Znajdź nas na facebooku

Aktualności

Aktualności

20.09.2018 Zajęcia kulinarne na świetlicy

Tak piękne, że szkoda jeść! 14 września br. w klasie pierwszej podczas świetlicy odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci samodzielnie przygotowały piękne jeżyki z gruszek i winogron.
Więcej zdjęć na Facebooku ChSP i Gimnazjum „Arka”.

 

 

18.09.2018 Lista lektur na rok szkolny 2018/2019

Lista obowiązkowych lektur dla kas IV-VIII oraz dla klasy III gimnazjum jest już dostępna na naszej stronie.
Można ją zobaczyć w zakładce Dla rodziców -> Lista lektur na rok 2018/2019.

 

 

17.09.2018 Reprezentacja szkoły na zawodach Nordic Walking

W niedzielę 16 września br. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w II Otwartych Zawodach Nordic Walking 2018 – Jesień z Nordikami. Arkę reprezentowały panie: Barbara Bartnik, Barbara Dwojak i Maria Sierotnik. Piękna pogoda, piękna trasa i szczytny cel: wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia SOS Husky, Fundacji Fabryki Dobrych Działań oraz Stowarzyszenia „Razem łatwiej”.

Pani Maria w swojej kategorii zdobyła III miejsce, a konkurencja była niemała! Gratulujemy!

 

 

17.09.2018 Sprzęt sportowy dla szkoły

W zeszłym tygodniu przyjęliśmy w Arce sprzęt sportowy o łącznej wartości 1500 zł w ramach programu dla klas I-III „Sprawny Dolnoślązaczek”. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest Dominika Dipel-Piaskowska, nauczyciel wychowania fizycznego.
Więcej o programie na stronie internetowej: Sprawny Dolnoślązaczek 

 

12.09.2018 Dzień Integracji 4 września 2018

We wtorek 4 września br. odbył się Szkolny Dzień Integracji. Pierwszą lekcję uczniowie spędzili z wychowawcami w klasach i opowiadali o swoich podróżach i przeżyciach z wakacji. Następnie zostali wymieszani pomiędzy klasami i podzieleni na mniejsze grupy, aby wspólnie pracować nad powstaniem „żywych obrazów” inspirowanych popularnymi bajkami i filmami. Praca w mniejszych grupach dała dzieciom możliwość zgodnej współpracy oraz poznania siebie nawzajem w innym kontekście. Wymagała od nich również kreatywności i zaangażowania.
Zobacz galerię zdjęć z Dnia Integracji (wkrótce na stronie).

 

06.09.2018 Spotkanie z rodzicami – 12 września 2018

Informujemy, że najbliższe spotkania klasowe z rodzicami rozpoczynające rok szkolny 2018/2019 odbędą się w najbliższą środę, 12 września o godzinie 17.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

 

 

06.09.2018 Zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym!

W poniedziałek 3 września br. uroczystym apelem na dziedzińcu przed szkołą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka”, pani Barbara Szarejko-Nestor, przywitała wszystkich zebranych i poprowadziła modlitwę. Przedstawiła również nową Dyrektor Szkoły, panią Barbarę Bartnik. Dyrektor zachęciła uczniów do rzetelnej pracy, która w przyszłości zaowocuje bardzo dobrymi wynikami na świadectwie ukończenia szkoły, a w konsekwencji zagwarantuje miejsce na wymarzonych dalszych kierunkach edukacji.  Pani Bartnik powitała szczególnie ciepło uczniów klas pierwszych oraz innych nowych uczniów na rodzinnym pokładzie Arki.
Podziękowała również rodzicom za wybór naszej Szkoły i zapewniła, że Arka będzie dla ich dzieci miejscem przyjaznym i bezpiecznym, a nauczyciele będą służyć im wsparciem, radą, wiedzą, doświadczeniem i modlitwą na ich drodze intelektualnej przygody. „…Wszyscy przecież pragniemy, aby nasze dzieci zdobywały wiedzę i umiejętności, by służyć nimi Bogu i ludziom, by stać się ambasadorami Boga w świecie…”.
Ofertę ciekawych zajęć w Szkole Muzycznej przedstawiła pani Monika Pudło, zaś informację o Edukacji Domowej przekazała pani Dorota Pawłowska.
Następnie nauczycielki języka angielskiego poprowadziły „łowienie rybek”, czyli wybór krajów przez klasy na Dzień Języków Obcych. Na koniec Dyrektor Szkoły przedstawiła nowych nauczycieli, a następnie zaprosiła uczniów na spotkania z wychowawcami w swoich klasach.


05.09.2018 Spotkanie organizacyjne Szkoły Muzycznej

Szkoła Muzyczna Arka zaprasza chętnych rodziców i uczniów na spotkanie organizacyjne z nauczycielami instrumentów. Spotkanie odbędzie się
5 września (środa) o godzinie 16.30 w sali 23.
Zapraszamy!

 

 

03.09.2018 Nowa dyrektor Szkoły – Pani Barbara Bartnik

Od lipca br. mam przywilej i odpowiedzialność być dyrektorem Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ARKA. Zapewniam Was – Drodzy Uczniowie, Was – Szanowni Rodzice, Was – Drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkoły, a także Drogi Zarządzie Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „ARKA”,  że dołożę wszelkich starań, aby zapewnić w szkole bezpieczeństwo, prawidłowy przebieg procesu dydaktyczno-wychowawczego oraz by w Arce panowała przyjazna i rodzinna atmosfera oparta na chrześcijańskich wartościach.

Mam szczerą nadzieję na dobrą współpracę i wsparcie z każdym z Was. Wszystkie działania wpisane w tradycję i specyfikę Chrześcijańskiej Szkoły ARKA będą kontynuowane, a gabinet dyrektora szkoły będzie zawsze otwarty na rozmowy z Rodzicami i Uczniami.

Pozdrawiam serdecznie
Barbara Bartnik
Dyrektor Szkoły


31.08.2018 Plan lekcji na I semestr 2018/2019

Plan lekcji dla klas Szkoły Podstawowej oraz dla III klasy Gimnazjum jest już dostępny. Można go obejrzeć i pobrać tutaj: Plan Lekcji w Arce na I Semestr 2018/2019

lub w zakładce: Dzwonki/Plan.

 

27.08.2018 Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów „Arki” wraz z rodzicami na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się na terenie szkoły przy ul. Stalowowolskiej 24/26 dnia:
3 września (poniedziałek) o godzinie. 9.00.

 

 

23.08.2018 Organizacja obiadów dla uczniów w roku szkolnym 2018/2019

Od września bieżącego roku obiady dla uczniów będą przygotowywane i dowożone do szkoły przez firmę cateringową CSG. Firma cateringowa zobowiązana jest do wykonania usługi z należytą starannością, zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi oraz z uwzględnieniem zasad zdrowego i prawidłowego żywienia oraz zasad HACCAP.

Proponowany przez Firmę CSG jadłospis na wrzesień 2018

Zamówienie obiadów składają wszyscy rodzice bezpośrednio do firmy cateringowej CSG poprzez wypełnienie formularza zamówienia załączonego poniżej. Na formularzu dostępne są wszystkie informacje związane z płatnościami, terminami i dotyczące zgłaszania nieobecności dziecka w szkole.

Formularz zamówienia

Formularz zamówienia należy wypełnić, zeskanować i przesłać na e-mail: zosia@csg.com.pl bądź złożyć w wersji papierowej w sekretariacie szkoły.

Wydawanie obiadów będzie się odbywać na parterze szkoły w sali bufetowej. Każdego dnia w wyznaczonych godzinach wychowawcy klas będą wydawać posiłki dzieciom zgodnie z listą zamówień.