Znajdź nas na facebooku

Aktualności

Aktualności

20.09.2019 | Plan zajęć korekcyjno-kompensacyjnych

Od przyszłego tygodnia ruszają cotygodniowe zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów, którzy posiadają wskazanie w opinii do udziału w zajęciach. Zajęcia będą się odbywały według harmonogramu:

WTOREK
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla klasy IV – 7 lekcja
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla klasy VI – 8 lekcja

ŚRODA
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla klasy V – 7 lekcja

CZWARTEK 
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla klasy VII i VIII – 8 lekcja

 

20.09.2019 | Zajęcia o niepełnosprawnościach dla klas I-III

Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach poprowadzonych przez mamę naszej uczennicy z klasy IV, panią Magdalenę Sutor. Podczas nich dzieci dowiedziały się o różnych niepełnosprawnościach, w tym o autyzmie. Uczniowie mieli możliwość poznać bliżej Marię pochodzącą z Wysp Kanaryjskich – wesołą nastolatkę, która ma autyzm i porozumiewa się za pomocą piktogramów. Dzięki prezentacji oraz filmowi dzieci mogły poznać świat Marii, jej radości, smutki, wyzwania. Hasłem, które towarzyszyło prezentacji opowiadającej o życiu bohaterki, było: „Jesteś wyjątkowy jak każdy!”. Po spotkaniu ogólnym na sali gimnastycznej odbyły się jeszcze zajęcia w każdej z klas, które poprowadziła pani pedagog. Podczas tych zajęć dzieci mogły przećwiczyć sposób, aby zaradzić problemowi wyśmiewania i wykluczania poprzez używanie hasła: Jestem/Jesteś wyjątkowy jak każdy. Dzieci zobowiązały się, że będą tak się do siebie zwracały, kiedy reakcje czy zachowania innego ucznia wydadzą im się dziwne, śmieszne, niezrozumiałe.

 

20.09.2019 | Wyjście na spektakl „Calineczka”

W miniony czwartek klasa I razem z wychowawcami, panem Michałem, panią Anią oraz panią Martą, udali się na spektakl „Calineczka” do Wrocławskiego Teatru Lalek. Nasi podopieczni mogli  obejrzeć pełną uroku inscenizację opowiadającej o maleńkiej dziewczynce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Przedstawienie zostało uhonorowane nagrodą Stowarzyszenia Przyjaciół Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” za walory plastyczne (2003) oraz nagrodą Śląskiego Oddziału ZASP dla Anny Kramarczyk za najlepszą animację.

 

20.09.2019 | Gala wręczenia stypendium „Promovere talenta”

W środę, 18 września odbyła się gala wręczenia dyplomów stypendium uzyskanego w ramach wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – „Promovere talenta”, którego jedną ze stypendystek została nasza absolwentka, Agata Kosiak. Na gali razem z Agatą byli obecni przedstawiciele naszej szkoły: dyrektor ChSP „Arka”, Barbara Bartnik, oraz pan Jerzy Zakrzewski, nauczyciel geografii, który przygotowywał Agatę do Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Podczas uroczystości dyplomy wręczał pan Bohdan Aniszczyk, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Wrocławia. przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Wrocławia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 

19.09.2019 | Artykuł w magazynie KAIZEN

W poprzednim roku szkolnym w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty KAIZEN, skupiające się na zasadach ciągłego doskonalenia i dobrej organizacji. Nasi uczniowie chętnie brali w nich udział i dzięki nim lepiej uczyli się gospodarować  szkolną przestrzenią. Niedawno w czasopiśmie KAIZEN ukazał się artykuł o tych warsztatach oraz wywiad z naszą dyrektor, Barbarą Bartnik, oraz wychowawczynią klasy IV, Olgą Knopińską. Zapraszamy do przeczytania artykułów!

 

19.09.2019 | Wyjazdy na basen od 23 września

Drodzy Rodzice!
Przypominamy, że od najbliższego poniedziałku, tj. 23 września rozpoczynają się wyjazdy na basen do wrocławskiego Aquaparku. Wyjazd ze szkoły: 13:45. Powrót: 16:15. Na basen należy zabrać strój, czepek, klapki, ręcznik. W związku z wyjazdami na basen, w poniedziałki nie bęzie obiadów.
Opłata za dojazdy na basen: 105 zł / semestr. Płatne w recepcji bądź na konto szkoły.

 

19.09.2019 | Wybory do Samorządu Uczniowskiego

17 września odbyły się w naszej Szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach demokratycznych, tajnych i powszechnych uczniowie klas IV-VIII wybierali swoich przedstawicieli. W wyniku głosowania wyłoniono trzech przedstawicieli Samorządu: Michał Chojnacki (klasa VIII), Helena Wąż-Ambrożewicz (klasa VI) oraz Hanna Dmytruszyńska (klasa VI).
Serdecznie gratulujemy i życzymy wiele sił, radości i pomysłów w działaniu na rzecz naszej Szkoły! Jednocześnie zapraszamy też każdego ucznia do współpracy z przedstawicielami SU.

 

18.09.2019 | Akcja Sprzątanie Świata

Czy wiecie, że plastik rozkłada się od 100 do nawet 1000 lat? Dlatego w piątek w ramach ogólnopolskiej kampanii „Sprzątanie świata”, która odbywa się pod hasłem: „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy” również nasi uczniowie wychodzą ze szkoły, aby zrobić coś dobrego dla naszego środowiska. Klasy 0-III pod opieką wychowawców będą sprzątać okolice pobliskiego Wzgórza Gajowickiego (tzw. górki pafawag).

 

16.09.2019 | Dolnośląski Festiwal Nauki

W piątek, 20.09. klasa VIII wychodzi na wykłady organizowane przez Instytut Filologii Germańskiej (Uniwersytet Wrocławski) w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wykłady będą dotyczyć życia Emila Krebsa – niemieckiego geniusza, który władał ponad 30-stoma językami oraz wielojęzyczności w Europie. Wyjście ze szkoły planowane jest o 10:35 (bezpośrednio po 3 lekcji), natomiast powrót do szkoły w trakcie 7 lekcji.

 

13.09.2019 | Stypendium dla absolwentki Gimnazjum SECh „Arka”

Z radością informujemy, że absolwentka naszego Gimnazjum rocznika 2018/2019, Agata Kosiak, uzyskała stypendium w ramach Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – „PROMOVERE TALENTA”! Gratulujemy! W najbliższą środę, 18 września o godz. 12:00 w Zespole Szkół nr XIV przy ul. Brucknera 10 odbędzie się uroczysta gala wręczenia stypendium, w której weźmie udział dyrektor ChSP „Arka” Barbara Bartnik.

 

12.09.2019 | Międzynarodowy Dzień Kropki – Obchody 16 października 

W 2003 roku amerykański pisarz i ilustrator książek Peter H. Reynolds wydał książkę pod tytułem „The Dot” (Kropka). Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została wydana na ponad 20 języków i szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. „The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał „Międzynarodowy Dzień Kropki”, świętowany 15 września.

W naszej szkole zakropkowany dzień odbędzie się 16 września (poniedziałek). Prosimy, aby w tym dniu uczniowie klas i grono pedagogiczne przyszli do szkoły ubrani w kropki. Kropki mogą być namalowane, narysowane, wyszyte lub przyklejone do ubrania. Od kropki wszystko się zaczyna!

 

09.09.2019 | Praca Recepcji we wrześniu

Informujemy, że we wrześniu recepcja jest dla Państwa czynna
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

 

 

09.09.2019 | Zebrania z rodzicami 11 września (środa)

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy Państwa na zebrania klasowe rozpoczynające rok szkolny. Zebrania odbędą się w najbliższą środę, 11 września na godzinę 17:00.
Zebrania odbędą się salach klasowych. Natomiast o godzinie 18:00 odbędzie się Walne Zgromadzenie Rodziców ChSP „Arka”, na które zapraszamy wszystkich rodziców.

 

05.09.2019 | Dzień integracji

Szkolny Dzień Integracji jest organizowany następnego dnia po rozpoczęciu roku szkolnego. Biorą w nim udział wszyscy uczniowie, a w tym roku szkolnym po raz pierwszy również dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszyscy uczniowie z serdeczną pomocą nauczycieli wspólnie bawią się i pracują. W tej atmosferze każdy Arkowicz ma świetną okazję, by przełamać pierwsze lody, poznać koleżanki i kolegów oraz wejść w nowy rok szkolny radosnym krokiem. Jaki związek z tym dniem miała czekolada i rękawice narciarskie? O to musicie sami zapytać naszych uczniów klas 4-8. A młodszych uczniów o to, czy podobał im się tor przeszkód i inne zabawy na boisku. Bardzo lubimy tę naszą małą tradycję! I nie możemy się doczekać, jakie wyzwania staną przed nami za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego Dnia Integracji.

 

05.09.2019 | Rozpoczęcie roku szkolnego 

W poniedziałek uczniowie i nauczyciele rześkim krokiem wmaszerowali w nowy rok szkolny. Uroczysty apel na dziedzińcu szkolnym rozpoczął się słowem od Prezesa Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka”, pana Tomasza Maleszki, a po nim zabrała głos dyrektor Szkoły, Barbara Bartnik. Szczególnie ciepło powitaliśmy uczniów klasy pierwszej oraz nowo utworzonej zerówki. Zapraszamy do przeczytania dłuższego opisu oraz obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć.

 

 

30.08.2019 | Spotkanie organizacyjne Szkoły Muzycznej

Szkoła Muzyczna Arka zaprasza na spotkanie organizacyjne z nauczycielami instrumentów i Studia Piosenki, które odbędzie się w środę, 4 września o godzinie 16:30 w sali nr 23. Serdecznie zapraszamy!

 

 

21.08.2019 | Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej „ARKA” odbędzie się
w poniedziałek 2 września o godzinie 9:00 na dziedzińcu szkolnym. Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich klas (również z Edukacji Domowej), w szczególności nowej klasy tzw. „zerówki”, wraz z Rodzicami.

Po uroczystości uczniowie poszczególnych klas udadzą się na spotkanie organizacyjne z wychowawcami do swoich sal.

 

21.08.2019 | Rekrutacja

Drodzy Rodzice!

Na rok szkolny 2019/2020 mamy jeszcze wolne miejsca w poszczególnych klasach. Jeżeli są Państwo zainteresowani, zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:
71 787 97 50 | sekretariat@arka.fonet.pl

 

21.08.2019 | Harmonogram egzaminów poprawkowych

Egzaminy poprawkowe odbędą się:
– w poniedziałek 26.08.2019 o godz. 10.00 z matematyki
– we wtorek 27.08.2019 o godz. 10.00 z chemii i informatyki

Życzymy powodzenia!

 

21.08.2019 | Organizacja obiadów dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020

W kolejnym roku szkolnym obiady dla uczniów będą przygotowywane i dowożone do szkoły tak samo jak w roku ubiegłym, przez firmę cateringową CSG. Firma cateringowa zobowiązana jest do wykonania usługi z należytą starannością, zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi oraz z uwzględnieniem zasad zdrowego i prawidłowego żywienia oraz zasad HACCAP.

Jadłospis na wrzesień 2019 – dieta zwykła

Zamówienie obiadów składają wszyscy rodzice bezpośrednio do firmy cateringowej CSG poprzez wypełnienie formularza zamówienia. Na formularzu dostępne są wszystkie informacje związane z płatnościami, terminami i dotyczące zgłaszania nieobecności dziecka w szkole.

Formularz zgłoszeniowy na rok szkolny 2019/2020 – Pobierz

Formularz zamówienia należy wypełnić, zeskanować i przesłać na e-mail: zosia@csg.com.pl bądź złożyć w wersji papierowej w recepcji szkoły.

Wydawanie obiadów będzie się odbywać na parterze szkoły w sali bufetowej. Każdego dnia w wyznaczonych godzinach wychowawcy klas będą wydawać posiłki dzieciom zgodnie z listą zamówień.

 

26.06.2019 | Praca administracji Szkoły w wakacje

Informujemy, że obecnie administracja szkoły jest czynna dla Państwa w godzinach od 10:00 do 14:00.
Sekretariat: nieczynny (do 19 lipca włącznie)
Recepcja: 10:00 – 14:00

 

6.06.2019 | Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019

W środę 19 czerwca 2019 r. na dziedzińcu szkolnym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. W pierwszej turze o godz. 9.00 w uroczystości wzięli udział uczniowie klas I-III. Dyrektor Szkoły Barbara Bartnik skierowała do najmłodszych uczniów Arki słowa pochwały i inspiracji, a do rodziców – podziękowania za zaangażowanie, pomoc i współpracę.  Następnie uczniowie klasy drugiej uświetnili uroczystość barwnym programem słowno-muzycznym, za który otrzymali gromkie brawa.

O godz. 10.00 na uroczystość zakończenia roku szkolnego przybyli uczniowie klas IV-VIII SP i III Gimnazjum. Modlitwę podziękowania i błogosławieństwa, podobnie jak w I turze, poprowadziła p. Iwona Borowska.  Pani Dyrektor na zakończenie swojej wypowiedzi skierowała do uczniów i absolwentów życzenia, aby – patrząc na świat – odkrywali piękno i potęgę Boga Stwórcy.

Następnie UCZNIOWIE, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i frekwencji oraz LAUREACI konkursów otrzymali nagrody.

Najwyższą średnią ocen w klasach IV-VII w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał uczeń klasy IV MICHAŁ MAGIERA (5,50).

Najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa IV, której wychowawcą jest p. Olga Knopińska, a najlepszą frekwencję miała klasa VII, której wychowawcą jest p. Joanna Rojecka.

Uczniowie, którzy na świadectwie ukończenia szkoły uzyskali najwyższe średnie, otrzymali dyplom i statuetki Primus Inter Pares. Wyróżnieni uczniowie to: ALICJA OSADNIK i NINA SCHUBERT z klasy VIII SP oraz MAJA TARCZYŃSKA z gimnazjum.

Następnie wręczone zostały nagrody absolwentom, którzy otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem.

W części artystycznej uczniowie klasy VII zaprezentowali świetny spektakl w konwencji kabaretu, parodiując nauczycieli.

Chwile wzruszeń towarzyszyły pięknym i niekonwencjonalnym podziękowaniom dla nauczycieli i pracowników szkoły, które przygotowali i przedstawili absolwenci.

Wszystkim gratulujemy! Życzymy zasłużonego wakacyjnego odpoczynku!

Fotogaleria z zakończenia roku szkolnego.