15:45.

 

08.03.2019 | Warsztaty KAIZEN I-III

We wtorek uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach z podstaw KAIZEN, prowadzonych przez Klaudię Kobyłecką – mamę jednego z naszych uczniów i Senior Konsultanta Kaizen Institute Poland. To był naprawdę twórczy czas, bardzo dziękujemy za poprowadzenie warsztatów! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

28.02.2019 | Dzieci pobiegną dla dzieci

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, jako szkoła weźmiemy udział we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym zorganizowanym na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. W jego ramach uczniowie będą biec okrążenia wynoszące 450 m, zbierając tym samym środki na wsparcie hospicjum. Ci uczniowie, którzy nie wezmą udziału w biegu, będą kibicować swoim kolegom na transie biegu. Więcej informacji na stronie Hospicjum.

 

25.02.2019 | Szeherezada Północy

Dnia 21 lutego 2019 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas V-VIII ChSP i III Gim. wzięli udział w warsztatach komunikacyjnych „Zostań Szeherezadą Północy”.
Jury w składzie: pani dyrektor B. Bartnik, nauczycielki i uczniowie (przedstawiciele Samorządów Klasowych) przyznało tytuł „Szeherezady Północy” Mai Szafraniec z kl. VII i Agacie Kosiak z kl. III Gimnazjum, a także wyróżniło Michała Jarugę z kl. V, który odważnie dotrzymał kroku starszym gawędziarzom! Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

25.02.2019 | Klikam z głową – warsztaty cz. II

We wtorek 19 lutego klasy 2 i 3 były na drugiej części warsztatów ,,Klikam z głową” w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Instruktorzy wprowadzali naszych uczniów w świat programowania. Dzieci rozwijały kompetencje cyfrowe, kształtowały wyobraźnię, logiczne myślenie, a przede wszystkim świetnie się bawiły, udając się w podróż z sympatycznym kosmitą Scottim. Być może dzięki tym zajęciom kiedyś w przyszłości ktoś zechce zostać informatykiem/programistą. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

20.02.2019 | 2 miejsce w Konkursie Recytatorskim

Z radością informujemy, że nasza uczennica klasy VIII, Sabina Rusiecka zajęła 2 miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej, organizowanym przez XVII LO im. Agnieszki Osieckiej. Sabina recytowała wiersz Heinricha Heinego p.t. ‚Die Heimkehr’. Sabinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego!

 

20.02.2019 | Zabawy karnawałowe

W piątek, 15 lutego, klasy I-III oraz IV-VI świętowały karnawał! Z tej okazji na sali gimnastycznej odbyły się zabawy z muzyką, tańcami i przebraniami. Nie tylko jednak na sali gimnastycznej, ale w całej szkole tego dnia utrzymywał się dobry nastrój i radosna atmosfera. Musimy przyznać, że dawno nie było w szkole tylu prawdziwych księżniczek i superbohaterów. Do zobaczenia za rok!

 

13.02.2019 | Arka Meeting o ważnych cechach charakteru

We wtorek, 12 lutego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Arka Meeting, tym razem na temat ważnych cech charakteru. Rozmawialiśmy o przykładzie Ireny Sendlerowej oraz pracowaliśmy w grupach. Spotkanie jak zwykle było prowadzone przez panią pedagog, Iwonę Borowską, ale tym razem towarzyszyli nam również goście z zaprzyjaźnionej Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Narnia” z Bratysławy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

13.02.2019 | Goście z Narnii

W dniach 12 i 13 lutego „Arkę” odwiedziła delegacja z zaprzyjaźnionej chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Narnia” ze Słowacji. W trakcie wizyty nasi goście zostali przywitani i ugoszczeni przez panią Prezes i przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka”, panią dyrektor oraz przedstawicieli grona pedagogicznego. W trakcie wizyty nawiązaliśmy bliższe kontakty oraz dyskutowaliśmy na temat dalszej współpracy, polegającej m.in. na wymianie studentów starszych klas. Mamy nadzieję, że współpraca między naszymi szkołami będzie owocna i przyniesie pozytywne rezultaty. Więcej zdjęć w galerii.


01.02.2019 | Przekaż 1% na „Arkę”

1 procent, a może tak wiele! Przekazując 1% na Stowarzyszenie Edukacyjne Chrześcijan „Arka”, inwestujesz w naukę dzieci z Rodzin Zastępczych, zmodernizowanie bazy dydaktycznej szkoły oraz stworzenie lepszych warunków do rozwoju intelektualnego, społecznego i duchowego uczniów. Numer KRS 0000033258. Z góry dziękujemy za wsparcie!

 

28.01.2019 | Obchody dni Babci i Dziadka

W piątek, 25 stycznia w klasie I mieliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na tę okazję zostali zaproszeni nie tylko dziadkowie, ale także rodzice naszych podopiecznych. Dzieci przygotowały dla swoich bliskich teatrzyk cieni o historii Czerwonego Kapturka (pod okiem p. Basi Durki) oraz zagrały na fletach melodię „Ody do radości” (pod okiem p. Grażyny Ostrowskiej). Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie! Zapraszamy do Galerii Zdjęć.

 

25.01.2019 | Warsztaty ekologiczne

W naszej placówce odbyły się warsztaty ekologiczne pt. „Nowoczesna edukacja ekologiczna”. Celem tych warsztatów było m.in. zapoznanie dzieci z zasadami prawidłowej segregacji odpadów oraz wpływem odpadów na środowisko. Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom ekologicznym dzieci zdobyły praktyczną wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, którą to wiedzę mogą przekazać rodzicom czy dziadkom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

25.01.2019 | Sukcesy uczniów

Pierwszy semestr dobiegł końca! To znakomity czas na pierwsze podsumowania, podzielenie się semestralnymi wynikami oraz świętowanie półrocznych sukcesów. Najlepszym uczniem w naszej szkole, ze średnią 5,31, jest obecnie Adam Rojecki z klasy V. Natomiast tytuł najlepszej klasy uzyskała klasa IV ze średnią ocen 4,64. Wychowawcą klasy jest p. Olga Knopińska. Gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy za waszą ciężką pracę! Szczegółowe informacje w zakładce Szkoła -> Sukcesy.

 

24.01.2019 | Arka Meeting o przebaczeniu i mowie nienawiści

W ostatnim tygodniu przed feriami odbyły się kolejne Arka Meeting. Ze względu na tragiczne wydarzenia związane ze śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zdecydowaliśmy się każde ze spotkań rozpocząć od dyskusji na temat „mowy nienawiści” oraz „czynów wynikających z mowy nienawiści”. Ponownie skupiliśmy się na przebaczaniu sobie nawzajem – tak trudnym zwłaszcza wtedy, kiedy dzieje się tyle zła. Szczegóły i zdjęcia tutaj.

 

24.01.2019 | Kiermasz dla dzieci z Jemenu

W czwartek 17 stycznia pomagaliśmy dzieciom z Jemenu. Kiermasz prowadziły wolontariuszki z klasy V i uczennice klasy VIII z Samorządu Uczniowskiego. Zebraliśmy blisko 130 zł. Dziękujemy za pomoc!

 

 

24.01.2019 | Współpraca przy kukiełkach

W Arce lubimy współpracować! Wykonanie kukiełek było pomysłem Pani Prezes, który szybko podchwyciły inne osoby. Pani Dominika podarowała materiały, uczniowie klasy 2 zaprojektowali lalki, pani Basia uszyła kukiełki, nasz konserwator, pan Ryszard, przyciął patyki na stelaże, a na koniec dziewczynki z klasy 2 pomalowały postaciom twarze. Owoce tej współpracy widać na zdjęciu – jak wam się podobają?

 

23.01.2019 | Najpiękniejsza zimowa dekoracja

W grudniu Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na najpiękniejszą zimową dekorację sali. Wygrała klasa IV, która upiększyła salę kolorowymi jelonkami oraz wycinankami-śnieżynkami. Na uwagę zasługują również renifery, chyba już gotowe na świętowanie walentynek! Biedronki – jeden z symboli Finlandii – znalazły schronienie u czwartoklasistów od czasu szkolnego projektu na temat tego kraju. Jak my wszyscy, także i one czekają na wiosnę. Uzdolnionym plastycznie zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

21.01.2019 | Warsztaty z programowania

Serdecznie zapraszamy uczniów Arki i pozostałych szkół na warsztaty z programowania organizowane przez firmę HorsITway! Warsztaty są przeznaczone dla uczniów od 9 do 18 roku życia i będą odbywały się w naszej szkole co tydzień od 20 lutego do 15 maja. Uczestnicy poznają bliżej języki programowania takie jak: JAVA, PYTHON czy JAVASCRIPT oraz poznają specyfikę branży programistycznej. Szczegóły i zapisy na stronie HorsITway.

 

15.01.2019 | W „Arce” klikamy z głową!

W poniedziałek i wtorek, 14 i 15 stycznia, naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjno-informacyjną „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”. Celem kampanii była promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, z jakimi dzieci i młodzież mogą zetknąć się w Internecie.
Bardzo dziękujemy za wizytę i podzielenie się wiedzą! Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

09.01.2019 | Konkurs geograficzny 

Miło nam poinformować, że trzy uczennice z naszej szkoły uzyskały awans do etapu rejonowego V Olimpiady Geograficznej dla Uczniów Dolnośląskich Szkół Podstawowych:
1. Borysow Julia, kl. III Gimnazjum
2. Kosiak Agata, kl. III Gimnazjum
3. Mijal Magdalena, kl. VIII ChSP
Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy! Kolejny etap odbędzie się 9 marca 2019r.

 

08.01.2019 | Spotkania z rodzicami 17 i 18.01

Uprzejmie informujemy, że 17 stycznia (czwartek) odbędzie się przedstawienie wyników klasyfikacji semestru I podczas spotkań wychowawców z rodzicami.
Klasy II-VIII oraz III gimnazjum: godzina 17:00.
Klasa I: godzina 17.30.
Szczegółowe informacje u wychowawców klas.

 

03.01.2019 | Świąteczne dekorowanie

W ostatnich tygodniach przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z klasy pierwszej intensywnie pracowały na przygotowaniem ozdób świątecznych. Pani Karolina, mama ucznia z pierwszej klasy, przygotowała dla nas wiele gipsowych odlewów związanych ze Świętami i zimą. Każdy mógł pomalować farbami Świętego Mikołaja, bałwanka, choinkę lub piernikowego ludzika. Dzieciom sprawiło to ogromną radość! Bardzo dziękujemy pani Karolinie za pomysł i wkład w życie szkoły!

 

24.12.2018 | Boże Narodzenie 2018

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim rodzicom, pracownikom, uczniom oraz przyjaciołom Chrześcijańskiej Szkoły „Arka” życzymy:

 • radości takiej, jaką mieli pasterze…
 • pokoju takiego, jaki głosili aniołowie...
 • odwagi takiej, jaką mieli mędrcy…
  …oraz wielu innych błogosławieństw!

Dyrektor Szkoły i Zarząd SECh „Arka”

 

20.12.2018 | Wigilia pracowników Arki

W poniedziałek 17 grudnia br. odbyło się Spotkanie Wigilijne dla pracowników Szkoły Arka. Dyrektor Szkoły p. Barbara Bartnik powitała zebranych i podziękowała za oddaną pracę. Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy, którą poprowadził pastor Kościoła Zielonoświątkowego Edward Pawłowski, następnie pani prezes Barbara Szarejko-Nestor opowiedziała historię związaną z sensem świąt Bożego Narodzenia. Na spotkaniu pojawiła się również niezapomniana była dyrektor szkoły, pani Zofia Lewandowska, która podzieliła się swoimi refleksjami na temat Bożego planu w życiu. Następnie nauczyciele, pracownicy oraz członkowie Zarządu „Arki” w radosnej atmosferze dzielili się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia.

Podczas tej uroczystości mieliśmy również okazję podziękować pani Marii Sierotnik, wieloletniemu sekretarzowi Arki, za ofiarną i nieocenioną pracę, ponieważ po świętach pani Maria przechodzi na zasłużoną emeryturę. Dla wielu z nas był to bardzo wzruszający moment, niemniej życzymy pani Marii wszystkiego co najlepsze na dalszej ścieżce życia!

 

19.12.2018 | Wigilijka 2018

W piątek, 14 grudnia 2018 r., w gościnnych murach Domu Kultury Bakara odbyła się tradycyjna Arkowa Wigilijka. Przybyli Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele, a przede wszystkim Uczniowie Arki. Gości przywitała Prezes Zarządu SECh „Arka”, p. Barbara Szarejko-Nestor, która zapoczątkowała ten Wigilijkowy wieczór modlitwą. W świąteczny nastrój kolędami wprowadzili nas uczniowie klas I-III, przygotowani przez panie Agatę Czerwonajcio i Grażynę Ostrowską. Następnie Pastor Kościoła „Wrocław dla Jezusa”, Adam Piątkowski, w ewangelizacyjnym przesłaniu przypomniał zebranym istotę przyjścia na świat Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wymownym spektaklem, przeplatanym pastorałkami, zaprosili nas do wigilijnego stołu uczniowie klas IV-VII pod przewodnictwem pań Olgi Knopińskiej i Eweliny Gajewskiej. Na zakończenie Dyrektor Szkoły p. Barbara Bartnik podkreśliła fakt, że stanowimy jedno w Jezusie Chrystusie i właśnie ta jedność może być naszym najlepszym urodzinowym darem dla Pana. Następnie przekazała życzenia, by wszystko, co się dobrem zowie, narodziło się wokół nas, a przede wszystkim w nas.
Uroczystość poprowadziły uczennice klasy VI – Małgosia Osadnik i Martyna Gruszecka.

 

12.12.2018 | Wizyta Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

6 grudnia 2018 r. w „Arce” odbyła się niekonwencjonalna lekcja historii za sprawą pana Romana Kowalczyka, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, który poprowadził dla uczniów klas V-VIII i III gimnazjum Patriotyczne Śpiewanie pt. „My, Pierwsza Brygada”. Na pianinie akompaniował znakomity muzyk wrocławski pan Krzysztof Żesławski.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

11.12.2018 | I i II miejsce w turnieju piłkarskim! 

W piątek 7 grudnia oraz w poniedziałek 10 grudnia uczniowie Arki brali udział turnieju 2nd IPS&Progress Cup i wrócili z niego zwycięsko, niosąc puchar w dłoniach!
Nasi zawodnicy w kategorii klas IV-VI zdobyli 2 miejsce , pokonując Szkołę Podstawową 76, a przegrywając ze szkołą IPS. Natomiast w drugiej edycji drużyna złożona z uczniów klas I-III była nie do pokonania i zdobyła 1 miejsce, w finale wygrywając ze szkołą Atut. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

 

10.12.2018 | Warsztaty KAIZEN Institute

W poniedziałek na sali gimnastycznej uczniowie klas IV-VI oraz VII-IIIG uczestniczyli w warsztatach KAIZEN z organizacji przestrzeni, które prowadziła dla nas mama jednego z naszych uczniów, pani Klaudia Kobyłecka, Senior Konsultant Kaizen Institute.
Warsztaty wyjaśniały koncepcję kaizen, która dotyczy ciągłego doskonalenia się, i wyjaśniały podejście oraz zastosowanie 5S w organizacji najbliższej przestrzeni. Formuła 5S pochodzi od pięciu japońskich słów, które odnoszą się do systematycznego sprzątania i utrzymania czystego, wydajnego środowiska pracy. Są to: Selekcja, Systematyka, Sprzątanie, Standaryzacja, Samodoskonalenie.
Pani Klaudii bardzo dziękujemy za poprowadzenie tych warsztatów i podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.

 

8.12.2018 | Finał Szlachetnej Paczki

9 grudnia odbył się Finał Szlachetnej Paczki, podczas którego paczka przygotowana przez naszą szkołę trafiła do rodziny z okolic Wrocławia. Wręczyły ją nauczycielki: pani Iwona, szkolny pedagog, oraz pani Asia, wicedyrektor. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tej paczki! Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość pani Edycie, panu Wincentowi oraz ich dzieciom: Monice, Kacprowi i Danielowi.
Zdjęcia można obejrzeć w galerii zdjęć.

 

6.12.2018 | Arka Meeting – Przebaczenie

Na początku tego tygodnia odbyły się kolejne spotkania Arka Meeting, które organizujemy dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Tym razem tematem przewodnim było przebaczenie. Gościem specjalnym na spotkaniu dla klas VII, VIII i III Gimnazjum był Jędrzej Rayski, jeden z liderów grupy młodzieżowej z kościoła Wrocław dla Jezusa. Opowiedział o tym, jak Bóg pomógł mu przebaczyć osobie, z powodu której wiele wycierpiał w dzieciństwie. Było to możliwe dzięki przebaczeniu, które on sam otrzymał i przyjął już wcześniej od Jezusa. Bardzo dziękujemy Jędrzejowi za obecność na Arka Meeting i podzielenie się swoim doświadczeniem!

 

3.12.2018 | Strażacy w „Arce”

Na początku grudnia naszą najmłodszą klasę odwiedziło dwóch strażaków, którzy opowiadali o tajnikach swojej pracy. Dzieciom bardzo podobały się te zajęcia! A szczególnie przymierzanie elementów strażackiego stroju, co widać na zdjęciach – zapraszamy do ich obejrzenia.

 

30.11.2018 | Kiermasz dla Michałka z Fundacji Siepomaga

W ostatnią środę Szkolny Klub Wolontariatu z okazji Dnia Życzliwości zorganizował akcję pomocy choremu na raka Michałkowi Wilczyńskiemu z fundacji Siepomaga. Do akcji włączyła się społeczność Arki – uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wolontariuszki z kl. V spisały się świetnie, prowadząc akcję w czasie przerw. Bardzo dziękujemy za wszystkie fanty oraz wspaniałe domowe ciasta. Dziękujemy wszystkim osobom kupującym i wspierającym akcję!

 

29.11.2018 | Przewodnicząca Rady Edukacyjnej

Chcielibyśmy poinformować, że na ostatnim zebraniu rodziców, które odbyło się 19 listopada br., wybraliśmy nową przewodniczącą Rady Edukacyjnej Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka”. Została nią – jednogłośnie wybrana przez rodziców – pani Agnieszka Węglińska. Gratulujemy i liczymy na owocną współpracę!

 

27.11.2018 | Obchody Stulecia Niepodległości 

W ramach obchodów i przygotowywania się do tegorocznego Święta Niepodległości, wychowankowie klasy III gimnazjum przygotowali projekt, który przedstawili całej szkole i pozostałym klasom.
Szczegółowy opis i zdjęcia z projektu znajdują się tutaj.

 

 

26.11.2018 | Tydzień Konstytucyjny w Arce

W ubiegłą środę naszym gościem była Pani Agnieszka Hłuszij, absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, która poprowadziła lekcję wiedzy o społeczeństwie w klasie VIII. Uczniowie zostali wprowadzeni do tematyki europejskiej. Dowiedzieli się, ile krajów wchodzi w skład unii, ile jest języków urzędowych, jakie są podstawowe organy unii, na jakich zasadach współpracują państwa członkowskie. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie im. prof Zbigniewa Hołdy.

 

26.11.2018 | Dzień Pluszowego Misia

23 listopada to szczególne, na stałe wpisane święto w naszej szkole – Dzień Pluszowego Misia! Najmłodsze klasy niezmiernie się cieszą, gdy mogą przynieść do Arki swoje ulubione pluszaki i spędzić z nimi lekcje. Misie razem z dziećmi słuchały różnych historii o misiach i oglądały bajki, których bohaterami były oczywiście misie – nie zawsze pluszowe. Cieszymy się, widząc, jaką ten dzień sprawia im radość!

 

23.11.2018 | Szkolny Konkurs Recytatorski 

W piątek, 23 listopada, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, który przygotowała pani Małgorzata Pankros. Konkurs przebiegał w II kategoriach wiekowych – dla klas I-III oraz klas IV-VIII. W konkursie wystąpili reprezentanci klas, którzy na scenie recytowali wybrane utwory poetyckie.
Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i rywalizację!

 

22.11.2018 | Arka + Szlachetna Paczka = Miłość w Działaniu

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, postanowiliśmy wziąć udział w ogólnopolskim projekcie „Szlachetna Paczka” i na święta Bożego Narodzenia chcemy przygotować paczkę z potrzebnymi produktami dla ubogiej rodziny z okolicy Wrocławia. Mamy nadzieję, że Szlachetna Paczka była wspólnym dziełem całej szkoły – nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów, dzięki czemu będziemy mogli spełnić świąteczne marzenie tej rodziny. Dlatego będziemy bardzo wdzięczni, jeśli pomogą nam Państwo spełnić to marzenie, włączając się do akcji! Plakat wydarzenia – zobacz tutaj.

 

21.11.2018 | Dzień Życzliwości #PodajDalej

21 listopada obchodzimy we Wrocławiu Dzień Życzliwości! Z tej okazji mamy w szkole Biuro Dobrych Wiadomości, a uczniowie od progu rozdają cukierki i mówią przychodzącym miłe słowa. Dlatego dziś szczególnie, drodzy rodzice, chcielibyśmy Was pobłogosławić i podziękować Wam, że zaufaliście nam i oddaliście swoje pociechy pod naszą opiekę! To przywilej móc obserwować, jak rosną, uczą się i rozwijają z roku na rok, z miesiąca na miesiąc. Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

20.11.2018 | Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Jego coroczne obchody przypominają o szczególnej roli Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, na świecie nazywanej Ojczyzną Praw Dziecka – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw najmłodszych. To dzień, w którym głośniej niż zwykle mówimy o prawach dziecka, przypominając, że są one niezbywalne i należy je zawsze respektować. Zobacz życzenia.

 

16.11.2018 | Thanksgiving Day

W czwartek 15 listopada rozkoszowaliśmy się smakiem dyniowych babeczek.  Wszystko dzięki obchodom Thanksgiving Day, czyli Święta Dziękczynienia, które były przygotowane przez klasę V i ich wychowawczynię, panią Ewelinę Gajewską. Babeczki specjalnie na tę okazję upiekła pani Renata, mama uczniów z klasy IV i VI, natomiast dekorowała je wspólnie cała klasa piąta. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tego pysznego dnia! Zdjęcia.

 

14.11.2018 | Radosna Parada Niepodległości

W ostatnią niedzielę, 11 listopada, delegacja naszej szkoły razem z uczniami i rodzicami brała udział w Radosnej Paradzie Niepodległości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Cieszymy się, że mogliśmy świętować ten wyjątkowy dzień razem z innymi mieszkańcami Wrocławia.

 

 

13.11.2018 | Samorząd Uczniowski

5 października 2018 roku odbyły się w naszej Szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W demokratycznych wyborach udział wzięli uczniowie klas IV-VIII ChSP oraz klasy III Gimnazjum. Spośród 8 kandydatów z klasy VII i VIII uczniowie wybrali troje przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

przewodnicząca: Liwia Dzikuć, klasa VIII
zastępca przewodniczącej: Miłosz Spyrka, klasa VIII
koordynator do spraw imprez szkolnych: Paweł Pietrzak, klasa VIII.

 

13.11.2018 | Projekt Krokus

W ubiegły czwartek, korzystając z ostatnich ciepłych dni, uczniowie klasy 5 i 8 zasadzili krokusy w ramach projektu realizowanego przez Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. Kwiaty sadzone przez uczniów mają przede wszystkim przypominać o żydowskich dzieciach oraz osobach innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.
Będziemy kontynuować w szkole temat tolerancji, a póki co mamy nadzieję, że kwiaty zakwitną ?

 

13.11.2018 | Rekord dla Niepodległej 

9 listopada br. o godzinie 11.11 włączyliśmy się całą szkołą w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej” i ramię w ramię – uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły – odśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn Polski z okazji 100. rocznicy niepodległości naszej ojczyzny. Natomiast na początek, jeszcze przed śpiewem, wybrani uczniowie zagrali melodię hymnu na fletach pod kierownictwem nauczycielki muzyki, pani Grażyny Ostrowskiej.

 

09.11.2018 | Eliminacje konkursu geograficznego

Dnia 7 listopada b.r. odbyły się szkolne eliminacje XVIII edycji Konkursu Geograficznego „A to Polska właśnie…”. Startowało w nich 10 uczniów z klas V, VII, VIII ChSP i III Gim.
Czołowe miejsca zajęli:

1. Węgliński Michał, kl. IIIG
2. Rojecki Adam, kl. V ChSP
3. Chojnacki Michał, kl. VII ChSP

Wymienione osoby będą reprezentować szkołę w zawodach międzyszkolnych, które odbędą się 13 grudnia 2018 r., o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej nr 97. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za naukową rywalizację!

 

08.11.2018 | Radosna Parada Niepodległości

Zapraszamy do udziału w tegorocznej Radosnej Paradzie Niepodległości. Będzie to dla nas szansa uczczenia szczególnego święta oraz zaprezentowania naszej szkoły w przestrzeni miejskiej. Dzieci powinny tego dnia mieć ubrane elementy w kolorze białym. Parada ruszy z 4 stron Wrocławia. 2 strony będą białe, 2 strony będą czerwone, dzięki czemu po połączeniu się na Placu Wolności wszyscy mieszkańcy utworzą biało-czerwoną flagę.
Spotykamy się 11.11 (niedziela) pod budynkiem szkoły o godz. 10:00. Zachęcamy do udziału również rodziców.

 

08.11.2018 | 12 listopada dniem wolnym od zajęć

Informujemy, że zgodnie z ostatnio uchwaloną ustawą, 12 listopada jest dniem wolnym od zajęć.

 

31.10.2018 | Arka Meeting

Za nami pierwsze Arka Meeting! To łączone, szczególne spotkania klas, podczas których razem z uczniami zastanawiamy się nad prawdami zawartymi w Bożym Słowie oraz ich wpływem na naszą codzienność. Tym razem przygotowaliśmy również tzw. świadectwa kartonikowe, by krótko podzielić się tym, co Jezus Chrystus zmienił w naszym życiu. Tegoroczne spotkania będą w szczególności dotyczyły cytatu przewodniego na ten rok, czyli fragmentu z Listu do Kolosan 3, 12-13. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

31.10.2018 | Kreatywne zajęcia plastyczne w terenie 

Kiedy za oknem zrobiło się nieco cieplej, a w parku widać było prawdziwą złotą polską jesień, nauczyciel plastyki, pan Artur Szabatowski, postanowił wykorzystać tę okazję i wyjść z uczniami na zewnątrz, aby w ciekawy sposób poprowadzić zajęcia plastyczne. Uczniowie nie tylko mieli sporo radości i zaczerpnęli świeżego powietrza, ale zrobili też pomysłowe i ładne prace z tego, co było pod ręką: kolorowych liści, gałązek czy kamyków. Efekty ich prac można zobaczyć w Galerii lub na Facebooku. Zapraszamy!

 

 

30.10.2018 | Nowe stawki czesnego w przyszłym roku szkolnym

W ubiegłym tygodniu zostały  ustalone nowe stawki czesnego, które będą obowiązywać w naszej szkole od roku szkolnego 2019/2020. Można się z nimi zapoznać w zakładce:
Rekrutacja -> Opłaty i dokumenty.

 

29.10.2018 | Serdeczne podziękowania dla pani Małgorzaty i pana Cleresa

Na powitanie jesieni na szkolnych balkonikach pojawiły się urokliwe wrzosy. Zadbała o to Pani Małgorzata Olszewska, mama sześcioro dzieci, które przez wiele lat uczęszczały do naszej szkoły. A w gabinecie Dyrektora Szkoły przybyły nowe tajemnicze szafki, które wolontaryjnie wykonał pan Cleres Pacheco. W szafkach znajdą bezpieczne miejsce ważne dokumenty szkolne. Archiwum to – niczym sezam – będzie dobrze strzeżone i wszelkie wymagania RODO będą spełnione.
W imieniu całej społeczności szkolnej składam Pani Małgorzacie i panu Cleresowi – rodzicom naszych uczniów – serdeczne podziękowania.

Barbara Bartnik
Dyrektor Szkoły

25.10.2018 | Finałowy Konkurs Dnia Języków Obcych

Arka wyruszyła w tradycyjną jesienną podróż. Każdego roku poznajemy sześć krajów. Tym razem, płynąc po Bałtyku, odwiedziliśmy: Finlandię (klasa IV), Danię (klasa V), Szwecję (klasa VI) oraz Litwę, Estonię i Łotwę (klasy VII, VIII i III gimnazjum). Przez miesiąc przygotowywaliśmy dekoracje, wyszukiwaliśmy ciekawe informacje, konstruowaliśmy makiety, ćwiczyliśmy piosenki i zabawne scenki. Gotowaliśmy, szlifowaliśmy choreografię i wymowę (nie tylko angielską), uczyliśmy się do finałowego quizu. Wreszcie mogliśmy zaprezentować efekt naszych przygotowań: 10 października Arkowa społeczność po raz kolejny świętowała Finał Dnia Języków Obcych. Dzięki dobremu przygotowaniu uczestników, finałowa impreza dawała możliwość, by poszerzyć horyzonty. Dzięki wzajemnej życzliwości, współpracy, a niekiedy radosnej improwizacji – była to dobra zabawa!
Szczególne podziękowania należą się pierwszoklasistom, którzy otworzyli Finał piosenką o rekinach, przygotowaną pod kierunkiem pani Eweliny Gajewskiej. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa V. Wśród młodzieży po raz kolejny prym wiodła klasa VIII. Poziom był wyrównany, więc zarówno zwycięzcy, jak i zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca zasługują na gorące oklaski. Do zobaczenia za rok! Ciekawe, czy zgadniecie, do jakich krajów zawitamy.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

23.10.2018 | Pasowanie pierwszoklasistów 

W ubiegły piątek 19 października uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do grona naszej społeczności szkolnej. Pod okiem wychowawczyni, pani Grażyny Ostrowskiej, dzieci zaprezentowały swoją przynależność do Polski, taniec oraz grę na fletach. Taniec oraz dekoracje tego dnia przygotowała pani Barbara Durka. Na koniec dzieci zostały pasowane na uczniów społeczności szkolnej przez dyrektor „Arki”, panią Barbarę Bartnik. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach oraz rodzinom za liczne przybycie! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

19.10.2018 | Zebrania z rodzicami – 24 października (środa)

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów na zebrania z rodzicami oraz konsultacje z nauczycielami, które odbędą się w najbliższą środę, 24 października.

godz. 17.00 – zebrania wychowawców klas z rodzicami,
godz. 17.30 – konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów.

 

19.10.2018 | Uroczystość odsłonięcia Krasnala Arkadiusza

W ubiegłą środę 17 października o godzinie 14.00 miała miejsce uroczystość odsłonięcia Krasnala Arkadiusza z okazji obchodów 25-lecia istnienia ChSP i Gimnazjum „Arka”. Znaczący gest odsłonięcia uczynił prezydent miasta Wrocławia, pan Rafał Dutkiewicz, który zaszczycił swoją obecnością naszą szkołę. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim gościom za przybycie, w tym szczególnie:

 • panu prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi,
 • pani Grażynie Grzywie, starszemu wizytatorowi Kuratorium Oświaty we Wrocławiu,
 • panu Bohdanowi Aniszczykowi, radnemu Rady Miejskiej Wrocławia,
 • pani Barbarze Szarejko-Nestor, prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka”,
 • pani Zofii Lewandowskiej, byłej dyrektor „Arki”,
 • panu Markowi Cleggowi, prezesowi Stowarzyszenia „Arka Partner”,
 • panu Józefowi Peszce z Leksykonu Krasnali Wrocławskich,
 • pani Iwonie Łachman, dyrektor Przedszkola nr 141 im. Marii Kownackiej we Wrocławiu,
 • oraz komendantom Royal Rangers Polska, panu hm. Janu Zającowi oraz pani hm. Edycie Zając.
  Chcielibyśmy także raz jeszcze podziękować wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

 

11.10.2018 | Warsztaty Castorama

W środę klasy 2 i 3 wzięły udział w warsztatach technicznych w Castoramie znajdującej się na Bielanach Wrocławskich. Uczniowie za pomocą narzędzi, kleju i drewnianych elementów skonstruowali samoloty. Na zakończenie ozdobili swoje samoloty wg własnego pomysłu. Zajęcia okazały się bardzo interesujące, przez co dzieci były bardzo zaangażowane w pracę i zadowolone. Wszyscy zabrali swoje modele oraz małe upominki od Castoramy. Niestety nie udało nam się przylecieć tymi samolotami do szkoły i musieliśmy skorzystać z komunikacji miejskiej.

 

11.10.2018 | Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej

26 września w ramach Festiwalu Nauki klasy I-III ChSP odwiedziły  Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną we Wrocławiu. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w grze bibliotecznej. Zostały podzielone na grupy według wylosowanych identyfikatorów. Zadaniem uczestników gry było odnalezienie zadań na terenie biblioteki i ich rozwiązanie. Dzieci przechodziły się od sali do sali i poszukiwały specjalnych znaków – drogowskazów, żeby móc wykonać wszystkie zadania. Na koniec otrzymały dyplom uczestnictwa w zabawie.

 

08.10.2018 | Pasowanie pierwszoklasistów 

Z radością informujemy, że przyjęcie nowych uczniów w poczet społeczności szkolnej, czyli oficjalne przywitanie ich na pokładzie „Arki”, odbędzie się 19 października w piątek o godzinie 15.00.
Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość uczniów, rodziców i krewnych pasowanych uczniów.

 

04.10.2018 | „Jak funkcjonuje język?”

W zeszłym tygodniu 3 klasa gimnazjum uczestniczyła w warsztatach pt. „Jak funkcjonuje język?” zorganizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Warsztaty były również częścią wystawy w Galerii BWA pt. „Dizajn Projektowania Humanitarnego” skierowanej do uchodźców i w odpowiedzi na ich problemy i potrzeby.

 

 

04.10.2018 | Świat Książek na Festiwal Nauki 

W dniu 26 września klasa piąta wraz z klasą 4 udały się na Festiwal Nauki tradycyjnie organizowany przez Uniwersytet Wrocławski. Uczniowie, krok po kroku, zostali wprowadzeni w świat książek – dowiedzieli się m.in. jak i kiedy powstała pierwsza książka, jakie były jej pierwotne formy oraz jak kształtowała się technika drukowania książek od przeszłości po teraźniejszość. Uczniowie poznali trudne i ciekawe słowa zaczynające się na literę „i”, takich jak: inkunabuł, iluminacja oraz inicjał. Przykład inicjału uczniowie mogli wykonać samodzielnie na własnych kartkach. Pod koniec zajęć uczniowie prezentowali swoje prace osobom prowadzącym wykład oraz swoim rówieśnikom.

Ewelina Gajewska
wychowawca V klasy

 

04.10.2018 | Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 28 września z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia klasa 3 przepytywała dorosłych oraz uczniów naszej szkoły. W ten ciekawy i nieszablonowy sposób wszyscy uczestnicy mogli przypomnieć sobie podstawowe zasady mnożenia.

 

 

 

28.09.2018 | BohaterON – Włącz historię!

Wczoraj w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w programie BohaterOn – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Program w Arce przeprowadził zespół humanistyczny.

 

27.09.2018 | Informacje o egzaminach

Drodzy Uczniowie i Rodzice! Na naszej stronie znajdują się już aktualne informacje dotyczące egzaminu  ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Można zapoznać się z nimi w zakładce „Egzaminy”:
Szkoła -> Dla uczniów -> Egzaminy

 

25.09.2018 | Krasnal Arkadiusz

Z radością ogłaszamy, że Krasnal Arkadiusz dziś po raz pierwszy pojawił się w naszej szkole. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w zbiórkę funduszy i realizację projektu! Oficjalne odsłonięcie Arkadiusza odbędzie się 17 października o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy!

 

24.09.2018 | Zakładka „Zastępstwa” 

Na naszej stronie pojawiła się nowa zakładka o nazwie „Zastępstwa”. Będą w niej znajdować się informacje o aktualnych zastępstwach za nieobecnych nauczycieli. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie będzie przydatnym udogodnieniem zarówno dla rodziców, uczniów jak i samych nauczycieli.
Szkoła -> Dla uczniów -> Zastępstwa

 

24.09.2018 | Spotkanie dla wolontariuszy 25.09 – wtorek

Zachęcamy do zaangażowania się w działania wolontariatu w naszej szkole. Jeśli jesteś naszym uczniem klas VI-VIII oraz III gimnazjum i chcesz służyć innym, przyjdź na pierwsze spotkanie dla wolontariuszy! Odbędzie się ono:
25 września (wtorek) na sali gimnastycznej podczas długiej przerwy (10.35-10.55).
Wolontariat koordynują: pani Joanna Rojecka oraz pani Iwona Borowska.  Zapraszamy!

 

20.09.2018 | Zajęcia kulinarne na świetlicy

Tak piękne, że szkoda jeść! 14 września br. w klasie pierwszej podczas świetlicy odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci samodzielnie przygotowały piękne jeżyki z gruszek i winogron.
Więcej zdjęć w Galerii lub na Facebooku ChSP i Gimnazjum „Arka”.

 

 

 

18.09.2018 | Lista lektur na rok szkolny 2018/2019

Lista obowiązkowych lektur dla kas IV-VIII oraz dla klasy III gimnazjum jest już dostępna na naszej stronie.
Można ją zobaczyć w zakładce Dla rodziców -> Lista lektur na rok 2018/2019.

 

 

17.09.2018 | Reprezentacja szkoły na zawodach Nordic Walking

W niedzielę 16 września br. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w II Otwartych Zawodach Nordic Walking 2018 – Jesień z Nordikami. Arkę reprezentowały panie: Barbara Bartnik, Barbara Dwojak i Maria Sierotnik. Piękna pogoda, piękna trasa i szczytny cel: wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia SOS Husky, Fundacji Fabryki Dobrych Działań oraz Stowarzyszenia „Razem łatwiej”.

Pani Maria w swojej kategorii zdobyła III miejsce, a konkurencja była niemała! Gratulujemy!

 

 

17.09.2018 | Sprzęt sportowy dla szkoły

W zeszłym tygodniu przyjęliśmy w Arce sprzęt sportowy o łącznej wartości 1500 zł w ramach programu dla klas I-III „Sprawny Dolnoślązaczek”. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest Dominika Dipel-Piaskowska, nauczyciel wychowania fizycznego.
Więcej o programie na stronie internetowej: Sprawny Dolnoślązaczek 

 

12.09.2018 | Dzień Integracji 4 września 2018

We wtorek 4 września br. odbył się Szkolny Dzień Integracji. Pierwszą lekcję uczniowie spędzili z wychowawcami w klasach i opowiadali o swoich podróżach i przeżyciach z wakacji. Następnie zostali wymieszani pomiędzy klasami i podzieleni na mniejsze grupy, aby wspólnie pracować nad powstaniem „żywych obrazów” inspirowanych popularnymi bajkami i filmami. Praca w mniejszych grupach dała dzieciom możliwość zgodnej współpracy oraz poznania siebie nawzajem w innym kontekście. Wymagała od nich również kreatywności i zaangażowania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Integracji.

 

06.09.2018 | Spotkanie z rodzicami – 12 września 2018

Informujemy, że najbliższe spotkania klasowe z rodzicami rozpoczynające rok szkolny 2018/2019 odbędą się w najbliższą środę, 12 września o godzinie 17.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

 

 

06.09.2018 | Zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym!

W poniedziałek 3 września br. uroczystym apelem na dziedzińcu przed szkołą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka”, pani Barbara Szarejko-Nestor, przywitała wszystkich zebranych i poprowadziła modlitwę. Przedstawiła również nową Dyrektor Szkoły, panią Barbarę Bartnik. Dyrektor zachęciła uczniów do rzetelnej pracy, która w przyszłości zaowocuje bardzo dobrymi wynikami na świadectwie ukończenia szkoły, a w konsekwencji zagwarantuje miejsce na wymarzonych dalszych kierunkach edukacji.  Pani Bartnik powitała szczególnie ciepło uczniów klas pierwszych oraz innych nowych uczniów na rodzinnym pokładzie Arki.
Podziękowała również rodzicom za wybór naszej Szkoły i zapewniła, że Arka będzie dla ich dzieci miejscem przyjaznym i bezpiecznym, a nauczyciele będą służyć im wsparciem, radą, wiedzą, doświadczeniem i modlitwą na ich drodze intelektualnej przygody. „…Wszyscy przecież pragniemy, aby nasze dzieci zdobywały wiedzę i umiejętności, by służyć nimi Bogu i ludziom, by stać się ambasadorami Boga w świecie…”.
Ofertę ciekawych zajęć w Szkole Muzycznej przedstawiła pani Monika Pudło, zaś informację o Edukacji Domowej przekazała pani Dorota Pawłowska.
Następnie nauczycielki języka angielskiego poprowadziły „łowienie rybek”, czyli wybór krajów przez klasy na Dzień Języków Obcych. Na koniec Dyrektor Szkoły przedstawiła nowych nauczycieli, a następnie zaprosiła uczniów na spotkania z wychowawcami w swoich klasach.
Zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego znajdują się w Galerii zdjęć.


05.09.2018 | Spotkanie organizacyjne Szkoły Muzycznej

Szkoła Muzyczna Arka zaprasza chętnych rodziców i uczniów na spotkanie organizacyjne z nauczycielami instrumentów. Spotkanie odbędzie się
5 września (środa) o godzinie 16.30 w sali 23.
Zapraszamy!

 

 

03.09.2018 | Nowa dyrektor Szkoły – Pani Barbara Bartnik

Od lipca br. mam przywilej i odpowiedzialność być dyrektorem Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ARKA. Zapewniam Was – Drodzy Uczniowie, Was – Szanowni Rodzice, Was – Drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkoły, a także Drogi Zarządzie Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „ARKA”,  że dołożę wszelkich starań, aby zapewnić w szkole bezpieczeństwo, prawidłowy przebieg procesu dydaktyczno-wychowawczego oraz by w Arce panowała przyjazna i rodzinna atmosfera oparta na chrześcijańskich wartościach.

Mam szczerą nadzieję na dobrą współpracę i wsparcie z każdym z Was. Wszystkie działania wpisane w tradycję i specyfikę Chrześcijańskiej Szkoły ARKA będą kontynuowane, a gabinet dyrektora szkoły będzie zawsze otwarty na rozmowy z Rodzicami i Uczniami.

Pozdrawiam serdecznie
Barbara Bartnik
Dyrektor Szkoły


31.08.2018 | Plan lekcji na I semestr 2018/2019

Plan lekcji dla klas Szkoły Podstawowej oraz dla III klasy Gimnazjum jest już dostępny. Można go obejrzeć i pobrać tutaj: Plan Lekcji w Arce na I Semestr 2018/2019

lub w zakładce: Dzwonki/Plan.

 

27.08.2018 | Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów „Arki” wraz z rodzicami na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się na terenie szkoły przy ul. Stalowowolskiej 24/26 dnia:
3 września (poniedziałek) o godzinie. 9.00.

 

 

23.08.2018 | Organizacja obiadów dla uczniów w roku szkolnym 2018/2019

Od września bieżącego roku obiady dla uczniów będą przygotowywane i dowożone do szkoły przez firmę cateringową CSG. Firma cateringowa zobowiązana jest do wykonania usługi z należytą starannością, zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi oraz z uwzględnieniem zasad zdrowego i prawidłowego żywienia oraz zasad HACCAP.

Proponowany przez Firmę CSG jadłospis na wrzesień 2018

Zamówienie obiadów składają wszyscy rodzice bezpośrednio do firmy cateringowej CSG poprzez wypełnienie formularza zamówienia załączonego poniżej. Na formularzu dostępne są wszystkie informacje związane z płatnościami, terminami i dotyczące zgłaszania nieobecności dziecka w szkole.

Formularz zamówienia

Formularz zamówienia należy wypełnić, zeskanować i przesłać na e-mail: zosia@csg.com.pl bądź złożyć w wersji papierowej w sekretariacie szkoły.

Wydawanie obiadów będzie się odbywać na parterze szkoły w sali bufetowej. Każdego dnia w wyznaczonych godzinach wychowawcy klas będą wydawać posiłki dzieciom zgodnie z listą zamówień.