Znajdź nas na facebooku

Aktualności

Aktualności

15.11.2019 | Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej
W czwartek, 14 listopada, z okazji obchodów Święta Niepodległości, odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej, w którym mogli wziąć udział chętni uczniowie ze wszystkich klas. Konkurs zorganizowała nasza polonistka, pani Beata Boduch-Cieślak. Uczniowie przedstawiali różne utwory, z czego największą popularnością cieszył się wiersz „Twój dom” Wandy Chotomskiej, a najbardziej wymagającym utworem była „Inwokacja” z „Pana Tadeusza”, przedstawiona przez Adama z VII klasy. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału! Każda interpretacja była wyjątkowa, jednak mogliśmy wyróżnić tylko niektórych. Jury w składzie: Beata Boduch-Cieślak, Joanna Gołębiowska oraz Tosia Trzebniak z klasy V nagrodziło następujących uczestników:

Klasy 0-III:

  1. miejsce: Wiktor Nosow, kl. I
  2. miejsce: Urszula Woźniak, kl. II
  3. miejsce: Robert Boczar, kl. 0

Klasy IV-VIII:

  1. miejsce: Maja Szafraniec, kl. VIII
  2. miejsce: Filip Krupa, kl. IV
  3. miejsce: Helena Ambrożewicz, kl. VI

Zwycięzcom gratulujemy! Zdjęcia z prezentacji wierszy można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

15.11.2019 | Kiermasz Różności z okazji Dnia Życzliwości

21 listopada z okazji Dnia Życzliwości Samorząd Uczniowski organizuje Charytatywny Kiermasz Różności, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Oliwiera Szymańskiego, podopiecznego Fundacji Dzieciom. Kiermasz odbędzie się w czasie przerw po lekcji 1, 2 i 3 (czyli w przerwach od 8:45 do 10:55) w jadalni, obok pokoju nauczycielskiego. Na Kiermaszu będzie można kupić książki, pluszaki, zabawki itp. Jeżeli chcieliby Państwo zasilić nasz Kiermasz dodatkowymi fantami (pluszaki, gry planszowe, książki dla dzieci itd.), to bardzo prosimy o przekazanie takich fantów najpóźniej do dnia 20.11 (środa) w ręce opiekuna Samorządu Uczniowskiego, pani Joanny Gołębiowskiej.
Więcej informacji o Oliwierze znajdą Państwo na Facebooku oraz na stronie Fundacji. O Oliwierze więcej może powiedzieć również pani Beata Boduch-Cieślak, nauczycielka języka polskiego.

 

15.11.2019 | Warsztaty z języka łacińskiego dla klas VI i VIII

W przyszłym tygodniu, 21 listopada, na trzeciej godzinie lekcyjnej odbędą się warsztaty z języka łacińskiego dla klas VII i VIII. Tematem przewodnim będzie najprawdopodobniej historia medycyny oraz wykorzystanie łaciny w tej dziedzinie nauki. Warsztaty poprowadzone zostaną przez doktorantkę i studentkę z Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego. Opiekunem warsztatów jest nauczyciel historii, pan Tomasz Adamczyk.

 

15.11.2019 | Alpakoterapia w Zerówce

Co to był za dzień! W tym tygodniu odwiedzili nas wyjątkowi goście: Alpaki ze Świata alpak, w celu przeprowadzenia alpakoterapii dla uczniów Zerówki. Spotkanie z alpakami umożliwiło dzieciom nawiązanie bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem. W trakcie zajęć uczniowie głaskali, przytulali i karmili alpaki. Pani opowiedziała, skąd pochodzą alpaki, gdzie śpią, co lubią jeść. Całemu wydarzeniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, ponieważ przebywanie z alpakami łagodzi uczucie napięcia, niepokoju, pomaga rozluźnić się i otworzyć na świat zewnętrzny, a także stymuluje rozwój zmysłów. Podczas sprawowania opieki nad alpakami dzieci uczą się empatii i odpowiedzialności za żywą istotę. Bardzo możliwe, że już niedługo alpaki odwiedzą nas ponownie, ponieważ inne klasy były bardzo zainteresowane tymi zwierzętami i również chciałyby wziąć udział w alpakoterapii. Zdjęcia z tych nietypowych zajęć można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

15.11.2019 | Muzyczna lekcja z gitarą ♫

Niedawno w naszej zerówce odbyły się zajęcia z gitarą, które poprowadził pan Marcin Karel, muzyk m.in. w zespołach Kasi Kowalskiej czy Marii Lewandowskiej. Na początku pan Marcin opowiedział o budowie gitary, potem zagrał dla dzieci parę utworów, do których były przygotowane zabawy. Na koniec każde dziecko – z pomocą pana Marcina – miało możliwość zagrania na gitarze. Zajęcia bardzo się podobały naszym Zerówkowiczom, którzy z zainteresowaniem słuchali pięknych dźwięków.

 

 

14.11.2019 | Arka Meeting klas IV-VIII

Na pierwszym spotkaniu Arka Meeting starszych klas uczniowie, wykorzystując tylko swoje ciała, musieli stworzyć różne urządzenia, takie jak: młyn na wodę, wiatrak, tartak, traktor z pługiem. Kreatywność naszych uczniów jak zwykle przeszła nasze oczekiwania! Jej efekty można zobaczyć na zdjęciach w Galerii zdjęć. Wszystkie te działania były po to, aby zwrócić uwagę, jak ważna jest instrukcja obsługi. Bez niej nie wiemy, jak urządzenie działa, jak je włączyć, wyłączyć czy jak należy je obsługiwać. Biblia – Słowo Boga – tak samo jest jak instrukcja w naszym życiu.

 

14.11.2019 | Arka Meeting klas I-III

W poniedziałek 4 listopada odbyło się pierwsze spotkanie Arka Meeting dla klas I-III. Na początku w klasach została przeczytana historia o Izraelitach, którzy długo szukali drogi do swojej ojczyzny – Ziemi Obiecanej. Po niej uczniowie dostali zadanie, aby odnaleźć ukryte przedmioty na podstawie instrukcji podanej przez nauczyciela. Po tej zabawie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie nasza pedagog, Iwona Borowska, mówiła o roli Biblii jako instrukcji w życiu każdego człowieka. Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

 

14.11.2019 | Święto Niepodległości 🇵🇱

8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła Do Hymnu” i wspólnie całą szkołą – uczniowie, nauczyciele i pracownicy – zaśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Filmik ze śpiewania można obejrzeć tutaj. Przed śpiewaniem słowem wstępu o znaczeniu tego święta podzieliła się dyrektor Barbara Bartnik.
A w poniedziałek 11 listopada delegacja naszej szkoły z uczniami i rodzicami pod opieką pana Tomasza Adamczyka, nauczyciela historii, wzięła udział w organizowanej przez władze miasta Radosnej Paradzie Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze wspólnego świętowania.

 

13.11.2019 | Konkurs na Dzień Życzliwości dla klas 0-III

W związku ze zbliżającym się Dniem Życzliwości zapraszamy uczniów klas 0-III do wzięcia udziału w szkolnym konkursie literacko-plastycznym pt. Życzliwość wśród mieszkańców lasu. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej (format i technika dowolna) wraz z krótkim hasłem lub wierszem. Praca konkursowa powinna nawiązywać do tematyki życia zwierząt leśnych i promować postawę wzajemnej życzliwości wśród nich.
Podpisane prace należy złożyć u wychowawców klas do dnia 20.11.2019 r. (środa). Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21.11.2019 r. (czwartek).
Do wygrania w każdej grupie klasowej będą maskotki Słodziaków oraz książki przekazane przez firmę Biedronka. Na każdego uczestnika konkursu będzie czekała również drobna nagroda-niespodzianka. Organizatorką konkursu jest pani Jolanta Liske, wychowawca klasy II.

 

12.11.2019 | zDolny Ślązaczek – Kolejny etap

Kilka tygodni temu nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym etapie konkursu zDolnego Ślązaczka. Mamy już wyniki konkursu! Z radością informujemy, że do powiatowego etapu konkursu przechodzą:
Matematyka: Adam Rojecki (kl. VI) oraz Jonasz Tylkowski (kl. VIII).
Język angielski: Zofia Brzezińska (kl. V), Nela Chmielarska (kl. VIII), Szymon Dziedzic (kl. VIII), Laura Dzikuć (kl. VIII), Natalia Musiał (kl. VIII). Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

 

08.11.2019 | Warsztaty z Pracowni Sztuk Tradycyjnych

Z przyjemnością informujemy, że od lutego 2020 r. przez cały drugi semestr szkolny będziemy realizować w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej „Arka” program zajęć dofinansowany przez Gminę Wrocław „Pracownia Sztuk Tradycyjnych” . Warsztaty są adresowane dla chętnych Dzieci jako zajęcia dodatkowe. Obecność Rodzica jest mile widziana.
Warsztaty odbywać będą się raz w tygodniu przez cały drugi semestr szkolny (od 24 lutego do 26 czerwca 2020 r.) w czwartki od godz. 13:40 do 15:10.
Zapisy u Wychowawców, w recepcji bądź mailowo recepcja@arka.edu.pl do 30 listopada br.
Warunki udziału dziecka w całym cyklu warsztatów:
Warsztaty są dofinansowane przez Gminę Wrocław. Od Państwa oczekiwalibyśmy pokrycia części kosztów materiałów dla dzieci w wysokości 50 zł. (jednorazowa opłata za cały semestr szkolny). Zapewniamy wszystkie materiały do zajęć, udostępniamy narzędzia.
Chętnie odpowiemy na Państwa pytania: fundacjaovo@gmail.com lub tel. 663 336 963.

 

05.11.2019 | Szkoła do hymnu 

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.  Dlatego aby wspólnie uczcić to narodowe święto, włączamy się w akcję „Szkoła do hymnu” i w tym tygodniu 8 listopada o symbolicznej 11:11 wspólnie odśpiewamy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Śpiewanie odbędzie się – w zależności od pogody – na boisku szkolnym lub sali gimnastycznej. Treść hymnu można przypomnieć sobie na stronie Niepodległa.gov.pl.
Zapraszamy do przeczytania listu Ministra Edukacji Narodowej z zaproszeniem do włączenia się w akcję.

 

05.11.2019 | Arka Meeting – Biblia jest naszą instrukcją

Pierwsze spotkanie Arka Meeting już za nami. Kolejny raz możemy spotykać się w gronie szerszym niż klasa i wspólnie w gronie uczniów i nauczycieli rozważać, dyskutować oraz inspirować się w oparciu o Słowo Boże płynące z Psalmu 1:
O, jak szczęśliwy jest ten,
który nie kieruje się radą bezbożnych,
nie przesiąkł podłością grzeszników,
nie zajął miejsca w gronie szyderców,
a jego radość, to Prawo Pana
– nad nim rozmyśla za dnia oraz nocą.
Będzie jak drzewo zasadzone wśród strumieni,
które wyda owoc we właściwym czasie.
Jego liść nie pożółknie, a czego się podejmie,
to skończy z powodzeniem. (…)
Pan bowiem strzeże poczynań sprawiedliwych
.
Tym razem w trakcie Arka Meeting uczniowie musieli stworzyć (wykorzystując w tym celu swoje ciała) urządzenia: młyn na wodę; wiatrak; tartak; traktor z pługiem. Kreatywność naszych uczniów jak zwykle przeszła nasze oczekiwania! A wszystkie te działania były po to, aby zwrócić uwagę, jak ważna jest instrukcja obsługi. Bez niej nie wiadomo, jak urządzenie działa, jak je włączyć, wyłączyć, do czego ono służy. Biblia – Słowo Boga – jest jak instrukcja w naszym życiu, dlatego chcemy kierować się jej wskazówkami. Zdjęcia z wydarzenia już wkrótce na naszej stronie.

 

31.10.2019 | Radosna Parada Niepodległości

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli i pracowników do udziału w Radosnej Paradzie Niepodległości, która odbędzie się w poniedziałek 11 listopada. Parada będzie miała charakter biało-czerwonego pochodu. Wystartuje o godzinie 10:00 z placu przy Centrum Historii Zajezdnia, a następnie przemieści się w stronę pl. Wolności.
Po dotarciu na pl. Wolności uczestnicy zostaną rozmieszczeni w dwóch sektorach, gdzie otrzymają biało-czerwone folie, za pomocą których utworzą flagę Polski, widzianą z lotu ptaka.
Oficjalne uroczystości rozpoczną się wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznych, po którym nastąpią wojskowe ceremoniały i parada formacji mundurowych.
Wszystkich uczestników Parady organizatorzy zachęcają do przyniesienia ze sobą biało-czerwonych flag Polski. Zbiórka rodziców i uczniów ChSP „Arka” pod opieką nauczyciela historii, pana Tomasza Adamczyka, o godzinie 9:45 pod Centrum Historii Zajezdnia.

 

31.10.2019 | Jadłospis cateringu na listopad 

Szanowni Państwo!
Poniżej udostępniamy jadłospis na obiady w „Arce” na listopad 2019.
Pobierz tutaj.

 

 

25.10.2019 | Pani Joanna Rojecka i pani Iwona Borowska uhonorowane nagrodami z okazji Dnia Edukacji Narodowej

21 października br. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom.
W uznaniu za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty Nagrodę Ministra Edukacji otrzymała wicedyrektor p. Joanna Rojecka, zaś Nagrodę Kuratora otrzymała pedagog p. Iwona Borowska. Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w Galerii.

 

25.10.2019 | Dzień Języków Obcych 

Za nami kolejny Wielki Finał szkolnego projektu „Dzień języków obcych”. Przez ponad miesiąc zgłębialiśmy kulturę, historię oraz rzecz jasna język wylosowanego kraju, aby podczas konkursowych występów i prezentacji podzielić się z innymi nabytą wiedzą, pochwalić talentami, skosztować specjałów lokalnej kuchni, razem pośmiać się z zabawnych i pomysłowych scenek.

Tegoroczny projekt obejmował kraje, w których piłka nożna odgrywa ogromną rolę: poznawaliśmy mistrzów Mundialu: klasa 4 – Włochy, klasa 5 – Francję, klasa VI – Argentynę, klasa VII – Brazylię, a klasa VIII – Urugwaj. Wyniki zostaną ogłoszone niebawem. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznych: Klasy IV-V oraz Klasy VI-VIII.

 

25.10.2019 | Informacja o zagrożeniach związanych z e-papierosami

Drodzy Rodzice!
E-papierosy są mniej zauważalne niż zwykłe papierosy, pozwalają ukryć nawyk palenia przed otoczenie i w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z „Informacją na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów” wydaną przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

 

24.10.2019 | Wizyta w zaprzyjaźnionej Chrześcijańskiej Szkole „Narnia” w Bratysławie

W tym tygodniu delegacja z naszej szkoły: Barbara Bartnik (dyrektor), Iwona Borowska (pedagog) oraz Małgorzata Olszewska (członek zarządu SECh „Arka”) pojechała z rewizytą do Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Narnia” znajdującej się w pięknej i słonecznej Bratysławie, aby ustalić szczegóły planowanej wymiany uczniów.

 

24.10.2019 | Nagrody Ministra i Kuratora dla nauczycieli Arki

Z wielką dumą i radością przekazujemy, że w ostatni poniedziałek, 21 października w Oratorium Marianum miało miejsce uroczyste wręczenie nagrody Ministra Edukacji Narodowej dla naszej wicedyrektor Joanny Rojeckiej (na zdjęciu w środku) oraz nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla pedagoga „Arki”, pani Iwony Borowskiej (na zdjęciu z lewej). W trakcie uroczystości naszym wspaniałym nauczycielkom towarzyszyła dyrektor szkoły, pani Barbara Bartnik. Ogromnie gratulujemy! Więcej zdjęć z uroczystości rozdania nagród już wkrótce w galerii zdjęć.

 

23.10.2019 | Warsztaty z kodowania w Zerówce

16 października w Zerówce odbyły się warsztaty kodowania, które poprowadziła pani Karolina Bartosz – mama Natalki. Uczniowie mieli możliwość zakodować robota tak, aby dotarł do celu, zmienił kierunek poruszania się, przyspieszył tempo i zmienił kolor. Zajęcia z Ozobotem to nauka kodowania, myślenia kreatywnego, planowania, spostrzegawczości i wyobraźni poprzez wspaniałą zabawę. Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

23.10.2019 | Warsztaty „Las w słoiku”

W poniedziałek 21 padziernika w Zerówce odbyły się warsztaty kreatywne, podczas których uczniowie mieli możliwość stworzenia swojego własnego lasu w słoiku. Te zajęcia to idealny sposób na połączenie dobrej zabawy z nauką o roślinach i biosferze oraz zasadach tworzenia kompozycji roślinnych.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów w Galerii zdjęć.

 

23.10.2019 | Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Nasza Szkoła włącza się w akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.
Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć.Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 10 lat porządkują nekropolie na Wschodzie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyźnie.
W związku z tym Samorząd Uczniowski będzie organizował zbiórkę zniczy białych i czerwonych w dniach 23.10.-25.10. Znicze będzie można przynosić w czasie przerw do sali 02 (sala języka niemieckiego), gdzie będą odbierane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. W ostatnim tygodniu października znicze zostaną zawiezione do siedziby Polskiego Radia we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej.
Więcej o akcji mogą Państwo przeczytać na stronie internetowej: http://www.studiowschod.pl/mogile-pradziada-ocal-od-zapomnienia/

Zachęcam do włączenia się w tę akcję!
Joanna Gołębiowska
Opiekun Samorządu Uczniowskiego.

 

16.10.2019 | Wolontariusze z Francji i Gruzji

Od kilku tygodni w trakcie różnorodnych zajęć z dziećmi towarzyszy nam dwójka wolontariuszy: Ludivine z Francji oraz Ilia z Gruzji, którzy przyjechali do Polski w ramach programu European Solidarity Corps, aby podszkolić umiejętności językowe i nabrać doświadczenia w pracy z dziećmi. Będą z nami aż do końca roku szkolnego! To niezwykła okazja dla uczniów m.in. na przełamanie barier językowych i poznawanie nowych słów z ojczystych języków wolontariuszy. Co ok. 2 tygodnie w nowej zakładce „Wolontariusze” będziemy publikować informacje z bieżących działań i zadań Ludivine oraz Ilii. Zapraszamy do czytania!

 

16.10.2019 | Zebrania z rodzicami w środę, 23 października

Drodzy Rodzice!
Przypominamy o zebraniach z rodzicami, które odbędą się w przyszłym tygodniu w środę, 23 października, w następujących porach:
16:30-18:00 – konsultacje dla rodziców Zerówki
16:00-18:00 – konsultacje dla rodziców klas I-III
17:00 – zebrania dla rodziców klas IV-VIII
17:30-19:00 – konsultacje dla rodziców klas IV-VIII

 

16.10.2019 | Delegacja „Arki” na konferencji CEP UK

Jako szkoła chrześcijańska, chcemy współpracować z podobnymi placówkami znajdującymi się nie tylko w Polsce, ale też w różnych częściach Europy. Taką okazję daje nam coroczna konferencja organizowana przez naszych partnerów z Wielkiej Brytanii, Central Eurasian Partners. Konferencja odbyła się w dniach 4-6 października w pięknie położonym Ustroniu i była czasem pogłębiania relacji, wymiany poglądów i dyskutowania o nowych pomysłach na współpracę, szczególnie z przedstawicielami szkół z Bratysławy (Słowacja) oraz Bułgarii.

Z ramienia Stowarzyszenia „Arka” udział wzięli: Tomasz Maleszka (prezes), Barbara Bartnik (dyrektor) oraz Magdalena Chrzanowiecka (pracownik administracji). Na zdjęciu przedstawiciele „Arki” z przedstawicielami organizacji CEP UK. Kolejna konferencja odbędzie się w przyszłym roku.

 

16.10.2019 | Grafik zajęć dodatkowych w ChSP „Arka”

Informujemy, że grafik zajęć dodatkowych w naszej szkole można zobaczyć, klikając tutaj.

 

15.10.2019 | Lekcje Wychowania do Życia w Rodzinie – Plan

Informujemy, że wystartowały lekcje Wychowania do Życia w Rodzinie wg następującego harmonogramu:

  • klasa IV – wtorek, 7 lekcja (13:40 – 14:25), s. 02
  • klasa V – środa, 7 lekcja (13:40 – 14:25), s. 02
  • klasa VI – piątek, 7 lekcja (13:40 – 14:25), s. 23
  • klasy VII i VIII – termin do ustalenia

 

15.10.2019 | Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Pasowanie na pierwszoklasistę rozpoczęło się od scenki ze wspaniałą recytacją wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Później było wspólne śpiewanie piosenki, po której każdy uczeń został wywołany przez wychowawcę klasy, pana Michała, aby odpowiedzieć na jedno wylosowane przez siebie pytanie. Dopiero po udzieleniu poprawnej odpowiedzi uczeń pierwszej klasy w „Arce” był pasowany na ucznia osobiście przez dyrektor Barbarę Bartnik. Co to były za emocje!

Po uroczystości na wszystkich uczniów, rodziców, dziadków i nauczycieli w sali klasy I czekał smaczny poczęstunek. Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność i pomoc w przygotowaniu tego dnia! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

15.10.2019 | Pasowanie na Zerówkowicza 

Poznajmy się nawzajem, kto jak na imię ma? Przedstawmy się nawzajem, niech każdy wszystkich zna!
Podaj rękę lewą, podaj rękę prawą, zaczniemy zajęcia wesołą zabawą.

Pasowanie w zerówce za nami! Na początku były śpiewane piosenki i recytowane wierszyki, a potem każdy z naszych najmłodszych podopiecznych został osobiście przez dyrektor Barbarę Bartnik pasowany na ucznia zerówki Chrześcijańskiego Oddziału Przedszkolnego. Uroczystość została przygotowana przez wychowawczynie, panią Karolinę Broszczak oraz panią Marią Karel. Pod koniec był przygotowany poczęstunek dla wszystkich obecnych gości. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji tego dnia! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

14.10.2019 | Rada Pedagogiczna z okazji Dnia Nauczyciela

W środę 9 października odbyła się wyjątkowa rada pedagogiczna. Na początku odbyła się część szkoleniowa, w której pani dr Sylwia Wrona z Katedry Strategii i Metod Zarządzania z Uniwersytetu Ekonomicznego przedstawiła metodę LIFT, realizowaną ramach projektu unijnego, służącą do wdrażania zmian w różnych zespołach i organizacjach.

Następnie pani Dyrektor Barbara Bartnik rozpoczęła świętowanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej od złożenia całej Społeczności ChSP „ARKA” najserdeczniejszych życzeń, wszelkiej pomyślności, aby trud włożony w działania edukacyjne i wychowawcze zaowocował licznymi sukcesami i satysfakcją.
Po czym wręczyła wyróżniającym się w pracy Nauczycielom dyplomy i nagrody. Pani wicedyrektor Joanna Rojecka otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, pani pedagog Iwona Borowska otrzymała Nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, a Pan Dominik Chojnacki nauczyciel informatyki otrzymał Nagrodę Dyrektora Szkoły.
Na uroczystość przybył również Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka”, pan Tomasz Maleszka, który skierował do nauczycieli słowa podziękowania, zachęty i wsparcia oraz wręczył Nauczycielom i Pracownikom szkoły upominki.

 

14.10.2019 | Jesienny spacer Zerówki 🍁

Kolorowa jesień zachęca do spacerów. Pod koniec września najmłodsi Arkowicze skorzystali z jesiennej, przyjemnej pogody i pod okiem wychowawczyni, pani Karoliny, wybrali się na jesienny spacer po okolicy szkoły. Uczniowie rozmawiali o zmieniającej się przyrodzie, oznakach jesieni oraz zbierali piękne kolorowe liście, które później wykorzystali przy wykonywaniu tematycznych prac artystycznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

 

14.10.2019 | Nowy piłkołap w Arce

Od kilku tygodni na Arkowym boisku, ze względu na wymogi związane z Oddziałem Przedszkolnym i zerówką, znajduje się nowy piłkołap, który oddziela boisko od placu zabaw. W ten sposób nasi uczniowie mają zapewnione większe bezpieczeństwo podczas zabawy. Piłkołap został wykonany przez firmę Fonbud z Wrocławia. Bardzo dziękujemy przedstawicielom i pracownikom firmy za pełen profesjonalizm oraz współpracę!

 

14.10.2019 | Ekowarsztaty w Zerówce

W naszej placówce odbyły się warsztaty ekologiczne o nazwie „Nowoczesna edukacja ekologiczna dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, ze szczególnym naciskiem na segregację odpadów komunalnych i ponowne przetworzenie, czyli recykling”. Jest to projekt Spółki Ekosystem Wrocław,  który otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warsztaty ekologiczne zostały przeprowadzone przez doświadczoną Panią Edukator ekologiczną z Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu. Bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom ekologicznym dzieci zdobyły praktyczną wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych,  którą to wiedzę mogą przekazać swoim rodzicom i dziadkom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

09.10.2019 | List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie filmu „Legiony”

„Legiony” to polski film wojenny, którego akcja osadzona jest w realiach walki o niepodległość podczas I wojny światowej. To uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, uczuciach i dorastaniu w trudnych czasach. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki). Dlaczego warto obejrzeć film „Legiony”? Pisze o tym Dolnośląski Kurator Oświaty w swoim liście. Zachęcamy do przeczytania – kliknij tutaj.

 

08.10.2019 | Bezpłatna całodobowa infolinia dla dzieci

Uprzejmie informujemy, że została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Szczegółowe informacje.

 

08.10.2019 | Pasowanie na Arkowicza

Drodzy Rodzice i Dziadkowie pierwszoklasistów i zerówkowiczów!

Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczystości pasowania naszych uczniów, które odbędą się w tym tygodniu.
Pasowanie na Arkowicza dla uczniów zerówki odbędzie się w czwartek, 10 października o godzinie 16:00 na sali gimnastycznej.
Pasowanie na pierwszoklasistę dla uczniów klasy pierwszej odbędzie się w piątek, 11 października o godzinie 16:00 na sali gimnastycznej. Zapraszamy!

 

07.10.2019 | Szkolna Olimpiada biblijna

Zapraszamy do udziału w szkolnej Olimpiadzie Biblijnej, która odbędzie się 15 listopada 2019 r.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8.
Temat: Dzieje Ziemi i pierwszych patriarchów. Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba.
Olimpiada odbędzie się na dwóch poziomach: I – dla klas 4-5 oraz II – dla klas 6-8
Zakres materiału według poziomów:
• I poziom – klasy 4-5 – Księga Rodzaju – rozdziały 1 – 11, oraz rozdziały 37 – 50.
• II poziom – klasy 6-8 – Księga Rodzaju – rozdziały 1 – 11, oraz rozdziały 25 – 50.
Zachęcamy uczniów do pochylenia się nad natchnionym przez Boga tekstem Pisma Świętego i sprawdzenia wiedzy ze wskazanego zakresu materiału.
Zapisy, przygotowania i więcej szczegółów u nauczyciela godziny biblijnej p. Katarzyny Protaś.

 

07.10.2019 | Zaproszenie na modlitwę rodziców

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na modlitwę o uczniów i sprawy związane ze szkołą w każdy czwartek o godzinie 8:05. Modlitwa odbywa się w gabinecie pedagoga, sala 05 na samym dole.

 

01.10.2019 | List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Drodzy Rodzice!
Zachęcamy do przeczytania listu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, pana Romana Kowalczyka, skierowanego właśnie do rodziców. Treść listu dotyczy sytuacji w szkołach na Dolnym Śląsku a także praw rodziców i ich wkładu w życie szkoły.
Pobierz list.

 

30.09.2019 | Zmiana godzin pracy recepcji

Od 1 października ulegają zmianie godziny pracy recepcji. Od tego dnia do odwołania recepcja będzie czynna dla Państwa w godzinach od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. Sekretariat będzie czynny tak samo jak do tej pory, w godzinach 7:45 – 15:45.

 

30.09.2019 | Jadłospis obiadów na październik

Drodzy Rodzice, podajemy jadłospis na obiady cateringowe w ChSP „Arka” na październik 2019 (dieta zwykła).
Pobierz jadłospis.

 

27.09.2019 | Akcja czytelnicza „Szkolne Przygody Słodziaków”

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby jeszcze bardziej zachęcać naszych podopiecznych do czytania, dołączamy do akcji „Szkolne Przygody Słodziaków” prowadzonej przez sieć dyskontów Biedronka, mającej na celu promowanie czytelnictwa. Nasi najmłodsi uczniowie otrzymali albumy, w których rodzice składają podpisy, jeżeli ich syn lub córka w ciągu dnia czytali przez co najmniej 10 minut – i tak przez kolejne 21 dni. Na każde dziecko, które okaże do końca października swój album z kompletem podpisów, czeka mała nagroda niespodzianka.
Dodatkowo w szkole zostanie zorganizowany konkurs czytelniczo-plastyczny, w którym do wygrania będą książki oraz maskotki Słodziaków. Szczegóły konkursu już wkrótce.

 

27.09.2019 | Zajęcia z ceramiki w Zerówce

W Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej i Zerówce „Arka” lubimy rozwijać się przez zabawę 🙂 Doskonałym przykładem były zajęcia z ceramiki, które odbyły się w dwa ostatnie wtorki. Poprowadziła je pani Dominika Michalska – była uczennicą naszej szkoły. Ile było przy tym radości i zabawy! Pani Dominika pokazywała, w jaki sposób formować glinę, aby zerówkowicze mogli sami stworzyć niewielkie naczynia.  Efektem tej twórczej pracy były piękne miseczki.  Zachęcamy do obejrzenia efektów tej pracy na zdjęciach.

 

24.09.2019 | Wyjście na spektakl muzyczny „Kopciuszek”

Dnia 2 października (środa) klasy II i III wychodzą na spektakl muzyczny „Kopciuszek” na podstawie Baśni Braci Grimm. Tę urzekającą, znaną wszystkim opowieść nasi uczniowie zobaczą w teatrze Panteatr mieszczącym się w budynku Radia i Telewizji przy Al. Karkonoskiej 8-10.

 

 

23.09.2019 | Sprzątanie świata kl. 0-III

W piątek 20 września klasy 0-III pod opieką wychowawców uczyły się dbać o środowisko: najpierw przez tematyczne zajęcia, a później przez czynny udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. W jej ramach najmłodsi podopieczni „Arki” sprzątali okolice pobliskiego Wzgórza Gajowickiego, tzw. górki pafawag. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia w Galerii zdjęć.

 

20.09.2019 | Plan zajęć korekcyjno-kompensacyjnych

Od przyszłego tygodnia ruszają cotygodniowe zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów, którzy posiadają wskazanie w opinii do udziału w zajęciach. Zajęcia będą się odbywały według harmonogramu:

WTOREK
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla klasy IV – 7 lekcja
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla klasy VI – 8 lekcja

ŚRODA
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla klasy V – 7 lekcja

CZWARTEK 
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla klasy VII i VIII – 8 lekcja

 

20.09.2019 | Zajęcia o niepełnosprawnościach dla klas I-III

Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach poprowadzonych przez mamę naszej uczennicy z klasy IV, panią Magdalenę Sutor. Podczas nich dzieci dowiedziały się o różnych niepełnosprawnościach, w tym o autyzmie. Uczniowie mieli możliwość poznać bliżej Marię pochodzącą z Wysp Kanaryjskich – wesołą nastolatkę, która ma autyzm i porozumiewa się za pomocą piktogramów. Dzięki prezentacji oraz filmowi dzieci mogły poznać świat Marii, jej radości, smutki, wyzwania. Hasłem, które towarzyszyło prezentacji opowiadającej o życiu bohaterki, było: „Jesteś wyjątkowy jak każdy!”. Po spotkaniu ogólnym na sali gimnastycznej odbyły się jeszcze zajęcia w każdej z klas, które poprowadziła pani pedagog. Podczas tych zajęć dzieci mogły przećwiczyć sposób, aby zaradzić problemowi wyśmiewania i wykluczania poprzez używanie hasła: Jestem/Jesteś wyjątkowy jak każdy. Dzieci zobowiązały się, że będą tak się do siebie zwracały, kiedy reakcje czy zachowania innego ucznia wydadzą im się dziwne, śmieszne, niezrozumiałe.

 

20.09.2019 | Wyjście na spektakl „Calineczka”

W miniony czwartek klasa I razem z wychowawcami, panem Michałem, panią Anią oraz panią Martą, udali się na spektakl „Calineczka” do Wrocławskiego Teatru Lalek. Nasi podopieczni mogli  obejrzeć pełną uroku inscenizację opowiadającej o maleńkiej dziewczynce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Przedstawienie zostało uhonorowane nagrodą Stowarzyszenia Przyjaciół Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” za walory plastyczne (2003) oraz nagrodą Śląskiego Oddziału ZASP dla Anny Kramarczyk za najlepszą animację.

 

20.09.2019 | Gala wręczenia stypendium „Promovere talenta”

W środę, 18 września odbyła się gala wręczenia dyplomów stypendium uzyskanego w ramach wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – „Promovere talenta”, którego jedną ze stypendystek została nasza absolwentka, Agata Kosiak. Na gali razem z Agatą byli obecni przedstawiciele naszej szkoły: dyrektor ChSP „Arka”, Barbara Bartnik, oraz pan Jerzy Zakrzewski, nauczyciel geografii, który przygotowywał Agatę do Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Podczas uroczystości dyplomy wręczał pan Bohdan Aniszczyk, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Wrocławia. przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Wrocławia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 

19.09.2019 | Artykuł w magazynie KAIZEN

W poprzednim roku szkolnym w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty KAIZEN, skupiające się na zasadach ciągłego doskonalenia i dobrej organizacji. Nasi uczniowie chętnie brali w nich udział i dzięki nim lepiej uczyli się gospodarować  szkolną przestrzenią. Niedawno w czasopiśmie KAIZEN ukazał się artykuł o tych warsztatach oraz wywiad z naszą dyrektor, Barbarą Bartnik, oraz wychowawczynią klasy IV, Olgą Knopińską. Zapraszamy do przeczytania artykułów!

 

19.09.2019 | Wyjazdy na basen od 23 września

Drodzy Rodzice!
Przypominamy, że od najbliższego poniedziałku, tj. 23 września rozpoczynają się wyjazdy na basen do wrocławskiego Aquaparku. Wyjazd ze szkoły: 13:45. Powrót: 16:15. Na basen należy zabrać strój, czepek, klapki, ręcznik. W związku z wyjazdami na basen, w poniedziałki nie bęzie obiadów.
Opłata za dojazdy na basen: 105 zł / semestr. Płatne w recepcji bądź na konto szkoły.

 

19.09.2019 | Wybory do Samorządu Uczniowskiego

17 września odbyły się w naszej Szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach demokratycznych, tajnych i powszechnych uczniowie klas IV-VIII wybierali swoich przedstawicieli. W wyniku głosowania wyłoniono trzech przedstawicieli Samorządu: Michał Chojnacki (klasa VIII), Helena Wąż-Ambrożewicz (klasa VI) oraz Hanna Dmytruszyńska (klasa VI).
Serdecznie gratulujemy i życzymy wiele sił, radości i pomysłów w działaniu na rzecz naszej Szkoły! Jednocześnie zapraszamy też każdego ucznia do współpracy z przedstawicielami SU.

 

18.09.2019 | Akcja Sprzątanie Świata

Czy wiecie, że plastik rozkłada się od 100 do nawet 1000 lat? Dlatego w piątek w ramach ogólnopolskiej kampanii „Sprzątanie świata”, która odbywa się pod hasłem: „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy” również nasi uczniowie wychodzą ze szkoły, aby zrobić coś dobrego dla naszego środowiska. Klasy 0-III pod opieką wychowawców będą sprzątać okolice pobliskiego Wzgórza Gajowickiego (tzw. górki pafawag).

 

16.09.2019 | Dolnośląski Festiwal Nauki

W piątek, 20.09. klasa VIII wychodzi na wykłady organizowane przez Instytut Filologii Germańskiej (Uniwersytet Wrocławski) w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wykłady będą dotyczyć życia Emila Krebsa – niemieckiego geniusza, który władał ponad 30-stoma językami oraz wielojęzyczności w Europie. Wyjście ze szkoły planowane jest o 10:35 (bezpośrednio po 3 lekcji), natomiast powrót do szkoły w trakcie 7 lekcji.

 

13.09.2019 | Stypendium dla absolwentki Gimnazjum SECh „Arka”

Z radością informujemy, że absolwentka naszego Gimnazjum rocznika 2018/2019, Agata Kosiak, uzyskała stypendium w ramach Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – „PROMOVERE TALENTA”! Gratulujemy! W najbliższą środę, 18 września o godz. 12:00 w Zespole Szkół nr XIV przy ul. Brucknera 10 odbędzie się uroczysta gala wręczenia stypendium, w której weźmie udział dyrektor ChSP „Arka” Barbara Bartnik.

 

12.09.2019 | Międzynarodowy Dzień Kropki – Obchody 16 października 

W 2003 roku amerykański pisarz i ilustrator książek Peter H. Reynolds wydał książkę pod tytułem „The Dot” (Kropka). Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została wydana na ponad 20 języków i szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. „The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał „Międzynarodowy Dzień Kropki”, świętowany 15 września.

W naszej szkole zakropkowany dzień odbędzie się 16 września (poniedziałek). Prosimy, aby w tym dniu uczniowie klas i grono pedagogiczne przyszli do szkoły ubrani w kropki. Kropki mogą być namalowane, narysowane, wyszyte lub przyklejone do ubrania. Od kropki wszystko się zaczyna!

 

09.09.2019 | Praca Recepcji we wrześniu

Informujemy, że we wrześniu recepcja jest dla Państwa czynna
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

 

 

09.09.2019 | Zebrania z rodzicami 11 września (środa)

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy Państwa na zebrania klasowe rozpoczynające rok szkolny. Zebrania odbędą się w najbliższą środę, 11 września na godzinę 17:00.
Zebrania odbędą się salach klasowych. Natomiast o godzinie 18:00 odbędzie się Walne Zgromadzenie Rodziców ChSP „Arka”, na które zapraszamy wszystkich rodziców.

 

05.09.2019 | Dzień integracji

Szkolny Dzień Integracji jest organizowany następnego dnia po rozpoczęciu roku szkolnego. Biorą w nim udział wszyscy uczniowie, a w tym roku szkolnym po raz pierwszy również dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszyscy uczniowie z serdeczną pomocą nauczycieli wspólnie bawią się i pracują. W tej atmosferze każdy Arkowicz ma świetną okazję, by przełamać pierwsze lody, poznać koleżanki i kolegów oraz wejść w nowy rok szkolny radosnym krokiem. Jaki związek z tym dniem miała czekolada i rękawice narciarskie? O to musicie sami zapytać naszych uczniów klas 4-8. A młodszych uczniów o to, czy podobał im się tor przeszkód i inne zabawy na boisku. Bardzo lubimy tę naszą małą tradycję! I nie możemy się doczekać, jakie wyzwania staną przed nami za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego Dnia Integracji.

 

05.09.2019 | Rozpoczęcie roku szkolnego 

W poniedziałek uczniowie i nauczyciele rześkim krokiem wmaszerowali w nowy rok szkolny. Uroczysty apel na dziedzińcu szkolnym rozpoczął się słowem od Prezesa Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka”, pana Tomasza Maleszki, a po nim zabrała głos dyrektor Szkoły, Barbara Bartnik. Szczególnie ciepło powitaliśmy uczniów klasy pierwszej oraz nowo utworzonej zerówki. Zapraszamy do przeczytania dłuższego opisu oraz obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć.

 

 

30.08.2019 | Spotkanie organizacyjne Szkoły Muzycznej

Szkoła Muzyczna Arka zaprasza na spotkanie organizacyjne z nauczycielami instrumentów i Studia Piosenki, które odbędzie się w środę, 4 września o godzinie 16:30 w sali nr 23. Serdecznie zapraszamy!

 

 

21.08.2019 | Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej „ARKA” odbędzie się
w poniedziałek 2 września o godzinie 9:00 na dziedzińcu szkolnym. Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich klas (również z Edukacji Domowej), w szczególności nowej klasy tzw. „zerówki”, wraz z Rodzicami.

Po uroczystości uczniowie poszczególnych klas udadzą się na spotkanie organizacyjne z wychowawcami do swoich sal.

 

21.08.2019 | Rekrutacja

Drodzy Rodzice!

Na rok szkolny 2019/2020 mamy jeszcze wolne miejsca w poszczególnych klasach. Jeżeli są Państwo zainteresowani, zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:
71 787 97 50 | sekretariat@arka.fonet.pl

 

21.08.2019 | Harmonogram egzaminów poprawkowych

Egzaminy poprawkowe odbędą się:
– w poniedziałek 26.08.2019 o godz. 10.00 z matematyki
– we wtorek 27.08.2019 o godz. 10.00 z chemii i informatyki

Życzymy powodzenia!

 

21.08.2019 | Organizacja obiadów dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020

W kolejnym roku szkolnym obiady dla uczniów będą przygotowywane i dowożone do szkoły tak samo jak w roku ubiegłym, przez firmę cateringową CSG. Firma cateringowa zobowiązana jest do wykonania usługi z należytą starannością, zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi oraz z uwzględnieniem zasad zdrowego i prawidłowego żywienia oraz zasad HACCAP.

Jadłospis na wrzesień 2019 – dieta zwykła

Zamówienie obiadów składają wszyscy rodzice bezpośrednio do firmy cateringowej CSG poprzez wypełnienie formularza zamówienia. Na formularzu dostępne są wszystkie informacje związane z płatnościami, terminami i dotyczące zgłaszania nieobecności dziecka w szkole.

Formularz zgłoszeniowy na rok szkolny 2019/2020 – Pobierz

Formularz zamówienia należy wypełnić, zeskanować i przesłać na e-mail: zosia@csg.com.pl bądź złożyć w wersji papierowej w recepcji szkoły.

Wydawanie obiadów będzie się odbywać na parterze szkoły w sali bufetowej. Każdego dnia w wyznaczonych godzinach wychowawcy klas będą wydawać posiłki dzieciom zgodnie z listą zamówień.

 

26.06.2019 | Praca administracji Szkoły w wakacje

Informujemy, że obecnie administracja szkoły jest czynna dla Państwa w godzinach od 10:00 do 14:00.
Sekretariat: nieczynny (do 19 lipca włącznie)
Recepcja: 10:00 – 14:00

 

6.06.2019 | Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019

W środę 19 czerwca 2019 r. na dziedzińcu szkolnym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. W pierwszej turze o godz. 9.00 w uroczystości wzięli udział uczniowie klas I-III. Dyrektor Szkoły Barbara Bartnik skierowała do najmłodszych uczniów Arki słowa pochwały i inspiracji, a do rodziców – podziękowania za zaangażowanie, pomoc i współpracę.  Następnie uczniowie klasy drugiej uświetnili uroczystość barwnym programem słowno-muzycznym, za który otrzymali gromkie brawa.

O godz. 10.00 na uroczystość zakończenia roku szkolnego przybyli uczniowie klas IV-VIII SP i III Gimnazjum. Modlitwę podziękowania i błogosławieństwa, podobnie jak w I turze, poprowadziła p. Iwona Borowska.  Pani Dyrektor na zakończenie swojej wypowiedzi skierowała do uczniów i absolwentów życzenia, aby – patrząc na świat – odkrywali piękno i potęgę Boga Stwórcy.

Następnie UCZNIOWIE, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i frekwencji oraz LAUREACI konkursów otrzymali nagrody.

Najwyższą średnią ocen w klasach IV-VII w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał uczeń klasy IV MICHAŁ MAGIERA (5,50).

Najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa IV, której wychowawcą jest p. Olga Knopińska, a najlepszą frekwencję miała klasa VII, której wychowawcą jest p. Joanna Rojecka.

Uczniowie, którzy na świadectwie ukończenia szkoły uzyskali najwyższe średnie, otrzymali dyplom i statuetki Primus Inter Pares. Wyróżnieni uczniowie to: ALICJA OSADNIK i NINA SCHUBERT z klasy VIII SP oraz MAJA TARCZYŃSKA z gimnazjum.

Następnie wręczone zostały nagrody absolwentom, którzy otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem.

W części artystycznej uczniowie klasy VII zaprezentowali świetny spektakl w konwencji kabaretu, parodiując nauczycieli.

Chwile wzruszeń towarzyszyły pięknym i niekonwencjonalnym podziękowaniom dla nauczycieli i pracowników szkoły, które przygotowali i przedstawili absolwenci.

Wszystkim gratulujemy! Życzymy zasłużonego wakacyjnego odpoczynku!

Fotogaleria z zakończenia roku szkolnego.