Znajdź nas na facebooku

Aktualności

 Aktualności

14.04.2021 | Żonkile 2021 #ŁączyNasPamięć

Uczniowie kl.IV-VIII ChSP „Arka” w dniach 19.04.- 23.04.21  wezmą udział w AKCJI ŻONKILE 2021 organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich Polin w Warszawie z okazji 78.rocznicy wybuchu powstania w gettcie warszawskim.
W trakcie warsztatów online poznają losy dzieci i młodzieży w czasach  Zagłady i realia życia pod okupacją hitlerowską w Polsce w czasie II wojny światowej.
Nasza szkoła  włącza się w ten sposób do akcji  #ŁączyNasPamięć,
która  integruje Polaków i Żydów we wspólnej pamięci o  II wojnie światowej.

12.04.2021 | Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 4

Przypominamy o możliwości korzystania z pomocy i wsparcia specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 we Wrocławiu. Poradnia dostępna jest codziennie w godzinach pracy, oraz udziela pomocy w formie konsultacji i porad telefonicznych oraz mailowych. Wszelkie informacje dotyczące kontaktu z poradnią i specjalistami znajdują się na stronie www.ppp4.wroc.pl

Aktualny harmonogram dyżurów w PPP4 >>

 

09.04.2021 | Projekt „Działaj z imPETem!”

W ramach realizacji projektu „Działaj z imPETem!” uczniowie klas 0-3 poznali zasady segregacji odpadów. Zachęcaliśmy dzieci do tego , aby  teoretyczną wiedzę, dlaczego warto to robić, jak to wpływa na ochronę środowiska i jak śmieci można ponownie wykorzystać, zastosowali też w praktyce. Kosze do segregacji śmieci, które pojawiły się w naszej szkole, na pewno spełnią swoje zadanie.

 

 

 

 

08.04.2021 | Wyniki konkursu plastycznego 

Konkurs plastyczny pt.: Kim chciałbym zostać w przyszłości wygrywają:

1 miejsce: Kalina Liske – klasa 1
2 miejsce: Emilka Jędrusik – klasa 1
3 miejsce: Zosia Lech  – klasa 0
Wyróżnienia otrzymują:
Jola kaźmierska – klasa 3 edukacja domowa
Joel Hałka – klasa 2 edukacja domowa
Gratulujemy!

 

 

07.04.2021| Poświąteczna lekcja angielskiego w klasie VII

Po przerwie świątecznej klasa 7 zaprosiła naszych wolontariuszy, Annie i Giorgiego, aby opowiedzieć im, jak oni sami świętowali Święto Zmartwychwstania w swoich domach.  Giorgi i Annie dowiedzieli się, co to jest święconka, śniadanie Wielkanocne czy Śmigus Dyngus. Uczniowie zaskoczyli naszych wolontariuszy, ponieważ nauczyli się tradycji Wielkanocnych z ich krajów, tj. gruzińskich i hiszpańskich, i opowiedzieli im o tym. Klasa posiłkowała się różnego rodzaju prezentacjami.

 

 

04.2021 | Konkurs z języka angielskiego w klasie IV

Podczas przerwy świątecznej klasa 4 bardzo ciężko pracowała, aby finalnie zaprezentować swoje dzieła. Uczniowie opracowywali projekty do klasowego konkursu z języka angielskiego na temat sportów. Pomysłowość młodych Arkowiczów sięgnęła granic. Formy i różnorodność prezentacji zaskoczyły ich samych.

 

 

04.04.2021| Życzenia od klasy VIII

W tym roku, z powodów sytuacji pandemicznej, zespół nauczycieli odpowiedzialnych za przeprowadzenie imprezy szkolnej Wielkanocny Stół zaproponował akcję Jajko Niespodzianka. Klasy zostały wylosowane do wzajemnego robienia dla siebie kartek wirtualnych! Klasa VIII bardzo się postarała i zrobiła przepiękne prace graficzne dla pracowników Arki. Bardzo dziękujemy za trud pracy. Życzymy Wam Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Kartki można zobaczyć tutaj.

 

 

01.04.2021| Nasz pierwszy egzemplarz gazetki szkolnej!

Dziś prima aprilis, ale to nie żart 🙂 Nasz pierwszy numer gazetki szkolnej już jest! Można ją znaleźć na portalu Junior Media, szukajcie tam Arki:Bit. W tym numerze możecie przeczytać wywiad z naszą Panią polonistką i historyczką, w którym opowiada o Chrzcie Polski. Dodatkowo można dowiedzieć się trochę o wielkanocnych symbolach, nauczyć się czytać etykiety na produktach spożywczych, a także odkryć, jak efektywnie funkcjonować w okresie pandemii. Prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy do lektury.

Link do redakcji Arki:Bit.

 

 

 

 

31.03.2021| Zebrania z Rodzicami

W najbliższą środę 31 marca o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców uczniów klas IV-VIII na spotkania z wychowawcami w formule online przez platformę MS Teams. Konsultacje również będą odbywały się zdalnie. Prosimy przez platformę Librus zgłaszać nauczycielowi przedmiotu potrzebę konsultacji (najpóźniej do wtorku 30 marca do godziny 15.00), następnie nauczyciel ustali termin i godzinę konsultacji w formule online. Rodzice uczniów klas I-III oraz zerówki o formie, terminie i godzinie zebrania zostaną powiadomieni przez wychowawców.

 

 

29.03.2021| Gra terenowa w ramach fakultetu z j. angielskiego

W poniedziałek 29 marca odbył się fakultet z języka angielskiego dla klasy 8. Podczas spotkania uczniowie wzięli udział w grze terenowej zorganizowanej przez Panią pedagog. Uczestnicy mieli do przejścia 7 stacji, gdzie były ukryte zadania do wykonania. Szukanie i rozwiązywanie różnych szyfrów było dla młodych ludzi niemałym wyzwaniem. Po długiej zabawie czekała zasłużona nagroda.

 

 

 

03.2021| Strefa Ciszy oraz Uwolnij Książkę

Niedawno w naszej szkole, na 2 piętrze, powstała Strefa Ciszy. Jest to miejsce, w którym możesz zrelaksować się po ciężkim dniu w szkole, odrobić zadania domowe kiedy czekasz na rodziców, posłuchać swoich ulubionych utworów , a także wyruszyć w podróż z bohaterami kultowej książki. W Strefie Ciszy znajduje się również półka z książkami, które możesz wypożyczyć na czas czytania, a następnie odłożyć z powrotem na półkę, aby kolejne osoby mogły poznać historię zapisaną na ich stronach. Zachęcamy do odwiedzenia i życzymy miłego odpoczynku !

 

 

 

 

 

23.03.2021 | Wiosenny Naukowy Festiwal Internetowy

Dnia 23 marca grupa uczniów z klasy 7 (Julka, Adam, Jeremiasz, Mikołaj R., Mikołaj M, Kuba, Wojtek oraz Szymon)weźmie udział w Wiosennym Naukowym Festiwalu Internetowym organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.Wspólnie ze szkołami z całej Polski zastanowimy się jak chronić klimat i różnorodność biologiczną oraz podejmować odpowiedzialne decyzje związane z konsumpcją i energią. W ramach Festiwalu zespoły młodzieżowe otrzymają 4 zadania do wykonania. Zadania publikowane będą co 90 minut, o godzinach: 9:00, 10:30, 12:00 i 13:30 i należy je wspólnie rozwiązać w szkolnych zespołach. Opiekun projektu – p. Joanna Rojecka

 

21.03.2021 | Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca obchodzimy w naszej Szkole Dzień Kolorowej Skarpetki. Jest to dzień zorganizowany w ramach Światowego Dnia Zespołu Downa. W akcie solidarności z osobami chorującymi na trisomię XXI chromosomu zakładamy dwie różne skarpetki ! Ten dzień zapoczątkował w 2005 roku Stylianos E. Antonarakis – genetyk z uniwersytetu w Genewie. Dołącz do akcji i Ty !

 

 

 

 

 

21.03.2021 | Pierwszy dzień wiosny

Wiosna zawitała do Arki ! Dni coraz dłuższe, a temperatura coraz wyższa. Najwyższa pora schować do szafy grube kurtki zimowe i ostatecznie pożegnać się z zimą. U nas w Arce już dawno stopniały śniegi i wyszło piękne słońce. Dzieci, przy małej pomocy nauczycieli, przystroiły szkołę w barwy kwiatów. Jaki piękny jest świat, który odradza się od nowa.

 

 

 

 

 

 

17.03.2021 | Lekcja biologii w klasie V

W środę na lekcjach biologii uczniowie klasy 5 prezentowali wyniki doświadczenia CZY MECH WCHŁANIA WODĘ? Swoje prace prezentowali zarówno uczniowie w klasie, jak również w domu.

 

 

 

 

 

 

 

15.03.2021 | Klasa trzecia poznaje techniki decoupage

Podczas zajęć plastycznych uczniowie klasy trzeciej mieli okazję zapoznać się z techniką ozdabiania przedmiotów zwaną decoupage. W ten sposób powstały dekoracyjne obrazki, które na pewno upiększą wnętrza domów.

 

 

 

 

 

 

03.03.2021 | Próbny egzamin ósmoklasisty w dniach 17-19 marca

W dniach 17-19 marca br. w ChSP „Arka” zostanie przeprowadzony próbny egzamin ósmoklasisty w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu. Należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i każdego dnia przyjść do szkoły przed godziną 8:45, obowiązuje strój galowy. Każdy uczeń obowiązkowo przynosi ze sobą czarny długopis (lub pióro) z czarnym tuszem/atramentem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych), a na egzamin z matematyki – dodatkowo linijkę. Próbny egzamin odbędzie się w salach 23 i 24.

Szczegóły i wytyczne dotyczące przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty tutaj>>

 

03.03.2021 | Arka Meeting

W  środę 3 marca 2021 odbyło się pierwsze w tym semestrze spotkanie Arka Meeting dla klas 1-3. Temat nawiązywał do cytatu z Listu do Efezjan 5, 8b-10 „ Postępujcie, jako dzieci światłości. Bo owocem światłości jest wszelka dobroć, sprawiedliwość i prawda. Dochodźcie tego, co jest miłe Panu” . Uczniowie pracowali w grupach i na czas zabawy wcielili się w rolę Sherlocka Holmesa. Wspólnie podsumowaliśmy, że ktoś, kto pragnie naśladować Boga, stara się być posłusznym woli Bożej, czy postępuje w życiu za światłem, które pochodzi od Boga.

 

 

 

03.03.2021 | „Zorza polarna”  warsztaty
Dnia 3 marca uczniowie klasy 8 na lekcji fizyki uczestniczyli w warsztatach pt „Zorza polarna” organizowanych przez Instytut Geofizyki PAN w ramach norweskiego grantu i badań polarnych na Spitsbergenie – projekt EduArctic.

 

 

 

10.03.2021 | DRZWI OTWARTE online 10 marca w godzinach 16.00 – 18.00

Już 10 marca możesz wyruszyć w tajemniczą podróż na pokładzie „Arki”. Nasi nauczyciele zabiorą Cię w rejs i pokażą jak wygląda życie w naszej Szkole.

Będziesz mieć okazję:
– zmierzyć się z kosmicznym wyzwaniem na  warsztatach informatycznych na tematy kosmiczne;
– po angielsku sprawdzić, czy znasz wszystkie zwierzęta i wybrać się w podróż z Duszkiem Kacprem;
– włożyć kapelusz i dowiedzieć się, czy będzie z Ciebie przyszły pisarz czy poeta;
– a jak zgłodniejesz – to może batonik – ale czy wiesz, ile cukru jesz?
– na koniec możesz trafić do szkolnego escape roomu pełnego matmy.

Te i jeszcze wiele innych atrakcji czeka na Ciebie podczas naszych Drzwi Otwartych Online! Warsztaty zostały przygotowane tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Co trzeba zrobić aby się zapisać? Wystarczy wypełnić formularz zapisowy, a my prześlemy Ci link do platformy MS TEAMS.

Zapisy zbieramy do 8 marca 2021!  ZAPRASZAMY!

 

03.03.2021 | Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

To święto obchodzone w dniu podpisania Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem. Celem Konwencji, jak i samego święta, jest ochrona dziko występujących populacji zwierząt i roślin.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie pt. „Dzika przyroda świata”.

W programie:
– pogadanka na temat regionalnej przyrody i możliwościach jej chronienia;
– wspólne oglądanie filmu „Życie na naszej planecie” Davida Attenborough’a;
– wspólny spacer i sprzątanie okolic szkoły.

Informacje dotyczące konkursu:
– 4 marca (czwartek)
– w godzinach 9:00-13:00
– chętnych prosimy o zgłaszanie się bezpośrednio przez Librus do 26 lutego (piątek)

 

23.02.2021 | Dzień Modlitwy Szkół Chrześcijańskich

23 lutego nasza Pani pedagog Iwona oraz Pani psycholog Ania wzięły udział w dniu modlitwy szkół chrześcijańskich organizowanym przez ACSI #SchoolsThatPray

Spotkanie trwało godzinę, a modlitwy były o potrzeby szkół z całej Europy. Momentami w całym gronie, a dwukrotnie w mniejszych grupach. Całość prowadzona była w języku angielskim, bez udziału tłumacza, co dla niektórych mogło stanowić wyzwanie.

Poniżej znajduje się mapa zgłoszonych potrzeb modlitewnych. Tej mapy można używać, kiedy chcemy się modlić o wszystkie chrześcijańskie szkoły europejskie.

 

21.02.2021 | Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W dniach 22-26 lutego w naszej szkole świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. w celu zwrócenia uwagi na znaczenie mowy ojczystej jako dziedzictwa kulturowego. Na lekcjach języka polskiego w najbliższym tygodniu porozmawiamy  o pięknie i bogactwie języka, o jego ubożeniu przez kulturę obrazkową i język mediów, o roli czytania w pielęgnowaniu pięknej mowy, a także o potrzebie „odchwaszczenia” języka z wulgaryzmów, jakimi obrósł w ostatnich latach. Zobacz wirtualny plakat DJO 2021

Przez cały tydzień towarzyszyć nam będzie hasło: „Język ojczysty to Twoja supermoc! Językowy mocarz  szablistą polszczyzną tnie, świszcze i chrzęści!”

Mamy nadzieję, że, doceniając wagę znajomości języków obcych, zrozumiemy, jak prawdziwe  jest powiedzenie: “Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie.” A zrozumiawszy, ze swadą używać będziemy polszczyzny, porozumiewać się skutecznie i dla dobra nas wszystkich.

 

17.02.2021 | Dzień kota w klasie 3

Dzień Kota to doskonały pretekst do ćwiczenia umiejętności z wielu obszarów edukacyjnych. Klasa 3 łącząc zabawę z nauką doskonaliła więc przy tej okazji redagowanie ogłoszenia, kodowanie, gramatykę i znajomość tabliczki mnożenia. Nie zabrakło też lubianej przez uczniów zabawy z wykorzystaniem kostek do gry pt. „Wyturlaj kota”.

 

01.02.2021 | Prymusi Arki w I półroczu roku szkolnego 2020/2021

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021 najwyższą średnią ocen – 5,64 uzyskał ADAM MALESZKA, uczeń klasy VIII. Tuż za nim plasują się kolejno: Antoni Rackiewicz (klasa IV), Eliza Rynkiewicz (klasa VI), Jagoda Nierobisz (klasa IV), Anita Dłużeń (klasa IV), Igor Stachniewicz (klasa VI), Maria Sutor (klasa V), Mikołaj Radomski (klasa VII), Daniel Chalamus (klasa IV), Olga Carvalho Nascimento (klasa VI), oraz Władysław Juchnicki (klasa VIII).

W klasyfikacji klasowej najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IV, której wychowawcą jest p. Karolina Bednarz, nauczyciel języka polskiego.

Gratulujemy uzyskania wysokich wyników, tym bardziej, że warunki nauczania są trudne, wymagające samodyscypliny!

Zobacz szczegółowe zestawienie >>

 

28.01.2021 | Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „LEON” z „Arki”  – Zima 2020/2021

Po powrocie do szkoły na kilkoro uczniów klas I-III czekała miła niespodzianka! Zostali bowiem LAUREATAMI Ogólnopolskiego Konkursu LEON!

Kacper Szkudlarek z klasy 1 zajął 2 razy 9 miejsca w rankingach ogólnopolskich w konkursach z matematyki oraz języka angielskiego!
Pozostali uczestnicy również cieszyli się z wysokich miejsc w konkursie z matematyki:
Tomasz Portalski zajął 5 miejsce, a Jakub Krakowski 9 miejsce w kategorii klas 2, natomiast Urszula Woźniak oraz Marcin Pindelski cieszyli się zajęciem ex-aequo 10 miejsca w kraju!
Gratulujemy! Życzymy obrony tytułów laureata w kolejnej edycji LEONA.

 

25.01.2021 | Ogólnopolski Konkurs Synapsik MEN – Wyniki z ChSP „Arka”

Na przełomie października oraz listopada dziewięcioro uczniów Arki z klas I-III wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Synapsik MEN, organizowanym przez Wydawnictwo Synapsa.
W zadaniach konkursowych odpowiadali oni na pytania z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz z języka angielskiego.

 

 

 

 

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu w kategoriach poszczególnych klas:

Klasa I:
 • Urszula Burkiewicz: miejsce 19
 • Hanna Wozińska: miejsce 17
 • Kacper Szkudlarek: miejsce 17
 • Emilia Bębenek : miejsce 13
 • Bartosz Markowski: miejsce 8
Klasa II:
 • Tomasz Portalski: miejsce 17
Klasa III:
 • Jagoda Filip: miejsce 31
 • Marcin Pindelski: miejsce 22
 • Urszula Woźniak: miejsce 18
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy również do udziału w edycji wiosennej, zapisy już niebawem. Osobą odpowiedzialną za konkurs z ramienia szkoły jest pani Jolanta Liske.

 

25.01.2021 | Pracownia Sztuk Tradycyjnych wsparta przez Gminę Wrocław rusza ponownie od 2 semestru

W szkole od lutego 2021 r. ponownie odbywać się będą zajęcia dodatkowe dla dzieci w ramach Pracowni Sztuk Tradycyjnych – programu Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji dofinansowanego przez Gminę Wrocław. Warsztaty obejmują zajęcia z technik rękodzieła tradycyjnego oraz zajęcia instrumentalne i muzyczne. Więcej informacji na stronie Fundacji OVO >> Kliknij tutaj.

 

 

22.01.2021 | Zbiórka dla Zwierząt do 26 lutego (piątek)

Nasza szkoła w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu i programu profilaktyczno-wychowawczego klas 0-3 organizuje akcję na rzecz czworonożnych przyjaciół. W związku z tym postanowiliśmy wspomóc Brzeskie Schronisko „Przytul Psisko”. Zwracamy się do ludzi wielkiego serca, aby przyłączyli się do akcji. Razem możemy zdziałać cuda! Jeśli wyrażają Państwo chęć pomocy, prosimy o dostarczenie potrzebnych rzeczy do szkoły w terminie do 26 lutego br. W przedsionku oraz szatni będą umieszczone specjalne kartony przeznaczone do akcji.
Do paczki wrzucamy:
– pełnowartościową karmę (Animonda, Dolina Noteci, Royal Canin, Rinti, Brit, Eukanuba),
– zabawki dla zwierząt, smycze, obroże, miski,
– przysmaki,
– mleko dla szczeniąt,
– podkłady higieniczne 90 x 60,
– ręczniki papierowe,
– koce, materace, legowiska.

Za wszelką pomoc pięknie dziękujemy! W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z paniami Karoliną B. albo Anną M.

 

21.01.2021 | Konkurs wiedzy o ZOO dla klas IV-VI – 28 stycznia

Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o naszym ZOO:
– konkurs odbędzie się dnia 28.01.2021 na terenie ZOO w godzinach 10:00 – 13:00,
– każde z dzieci młodszych musi być dowiezione i odebrane przez rodzica, starsze dzieci mogą dostarczyć upoważnienie o samodzielnym powrocie,
– koszt wejścia do ZOO zgodny z aktualnym cennikiem https://liblink.pl/PySjeRZcdE. Dzieci muszą mieć przy sobie pieniądze na pokrycie kosztu biletu,
– obowiązują wszystkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego,
– polecamy zaopatrzyć dzieci w prowiant,
– forma realizacji konkursu zostanie podana dzieciom w ZOO.

Chęć udziału w konkursie proszę zgłaszać do końca tygodnia do pani Joanny Markowskiej:
joanna.markowska@arka.edu.pl. Jak mówi Pani Asia:
Wierzę w to, że wspólny czas w naszym pięknym ZOO da nam wszystkim wielką radość i nastawi pozytywnie do dalszej nauki zdalnej.

 

20.01.2021 | Antoni Rackiewicz z kl. IV laureatem konkursu „Przez klocki do nauki”

Z prawdziwą radością i z dumą pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły, Antoni Rackiewicz z kl. IVa, zdobył wyróżnienie w kategorii wiekowej 7-11 lat na ogólnopolskim konkursie „Przez klocki do nauki”, organizowanym przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Na konkurs nadesłano łącznie 68 zgłoszeń. Ze względu na wysoki poziom prac komisja konkursowa zdecydowała się przyznać ex aequo trzy I miejsca oraz trzy równorzędne wyróżnienia (w tym dla Antoniego Rackiewicza).
Gratulujemy sukcesu!

Pełna lista nagrodzonych prac na fanpage Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: Uniwersytet Śląski w Katowicach – Wyniki konkursów

 

18.01.2021 | UNICEF Pomoc dla Jemenu – Podsumowanie akcji

W miesiącach listopad–grudzień uczniowie, rodzice oraz nauczyciele tworzący społeczność Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Arka” uczestniczyli w akcji MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF – POMOC DLA JEMENU. Ze względu na działania wojenne, prawa dzieci w Jemenie nie są w pełni respektowane, a warunki bytowe są często dramatyczne. Pragniemy podziękować każdemu, kto zaangażował się w przesyłane, proponowane działania mające na celu zwiększanie świadomości oraz solidaryzowanie się z dziećmi w Jemenie!
Dyplom uczestnictwa w akcji >> Zobacz tutaj
Więcej informacji w Galerii zdjęć >> Kliknij tutaj

 

13.01.2021 | Wyniki olimpiady z języka angielskiego z dnia 18 grudnia

W piątek 18 grudnia została w szkole przeprowadzona olimpiada z języka angielskiego. Mamy wyniki! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy! Wyniki:

Klasy VII-VIII:
1. Mikołaj Traczuk
2. Iga Kępka, Adam Maleszka, Mikołaj Radomski
3. Gosia Osadnik
Klasy IV-VI:
1. Lena Wióra, Zosia Rojecka, Mateusz Galik
2. Klaudia Szkudlarek, Jagoda Nierobisz, Antoni Rackiewicz
3.Bianka Mieszkowska
Klasy I-III:
1. Tomasz Portalski
2. Adrianna Zawierta, Gabriela Adams
3. Kacper Szkudlarek

 

12.01.2021 | Świąteczny quiz

„Das Weihnachtsquiz”- taki temat pojawił się podczas ostatniej przed przerwą świąteczną lekcji języka niemieckiego. Uczniowie wzięli udział w emocjonującym quizie, dotyczącym słownictwa i tradycji świąt Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych. Na lekcji poprzedzającej quiz uczniowie oglądali prezentację, która zawierała najważniejsze informacje na temat grudniowych świąt. Zwycięska trójka z każdej klasy została nagrodzona bardzo dobrymi ocenami.

 

31.12.2020 | Warsztaty na temat umiejętności społecznych i niepełnosprawności

Pod koniec grudnia Arkowicze z klas I-III mieli okazję uczestniczyć w warsztatach na terenie szkoły dotyczących umiejętności społecznych. Warsztaty były poprowadzone przez panią Joannę Burkiewicz z Fundacji Eudajmonia, która zajmuje się aktywizacją społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnościami, wsparciem w niezależnym życiu oraz upowszechnianiem wiedzy na temat niepełnosprawności (np. asperger, autyzm, osoby niewidome, niesłyszące). Bardzo dziękujemy pani Joannie za poprowadzenie warsztatów i wprowadzenie nas oraz uczniów w ten ważny temat! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. >> Kliknij tutaj.

 

30.12.2020 | Propozycje na spędzanie ferii zimowych 2021 dla starszych i młodszych uczniów

Przedstawiamy propozycje portalu Wrocław.pl na spędzanie ferii zimowych we Wrocławiu:

https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/edukacja-i-rozwoj/1311510-ferie-2021-we-wroclawiu
https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/edukacja-i-rozwoj/zajecia-dla-dzieci

 

 

30.12.2020 | Bożonarodzeniowe Świętowanie uczniów „Arki”

Boże Narodzenie

W tym roku w „Arce” świętowanie Bożego Narodzenia było nietypowe, ale mimo wszystko bardzo udane! Wszystkie działania, te offline oraz online, nadzorowała w tym roku pani Aneta Pleśniak, wychowawczyni klasy pierwszej. Wielu uczniów stworzyło świąteczne kartki i ozdoby, nagrało piosenki bądź teledyski.
Zapraszamy do przeczytania relacji, zobaczenia filmiku i zdjęć w Galerii >> Kliknij tutaj

 

 

 

30.12.2020 | Wigilijka 2020, czyli jasełkowy występ uczniów Zerówki 

wigilijny światBardzo się cieszę, że pomimo tegorocznych ograniczeń Wigilijkowy spektakl w Arce odbył się. Nasi najmłodsi Arkowicze z zerówki pod wodzą pani Karoliny przenieśli nas w Wigilijny świat, pięknie śpiewając i recytując wybrane utwory. Wszystko to ze względu na Syna Bożego Jezusa Chrystusa – to Jego narodziny wspominamy – oczekiwanego Pana i Zbawiciela, Tego, który przyszedł, aby przez śmierć i zmartwychwstanie pojednać nas z Bogiem. Jestem przekonana, że – choć przez Internet – jesteśmy w jedności ze względu na Jego Osobę!

>> Galeria zdjęć
>> Filmik z występu Zerówki na Facebooku

Za Apostołem Pawłem modlę się, abyśmy prowadzili życie godne Boga, który nas powołuje do swego Królestwa, abyśmy byli doskonali i trwali we wszystkim, co jest wolą Bożą, a sam Pan nasz Jezus Chrystus i Bóg, Ojciec nasz, który nas umiłował, niech pocieszy serca nasze i utwierdzi nas we wszelkim dobrym uczynku i w dobrym słowie. Niech Jezus Chrystus – Pan i Zbawiciel – otworzy nasze oczy i serca, napełniając je światłem, pokojem, radością oraz mocą Ducha, abyśmy umieli Go rozpoznać i o Nim świadczyć w naszym codziennym życiu.

Barbara Bartnik
Dyrektor Szkoły

 

29.12.2020 | Uczniowie Arki własnoręcznie zrobili świąteczne ozdoby, które powiesili na szkolnej choince 🎄

Choć obchody Świąt Bożego Narodzenia w tym roku były inne niż zwykle, nasi uczniowie i nauczyciele działali pełną parą, aby stworzyć świąteczny nastrój zarówno w szkole, na lekcjach online jak i we własnych domach. Jednym z elementów było tworzenie ozdób choinkowych, które później uczniowie zawiesili na Arkowej choince, znajdującej się obok budynku szkoły. Dzięki tym działaniom choinka wygląda wyjątkowo, dodając świątecznego uroku naszej szkole. Na załączonych zdjęciach brakuje tylko jednego – śniegu! >> Zobacz zdjęcia

 

21.12.2020 | Półkolonie w trakcie ferii zimowych w „Arce” – od 11 do 15 stycznia 2021

W drugim tygodniu ferii zimowych odbędą się w naszej szkole półkolonie, których hasło brzmi „Obierz dobry azymut”! Proponujemy ciekawy program* i wspaniałą opiekę pana Michała, wychowawcy klasy 2.
 • 12 osób w grupie 👨‍👩‍👦‍👦
 • posiłek w trakcie zajęć 🥘
 • zniżka dla uczniów naszej szkoły.
Zapisy oraz pytania prosimy kierować bezpośrednio do pana Michała Pałamarza-Podgórnego na adres mailowy: otojestem.mpp@gmail.com.
*program może ulec zmianie ze względów epidemiologicznych.

 

21.12.2020 | Sportowy Arka Mam Talent! Pokaż, co potrafisz, do 31 stycznia Nowego Roku

Zapraszamy na konkurs „Sportowy Arka Mam Talent”!
Jeżeli posiadasz sportowy talent, pokaż go nam! Może świetnie skaczesz na skakance, żonglujesz, kozłujesz, podbijasz piłkę, a może znasz ciosy karate. Taniec lub narciarstwo to twoja pasja? A może jesteś świetny w innych dyscyplinach sportowych? Jeśli tak – ten konkurs jest właśnie dla ciebie! Chętnie zobaczymy, co potrafisz robić. Do dzieła!
Jesteśmy przekonani, że na pewno masz jakiś talent! Uwierz w siebie!
Prześlij swój filmik, trwający maksymalnie 30 sekund, na adres mailowy:
dominika.piaskowska@arka.edu.pl lub tomasz.koczur@arka.edu.pl. Możesz także umieścić go na Dysku Google i udostępnić na nasze adresy mailowe. Termin do 31 stycznia 2021. Kategorie wiekowe: klasy 0-III oraz IV-VIII.
Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody. Czekamy z niecierpliwością na Twój filmik. Powodzenia!

 

18.12.2020 | Jadłospis na catering na 21 oraz 22 grudnia 2020

Zapraszamy do zapoznania się z jadłospisem na obiady z cateringu dostarczane przez firmę Smaczny Obiad na najbliższe dni.

Jadłospis można zobaczyć/pobrać w pliku PDF >> Pobierz tutaj

 

 

18.12.2020 | Konkurs ekologiczny „Planety energii” dla klas 0-III do 29 stycznia 2021

W imieniu pani Karoliny Tymciów zapraszamy wszystkich uczniów klas 0-3 zainteresowanych tematyką ekologii do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Planetę Energii. To edukacyjny projekt, który w niekonwencjonalny sposób uczy podstaw energetyki oraz wyrabia wrażliwość ekologiczną. Formuła programu jest bardzo intrygująca, uczniowie wyruszają w tajemniczą podróż na Planetę Energii poprzez dedykowaną stronę internetową PlanetaEnergii.pl, na której znajdują się dziesiątki animowanych filmów, gier oraz interaktywnych zadań. Odwiedzające stronę dzieci przede wszystkim świetnie się bawią, a przy okazji zdobywają cenną wiedzę. Dostęp do strony jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na platformie.

Zasady udziału w konkursie:
Należy wykonać Misję 2 na platformie i przygotować pracę w dowolnej formie na temat tego, jak zapobiegać powstawaniu odpadów. Pracę w formie elektronicznej trzeba wysłać do 29 stycznia 2021 r. na adres e-mail: konkurs@planetaenergii.pl. Szczegóły na stronie: https://planetaenergii.pl

 

17.12.2020 | Wymagania na egzaminach ósmoklasisty – Zmiany w rozporządzeniu

Wymagania egzaminacyjne obowiązujące na egzaminach: ósmoklasisty i maturalnym w 2021 r., zniesienie obowiązku przystąpienia do egzaminu ustnego i egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a także umożliwienie zmiany deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego – to główne kwestie, które zawiera rozporządzenie podpisane dziś, 16 grudnia br., przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Więcej informacji na stronie MEN >> Kliknij tutaj.

 

17.12.2020 | Konkursy „Wpisani w przyrodę” pod hasłem „Było sobie życie… w wodzie”

Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek UR we Wrocławiu zaprasza uczniów szkół podstawowych Dolnego Śląska do udziału w dwóch konkursach:
1. VII edycji Olimpiady Przyrodniczej „WPISANI W PRZYRODĘ pod hasłem: „Było sobie życie… w wodzie”.
Kalendarium olimpiady:
Etap szkolny i zgłoszenia do konkursu do 14.01.2021 r.
II etap – test teoretyczny 4.02.2021 r. godz. 9.00 w LO Sióstr Urszulanek
III etap – zadania praktyczne i doświadczalne – 10.02.2021 godz. 9:00 w LO Sióstr Urszulanek
Ogłoszenie laureatów odbędzie się 10 lutego i rozpocznie się o godz. 12.00.

2. konkurs fotograficzny WPISANI W PRZYRODĘ pod hasłem: „Było sobie życie… w wodzie”.
Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych województwa dolnośląskiego. W konkursie może brać udział każdy uczeń, który zajmuje się fotografią amatorsko. Termin nadsyłania prac: 1 lutego 2021 r.

Konkurs jest zamieszczony przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, za które uczniowie mogą otrzymać dodatkowe punkty rekrutacyjne. Zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt (w celu przekazania materiałów oraz regulaminu) do 20.12.2020 poprzez Librus lub mail: joanna.markowska@arka.edu.pl.

 

16.12.2020 | Świąteczne tradycje w Gruzji i Hiszpanii – lekcje klasy VII z wolontariuszami

W trzecim tygodniu grudnia na lekcji języka angielskiego i godziny wychowawczej gościliśmy w klasie VII naszych wolontariuszy z Gruzji i Hiszpanii. Dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniami nt. świątecznych tradycji. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i opowiedzieli naszym gościom m. in. o pierwszej gwiazdce, łamaniu opłatka, 12 potrawach na świątecznym stole czy sianie pod obrusem. Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć w Galerii >> Kliknij tutaj.

 

11.12.2020 | Konkursy biologiczne dla klas IV i V – Mamy zwycięzców! 

10 grudnia pani Asia, nauczycielka biologii, przeprowadziła konkursy dla klas IV i V ze swojego przedmiotu. Tematem dla klasy czwartej było „Jak dobrze znasz układy w ciele człowieka i ich funkcje?”, a dla klasy piątej „Jak dobrze znasz królestwo wirusów, bakterii, protistów i grzybów?”. Konkursy odbyły się stacjonarnie w placówce szkoły. Zwycięzcami konkursów są:

Klasa IV
1. Antoni Rackiewicz
2. Jagoda Nierobisz
2. Kasia Bełza

Klasa V
1. Maria Sutor
1. Jan Górniak
2. Iga Dmytruszyńska

Gratulujemy!

 

11.12.2020 | Konkurs na wyjątkowe życzenia bożonarodzeniowe

Myślisz o kimś ciepło i chcesz mu przekazać najpiękniejsze życzenia, jakie potrafisz napisać? A może ktoś cię inspiruje tak, że wiesz, że napiszesz dla tej osoby życzenia w formie niezwykłego wiersza? Wszyscy potrafimy pisać wyjątkowe życzenia, wystarczy tylko wyrzucić z głowy szablony oraz powtarzane formułki, wziąć do ręki długopis i spisać to, czego pragniemy dla innych na zbliżające się Boże Narodzenie i nadchodzący rok.
Kiedy już zapiszesz swoje życzenia – podziel się nimi z nami! Do poniedziałku 21 grudnia wyślij je na adres: karolina.bednarz@arka.edu.pl. Twoje życzenia wezmą udział w konkursie, a na autorkę lub autora najbardziej wyjątkowych życzeń czeka nagroda. W konkursie może wziąć udział każdy Arkowicz.

 

11.12.2020 | Konkurs na szopkę Bożonarodzeniową inspirowaną biblijną historią narodzin Jezusa

Ogłaszamy szkolny konkurs na szopkę Bożonarodzeniową inspirowaną biblijną historią narodzin Jezusa w Betlejem. Organizatorem konkursu jest pan Artur Szabatowski, nauczyciel plastyki i techniki. Szopka może być wykonana dowolną techniką (masy plastyczne, plastelina, modelina, witraż papierowy, tekturowa lub papierowa makieta, praca graficzna, malarska, wyklejana i inne). Najciekawsze prace w dwóch kategoriach wiekowych: klasy młodsze 0-III i uczniowie klas IV-VIII zostaną nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami.
Zdjęcia prac opisane w następujący sposób: imię i nazwisko autora oraz klasa prosimy przesyłać na adres:
artur.szabatowski@arka123.onmicrosoft.com z dopiskiem: „Konkurs szopka”

 

09.12.2020 | Święty Mikołaj przybył do „Arki” 🎅

W piątek 4 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj! Miał brodę i czapkę, i worek pełen prezentów! Zerówkowicze bardzo ucieszyli się tymi odwiedzinami. Zaśpiewali Mikołajowi piosenkę, a potem – niecierpliwie, lecz grzecznie – odbierali prezenty.
Nie wiemy skąd, ale Mikołaj wiedział, że tego swoje święta obchodziły pani Zosia oraz pani Basia – i również dla nich miał prezenty! Arkowicze razem z nauczycielami ochoczo zaśpiewali sto lat i złożyli życzenia: urodzinowe dla pani Zosi oraz imieninowe dla pani Basi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć >> Kliknij tutaj.

PS Dzieci szybko zgadły, że Mikołajem był tak naprawdę nasz konserwator, pan Jurek… Ale radość ze spotkania pozostała!

 

08.12.2020 | Szkolna olimpiada z języka angielskiego online – 18 grudnia (piątek) dla wszystkich klas

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnoszkolnej olimpiadzie z języka angielskiego online, która odbędzie się jeszcze przed świętami tj. 18 grudnia w piątek. Nauczyciele języka angielskiego udostępnią Wam tego dnia do napisania test sprawdzający praktyczną znajomość języka angielskiego. Liczymy na zaangażowanie i aktywny udział w konkursie!
Kategorie wiekowe olimpiady będą następujące:
+ Klasa 1, klasa 2 oraz klasa 3 – organizatorem olimpiady dla najmłodszych Arkowiczów będzie Pani Julia Matulewicz. Uczniowie klas 1 i 2 będą pisać olimpiadę w szkole,
+ Klasy IV – VI,
+ Klasy VII-VIII.
Nagrodą dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych będą dyplomy oraz upominki.

Chęć udziału w olimpiadzie proszę zgłaszać u nauczycieli języka angielskiego do piątku 11 grudnia. Organizatorem olimpiady jest Ewelina Gajewska.

 

08.12.2020 | „Człowiek – Cudowna maszyna” – Projekt na lekcji biologii w klasie siódmej

W grudniu uczniowie klasy VII na lekcji biologii realizowali projekt „Człowiek – cudowna maszyna”. Forma realizacji była dowolna, interpretacja tematu również dowolna. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i zaangażowaniem, prezentowali plakaty, prezentacje, filmiki i modele. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
>> Kliknij tutaj.

 

08.12.2020 | Planowanie po angielsku, czyli lekcja języka angielskiego o tygodniowych zajęciach uczniów klasy III

W ostatnim czasie na lekcji angielskiego online w klasie trzeciej robiliśmy plany tygodniowe swoich zajęć i prezentowaliśmy je. Opowiadaliśmy w języku angielskim, co robimy w wolnym czasie, kiedy nie chodzimy do szkoły. Okazało się, że wszyscy uczniowie bardzo dobrze i aktywnie spędzają ten czas. Lekcję poprowadziła pani Ewelina Gajewska. Zobaczcie zdjęcia >> Kliknij tutaj.

 

08.12.2020 | Wyjątkowe kartki świąteczne klasy IV w ramach akcji MEN „Razem na święta”

Już jutro czwartoklasiści – w ramach akcji MEN „Razem na święta” – zajmą się pisaniem wyjątkowych życzeń (a w piątek będą własnoręcznie je ilustrować) dla tych, którym chcieliby pokazać, że ich doceniają, chociaż na co dzień się o nich nie zawsze pamięta. Może będzie to sąsiad, może ktoś, kto sprząta klatkę schodową, albo odśnieża zimą chodnik przed ich domem, może ekspedientka z osiedlowego sklepiku. Dzieci same zdecydują, komu wręczą kartkę.
Aby zachęcić Arkowiczów do tego, by zastanowili się w tym roku nad głębią życzeń oraz by tegoroczne życzenia nie były tylko powtarzanymi szablonami, już wkrótce ogłosimy konkurs na najbardziej kreatywne i wyjątkowe życzenia. Szczegóły ogłosi wkrótce nauczycielka polskiego, pani Karolina Bednarz.

 

08.12.2020 | Kulinaria gruzińskie, czyli lekcja z wolontariuszem w klasie VII 

W ostatnim tygodniu w klasie VII lekcję poprowadził Giorgi, nasz wolontariusz z Gruzji. Celem lekcji była wymiana informacji między uczniami a wolontariuszem o tym, jakie są tradycyjne dania i przysmaki w Gruzji, a jakie w Polsce. Była to kolejna wizyta wolontariusza w klasie VII. Zobaczcie zdjęcia w Galerii zdjęć >> Kliknij tutaj.

 

08.12.2020 | Szkolny konkurs „Czy wiesz, co jesz?” – do 20 stycznia 2021

W związku z planowanymi wcześniejszymi feriami ogromnemu wydłużeniu uległ czas uczniów bez szkoły. W celu zmotywowania ich do wysiłku intelektualnego i dobrej zabawy zapraszam do udziału w wewnątrzszkolnym konkursie „Czy wiesz, co jesz?”.

Zasady konkursu:

 • uczeń ma za zadanie wykonać tablicę z produktami spożywczymi i zawartością w nich cukru (przykładowe pliki zostały przesłane przez dziennik Librus),
 • prace zostaną ocenione przez komisję składającą się z przedstawicieli grona pedagogicznego,prace należy złożyć w Arce do 20.01.2021,
 • dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy i miłe niespodzianki, a dla 3 pierwszych miejsc nagrody.

Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie
Joanna Markowska

 

03.12.2020 | Wspólne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

W tym roku, w związku z obecną sytuacją i obowiązującymi ograniczeniami, nie odbędzie się szkolna Wigilijka, jaką pamiętać możemy z poprzednich lat. Jednak nie oznacza to, że rezygnujemy w „Arce” ze wspólnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia! Zerówka wystawi dla Nas przedstawienie, które będzie można oglądać również w formie transmisji. Klasy 1-3 zaprezentują swoje talenty kulinarne, recytatorskie oraz plastyczne. Klasy 4 i 5 dołączą się także, wykonując kartki i dekoracje świąteczne. Natomiast uczniowie najstarszych klas będą mieli możliwość zaangażowania się w działania muzyczne. Efekty pracy będzie można zobaczyć na stronie internetowej Szkoły i jej profilu na Facebooku.
Dodatkowo przygotujemy ozdoby choinkowe, które zostaną zawieszone na świerku przy boisku, dodając uroku otoczeniu budynku naszej Szkoły. Konkretne zadania oraz ramy czasowe na ich wykonanie dla każdej z klas zostaną przekazane przez nauczycieli koordynujących poszczególne działania. Dzięki wspólnej, zgranej pracy i zaangażowaniu będziemy mogli w czasie przedświątecznym podziwiać efekty tego projektu.

Zapraszam do dołączenia się!
Aneta Pleśniak – koordynator projektu

11.2020 | Warsztaty dla klas 0-2 w Odra Centrum

W listopadzie przez 4 dni dzieci z klas 0-2 brały udział w niesamowicie kreatywnych warsztatach zorganizowanych przez Fundację OnWater.pl w jedynym miejscu spotkań na wodzie Odra Centrum.
Dzieci miały możliwość zbudować swoją pierwszą łódkę, poznać tajniki szkutnictwa i bogatą historię żeglugi śródlądowej podczas warsztatów Mała Szkutnia oraz rozwijać zdolności manualne na Akademii Węzłów. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w warsztatach Przyrodniczo-Ceramicznych, gdzie wykonywali m.in. tropy zwierząt, odciski roślin i skamieniałości. Największym zainteresowaniem jednak cieszyły się warsztaty Druk 3D oraz Szkoła na Wodzie, gdzie zdobywały wiedzę o rzece, jej historii, ekologii oraz jej faunie i florze.

 

30.11.2020 | Lekcja angielskiego na temat Święta Dziękczynienia

26 listopada w Stanach Zjednoczonych obchodzi się Święto Dziękczynienia. W ramach lekcji języka angielskiego klasy IV-VIII uczestniczyły w zajęciach  związanym z tym tematem, na których usłyszeli  historię powstania tego święta oraz zwyczaje panujące w USA w tym dniu. Była to również dobra okazja, podczas której każdy z uczniów mówił, za co jest wdzięczny. Okazało się, że mamy dużo powodów do wdzięczności – możemy żyć w wolnym, tolerancyjnym kraju, mamy dach nad głową, jedzenie, ubranie, a także kochające rodziny i przyjaciół. Dzień Dziękczynienia jest dobrą okazją do docenienia tego, co mamy na co dzień. Niestety z powodu nauczania zdalnego nie mogliśmy przedstawić dramy ani scenki, za to klasa V przygotowała prace rysunkowe związane z tym świętem.

 

27.11.2020 | Aktywność fizyczna uczniów w trakcie pandemii COVID-19 – Zachęcamy do udziału w ankiecie

Drodzy Rodzice!
Nasza szkoła bierze udział w zbieraniu danych na temat aktywności fizycznej dolnośląskich uczniów, w tym aktywności podejmowanej w okresie pandemii COVID-19. Zebrane informacje pozwolą na lepsze, skuteczniejsze działania w tym obszarze, a wszystko po to, żeby zadbać o zdrowie i kondycję dzieci. Bardzo prosimy zatem o wypełnienie poniższej ankiety. W imieniu dzieci klas I-III, ankietę wypełniają rodzice/opiekunowie prawni. W klasach IV-VIII prosimy, żeby ankietę wypełnili rodzice/opiekunowie prawni oraz dzieci. Weź udział w ankiecie >> Kliknij tutaj.

Badania, które są anonimowe, prowadzi Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” wraz z Fundacją V4SPORT we współpracy Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Prosimy o możliwie najszybsze wypełnienie ankiet. Ostateczny termin upływa w dniu 12 grudnia (sobota) br.

 

27.11.2020 | Jadłospis na catering od 23 do 23 listopada

Zapraszamy do zapoznania się z jadłospisem na obiady z cateringu dostarczane przez firmę Smaczny Obiad na najbliższe dni.

Jadłospis można zobaczyć/pobrać w pliku PDF >> Pobierz tutaj

 

 

27.11.2020 | Dlaczego po niektóre produkty nie warto sięgać, czyli warsztaty z dietetykiem w Arkowej Zerówce

W ubiegłym tygodniu w naszej Zeróweczce odbyły się warsztaty z dietetykiem, podczas którego najmłodsi Arkowicze rozmawiali o zdrowiu i poznali zasady zdrowego odżywiania. Dowiedzieli się, jak ważne dla naszego organizmu są takie rzeczy, jak: aktywność fizyczna, picie wody czy odpowiedni odpoczynek. W tym wszystkim pomogła nam pani Joanna, doświadczona dietetyczka, która jest także mamą Hani i Bartka z naszej szkoły. Pani Asia pokazała różne produkty dla dzieci i wyjaśniła, ile jest w nich cukru oraz dlaczego po jedne produkty warto sięgać, a po drugie nie. Wizytę dietetyka oceniamy jako bardzo pomocną!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia >> Kliknij tutaj.

 

27.11.2020 | Czym są prawa dziecka? – Lekcja w Zerówce na podstawie akcji UNICEF „Pomoc dla Jemenu”

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i z tej okazji uczestniczymy również w akcji UNICEF „Pomoc dla Jemenu”. W Arkowej Zerówce z tej okazji odbyła się lekcja pt. „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”. Na początku przeprowadziliśmy krótką rozmowę, aby dowiedzieć się, jakie są potrzeby innych osób i być na nie bardziej wrażliwymi. Następnie wspólnie przeczytaliśmy „Konwencję praw dziecka” i omówiliśmy jej treści. Później w grupkach tworzyliśmy plakaty przedstawiające wizje lepszego świata w naszym kraju. Na koniec obejrzeliśmy film UNICEF pt. „Czym są prawa dziecka” oraz zaśpiewaliśmy piosenkę o prawach dziecka. To był bardzo ważny i wartościowy dzień! Zobacz zdjęcia >> Kliknij tutaj.

 

25.11.2020 | Zobacz, jak obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia w klasach 0-III 🧸

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną Dzień Pluszowego Misia przyjmie w tym roku jednak nieco inny kształt. Niezmienne pozostanie jedno – radość najmłodszych.
W Zerówce Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy w szkole. Najmłodsi Arkowicze przynieśli swoje ulubione zabawki i mogli z nimi spędzić cały dzień! Dzieci z klas 0-3 wykonały prace plastyczne i kreatywne komiksy przedstawiające pluszaki. Zobaczcie zdjęcia z tego niesamowitego dnia! >> Kliknij tutaj.

 

26.11.2020 | Warsztaty Ceramiki i Szkutni z Odra Centrum w Zerówce

W Zerówce odbyły się kreatywne warsztaty „Ceramika i szkutnia” poprowadzone przez fundację Odra Centrum. Dzieci uczyły się poprzez kreatywną zabawę, własnoręcznie tworzyły odciski zwierząt w glinie i wykonywały żaglówki z drewna, bambusa i sznurków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć! >> Kliknij tutaj.

 

 

 

25.11.2020 | Nowelizacja Statutu Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Arka”

Ze względu na możliwość czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zostały wprowadzone zmiany w Statucie Szkoły, które zostały zatwierdzone na posiedzeniu Rady Pedagogicznej w dniu 23 listopada. Znowelizowany Statut obowiązuje od 23 listopada br. i jest dostępny pod linkiem:
Statut ChSP „Arka”.

 

 

 

24.11.2020 | Zmiany w organizacji roku szkolnego 2020

W związku z przedłużeniem okresu zdalnego nauczania oraz zmianami w organizacji ferii, zmieniła się również organizacja roku szkolnego w ChSP „Arka”:

4.01 – 17.01 – Ferie zimowe
23.01 – Termin wystawienia ocen na I półrocze
25.01 – Termin dostarczenia wyników klasyfikacji za I półrocze
27.01 – Rada Pedagogiczna zatwierdzająca wyniki klasyfikacji I półrocza
27.01 – Wywiadówka na zakończenie I półrocza o godz. 17:00
(dla klas 0-III wg ustalonych godzin przez wychowawców)
29.01 – Rada Pedagogiczna plenarna podsumowująca pracę w I półroczu
29.01 – Koniec I półrocza
1.02 – Początek II półrocza

 

24.11.2020 | Działaj z imPETem! – Kampania na rzecz ochrony środowiska

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 0-3 zainteresowanych tematyką szeroko pojętej ochrony środowiska do udziału w akcji Działaj z imPETem!
Kampania „Działaj z imPETem!” ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET. Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwraca uwagę mieszkańców na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych i ich recyklingu.
Raz w miesiącu przez portal Librus pani Jola Liske będzie przesyłała propozycje różnego rodzaju aktywności. Uczniowie, którzy zdecydują się na udział w akcji, proszeni są o wykonanie zadań wskazanych na dany miesiąc. Uczestnicy, którzy w okresie od grudnia do kwietnia wypełnią co najmniej 3 zadania, zostaną nagrodzeni specjalnymi zestawami upominków. Natomiast w maju odbędzie się szkolny konkurs podsumowujący projekt.
Zainteresowanych uczniów prosimy o wykonanie plakatu promującego akcję, na którym znajdzie się postać imPETu i śmieciarki Mieci. Praca może być wykonana na dowolnym formacie i dowolną techniką. Zdjęcia wykonanych prac prosimy przesyłać na adres jolanta.liske@arka.edu.pl do wtorku 22 grudnia br.

Zapraszamy do zapoznania się z imPEtem:
https://www.youtube.com/watch?v=TsG95TQ9qMw
oraz do udziału w wirtualnym spacerze prezentującym bohaterkę akcji – śmieciarkę Miecię: https://mieciazimpetem.pl/

 

23.11.2020 | Zmiany w organizacji egzaminu ósmoklasisty 2021 – Szczegóły na stronie MEN

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej >> Kliknij tutaj.

 

23.11.2020 | Praca administracji ChSP „Arka” w czasie zdalnej edukacji

Informujemy, że od 30 listopada administracja szkoły jest czynna w następujących dniach:

 • Sekretariat: poniedziałek-środa od 7:30 do 15:30;
 • Recepcja: środa-piątek od 8:00 do 16:00

Bardzo prosimy o kontakt w podanych godzinach bądź na adresy mailowe: sekretariat@arka.edu.pl lub recepcja@arka.edu.pl.

 

23.11.2020 | Wspólna modlitwa uczniów na MS Teams – od 23 listopada o 7:45

Nie masz czasu i siły na modlitwę? Nie wiesz, jak się modlić?
Możesz rozpocząć dzień od spędzenia czasu z Bogiem i z nami. Codzienne o 7:45  rano  spotykamy się na grupie „Przebudzenie-ARKA”. Modlimy się, czytamy Boże Słowo i uwielbiamy Ojca w Niebie. Podczas tych poranków uczestnicy mają okazję nauczyć się, w jaki sposób można spędzać czas z Bogiem i odbudować swoją relację z Jezusem. Dołącz do nas.

 

20.11.2020 | Trzecioklasiści zainspirowali się lekturą „Pamiętnik Czarnego Noska” 

„Pamiętnik Czarnego Noska” – lektura omawiana w klasie III została wykorzystana na zajęciach edukacyjnych nie tylko do ćwiczeń językowych, ale także technicznych. Uczniowie mieli okazję uszyć własnoręcznie maskotkę książkowego bohatera.  Oprócz tego, zainspirowani opisem pokoiku, jaki Czarny Nosek otrzymał w redakcji czasopisma „Słonko”, stworzyli dla niego również kartonowe mieszkanka. Zobaczcie zdjęcia z tej kreatywnej  pracy >> Kliknij tutaj.

 

 

20.11.2020 | Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka – Świętujmy na niebiesko

20 listopada obchodzona jest rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Została podpisana w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, a krajem, który zainicjował prace nad projektem Konwencji była Polska. Twórcy projektu inspirowali się postacią Janusza Korczaka, nawołującego do podmiotowego traktowania dzieci.
UNICEF Polska zaprasza do solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie poprzez wykorzystanie koloru NIEBIESKIEGO w działaniach podejmowanych z okazji dzisiejszego święta. Niech w naszych domach zagoszczą niebieskie barwy!
Zachęcamy również do zaangażowania się w akcję pomocową UNICEF na rzecz dzieci w Jemenie, w której bierze udział nasza szkoła. W Jemenie od 5 lat trwa wojna, a sytuacja dzieci jest szczególnie trudna. >> Czytaj więcej. W najbliższym czasie przez portal Librus nauczycielka Anna Mrozek będzie przekazywała informacje związane z tą akcją.

 

20.11.2020 | Zapraszamy na modlitwę rodziców w każdy wtorek o godzinie 8:00

Drodzy RODZICE,
serdecznie zapraszam, by wspólnie przynosić sprawy naszych Dzieci i Szkoły do Pana Boga w modlitwie. Mamy przecież obietnicę, by przychodzić z ufną odwagą do Tronu łaski, abyśmy… znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze (Hbr 4, 16).
Zapraszam na wspólną modlitwę w każdy wtorek o godz. 8.00 na ZOOM-ie (link do spotkań podany przez Librus).

Małgorzata Olszewska
Członek Zarządu SECh „Arka”

 

19.11.2020 | Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów w ramach Instytutu Rozwoju Oświaty

14 grudnia w naszej szkole odbędzie się konkurs – ogólnopolskie zawody ogłoszone przez Instytut Rozwoju Oświaty. Będzie to dyktando przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych, a jego celem jest praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej.
Dyktando obejmuje przeprowadzenie testu sprawdzającego, który będzie podzielony na dwie części. Rodzice uczniów klas I-III deklarujący chęć udziału swojego dziecka zobowiązani są do wpłacenia wpisowego w wysokości 10 zł. Dla najlepszych uczestników Dyktanda (nie tylko) dla Mistrzów Instytut Rozwoju Oświaty przewidział nagrody:

 • I miejsce – grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa,
 • II – V miejsce – dyplom laureata i nagroda książkowa,
 • VI – XV miejsce – dyplom wyróżnienia.

Ponadto każdy uczestnik dyktanda, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania potwierdzający jego udział w ogólnopolskim Dyktandzie. W przypadku dalszego zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkołach, dyktando zostanie przeprowadzone zdalnie.

 

17.11.2020 | II miejsce w finale Ligi Bitwy Bramkarskiej w kategorii Orlik dla Antoniego Rackiewicza

Po 2 miesiącach zmagań nasz uczeń, Antoni Rackiewicz z klasy IV zajął II miejsce w finale Ligi Bitwy Bramkarskiej w kategorii Orlik. Gratulujemy!
Relację i zdjęcia zwycięzcómożna zobaczyć na Facebookowym profilu Total Goalkeeping:

https://www.facebook.com/TotalGoalkeeping/photos/pcb.2822841291291096/2822841191291106/

 

 

17.11.2020 | Konkurs poezji patriotycznej z okazji obchodów Święta Niepodległości

W piątek 13 listopada przeprowadziliśmy konkurs poezji patriotycznej związany z obchodami Święta Niepodległości. Konkurs przeprowadzała nauczycielka Karolina Broszczak, która spośród 14 uczestników wyłoniła zwycięzców. Jak powiedziała pani Karolina: „Było bardzo ciężko zdecydować, ponieważ wszyscy wykazali się odwagą, poświęcili czas na przygotowanie i wystąpili przed publicznością”.

 

Wyróżnienia otrzymali:
 • Ignacy Grabowiecki – klasa I
 • Bartosz Markowski – klasa I
 • Bartnik Radek – klasa I
Trzecie miejsce zajęli: Franciszek Łazarewicz (klasa II) oraz Natalia Bartosz (zerówka)
Drugie miejsce zajęła Martyna Pawłowska (klasa II)
Pierwsze miejsce zajęła Emilka Jędrusik (klasa I)
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć >> Kliknij tutaj

 

16.11.2020 | Tydzień Edukacji Globalnej 2020. To nasz świat. Uczyńmy go lepszym! 

W dniach 16-20 listopada grupa uczniów z klasy VII (Julka, Tosia, Mikołaj M., Mikołaj R., Adam, Szymon i Kuba) uczestniczy wraz innymi grupami ze 100 szkół w Polsce w Wirtualnym Festiwalu z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej. Spotykamy się codziennie przez cały tydzień, albowiem zadania pojawiają się pojedynczo od poniedziałku do czwartku (16-19.11.2020), zaś w piątek (20.11.2020) podsumujemy nasze wrażenia i spostrzeżenia na webinarium. Tym samym włączamy się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) – święta ludzi zainteresowanych światem i jego zmienianiem. To także czas wspólnej refleksji, która pozwoli nam lepiej zrozumieć świat, w jakim żyjemy oraz działań, które sprawią, że zaczniemy razem zmieniać go na lepszy dla nas wszystkich.
Zaświadczenie o udziale w Tygodniu Edukacji Globalnej >> Zobacz tutaj

 

13.11.2020 | Kulinarna Podróż przez Kuchnie Świata, czyli lekcje angielskiego w naszej szkole 🥢

Uczniowie klasy III podczas listopadowych zajęć języka angielskiego z panią Eweliną poznawali różne potrawy z kuchni świata, a potem po angielsku prezentowali sposób ich wykonania. W kulinarną podróż młodzi Arkowicze zabrali nas min.: do Gruzji, gdzie jedzone jest chinkali; do Grecji, gdzie przysmakiem jest ciasto ze szpinakiem; do Japonii ze słynnym sushi; do Tajlandii ze znanym Pad Thai oraz do Chin, gdzie delektować się można moon cakes (księżycowymi ciasteczkami). Każdy z uczniów zaprezentował również fotografie potraw. Wszystko brzmiało przepysznie! Zobaczcie zdjęcia w Galerii zdjęć >> Kliknij tutaj.

 

10.11.2020 | Klamesy, szejkery, djembe i Vatusi, czyli spotkanie Arka Meeting z misjonarzem Łukaszem Grysiem

Na początku listopada odbyło się pierwsze z zaplanowanych na ten rok spotkań „Arka Meeting”. Hasłem przewodnim spotkań jest tym razem cytat z 5 rozdziału Listu do Efezjan: Postępujcie jako dzieci światłości. Bo owocem światłości jest wszelka dobroć, sprawiedliwość i prawda. Dochodźcie tego, co jest miłe Panu (w. 8b-10). Gościem tegorocznej edycji Arka Meeting jest misjonarz Łukasz Gryś, który wiele razy był w Afryce. Opowieści pana Łukasza pozwoliły uczniom przenieść się w zupełnie inny świat, dzięki czemu Arkowicze mogli docenić dobra materialne, do których w Polsce mają dostęp każdego dnia. Woda, obuwie czy posiłki są na tym odległym kontynencie często na wagę złota. Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć >> Kliknij tutaj oraz do wspierania pani Agnieszki, która niesie pomoc dzieciom i rodzinom z krajów Afryki – blog Z Afryki.

 

05.11.2020 | Pierwsze sukcesy konkursów zDolnego Ślązaka 2020!

Z dumą i radością informujemy, że w konkursach zDolnego Ślązaka 2020 do kolejnych etapów zakwalifikowali się:
➡ Adam Rojecki (kl. VII) – powiatowy etap z geografii;
➡ Mateusz Galik (kl. VI ED) i Adam Rojecki (kl. VII) – powiatowy etap z matematyki;
➡ Filip Nosow (kl. VIII) – powiatowy etap z języka angielskiego.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

04.11.2020 | Zabawy z dynią, czyli Dzień Dyni w Arkowej Zerówce

W piątek 30 października w Zerówce odbyło się Święto Dyni! Cały dzień wypełniony był zabawami integracyjnymi oraz tańcem z dyniami. Nasi Zerówkowicze ubrani byli w jesienne kolory, a niektórzy przebrali się za dynie. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat dyń. Odbył się slalom z dyniami i zabawy ruchowe na dworze. Na koniec dzieci, z ogromną kreatywnością, przystąpiły do stworzenia dyniowych stworków. Zobaczcie zdjęcia z tego kolorowego, jesiennego wydarzenia!

 

03.11.2020 | Pacynki z drewnianych łyżek kuchennych, czyli zabawa w teatrzyk w Arkowej Zerówce

Zabawa w teatrzyk kukiełkowy jest wyjątkowo twórczą i rozwijającą formą spędzania wolnego czasu. Nasi uczniowie uwielbiają wcielać się w postacie i wymyślać zaskakujące historyjki! Pacynki pozwalają najmłodszym na tworzenie własnych opowieści i odgrywanie samodzielnie przygotowanych scenek. Ta kreatywna zabawa w teatrzyk wywołała dużo radości i śmiechu!
Zdjęcia efektów można zobaczyć w Galerii zdjęć >> Kliknij tutaj

 

02.11.2020 | Kreatywna świetlica, czyli warsztaty szycia w klasie drugiej 

Pod koniec października w klasie II pani Ania, wychowawca popołudniowy, przeprowadziła dla swoich uczniów warsztaty szycia. Dzieci uczyły się nanoszenia wykroju na materiał, prostych ściegów oraz sposobów przyszywania rożnego rodzaju ozdób i guzików. Uczniowie stworzyli pluszaki dla swoich ulubionych zabawek, breloczki oraz upominki dla rodzeństwa.
Zobaczcie zdjęcia z tych kreatywnych zajęć na Arkowej świetlicy >> Galeria zdjęć

 

 

02.11.2020 | Ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej – Szkoła Pamięta

Nasza szkoła również w tym roku przyłączyła się do akcji „Szkoła pamięta”.  Ma ona na celu zachęcić uczniów i nauczycieli do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych oraz zwrócić większą uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach.
W ramach tego wydarzenia podczas zajęć z edukacji społecznej uczniowie trzeciej klasy poznają biografię Witolda Pileckiego. Wybiorą się też na wirtualny spacer po Wrocławiu, podczas którego zobaczą kilka lokalnych miejsc pamięci.

 

02.11.2020 | Jesienne stroiki w wykonaniu klasy trzeciej

Przy okazji zajęć przyrodniczych dotyczących obserwacji zmian, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, uczniowie klasy trzeciej na zajęciach edukacji technicznej wykonali jesienne stroiki. Po obmyśleniu projektu pracy zajęli się ich przygotowaniem, wykorzystując do tego bogaty materiał naturalny. W powstałych na bazie grubszych gałęzi dekoracjach umieszczono więc kasztany, żołędzie, orzechy, kawałki mchu oraz owoce jarzębiny i ognika, a nawet zasuszone kwiaty hortensji.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć >> Zobacz zdjęcia

 

02.11.2020 | „Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?” – Projekt Uniwersytetu Dzieci

W ramach  projektu „Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży” uczniowie trzeciej klasy we wrześniu i październiku realizowali tzw. lekcje na rozgrzewkę. Zajęcia dotyczyły tego, w jaki sposób można uczyć się szybciej oraz jak skutecznie działać w zespole. Dowiedzieliśmy się, jak działa ludzki mózg i co to są neurony oraz czym jest dominacja jednej z półkul mózgowych. W sposób praktyczny sprawdziliśmy, jakie ćwiczenia wspomagają proces uczenia. Oprócz tego rozmawialiśmy o współpracy i zastanawialiśmy się, jakie są nasze cele i w jaki sposób możemy ze sobą współdziałać,
aby je osiągnąć.
Temat współpracy doskonale wpisał się w realizowaną w naszej szkole innowację pedagogiczną, dzięki której poznajemy i wcielamy w życie istotne wartości. >> Zobacz zdjęcia

 

02.11.2020 | Jadłospis na catering od 2 do 6 listopada 2020

Zapraszamy do zapoznania się z jadłospisem na obiady z cateringu dostarczane przez firmę Smaczny Obiad na najbliższe dni.

Jadłospis można zobaczyć/pobrać w pliku PDF >> Pobierz tutaj

 

 

28.10.2020 | Spotkania na modlitwie rodziców we wtorki o godz. 8:00 w s. 05

Zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców we wtorki o godzinie 8:00 do sali 05 na modlitwę rodziców. Spotkanie trwa ok 30 minut. Nad spotkaniami czuwa Pani Małgorzata Olszewska, członek  Zarządu SECh „Arka”.
Wierzymy, że czas, który mamy obecnie jest jeszcze bardziej sprzyjający takim spotkaniom, by połączyć nasze siły w modlitwie do Pana Jezusa Chrystusa.
Przewodnicząca  Szkolnej Rady Rodziców
Anna Antoniak

 

23.10.2020 | Podchody klas I i II oraz wycieczka po parku w poszukiwaniu jesieni

Niedawno klasy pierwsza i druga zostały zabrane przez wychowawców oraz nauczycielkę WF-u na spacer po parku w poszukiwaniu jesieni. W trakcie wycieczki zostały też zorganizowane podchody, podczas których Arkowicze uczyli się rozpoznawać znaki i czytać wskazówki.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej jesiennej wycieczki >> Zobacz zdjęcia

 

 

23.10.2020 | Masterchef Junior w klasie III, czyli gotowanie w języku angielskim 

Uczniowie klasy trzeciej podczas lekcji angielskiego przenieśli się do programu Masterchef Junior, gdzie zadaniem było ekspresowe przygotowanie potraw w języku angielskim. Był pot, ale uczestnicy dali z siebie wszystko! Finalne potrawy takie jak pizza, sałatka czy zupa rybna wyglądały przepysznie. Co najważniejsze, uczestnicy Masterchefa przygotowywali potrawy, słuchając poleceń wyłącznie w języku angielskim.

 

 

22.10.2020 | Pierwsze Arka Meting odbędzie się w środę 4 listopada 

4 listopada (środa) odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Arka Meeting. Naszym gościem będzie Łukasz Gryś, misjonarz, który zabierze nas w bardzo interesującą podróż! Spotkanie odbędzie się na sali gimnastycznej w 3 grupach wiekowych:

grupa 1 (klasy 1 -3) – lekcja 1 lub 2 (czas trwania 45 minut)
grupa 2 (klasy 4-6) – 5 lekcja i część lekcji 6 (1 h)
grupa 3 (klasy 7-8) – 3 lekcja i część lekcji 4 (1,5 h)

Temat przewodni spotkania Arka Meeting będzie dotyczył dwóch ważnych cnót: przyjaźni i pomocy, a główny cytat, na którym będziemy się opierać, to fragment z Listu do Efezjan 5, 8b-10: Postępujcie, jako dzieci światłości. Bo owocem światłości jest wszelka dobroć, sprawiedliwość i prawda. Dochodźcie tego, co jest miłe Panu.  

 

20.10.2020 | Wspólne świętowanie w ARCE z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W środę 14 października wszyscy, którym na sercu leży edukacja w ChSP ARKA, świętowali Dzień Edukacji Narodowej: nauczyciele, pracownicy, członkowie Zarządu SECh „Arka” i rodzice. Jak powiedziała Pani Dyrektor: „(…) to nasze wspólne święto, bo choć nie wszyscy przy tablicy, to bywamy nauczycielami i uczniami w szkole życia. Uczymy się od siebie nawzajem, a Nauczycielem nas wszystkich jest Jezus Chrystus, który powiedział: Uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem /z Mt, 11,29/.
Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć >> Zobacz zdjęcia

 

20.10.2020 | Turniej tenisa stołowego od 20 października (wtorek)

Od wtorku 20 października w naszej szkole rusza turniej tenisa stołowego zorganizowany przez Samorząd szkolny. W turnieju weźmie udział ośmiu uczniów. Wolą Samorządu jest, aby w zawodach odbyła się też kategoria Nauczyciel, a wisienką na torcie byłby pojedynek Najlepszy Uczeń vs Najlepszy Nauczyciel. Jednym z nauczycieli, którzy zgłosili swój udział, jest pani dyrektor! Mecze rozgrywane będą na długiej przerwie oraz po ostatniej lekcji.

 

20.10.2020 | Zebrania i konsultacje z rodzicami 21 października (środa) – Odbędą się online

Na środę 21.10 br. o godz. 17.00 zaplanowane są zebrania z rodzicami i konsultacje. Otóż, w związku z ograniczeniami wynikającymi z COVID-19, podjęliśmy w zespole kierowniczym decyzję, iż spotkania z rodzicami odbędą się zdalnie przez komunikator wskazany przez wychowawcę i nauczyciela przedmiotu. Każdy wychowawca skontaktuje się z rodzicami i przekaże szczegóły udziału w spotkaniu.
Jeśli chodzi o konsultacje, to Rodzice przez Librus zgłaszają nauczycielowi przedmiotu potrzebę konsultacji (najpóźniej do wtorku 20 października), dalej nauczyciel ustala konkretny dzień i godzinę i przesyła przez Librus zaproszenie na spotkanie w formule online do zainteresowanego Rodzica.

 

16.10.2020 | Uwaga! Od 19 października zostają zawieszone zajęcia na basenie – Nowy rozkład zajęć zastępczych

W związku z ostatnimi ustaleniami Rządu i zawieszeniem od 17 października działalności basenów i Aquaparków, od poniedziałku 19 października do odwołania nie będzie zajęć na basenie. W tym czasie zajęcia w szkole odbywać będą się zgodnie z poniższymi ustaleniami:

➡ zerówka i klasy I-III – mają zajęcia świetlicowe;
➡ klasa IV – zajęcia w świetlicy (na boisku szkolnym przy sprzyjającej pogodzie);
➡ klasy V-VI – na 7 lekcji aerobik i zajęcia na siłowni;
➡ klasa VII – na 7 lekcji godzina biblijna (zamiast w środę na 8 lekcji);
➡ klasa VIII – na 7 lekcji historia (zamiast w piątek na 8 lekcji), a na 8 lekcji j. polski – testy (zamiast w czwartek na 8 lekcji).

 

15.10.2020 | Ankieta przeprowadzona wśród uczniów klas IV-VIII z okazji Dnia Edukacji Narodowej 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Szkolny przeprowadził ankietę wśród uczniów klas IV-VIII. Jak mówią, Łaska Pana na pstrym koniu jeździ. Dokładne wyniki ankiety na dzień 14 października można zobaczyć na obrazku obok, a poniżej przedstawiamy głównych zwycięzców w kategoriach:

Najweselszy Nauczyciel – Joanna Rojecka
Najbardziej Wyrozumiały Nauczyciel – Wojciech Ciołek
Najbardziej Konsekwentny Nauczyciel – Grażyna Zalewska Kierwiak
Najsprawiedliwszy Nauczyciel – Grażyna Zalewska-Kierwiak
Najbardziej Punktualny Nauczyciel – Grażyna Zalewska-Kierwiak
Najżyczliwszy Nauczyciel – Elisabeth Stańczak
Najbardziej Rozgadany Nauczyciel – Wojciech Ciołek
Najbardziej Zaskakujący Nauczyciel – Ewelina Gajewska
Najbardziej Oryginalny Nauczyciel – Joanna Rojecka
Najzabawniejszy Nauczyciel – Joanna Rojecka i Ewelina Gajewska

 

14.10.2020 | Podróż na wschód, czyli warsztaty o Gruzji dla uczniów klasy VII

Na początku października w klasie VII odbyły się warsztaty nt. Gruzji – kraju graniczącego m.in. z Turcją, Rosją czy Armenią – które poprowadził Giorgi, nasz wolontariusz. W ciągu zaledwie 45 minut Giorgi zabrał nas w niesamowitą podróż wiele kilometrów na wschód do swojego kraju. W trakcie warsztatów dowiedzieliśmy się min.: dlaczego na fladze Gruzji jest 5 krzyży; jaka jest historia, lokalizacja i język; jakie są gruzińskie parki narodowe i atrakcje turystyczne. Oprócz tego zobaczyliśmy zdjęcia z rodzinnych stron Giorgi, posłuchaliśmy gruzińskiej muzyki i obejrzeliśmy gruziński taniec, a na sam koniec naszej podróży posmakowaliśmy nawet gruzińskich smakołyków, które własnoręcznie zrobiła mama wolontariusza. >> Zobacz zdjęcia

 

14.10.2020 | Coroczny Arkowy Festiwal z okazji Dnia Języków Obcych

Poniedziałki uważane są za najtrudniejsze dni tygodnia, ale nie u nas! Obecny tydzień w „Arce” rozpoczęliśmy bardzo emocjonująco, ponieważ nareszcie, po wielu przygotowaniach, odbył się długo wyczekiwany Dzień Języków Obcych! To coroczna rywalizacja klas IV-VIII, które przygotowują prezentacje, scenki i piosenki dotyczące kraju, który wylosowali na rozpoczęciu roku szkolnego.
I tak klasa IV reprezentowała Islandię i zabrała wszystkich widzów na ekspedycję do krainy lodu, ognia i wulkanów. Czwartoklasiści pięknie przedstawili zorzę polarna i erupcję wulkanu.
Klasa V zagubiła się w indonezyjskiej dżungli, a klasa VI przewiozła nas tradycyjną kubańską taksówką po Hawanie. Siódmoklasiści z kolei opowiedzieli nam o Japonii, zaczynając od kultury i tradycji, aż do kultury współczesnej (popkultury) i pokemonów. Na koniec uczniowie klasy VIII opowiedzieli i zaśpiewali historię pewnego przemytnika z Madagaskaru. Było emocjonująco! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć >> Galeria zdjęć

 

14.10.2020 | Uroczystość pasowania na Ucznia Pierwszoklasistów z ChSP „Arka”

Co to był za dzień! W piątek 9 października podopieczni Arkowej klasy I zostali oficjalnie pasowani przez panią dyrektor Barbarę Bartnik na Pierwszoklasistów. Klasa pierwsza przygotowała krótki program artystyczny. Na początku każdy z uczniów zaprezentował wiersz na swój temat napisany specjalnie na tę okazję. Później wspólnie pierwszoklasiści zaśpiewali uroczystą piosenkę o ślubowaniu, w której przyrzekli m.in. dbać o dobre imię szkoły. Jednak zanim zostali przyjęci do grona uczniów „Arki”, musieli przejść pewnego rodzaju test: odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytanie. Te pytania dotyczyły funkcjonowania w naszej szkole. Każdy z uczniów udzielił oczywiście prawidłowej odpowiedzi i tym samym mógł zostać przyjęty w poczet uczniów naszej szkoły. Przy uroczystym pasowaniu dzieci otrzymały dyplom i medal wraz z gratulacjami oraz słodkim upominkiem.

Gratulujemy uczniom pięknych występów i dziękujemy rodzicom za liczne przybycie! >> Zobacz zdjęcia

 

14.10.2020 | Pasowanie na Arkowicza podopiecznych Oddziału Przedszkolnego „Arka”

W ostatni piątek, 9 października, odbyło się ważne wydarzenie dla Arkowej Zerówki – pasowanie na Arkowicza! Po wejściu na salę i ustawieniu się w rzędzie, nasi najmłodsi podopieczni przedstawili wierszyki i zaśpiewali przygotowane wcześniej piosenki. W nagrodę, poza pasowaniem wielkim piórem, dostali również upominki przygotowane przez wychowawczynie (rogi obfitości) oraz dyplomy z naszej szkoły.
Pasowanie z zaangażowaniem obserwowali rodzice naszych kochanych uczniów, którzy licznie stawili się na tę uroczystość. Cała ceremonia przebiegła radośnie, a uczniowie – choć baaardzo przejęci – również wyglądali na szczęśliwych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć >> Zobacz zdjęcia

 

14.10.2020 | Październik w Zerówce – lekcja hiszpańskiego, zbiórka jesiennych liści i urodziny Natalii i Jerzyka

Październik w Zerówce rozpoczął się hucznie! Na początku miesiąca świętowaliśmy urodziny aż dwóch Zerówkowiczów: Jerzyka i Natalii. Gdy jesień na dobre zagościła za naszymi oknami, poszliśmy zbierać jesienne liście, aby uczyć się współpracy i wykonać z nich pracę plastyczną. Natomiast w uprzedni wtorek odbyła się lekcja hiszpańskiego, którą poprowadziła nasza nowa wolontariuszka Ania.
>> Zobacz zdjęcia

 

14.10.2020 | Wrzesień w Zerówce – Warsztaty ze współpracy i urodziny Zosi

We wrześniu w Zerówce odwiedziła nas Pani Ola – mama Tosi. Poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny. Rozwiązywali zagadki, dowiedzieli się, co to znaczy współpracować i pomagać sobie nawzajem. To była świetna zabawa! Poza tym mama Tosi przeczytała nam książkę Detektyw pozytywka. Uczniowie poznali wartości takie jak odwaga, uczciwość, pomoc, współpraca. W naszej klasie celebrujemy urodziny, dlatego we wrześniu świętowaliśmy urodziny Zosi. >> Zobacz zdjęcia

 

09.10.2020 | Jadłospis na catering od 12 do 23 października (2 tygodnie)

Zapraszamy do zapoznania się z jadłospisem na obiady z cateringu dostarczane przez firmę Smaczny Obiad na najbliższe dni.

Jadłospis można zobaczyć/pobrać w pliku PDF >> Pobierz tutaj

 

 

09.10.2020 | Przygotowania do Dnia Języków Obcych – praca wre!

Już 12 października w „Arce” odbędzie się coroczny festiwal z okazji Dnia Języków Obcych! Klasy intensywnie przygotowują się do tego dnia, ozdabiając sale, ucząc się piosenek, scenek i poznając słowa różnych języków. Wylosowane kraje to m.in. Japonia, Kuba czy Islandia. Będzie się działo!
Zdjęcia z przygotowań są dostępne w >> Galerii zdjęć

 

 

09.10.2020 | Warsztaty z języka hiszpańskiego z wolontariuszką z Hiszpanii

Na początku października w klasie VII odbyły się warsztaty języka hiszpańskiego, które poprowadziła Annie, nasza tegoroczna wolontariuszka z Hiszpanii. Anna uczyła Arkowiczów podstawowych zwrotów hiszpańskich. Dowiedzieliśmy się między innymi, że słowa, których wymowa jest identyczna w języku polskim i hiszpańskim, mają całkowicie inne znaczenia. Słowo „casa” (czyt. kasa) w języku hiszpańskim oznacza dom, a „pan” oznacza chleb i tak dalej. Dowiedzieliśmy się też, jak Hiszpanie witają się ze sobą oraz o tym, że każdy z nich posiada 2 nazwiska. Pod koniec zajęć zagraliśmy w grę językową i tłumaczyliśmy nasze imiona na język hiszpański. Było zabawnie, a uczniowie mieli szansę dowiedzieć się czegoś ciekawego o Hiszpanii i porozmawiać w języku angielskim. >> Galeria zdjęć

 

06.10.2020 | Jadłospis na catering od 6 do 9 października (poniedziałek-piątek)

Zapraszamy do zapoznania się z jadłospisem na obiady z cateringu dostarczane przez firmę Smaczny Obiad na najbliższe dni.

Jadłospis można też pobrać w pliku PDF >> Pobierz tutaj.

 

 

05.10.2020 | Uczniowie VIII klasy wzięli udział w międzynarodowej konferencji SLC

W dniach 21-25 września uczniowie z klasy VIII brali udział w konferencji online dla szkół chrześcijańskich SLC (Student Leadership Conference), w której brało udział 25 szkół z 15 krajów. Hasło przewodnie brzmiało „Called to Lead”, a więc „Powołani, by przewodzić”. Konferencja była zorganizowana przez organizację ACSI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Chrześcijańskich) i w całości odbywała się w języku angielskim. Uczniowie mieli możliwość posłuchać ciekawych wykładów, skorzystać z warsztatów, a także brać udział w dyskusjach online z innymi osobami w ich wieku. Uwieńczeniem konferencji było przygotowanie Szkolnego Planu Zaangażowania – nasi uczniowie przygotowali cykl spotkań z uczniami z najmłodszych klas, które przeprowadzą w ciągu tego roku szkolnego.
Zachęcamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć >> Kliknij tutaj.

 

05.10.2020 | Jak wysiłek fizyczny wpływa na ciśnienie tętnicze krwi? 

Jak wysiłek fizyczny wpływa na ciśnienie tętnicze krwi? Uczniowie klasy VII mieli ostatnio dobrą okazję, aby na lekcji biologii z panią Joanną zaplanować i przeprowadzić doświadczenie z udziałem koleżanek i kolegów z klasy, które pomogło znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Ze względu na piękną pogodę doświadczenie odbyło się na boisku szkolnym, gdzie uczniowie wykonywali różne ćwiczenia fizyczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonego eksperymentu w Galerii zdjęć >> Kliknij tutaj.

 

21.09.2020 | Czytam sobie. Pierwsza klasa! – Projekt organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska

W tym roku szkolnym zakwalifikowaliśmy się do udziału w akcji pt. „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. Organizuje ją Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. W akcji wezmą udział uczniowie pierwszej klasy, a będzie ją koordynowała pani Aneta Pleśniak.
Już niedługo do naszej Szkoły trafi pakiet materiałów promocyjnych, dzięki któremu będziemy jeszcze aktywniej wspierać najmłodszych czytelników w  ich przygodzie z samodzielnym czytaniem książek.

 

21.09.2020 | Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?

„Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?” to nazwa projektu, który w tym roku szkolnym będzie realizowała pani Jolanta Liske razem z uczniami klasy III. Projekt będzie prowadzony w ramach współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci.
Podczas lekcji uczniowie sprawdzą, jak matematykę wykorzystują przedstawiciele różnych zawodów: muzycy, krawcowie czy też kucharze. Będą trenować projektowanie, wyobraźnię przestrzenną, a nawet odmierzanie składników. Zobaczą, jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoli im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać. Projekt, oprócz zwiększania kompetencji matematycznych, doskonale wpisze się również w realizację działań z zakresu orientacji zawodowej.

 

17.09.2020 | Kalendarz wydarzeń szkolnych na rok 2020/2021

Na naszej stronie w zakładce >> Rok szkolny (terminy) znajduje się już aktualny spis szkolnych wydarzeń i zebrań z rodzicami, które zaplanowane są w tym roku szkolnym. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń szkolnych oraz zapisania ważniejszych dat w swoich kalendarzach.

 

 

16.09.2020 | Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2020/2021 – Wyniki

Na początku nowego roku szkolnego przeprowadziliśmy wybory do Samorządu Uczniowskiego na bieżący rok szkolny. Wyniki zostały ogłoszone 10 września. Komisja w składzie: Joanna Rojecka, Michał Pałamarz-Podgórny podała, że wydano 39 kart do głosowania, głosowało 39 uczniów i wszystkie głosy były ważne.

Kandydaci, którzy wchodzą w skład Samorządu, to: Adam Rojecki (kl. VII), Michał Magiera (kl. VI), Jeremiasz Serafinowicz (kl. VII), Igor Stachniewicz (kl. VI). Komisja stwierdziła ważność wyborów, a wyniki za wiążące.

 

15.09.2020 | Uczniowie „Arki” celebrują Międzynarodowy Dzień Kropki! 🔴

15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki, którego inicjatywa pochodzi z wydanej w 2003 roku książki „The Dot” o małej Vashti, która dzięki kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Z tej okazji uczniowie i pracownicy szkoły zostali zachęceni, by ubrać się w kropki. Zobaczcie, jak prezentują się dziś klasy od 0 do III. >> Galeria zdjęć – kliknij tutaj

 

15.09.2020 | Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2020/2021

W  bieżącym roku szkolnym biblioteka jest czynna w następujących terminach:

WTOREK
10:35 – 13:35
PIĄTEK
8:55 – 10:55

 

15.09.2020 | Wymiana młodzieży z Wrocławia i Gdańska nastawionej na podnoszenie kompetencji cyfrowych

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego podejmuje wiele działań na rzecz rozwoju idei cyfryzacji odpowiedzialnej społecznie. Część naszych starań kierujemy do dzieci i młodzieży.
Jesienią br. (październik) planujemy rozpocząć nowy program: wymiany młodzieży z Wrocławia i z Gdańska nastawionej na podnoszenie kompetencji cyfrowych oraz uwrażliwianie na kwestie związane z tzw. zieloną transformacją.
Docelowo młodzież tych dwóch miast będzie odwiedzała się wzajemnie, poznając swoje miasta i edukując się w obszarze transformacji zielonej i cyfrowej. Jednak tegoroczne spotkania młodzieży, ze względu na sytuację pandemiczną, będą odbywać się online.
KOGO SZUKAMY?
Projekt jest pilotażem. Na ten moment szukamy 10 osób w wieku od 4. klasy szkoły podstawowej do klasy maturalnej włącznie. Osoby te zostaną zaproszone do wrocławsko-gdańskich spotkań poświęconych cyfryzacji i ekologii. Na ten rok planujemy trzy spotkania online. W przyszłym roku – jeśli sytuacja pandemiczna się uspokoi – będziemy organizować wyjazdy młodzieży z Wrocławia do Gdańska oraz z Gdańska do Wrocławia. Zapraszamy do projektu!
Kolejność zgłoszeń będzie miała duży, ale nie zasadniczy wpływ na zakwalifikowanie się do pilotażu projektu.
Szczegóły u pani Jolanty Trzebniak jolanta.trzebniak@arka.edu.pl

 

08.09.2020 | Procedura funkcjonowania szkoły w trakcie epidemii COVID-19

Szanowni Państwo!

Bardzo prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa oraz przestrzeganie ich na terenie naszej placówki:

Procedury bezpieczeństwa SECh „Arka” 2020

 

 

03.09.2020 | Rok szkolny rozpoczynamy Arkową wieloletnią tradycją, czyli Dniem Integracji!

Jak zorganizować Dzień Integracji w czasach pandemii? To nie było łatwe zadanie, ale jak zawsze nasi uczniowie spisali się na medal! W tym roku nie mogliśmy integrować się poprzez wymieszanie uczniów na poziomach klas, ale mogliśmy zachęcić ich do dobrej wspólnej zabawy. Zorganizowaliśmy mały Mini Playback Show z wykorzystaniem piosenek i teledysków Małego TGD, Arki Noego oraz Exodus 15. Jak uczniowie zaangażowali się w to przedsięwzięcie – zobaczcie sami! Zdjęcia z dnia integracji 2020 >> kliknij tutaj

 

03.09.2020 | Zebrania z rodzicami – 9 września (środa) o godz. 17:00

Pierwsze spotkania z rodzicami odbędą się w środę 9 września – dla Zerówki oraz klas I-III wg ustaleń wychowawców. Dla pozostałych klas odbędą się o godzinie 17:00 w salach klasowych. Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy!
Tego samego dnia o godzinie 18:00 odbędzie się również Walne Zebranie Rady Edukacyjnej SECh „Arka”.

 

 

26.08.2020 | Przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego? Ważne listy i informacje

Do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 coraz bliżej! Na naszej stronie pojawiają się kolejne aktualne informacje związane z organizacją pracy w roku szkolnym. Zachęcamy do regularnego śledzenia zmian, które będziemy na bieżąco zamieszczać na stronie.

Listy lektur w roku szkolnym 2020/2021
Lista podręczników do kupienia 2020/2021
Lista ćwiczeń do zakupu przez rodziców 2020/2021
Wyprawka plastyczna dla Zerówki oraz klas I-III
Opłaty w roku szkolnym 2020/2021

 

26.08.2020 | Organizacja obiadów dla uczniów w roku szkolnym 2020/2021

W bieżącym roku szkolnym obiady dla uczniów będą przygotowywane i dowożone do szkoły przez firmę cateringową „SMACZNY OBIAD”. Firma cateringowa zobowiązana jest do wykonania usługi z należytą starannością, zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi, z uwzględnieniem zasad zdrowego i prawidłowego żywienia oraz zasad HACCAP.

Zamówienie obiadów składają wszyscy zainteresowani rodzice bezpośrednio do firmy cateringowej poprzez wypełnienie formularza zamówienia. Na formularzu dostępne są wszystkie informacje związane z płatnościami, terminami i dotyczące zgłaszania nieobecności dziecka w szkole.

Formularz zgłoszeniowy na rok szkolny 2020/2021 – pobierz >>
Jadłospis na I połowę września – pobierz >>

Formularz zamówienia należy wypełnić, zeskanować i przesłać na e-mail: magos64@interia.pl bądź złożyć w wersji papierowej w recepcji szkoły.

Wydawanie obiadów odbywać się będzie na parterze szkoły w sali bufetowej. Każdego dnia w wyznaczonych godzinach wychowawcy klas będą wydawać posiłki dzieciom zgodnie z listą zamówień.

 

24.08.2020 | Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 – 1 września o godz. 9.00 i 10.30

Serdecznie zapraszamy Uczniów ARKI – również z Edukacji Domowej – na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej „ARKA”, które odbędzie się na dziedzińcu szkolnym we wtorek 1 września 2020 r. w dwóch turach:

 1. godz. 9.00 – dzieci z „Zerówki” oraz uczniowie klas I-III wraz z jednym Rodzicem (prosimy o zachowanie warunków bezpieczeństwa w związku z COVID-19)
 2. godz. 10.30 – uczniowie klas IV-VIII (ze względu na zachowanie bezpieczeństwa, na terenie szkoły obecni mogą być tylko Uczniowie).

Przypominamy o obowiązującym stroju galowym.

Po uroczystości uczniowie poszczególnych klas udadzą się na spotkanie organizacyjne z wychowawcami do swoich sal.

Uwaga!
W razie deszczu uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się zgodnie z poniższymi ustaleniami:
– dla Dzieci z „zerówki” i Uczniów z pierwszej klasy – o godz. 9.00 w sali gimnastycznej (udział jednego Rodzica);
– dla uczniów z klas II-III  –  o godz. 9.00 spotkania z wychowawcami w przydzielonych salach (udział jednego Rodzica);
– dla uczniów z klas IV-VIII – o godz. 10.30 spotkania z wychowawcami w przydzielonych salach (bez udziału Rodziców).
Rodzice przebywający na terenie szkoły zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem COVID-19.

 

23.07.2020 | Składanie wniosków na świadczenie „Dobry start” od 1 lipca 2020 r. 

Wnioski elektroniczne na świadczenie „Dobry start”, aby otrzymać po 300 zł na dziecko, można składać od 1 lipca 2020 r. za pośrednictwem:

☑️ systemów teleinformatycznych banków,
☑️ portalu informacyjno-usługowego empatia.mpips.gov.pl,
☑️ platformy usług elektronicznych ZUS: www.zus.pl/pue.
Świadczenie przysługuje dzieciom rozpoczynającym rok szkolny aż do ukończenia 20 roku życia.

Więcej informacji na stronach: Wrocław.pl oraz Mops.wroclaw.pl.

 

15.07.2020 | Projekt cheerleaderski łączący elementy muzyki, plastyki i wychowania fizycznego

W ramach nauczania online nauczyciele muzyki, plastyki oraz wychowania fizycznego połączyli siły i zaprosili uczniów do wyjątkowego projektu. Zadaniem uczniów było stworzenie gadżetów (flagi, pompony) oraz układu do kibicowania swojej ulubionej drużynie sportowej, a także napisanie tekstu na cześć drużyny i przesłanie nagrania przedstawiającego efekty pracy. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w ten projekt! Powyżej przedstawiamy efekty pracy Kuby, ucznia z klasy VII, który kibicuje lokalnemu klubowi piłki nożnej WKS Śląsk.

 

09.07.2020 | Nowość! Innowacja od roku szkolnego 2020/2021 – Plan daltoński 

ARKA ma na celu wszechstronny rozwój powierzonych nam dzieci, aby żyjąc w zgodzie ze Słowem Bożym, brali odpowiedzialność za siebie i pozytywnie wpływali na życie innych. Pragniemy angażować się w życie uczniów i wspierać ich rozwój we wszystkich sferach życia.

Mając na uwadze powyższe cele, nieustannie poszukujemy sposobów, aby je osiągnąć. Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się potrzebom naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Doszliśmy do wniosku, że chcemy, aby wszechstronny rozwój naszych uczniów odbywał się w sposób planowy, dobrze zorganizowany oraz oparty na sprawdzonych i wartościowych metodach. Nasze rozważania i poszukiwania zaprowadziły nas do metodyki Planu daltońskiego Helen Parkhurst. Zdecydowaliśmy, aby począwszy od września 2020 roku wprowadzić innowację pedagogiczną w klasach 0 i 1 naszej szkoły (systematycznie rozszerzając działania na pozostałe klasy).

Tytuł innowacji: Kształtowanie wartości (w tym wartości chrześcijańskich) wśród uczniów klasy 0 i 1 ChSP „ARKA” (odpowiedzialność, przyjaźń, wytrwałość, pomoc, odwaga, współpraca, uczciwość). Organizacja pracy w oparciu o elementy Planu daltońskiego.

Praca z uczniami według założeń Planu daltońskiego daje możliwość praktycznego uczenia ich, aby żyjąc w zgodzie ze Słowem Bożym, jednocześnie brali odpowiedzialność za siebie oraz pozytywnie wpływali na życie innych. W Planie daltońskim aktywny udział biorą wszystkie podmioty: nauczyciele, specjaliści, uczniowie, rodzice. Plan daltoński umożliwia wysoce skuteczne uczenie się poprzez praktyczne doświadczenie.

Więcej informacji o szczegółach Planu daltońskiego już wkrótce.

 

06.07.2020 | Zajęcia z rękodzieła, czyli warsztaty Pracowni Sztuk Tradycyjnych dla najmłodszych

W drugim semestrze roku szkolnego w naszej szkole odbywały się zajęcia Pracowni Sztuk Tradycyjnych, zorganizowane dla najmłodszych uczniów przez Fundację OVO dla Kultury i Edukacji a dofinansowane przez Gminę Wrocław. Zajęcia odbywały się stacjonarnie od 25 lutego do 12 marca oraz od 28 maja do końca roku szkolnego. Warsztaty skupiały się na tworzeniu rękodzieła (rękodzieło tradycyjne) oraz rozwoju muzycznym (poznawanie i konstruowanie instrumentów, tworzenie muzyki).
Uczniowie wykonywali m.in.: instrumenty z kredki i szpilki, filcowe zabawki, rozkładane kartki 3D, breloczki czy wycinanki z różnych regionów Polski. Dzieci bardzo cieszyły się z tych zajęć, a nabyte umiejętności i wykonane dzieła pokazywały swoim kolegom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć >>> Kliknij tutaj.

 

02.07.2020 | Wesołe zakończenie roku w Zerówce ChSP „Arka”

Zakonczenie roku w zerowce

Zakonczenie roku w zerowce

Pierwszy rok Zerówki w Arce minął błyskawicznie! W jego trakcie było wiele przygód, pięknych momentów i chwil radości. Uczniowie skończyli pierwszy etap nauki z ciekawością poznawania świata. Mamy nadzieję, że ta ciekawość tak szybko ich nie opuści i będzie z nimi również wiele lat później, gdy staną się absolwentami naszej szkoły. Ogromnie dziękujemy rodzicom za owocną współpracę, zaangażowanie i udział w życiu naszej klasy!
Życzymy wszystkim słonecznych i pełnych optymizmu wakacji! Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w Galerii zdjęć >>> Kliknij tutaj.

 

01.07.2020 | Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasie pierwszej

Zakonczenie roku

Zakonczenie roku

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było kameralne i wyjątkowe – szczególnie dla podopiecznych klasy 1, którzy po raz pierwszy w życiu odebrali swoje świadectwa! Uczniowie klasy pierwszej po raz ostatni przed wakacjami zagrali w „Partyzanta”, a po pięknych słowach Pani Dyrektor i podkreśleniu wyjątkowości każdego z uczniów wraz z rodzicami odśpiewali hymn narodowy. Następnie wręczone zostały dyplomy i wyróżnienia za konkursy. Uroczystość zakończyła się krótkim „pojedynkiem” pomiędzy 30 nowymi nauczycielami klasy 1. Co to za nowi nauczyciele? To rodzice uczniów, którzy otrzymali dyplomy za szybki kurs uczenia w klasie pierwszej. Pojedynek z lekką przewagą wygrały mamy, chociaż ojcowie też dzielnie w nim uczestniczyli! Wszyscy byli szczęśliwi, że awansowali do klasy 2 i zasłużyli na wakacyjny odpoczynek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia >>> Kliknij tutaj.

 

01.07.2020 | „Leń” Jana Brzechwy w aranżacji uczniów klasy pierwszej

W czasie edukacji zdalnej jednym z zadań uczniów klasy 1 była nauka recytacji wiersza. W tym celu został wybrany wiersz o znamiennym tytule „Leń” – choć w klasie 1 żaden z uczniów się nie lenił! Efekt ich nauki można zobaczyć na filmiku wykonanym dzięki pomocy Foox Studio, za co bardzo dziękujemy! A naszym kochanym uczniom gratulujemy pięknego zaprezentowania swoich aktorskich umiejętności!

➡ Zobacz film: „Leń” w aranżacji klasy pierwszej ChSP „Arka”

 

Starsze aktualności