Znajdź nas na facebooku

Aktualności 2019/2020

29.06.2020 | Prymusi klasy VIII i tytuł Primus Inter Pares dla Laury Dzikuć!

W piątkowe przedpołudnie, 26 czerwca 2020 r., po ośmiu latach wytężonej pracy Absolwenci ChSP „ARKA” otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Serdeczne i motywujące słowa wraz z najlepszymi życzeniami na dalszą drogę skierowali do uczniów prezes SECh „Arka” pan Tomasz Maleszka oraz dyrektor szkoły pani Barbara Bartnik. Podczas uroczystości w auli wyróżnieni uczniowie odebrali zasłużone dyplomy i nagrody.  Najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły (z czterech lat nauki) uzyskała LAURA DZIKUĆ, która otrzymała statuetkę i dyplom PRIMUS INTER PARES 2020.  Świadectwa z biało-czerwonym paskiem uzyskało 12 uczniów klasy VIII.
Ósmoklasistów pożegnał Mikołaj z klasy VII, zaś Laura i Maja w imieniu absolwentów podziękowały wychowawcy i nauczycielom, obdarowując ich wymyślnymi pamiątkami. Wyrazy uznania i podziękowania Uczniowie i Rodzice skierowali do Wychowawczyni klasy ósmej, pani Joanny Rojeckiej, która – nie ukrywając wzruszenia – podziękowała za wspaniałą współpracę. Gratulujemy Absolwentom i życzymy wielu sukcesów w dalszych etapach kształcenia i w życiu w ogóle!
Transmisję z uroczystości rozdania świadectw ósmoklasistów można obejrzeć na naszym kanale YouTube >>> Zobacz tutaj.

 

22.06.2020 | Finalista XIV Olimpiady Informatycznej Juniorów – Adam Maleszka z klasy VII!

ADAM MALESZKA, uczeń klasy VII, zdobył tytuł FINALISTY w zawodach II stopnia XIV Olimpiady Informatycznej JuniorówOlimpiada stała na bardzo wysokim poziomie, co tym bardziej czyni sukces Adama bezprecedensowym. 
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy finalista OIJ otrzymuje ocenę celującą z informatyki na koniec roku szkolnego oraz jest przyjmowany do dowolnej szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności.
Serdecznie gratulujemy naszemu ARKOWEMU MISTRZOWI CYBRPRZESTRZENI!

 

 

18.06.2020 | Uroczystość wręczenia świadectw na zakończenie roku szkolnego 2019/2020

W piątek 26 czerwca odbędzie się wręczenie świadectw na zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa, w czasie obowiązywania ograniczeń związanych z ryzykiem zakażenia SARS-CoV-2, opracowany został harmonogram wręczania świadectw dla poszczególnych klas zawierający dokładne godziny przybycia do szkoły oraz wyjścia z terenu szkoły. Bardzo proszę o dokładne przestrzeganie ustalonego harmonogramu. Na spotkaniach z wychowawcami klas zmuszeni jesteśmy również ograniczyć udział Rodziców. Na uroczystości może przebywać tylko jeden Rodzic w następujących klasach: zerówka oraz klasy: I, II, III i VIII. W pozostałych klasach na wręczeniu świadectw na terenie szkoły obecni mogą być tylko Uczniowie.

Harmonogram wręczenia świadectw >>> Pobierz tutaj.

 

18.06.2020 | Egzaminy ósmoklasisty 2020 – już po wszystkim! 🎉

Uczniowie klas ósmych nie mieli w tym roku łatwo! Wiele miesięcy nauki, niepewność związana z pandemią koronawirusa i tygodnie kształcenia zdalnego tylko zwiększały stres związany ze zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty… ale udało się! Egzaminy doszły do skutku i choć jeszcze niedawno ich przeprowadzenie było niepewne, dziś jesteśmy już po wszystkim. We wtorek odbył się język polski, w środę matematyka, a w czwartek język angielski. Według naszych uczniów najłatwiejszy był ten ostatni. Z „Arki” do egzaminu podeszło łącznie 17 uczniów – 15 z edukacji stacjonarnej i 2 z edukacji domowej. Jesteśmy przekonani, że wszyscy poradzili sobie znakomicie! 🙂 Wyniki swoich egzaminów uczniowie poznają w piątek, 31 lipca.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z egzaminu >>> Kliknij tutaj.

 

16.06.2020 | Wyniki konkursów Leon 2020 – Laureat Wiktor Nosow z klasy I! 

W ubiegłym tygodniu odbyły się Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe Leon, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Ich zaletą jest czas trwania – 45 minut – co sprawia, że można je przeprowadzić w trakcie lekcji. Z ChSP „Arka” udział wzięło liczne grono uczniów, zarówno z Zerówki (matematyka) jak i z klasy VII (język angielski). Arkowicze bardzo dobrze poradzili sobie z tym wyzwaniem. Najlepiej z naszych uczniów wypadł Wiktor Nosow z klasy I, który z języka angielskiego w swojej kategorii wiekowej zdobył 100% punktów i uzyskał tytuł Laureata! Brawo! Pozostali podopieczni Arki też poradzili sobie bardzo dobrze, uzyskując wysokie miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Dokładne wyniki konkursów można zobaczyć tutaj:
Wyniki konkursu Leon z matematyki 
Wyniki konkursu Leon z języka angielskiego
Wyniki konkursu ze sprawności zintegrowanych

 

15.06.2020 | Spotkanie organizacyjne dla Rodziców Dzieci z „zerówki” i Uczniów klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021

Serdecznie zapraszamy Rodziców nowych uczniów ChSP „Arka” (od września 2020) na spotkanie organizacyjne z dyrektorem szkoły i wychowawcami, które odbędzie się w piątek 19 czerwca br.  w sali gimnastycznej naszej szkoły według harmonogramu:

➡ dla Rodziców dzieci z „zerówki” – o godz. 16.00;
➡ dla Rodziców dzieci z klasy pierwszej – o godz. 17.00.

Z uwagi na konieczność zachowania bezpieczeństwa, na spotkanie zapraszamy po jednym Rodzicu każdego dziecka.

 

10.06.2020 | Egzamin ósmoklasisty startuje lada dzień! Od 16 do 18 czerwca o g. 9:00

W szkole trwają ostatnie przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, który rozpoczyna się lada dzień! We wtorek wszyscy uczniowie klas ósmych równo o godzinie 9:00 rozpoczną wypełnianie arkuszy egzaminacyjnych, które następnie będą sprawdzane przez komisje egzaminacyjne. Wierzymy, że Arkowicze bardzo dobrze poradzą sobie z każdym wyzwaniem! Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia, a za naszych wysyłamy szczególne modlitwy  do dobrego Boga. Powodzenia!
Szczegółowe informacje o egzaminach można znaleźć w zakładce Egzamin ósmoklasisty >>> Kliknij tutaj.

 

10.06.2020 | Koncert Szkoły Muzycznej „Arka” online – Zapraszamy do obejrzenia nagrania

Szkoła Muzyczna „Arka” uczy dzieci, młodzież i dorosłych praktycznej gry na instrumentach. Wyjątkowo w tym roku, w wyniku sytuacji #zostańwdomu, coroczny czerwcowy koncert Szkoły został w całości przeprowadzony w formie online. Wyszło pięknie! Bardzo dziękujemy uczniom za przygotowanie utworów oraz ich profesjonalne wykonanie, a wszystkim rodzicom za zaangażowanie i nagrywanie swoich podopiecznych!
Filmik z koncertu można obejrzeć na kanale YouTube Szkoły Muzycznej „Arka” >>> Kliknij tutaj.

 

01.06.2020 | Lekcja muzyki online – Piosenka ekologiczna Uli i Ewy

Lekcje muzyki w trybie online wyglądają bardzo ciekawie! Na filmiku powyżej Ula z klasy V z siostrą Ewą z klasy III wykonują napisaną przez siebie piosenkę ekologiczną z wykorzystaniem własnoręcznie zrobionego instrumentu. Zapraszamy do posłuchania!

 

01.06.2020 | Jak Dzień Dziecka – musi być inaczej! 

Jak Dzień Dziecka – musi być inaczej! Klasa 1 przyszła do szkoły, po czym wyruszyła na poszukiwania przygotowanych niespodzianek. Na pytanie: „Co dzieci lubią najbardziej?” uczniowie odpowiedzieli: „Zabawki i słodycze!”, które niespodziewanie wszyscy znaleźli w trakcie poszukiwań. Naszym pierwszoklasistom oraz wszystkim uczniom i pracownikom życzymy, aby Dzień Dziecka był codziennie 🙂

 

 

01.06.2020 | Pomoc dla Rwandy – przez koronawirusa wielu mieszkańców straciło pracę

Pani Izabella Szafraniec, od wielu lat związana z naszą szkołą jako mama Arkowych uczniów oraz misjonarka wspierająca kraje Afryki, zaprasza nas do włączenia się w pomoc dla Rwandy – kraju mieszczącego się w środkowowschodniej części kontynentu. Ze względu na pandemię koronawirusa wielu mieszkańców Rwandy straciło pracę i środki do życia. Wstrzymany został transport publiczny, a niektóre rodziny nie mają żywności. Projekt pomocy dla Rwandy wspierany jest m.in przez Ewangelikalną Wyższą Szkołę Teologiczną we Wrocławiu. Zbiórka prowadzona jest na portalu Pomagam.pl >>> Kliknij tutaj. 

 

01.06.2020 | Z okazji Dnia Dziecka składamy życzenia wszystkim Arkowym dzieciom ! 🎈 

Życzymy Wam, aby radość wypełniała Wasze serca, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach. Niech każdy dzień będzie dla Was wspaniałą przygodą i przynosi ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń. Życzymy, abyście pielęgnowali w sobie dziecięcą wiarę w rzeczy niemożliwe i aby nieustannie otaczała Was miłość bliskich. Nie bójcie się marzyć, bo od marzeń wszystko się zaczyna!

 

26.05.2020 | Zebrania z Rodzicami w formie online – środa, 3 czerwca 2020

W terminarzu obecnego roku szkolnego na najbliższą środę, 27 maja br., zaplanowane były zebrania z rodzicami, na których miały zostać podane proponowane oceny roczne. Ze względu jednak na wyzwania związane z nauczaniem zdalnym, czas wystawiania przewidywanych ocen rocznych został przedłużony do końca maja. W związku z tym wywiadówki w formule online odbędą się w środę 3 czerwca br.  o godz. 17.00  (lub o uzgodnionej między wychowawcą a rodzicami innej godzinie).
W tym dniu zaplanowane były również  konsultacje z nauczycielami przedmiotów. W obecjen sytuacji konsultacje odbędą się również online. Prosimy Rodziców o wcześniejsze umówienie daty i godziny konsultacji z nauczycielem przedmiotu poprzez dziennik Librus.

 

25.05.2020 | Sukces naszych Arkowych cybermistrzów! 

Uczniowie z ChSP „ARKA” zakwalifikowali się do II etapu XIV Olimpiady Informatycznej Juniorów: Małgorzata Osadnik i Adam Maleszka z kl. VII oraz Michał Chojnacki I z kl. VIII. Wyniki po I etapie >>> Zobacz tutaj.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach!

 

 

21.05.2020 | Aktualne informacje o egzaminach ósmoklasisty 2020

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony w dniach od 16 do 18 czerwca 2020 r. wg poniższego harmonogramu:

 • 16 czerwca – egzamin z języka polskiego
 • 17 czerwca – egzamin z matematyki
 • 18 czerwca – egzamin z języka obcego

Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone do 31 lipca br. Więcej informacji w zakładce >>> Egzamin ósmoklasisty

 

20.05.2020 | Quiz online dla uczniów klasy III – Francja czy Gruzja?

W ubiegły poniedziałek, 18 maja, nasi zagraniczni wolontariusze – Ludivine i Ilia – poprowadzili nietypową i zabawną lekcję w postaci quizu „Francja czy Gruzja?” dotyczącego ich rodzinnych krajów. Celem quizu było zwiększenie świadomości uczniów na temat zwyczajów i symboli kulturowych tych krajów oraz po prostu dobra zabawa. Uczniom bardzo spodobała się taka forma lekcji online! 🙂 A czy wy wiecie z jakiego kraju pochodzą Asteriks i Obelix? >>> Zdjęcia z quizu – kliknij tutaj

 

19.05.2020 | Spotkanie online z podróżnikiem z Republiki Południowej Afryki

W poniedziałek, 18 maja, odbyło się spotkanie online z podróżnikiem i Youtuberem Marcinem Durskim, który prowadzi kanał ETH w Durbanie (Republika Południowej Afryki). Linki:
Pan Marcin opowiadał o ciekawostkach z życia w Republice Południowej Afryki, o tamtejszym społeczeństwie, różnicach kulturowych między Polską a RPA oraz pokazał zdjęcia z safari. Pod koniec spotkania uczestnicy zadawali ciekawe pytania i żywo angażowali się w rozmowę.
>>> Zdjęcia ze spotkania – kliknij tutaj

 

18.05.2020 | Jaką zbroję nosi chrześcijanin? Uczniowie klasy II już wiedzą

W klasie drugiej uczniowie podczas godziny biblijnej poznawali odpowiedzi na ważne pytania:
➡ Czy wiesz, że Boże dziecko nosi Bożą zbroję?
➡ Czy wiesz, że Boże dziecko walczy przeciw złu?
➡ Czy jesteś Bożym wojownikiem?
➡ Jakie masz ważne zadania do wykonania?
➡ Kto wydaje ci rozkazy?
➡ Z czego składa się Boża zbroja?

Każdy z uczniów wykonał również samodzielnie plakat zawierający elementy Bożej zbroi, takie jak: miecz Ducha (czyli Słowo Boże), hełm zbawienia, tarczę wiary, pas prawdy, pancerz sprawiedliwości oraz buty do głoszenia Dobrej Nowiny. Efekty ich pracy znajdują się w Galerii Zdjęć. >>> Kliknij tutaj

 

18.05.2020 | Plakaty uczniów klasy IV na temat: Jezus jest światłością świata

Serce człowieka jest jak pusta komnata. Staramy się je wypełnić różnymi rzeczami, mniej lub bardziej wartościowymi. Ale jest tylko jedna rzecz, która może wypełnić nasze serce do ostatniego zakamarka – światło. Tym światłem jest Jezus. Jezus powiedział w Ewangelii Jana: Ja jestem światłością świata (8, 12). Uczniowie z klasy czwartej przygotowali plakaty, które pokazują, jak rozumieją ten fragment. Zachęcamy do obejrzenia dzieł i refleksji nad pytaniem: Co wypełnia moje serce?

>> Galeria zdjęć – kliknij tutaj

 

 

18.05.2020 | Od 25 maja przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas I-III 

Szanowni Państwo,
w związku z ostatnimi ustaleniami MEN dotyczącymi możliwości otwarcia szkół na pewne zajęcia i pod określonymi warunkami, w naszej szkole jesteśmy gotowi na organizację następujących zajęć:
➡ od 18 maja br. możliwe będzie – za zgodą rodziców – prowadzenie bezpośrednich zajęć terapeutycznych, dla tych uczniów, którzy takie zajęcia mieli przyznane w szkole.
➡ od 25 maja br. przywracamy kształcenie w formie stacjonarnej dla uczniów klas I-III oraz dla Oddziału Przedszkolnego (tzw. zerówki), będziemy prowadzić zajęcia dydaktyczne i wychowawczo-opiekuńcze. Możliwe będzie zamawianie i spożywanie obiadów, które zapewnia firma cateringowa na dotychczasowych zasadach.
➡ od 25 maja br. uczniowie klasy VIII będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności przedmiotów egzaminacyjnych.
➡ od 1 czerwca br. uczniowie klas IV-VII będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły.

 

18.05.2020 | Nowy plan lekcji nauczania zdalnego od 18 maja (poniedziałek)

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Z dniem 18 maja obowiązuje nowy plan nauczania zdalnego ze wskazanymi obowiązkowymi godzinami lekcji prowadzonymi przez nauczycieli przez komunikator. Bardzo prosimy o zapoznanie się z aktualnym rozkładem zajęć.

>>> Pobierz plan

 

15.05.2020 | Darmowa lekcja online w sobotę 16 maja o 19:00 – Robotyka i programowanie na wesoło

TwojRobot.pl to firma, która na co dzień prowadzi zajęcia z robotyki dla dzieci. Na zajęciach uczą dzieci logicznego myślenia, kreatywnego podejścia oraz tego, by się nie poddawać i szukać nowych możliwości rozwiązania problemu. Ze względu na panujący kryzys, TwojRobot.pl oferuje darmowe lekcje online z robotyki, programowania, eksperymentalnej chemii i fizyki. Najbliższa odbędzie się już w tę sobotę, 16 maja o godzinie 19:00. Zaproszone są nie tylko wszystkie dzieci, ale także rodzice czy nauczyciele!
➡ Wydarzenie na Facebooku >>> Kliknij tutaj
➡ Zapisy >>> Kliknij tutaj

 

14.05.2020 | Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w kształcenie online! 💕

Kształcenie online, początkowo zaplanowane na 2 tygodnie, trwa już prawie 2 miesiące. Dla wielu z nas – nauczycieli, uczniów i rodziców – był to skok na głęboką wodę. Dostosowanie się do tego typu kształcenia wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, zastosowania innych metod nauczania oraz dodatkowego wysiłku w przyswojeniu narzędzi online. Po czasie widzimy, że ten wysiłek się opłacał! Lekcje online odbywają się bez większych problemów i nierzadko są bardzo interesujące dla naszych uczniów. Dzieci cieszą się szczególnie z tego, że mogą widzieć nauczyciela i siebie nawzajem, choć oczywiście nic nie zastąpi kontaktu na żywo.
>>> Zdjęcia z kształcenia online 

Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i zaangażowanie w proces kształcenia na odległość! Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli spotkać się w murach ChSP „Arka” 🙂

14.05.2020 | Kolejna Rada Pedagogiczna online z udziałem Prezesa Stowarzyszenia „Arka”

W środę, 13 maja, odbyła się kolejna Rada Pedagogiczna on-line. Tym razem swoją obecnością zaszczycił nauczycieli Prezes SECh „Arka”, pan Tomasz Maleszka, który skierował do nauczycieli słowa podziękowania i wzmocnienia. Zapewnił, że zarówno jako prezes, ale także jako rodzic, docenia pracę nauczycieli, gdyż wie, jaka odpowiedzialność na nich ciąży. Przekazał również sugestie i oczekiwania rodziców, które mogą wpłynąć na poprawę w różnych aspektach nauczania zdalnego.

 

13.05.2020 | Kupuj przez internet i wspieraj Stowarzyszenie „Arka”! – Wspieranie przez kupowanie

Czy wiedzą Państwo, że robiąc zakupy online przez stronę FaniMani można wspierać Stowarzyszenie Edukacyjne Chrześcijan „Arka”, które prowadzi Szkołę „Arka”? To naprawdę proste! Co należy zrobić?

1. Wejść na stronę FaniMani
2. Przejść na stronę sklepu internetowego
3. Dokonać zakupu
➡ 4.  % od zakupów trafia na nasze konto.
Gotowe! Kupowane produkty kosztują tyle samo, a kupujący nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów przy korzystaniu z serwisu. Zachęcamy do zakupów przez stronę FaniMani 🙂

 

13.05.2020 | Konkurs języka angielskiego dla klas II i III – przygotowanie słowniczków

Podczas lekcji online klasy II i III zaczęły poznawać przymiotniki angielskie. Część z nich była znana uczniom z poprzednich miesięcy wspólnej nauki. W tym filmiku >>>kliknij tutaj  znajduje się wiele nowych przymiotników. Prosimy, by każdy z uczniów klas II i III obejrzał filmik uważnie, a następnie na głos powtórzył nazwy przymiotników wraz z lektorem. Kolejno, proszę, ma opracować i stworzyć (w zeszycie do języka angielskiego) słowniczek angielsko-polski swojego autorstwa. Przygotowane słowniczki należy odesłać w formie wyraźnych zdjęć lub skanów do piątku, 15 maja, do godziny 19.00. Po otrzymaniu zdjęć nauczycielka języka angielskiego, pani Ewelina Gajewska, wybierze zwycięskich autorów słowniczków, przydzielając im 1, 2 oraz 3 miejsce. Słowniczki zostaną następnie udostępnione i zaprezentowane w galerii naszej szkoły. Konkurs czas zacząć! Życzymy dużo kreatywności i dobrej zabawy podczas nauki języka angielskiego.

 

13.05.2020 | Zapisz dziecko do klubu Młodego Programisty Online

Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! – będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas I-VI. Jeżeli chcą Państwo, aby wasze dzieci spróbowały swoich sił w kodowaniu, wystarczy wejść na stronę: 
www.klubmlodegoprogramisty.pl 

i wypełnić krótki formularz rejestracyjny. Po zapisaniu każde dziecko co tydzień, o tej samej porze przez 10 tygodni będzie poznawało tajniki programowania, korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

 

12.05.2020 | Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z języków francuskiego i gruzińskiego 💬

W tym tygodniu ruszają dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z języka francuskiego i języka gruzińskiego! Zajęcia będą prowadzić nasi wolontariusze z Korpusu Solidarności ERASMUS. Lekcje języka francuskiego będą odbywać się z Ludivine Delange, zaś języka gruzińskiego poprowadzi Ilia Dvalishvili. Ze względu na to, że nasi wolontariusze nie mówią po polsku, zajęcia dedykowane są dla chętnych uczniów z klas VI – VIII. Zajęcia będą realizowane od podstaw, a ich głównym celem jest zainteresowanie językiem, poznanie jego podstaw oraz kultury panującej w danym kraju.
Więcej informacji oraz zapisy w formie mailowej u p. Joanny Rojeckiej mailowo – joanna.rojecka@arka.edu.pl. Zainteresowanych uczniów serdecznie zapraszamy!

 

11.05.2020 | Pomoc z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej

Rodziców i nauczycieli zainteresowanych uzyskaniem pomocy bądź wsparcia zachęcamy do kontaktowania się z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 przy ul. Jemiołowej. Adresy mailowe i numery telefonów podane są na stronie internetowej. Została także utworzona nowa skrzynka e-mail do kontaktu, gdzie codziennie pełni dyżur inna osoba udzielająca informacji i wsparcia.

➡ Materiały dla rodziców i nauczycieli >>> Kliknij tutaj.

➡ Poradnik nt. rehabilitacji oddechowej (ćwiczeń oddechu) >>> Kliknij tutaj.

➡ Numery telefonów i adresy do uzyskania pomocy >>> Pobierz tutaj.

 

07.05.2020 | Zapraszamy na wirtualne spacery po Wrocławiu

Drodzy Uczniowie!

Jeśli macie już dość oglądania filmów i seriali, grania w gry komputerowe czy nawet czytania książek, to mamy dla Was kolejną ciekawą propozycję, jak spędzić wolny czas. Możecie udać się na wirtualny spacer po Wrocławiu z profesjonalnym przewodnikiem za pośrednictwem transmisji live na fanpage’u VisitWroclaw: https://www.facebook.com/visitwro/.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej >>

 

04.05.2020 | Trzecia Godzina Dnia – Ukojenie – Do Posłuchania

W tych niepewnych czasach warto zbliżyć się do Boga – Tego, który trzyma w ręku bieg wszystkich spraw i jest niewyczerpanym Źródłem pokoju i nadziei. Wierzymy, że tylko On może dać prawdziwe ukojenie dla naszych myśli i emocji. Dlatego szczególnie polecamy do posłuchania piosenkę zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia) – Ukojenie:

Tylko w Bogu moje jest zbawienie, / w Nim jedynie duszy ukojenie. / Moja chwała i skała, / w Nim pokładam mą nadzieję. / Ufaj Mu, Kościele, w każdym czasie. / Wylewajcie przed Nim serca wasze (…) Kto uwierzy, nie zawiedzie się. 

 

24.04.2020 | Kształcenie na odległość przedłużone do 24 maja br.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podczas dzisiejszej konferencji poinformował o dalszym zawieszeniu działalności szkół do 24 maja br. Podał także terminy egzaminów maturalnych i ósmoklasisty. Egzaminy ósmoklasisty odbędą się od 16 do 18 czerwca.
Więcej informacji na stronie MEN >>> Kliknij tutaj.

 

22.04.2020 | Jak na zakupy, to do pierwszej klasy! 

Niektórym brakuje lasu, innym placu zabaw, a jeszcze innym sklepów… Uczniowie I klasy przez cały tydzień przygotowywali się do otwarcia swoich własnych sklepów z przygotowanymi produktami. Prowadzenie sklepu poszło im wyśmienicie i już w ciągu pół godziny sprzedali sporo towaru! Ciekawe, czy ten dryg do sprzedawania zostanie naszym uczniom na dorosłe lata? Dziękujemy rodzicom za przesłanie zdjęć kreatywnych sklepików uczniów i zapraszamy do ich obejrzenia.
>>> Galeria zdjęć.

 

 

21.04.2020 | Mistrzostwa Online w Skakaniu na Skakance

Drodzy Uczniowie!
Zapraszamy Was na Mistrzostwa Online w Skakaniu na Skakance w Waszych domach! Łapcie za skakanki i do dzieła!
Celem jest wykonanie jak największej ilości skoków na skakance w czasie 60 sekund i nie dłużej. Jedyny warunek jest taki, aby w ciągu tych 60 s. zatroszczyć się, aby ktoś nagrał filmik z waszym udziałem – inaczej nie będziemy mogli zobaczyć, jak Wam poszło! Jeżeli nie zabraknie Wam tchu, możecie liczyć na głos ilość podskoków – bądź może to robić kamerzysta 😉

Czas na przysłanie filmiku jest do czwartku, 23.04 do godz. 12:00. Filmiki wysyłajcie w komentarzach do posta na stronie Grupy @ktywni w domu lub mailem na adres: wojciech.szs@wp.pl. Życzymy powodzenia!

 

17.04.2020 | Rada Pedagogiczna online

W środę 15 kwietnia odbyła się szkoleniowa Rada Pedagogiczna całego zespołu na temat: „Organizacja pracy w szkole podczas dalszego zawieszenia zajęć. Zdalne nauczanie”. Dobrze było pobyć razem, choć tym razem w innej, zdalnej formie. W trakcie poprzednich tygodni kształcenia zdalnego nauczyciele również, w swoich zespołach roboczych, komunikowali się ze sobą za pomocą wideokonferencji.

 

 

17.04.2020 | Nie bój się sięgać po pomoc – możliwość rozmowy z pedagogiem i psychologiem

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

W tym niełatwym czasie, kiedy przyszłość stoi pod znakiem zapytania, szczególnie zapraszamy Was do kontaktu z naszymi paniami pedagog oraz psycholog. Od 20 kwietnia pani Ania oraz pani Iwona będą gotowe z Wami porozmawiać w następujących terminach:
➡ Psycholog Anna Cebula – Dyżur we wtorki od 12.00 do 14.00 – pod telefonem: 71 787 97 50;
➡ Pedagog Iwona Borowska – Dyżur w czwartek i piątek od 17.00 do 18.00 – pod numerem SKYPE (online): live:.cid.f89c15afb87ac36e.

 

15.04.2020 | Karty pogodowe wykonane przez uczniów klasy pierwszej ☔️

Mówi się, że „W marcu, jak w garncu…” oraz że „Kwiecień plecień co przeplata trochę zimy, trochę lata” – uczniowie klasy 1 mogli sprawdzić zasadność tych przysłów, przez 10 dni śledząc pogodę. Wyniki obserwacji są bardzo ciekawe, a uczniowie podeszli do swojego zadania z dużą konsekwencją! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i porównania zapisków pogodowych naszych pierwszoklasistów. >>> Galeria zdjęć

 

14.04.2020 | Dyżury w szkole „Arka” w czasie kształcenia zdalnego:

W czasie kształcenia online, do 26 kwietnia, szkoła jest czynna dla Państwa w następujących terminach:

➡ poniedziałek-piątek: 8:00 – 14:00
➡ środa: 8:00 – 17:00

 

10.04.2020 | Prace uczniów w ramach Wystawy Ozdób Świątecznych Online 🐣

Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w tegorocznej zabawie wielkanocnej polegającej na przygotowywaniu ozdób świątecznych na Wystawę Ozdób Świątecznych Online! Prezentacja wystawy odbywa się w tym roku w formie internetowej ze względu na panujące restrykcje wynikające z pandemii koronawirusa. Dobrze, że obecność wirusa nie wpływa negatywnie na kreatywność uczniów! Jest wręcz przeciwnie – brak zaplanowanych zajęć i tzw. nuda może pozytywnie wpływać na aktywność mózgu i pobudzać kreatywność! (dowiedz się więcej o zaletach nudy).

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz pomocnikom za wykonanie i nadesłanie prac wielkanocnych! Jest nam niezwykle miło zobaczyć twarze Arkowiczów po tak długim czasie. Zachęcamy do ich wspólnego oglądania!
>>> Galeria zdjęć

 

09.04.2020 | ARKA w Kwarantannie – zmieniamy się i tęsknimy za Wami! 😥 

Kochani Uczniowie!

Puste klasy, puste korytarze. Nie słychać zgiełku na boisku, waszego śmiechu w klasach. Bardzo za Wami tęsknimy! ARKA jest smutna bez Was! Ale nawet w tym trudnym czasie zmienia się dla Was: na płocie zawisła skrzynka na korespondencję, magnolia rozkwitła, korytarze zostały pomalowane, w salach pojawiły się nowe osłony na grzejniki, a ósmoklasiści mają nowe, miękkie i wygodne krzesła. Pracujemy, by po powrocie do szkół jak najpiękniej przywitać Was na pokładzie ARKI! Wraz z Arkadiuszem pozdrawiamy wiosennie!
>>> Galeria zdjęć

 

09.04.2020 | Historie Biblijne w pracach plastycznych wykonanych w ramach Godziny Biblijnej

Uczniowie na zajęciach online nie próżnują! Ostatnio w ramach godziny biblijnej wykonywali prace plastyczne, obrazujące biblijne historie:
1) Koguty – są obrazem do historii o zaparciu się Piotra,
2) Golgota – prace zerówki do historii śmierci Pana Jezusa,
3) Kamienie – nawiązują do śmierci i zmartwychwstania Jezusa (wykonanie klas 2 i 6).

Jedna z uczennic napisała:
„Mój kamień nazwałam „Nadzieja wielkanocna”, bo Wielkanoc jest czasem nadziei, odnowy, radości”.

Zapraszamy do obejrzenia prac! >>> Galeria zdjęć

 

08.04.2020 | Co robi klasa pierwsza na kwarantannie?

…ano, klasa 1 wcale nie próżnuje! W zeszłym tygodniu głównym zadaniem było zrobienie robotów z… recyklingu. Teraz dużo trzeba przebywać w domach, więc i śmieci więcej, ale okazuje się, że to, co mogło zostać wyrzucone – może się przydać! Oto zdjęcia kilku robotów oraz opis jednego z nich:

PARKOBOT jest robotem służącym do sprzątania parków.
Posiada specjalne czujniki wykrywające śmieci, odkurzacz na śmieci drobne, magnes na śmieci metalowe, pojemnik na baterie itp. Z tyłu otwierany, aby można go było opróżnić ze śmieci.
Zachęcamy do obejrzenia kreatywności naszych uczniów i poznania pozostałych robotów! >>> Galeria zdjęć

 

08.04.2020 | Wersety & Rozmowy dla Rodzin na okres Kwarantanny

W tym trudnym dla nas czasie pamiętajmy o Tym, który jest naszym schronieniem przed burzą. Zachęcamy do rozmów i odkrywania tej Prawdy wspólnie z dziećmi. Niech to będzie czas przybliżania się do Stwórcy.

Pobierz plik -> kliknij tutaj.

 

 

 

 

07.04.2020 | Wystawa ozdób i dekoracji świątecznych w Arce – Online! 

Bardzo gorąco zachęcamy do włączenia się do wspólnej zabawy. Nie możemy być razem w szkole, ale możemy podzielić się swoimi pomysłami na świąteczne dekoracje i ozdoby!
Zapraszamy wszystkich naszych uczniów wraz rodzicami do zaangażowania się w zorganizowanie w naszej szkole świątecznej Wystawy Wielkanocnej – online!

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w tej zabawie?
1. Zrób sobie zdjęcie z własnoręcznie zrobioną ozdobą lub dekoracją świąteczną (mała pomoc drugiej osoby jest dopuszczalna ;).
2. Wyślij zdjęcie do czwartku włącznie (9.04) na adres: recepcja@arka.edu.pl, a my stworzymy Wystawę naszych prac na stronie szkoły!

Jeśli nie masz pomysłów na ozdoby i dekoracje, to podsyłamy linki do filmików, dzięki którym wykonasz ozdoby bez większego problemu:
1. Baranek z masy solnej
https://www.youtube.com/watch?v=u2HWBNbYjZQ&fbclid=IwAR1DuAN0TzGdQk9XHh79_vWafPvfUiVmHELwb4nRIuzR6aAb5Kgb5Uy0jBg
2.Kurczaczek i zajączek z masy solnej
https://www.youtube.com/watch?v=ZzwEPHfnsEM
3. Zajączek
https://www.youtube.com/watch?v=RodXic0G-SE
4. Pomysłowe pisanki
https://www.youtube.com/watch?v=mwWgC626krE
5. Dekoracje Wielkanocne
https://www.youtube.com/watch?v=8zNXezaeCRg

Liczymy na Waszą kreatywność i zaangażowanie 🙂 Pamiętajmy, nie poddajemy się i
#zostajemywdomu i bierzemy udział w #wystawaozdóbidekoracjiświątecznych

 

01.04.2020 | Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia 2020 r.

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia, oraz w piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość.
Więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r

 

30.03.2020 | Próbny egzamin ósmoklasisty 

Uczniowie klasy VIII biorą w najbliższych dniach udział w próbnym egzaminie ósmoklasisty organizowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie. Wszystkim ósmoklasistom, a szczególnie tym z „Arki”, życzymy powodzenia!
Harmonogram egzaminów:
 • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
 • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
 • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – język angielski.

Więcej informacji pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja/probny-egzamin-osmoklasisty

 

24.03.2020 | Porady dla Rodziców do organizacji nauki dzieci w domu

Zachęcamy do przeczytania porad przygotowanych przez naszą pedagog, panią Iwonę Borowską, na temat tego, w jaki sposób zorganizować dzieciom naukę w domu – tak, aby była efektywna:

Porady dla rodziców do pracy z dziećmi w domu >>> Kliknij tutaj. 

Porady zostały przygotowane na podstawie książki: Uczeń z dysleksją w domu – poradnik nie tylko dla rodziców. Bogdanowicz, Adryjanek, Różyńska, Gdynia 2007.

Karty z Poradni Psychologicznej, które mogą przydać się szczególnie do pracy z dziećmi, które odczuwają lęk, obawy związane z koronawirusem. -> Pobierz tutaj. 

 

24.03.2020 | Konkurs plastyczny dla klas 0 – III – Precz z nudą! 

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III oraz Zerówkę do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Precz z nudą”. Podziel się z nami swoim pomysłem na kreatywne spędzenie wolnego czasu w domu! Zgłoszenia przyjmujemy do 3 kwietnia 2020 r. w formie wiadomości e-mail pod adresem: recepcja@arka.edu.pl.
Więcej informacji w Regulaminie konkursu.
Pomysły dla rodziców >> kliknij tutaj.

 

 

18.03.2020 | Kontakt z nauczycielami ChSP „Arka” w trakcie przerwy

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Mimo trwającej kwarantanny nasi Nauczyciele są do Państwa dyspozycji, są gotowi do mailowych konsultacji z Uczniami i Rodzicami.

Drodzy Rodzice, proszę, pomóżcie dzieciom w organizacji nauki w domu, gdzie nie ma dzwonków i nauczyciela w bezpośrednim kontakcie. Nasi Nauczyciele przedmiotów na bieżąco – zgodnie z rozkładem zajęć – opracowywać będą materiały dla dzieci i przesyłać przez dziennik Librus.

Ponadto Nauczyciele przedmiotów – zgodnie z planem lekcji, w odpowiednich godzinach – przez kontakt on-line (dostosowany do możliwości uczniów) będą zdalnie kierować procesem zajęć. Będą na bieżąco odpowiadać na pytania Uczniów i udzielać wskazówek i wszelkiej pomocy w realizacji zleconych zadań. Oczywiście Nauczyciele cały czas są w pogotowiu mailowym i można umówić się na indywidualne konsultacje on-line przez wybrany możliwy sposób komunikacji.

Drodzy Uczniowie, jest to czas w którym niejako zmuszeni jesteście do edukacji domowej, gdzie sami musicie organizować sobie czas i sposób zdobywania wiedzy i nabywania koniecznych umiejętności. Wierzę, że – z pomocą Rodziców i przy pomocy Nauczycieli online – ten sprawdzian zdacie celująco.

Barbara Bartnik
Dyrektor Szkoły

 

17.03.2020 | Aktualne informacje i zalecenia w sprawie koronawirusa

Zapraszamy do zapoznawania się z aktualnymi materiałami dotyczącymi koronawirusa znajdującymi się na stronie Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty:

 

16.03.2020 | Materiały online dla 8-klasistów przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 – rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl. Zachęcamy do korzystania z materiałów!

 

 

 

16.03.2020 | Wyróżnienie dla Mai z klasy VIII w konkursie prozatorskim Młode Talenty Online

Uczennica ósmej klasy naszej szkoły, Maja Szafraniec, zdobyła wyróżnienie w I Konkursie Prozatorskim portalu www.mlodetalenty.online! Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że konkurs był otwarty głównie na uczniów szkół ponadpodstawowych. Jak napisali sami organizatorzy:
Wyróżnienie wędruje w stronę utalentowanej Mai Szafraniec, z powodu talentu której otwieramy drogę na udział w konkursie również ósmoklasistom!

Jesteśmy dumni z sukcesu Mai i bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie mają liczne, różnorodne talenty, pokazują je światu i nie boją się podejmować wyzwań. Oby tak dalej!

Pracę konkursową Mai pt. „Decyzja” można przeczytać tutaj.

 

13.03.2020 | Przedwiośnie – tworzenie własnego ogródka w Zerówce 🌷

Z początkiem marca w Arkowej Zerówce odbyły się zajęcia z tworzenia własnego domowego ogródka, zapowiadające rychłe nadejście wiosny. Uczniowie stworzyli własne kompozycje, w których posadzili: rzeżuchę, kwiaty (słoneczniki, irysy, maciejki) oraz groszek. Ta pierwsza roślina – rzeżucha – wyrośnie już za kilka dni i będzie gotowa do zjedzenia. W trakcie zajęć wychowawczyni Zerówki, pani Karolina, zrobiła wiele zdjęć. Zapraszamy do ich zobaczenia!

 

 

 

12.03.2020 | Zawieszenie zajęć edukacyjnych w ChSP „Arka” od 12 do 25 marca

Decyzją premiera RP zajęcia w szkołach w całej Polsce są zawieszone od 12 do 25 marca. 12 i 13 marca br. to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Od 16 do 25 marca szkoła będzie zamknięta.

W sprawie organizacji pracy szkoły, bardzo prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym Librus.

Pozostaje  możliwość kontaktu telefonicznego tel.: 500 017 505

Prosimy także o systematyczne sprawdzanie wiadomości w Librusie, gdzie umieszczane będą obowiązkowe zadania do wykonania przez uczniów oraz wytyczne do pracy w domu w czasie przerwy.

 

12.03.2020 | Wzięliśmy udział w Wieczorze Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W poniedziałek 2 marca 2020 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu odbył się „Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w ramach wrocławskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie poprowadził Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. W uroczystości wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

06.03.2020 | Rozdajemy żelki! Czyli dbanie o bezpieczeństwo i higienę 👏

W trosce nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o zdrowie naszych podopiecznych i pracowników, od kilku dni w szkole dostępne są żele antybakteryjne firmy Carex, które pomagają zapewniać jeszcze większą ochronę przed wirusami. Żele znajdują się w kilku łatwo dostępnych miejscach, tak że uczniowie na co dzień mogą z nich swobodnie korzystać.
Z kolei już niedługo w budynku szkoły w 3 punktach zostaną na stałe zamontowane dozowniki z żelami antybakteryjnymi. Mamy nadzieję, że działania, które podejmujemy w ostatnim czasie, zmniejszą ilość zachorowań wśród dzieci i nauczycieli na różne infekcje.

 

05.03.2020 | Drzwi Otwarte w Arce – Dziękujemy za liczne przybycie! 💗

W środę, 4 marca, w godzinach od 16 do 18 odbyły się Drzwi Otwarte, podczas których można było zobaczyć naszą szkołę, poznać kadrę, pracowników administracji i porozmawiać z panią dyrektor. Nauczyciele przygotowali ciekawe zajęcia dla wszystkich przybyłych dzieci, zarówno młodszych i starszych – a te chętnie brały w nich udział 🙂 Dzieci szybko odnalazły się w naszej bezpiecznej i kameralnej placówce. Przechodziły od klasy do klasy pod okiem nauczycieli, podczas gdy rodzice rozmawiali z kadrą szkoły na temat rekrutacji.
Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za wkład w ten dzień! Dziękujemy również rodzicom za liczne przybycie oraz za polecanie naszej szkoły. 🙂  Dokładny harmonogram drzwi otwartych oraz zdjęcia można zobaczyć pod linkiem: Drzwi Otwarte.

 

05.03.2020 | Wizyta pierwszej klasy w Alliance Française we Wrocławiu

W piątek, 28 lutego, pierwszoklasiści pod okiem wychowawczyni – pani Ani Dąbrowskiej – oraz naszej wolontariuszki Ludivine, udali się do Stowarzyszenia Alliance Française, w którym mogli zaspokoić swoją ciekawość i dowiedzieć się więcej na temat kultury francuskiej. Na początku uczniowie zobaczyli prezentację o tym, w jaki sposób Francuzi świętują karnawał, a potem najmłodsi Arkowicze uczestniczyli w zajęciach plastycznych, na których mogli stworzyć własne maski karnawałowe. Wizyta zdaniem wszystkich była bardzo udana! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

03.03.2020 | IX Edycja Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w etapie szkolnym IX edycji Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku, który odbędzie się w środę,  11 marca 2020 r. Uczniowie chcący wziąć udział w zawodach proszeni są o zapisanie się do dnia 6 marca (piątek) u nauczyciela geografii, pana Zakrzewskiego. Konkurs organizowany jest przez Politechnikę Wrocławską.
Więcej informacji na stronie internetowej Organizatora.

 

28.02.2020 | Konkurs „Alfik Matematyczny” – Wyniki

Pod koniec listopada 11 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Matematyczny”. Tym razem nikomu wprawdzie nie udało się wygrać, ale czterech uczniów, jeśli jeszcze trochę poćwiczy, ma na to szansę w przyszłym roku!

Wyróżnionymi w konkursie z wynikiem bardzo dobrym zostali:
 • Tomasz Portalski z klasy I (pisał konkurs w kategorii klasy II !)
 • Adam Plak z klasy III
 • Adam Rojecki z klasy VI
 • Szymon Ciesielczuk z klasy VI

Szymon może się pochwalić niebywałym sukcesem, ponieważ zajął 10! miejsce w konkursie w województwie dolnośląskim oraz 92 miejsce w Polsce! Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz tym, którzy spróbowali swoich sił, również osiągając dobre rezultaty!  Więcej informacji o konkursie w zakładce Sukcesy uczniów.

 

27.02.2020 | Lifting szkoły w ferie

Podczas ferii w szkole wykonane zostały następujące prace:

➡ wymiana okien w sali gimnastycznej, magazynie WF, bibliotece i gabinecie pielęgniarskim – razem 12 okien;
➡ pomalowana została lamperia na parterze;
➡ wymienione zostały osłony na kaloryfery w klasie III.

Do prac włączyli się rodzice, absolwenci, uczniowie, wolontariusze: Ludivine i Ilia, członkowie zarządu i dyrekcji. Wiemy, że wszystkim Arkowiczom zależy na dobrych warunkach nauki i pracy. W planach na najbliższe miesiące mamy jeszcze dokończenie wymiany okien, pomalowanie lamperii we wszystkich korytarzach, pomalowanie poręczy i schodów, pomalowanie klas, wstawienie do nich rolet zaciemniających oraz zadbanie o teren zielony wokół szkoły. W takich pracach potrzebne są oczywiście finanse – i w tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom! – ale także pomoc konkretnych osób, gdyż większość z tych prac możemy wykonać we własnym zakresie. Dlatego liczymy na pomoc Arkowych rodziców. Wkrótce wyznaczone zostaną dni wolne, w których – mamy dużą nadzieję – razem z rodzicami i pozostałymi chętnymi osobami – będziemy mogli wykonać powyższe prace. Z góry bardzo dziękujemy za zaangażowanie i aktywne włączanie się w życie szkoły.

 

27.02.2020 | Kim jest Strażak? Lekcja pokazowa w klasie 3

We wtorek, 4 lutego, uczniowie klas 1-3 brali udział w spotkaniu ze Strażakami z Komendy Wojewódzkiej Państwowej straży Pożarnej, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 – panem Adamem oraz panem Bartkiem. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia munduru strażackiego oraz sprzętów gaśniczych. Panowie opowiedzieli o tym, jak należy postępować w przypadku wystąpienia pożaru oraz w jaki sposób należy przekazać informacje do dyspozytora. Przypomnieli dzieciom numery alarmowe. Ponadto uczniowie mieli okazję przećwiczyć zgłaszanie pożaru do jednostki. Na koniec każdy z uczniów mógł przymierzyć kurtkę, hełm oraz maskę. Uczniowie wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem na lekcji, zadali panom wiele ciekawych pytań i z radością czekają na kolejne spotkania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć! 

 

27.02.2020 | Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu

W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy chętnych do udziału w obchodach, które rozpoczną się 1 marca 2020 r. o godz. 8.40 przemarszem spod bramy głównej Cmentarza Osobowickiego we Wrocławiu pod Pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego (kwatera 81A i 120).
Zaproszenie do udziału w obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

Ponadto zapraszamy na wspólne śpiewanie piosenek partyzanckich w ramach „Wieczoru pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który odbędzie się w poniedziałek 2 marca br. o godz. 18.00 w auli Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Tęczowej 60 we Wrocławiu. szczegóły>>

 

27.02.2020 | English is fun! Cooking in English in grade 3

Angielski w szkole nie musi być nudny! W tym tygodniu w klasie 3 odbyła się nietypowa, ale bardzo ekscytująca lekcja języka angielskiego – cooking in English! Uczniowie bawili się w MasterChefa. Pani Ewelina wydawała polecenia, a mali kucharze z wykorzystaniem produktów pichcili między innymi: zupę pomidorową, jajecznicę i pizzę włoską. Cała lekcja odbyła się wyłącznie w języku angielskim. Zdjęcia ze wspólnego „gotowania” można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

27.02.2020 | Koronawirus – Ważny komunikat

Na stronie internetowej MEN zamieszczony został komunikat dotyczący zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi. Bardzo proszę o zapoznanie się z tą informacją i stosowanie się do zawartych w niej zaleceń. Wychowawcy klas na najbliższych zajęciach z podopiecznymi przeprowadzą lekcję na temat specyfiki zagrożenia, zachowania w sytuacji zauważonych objawów oraz działań profilaktycznych. Więcej informacji na stronie GIS.
Oficjalna rządowa strona internetowa, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus.
Numer infolinii: 800 190 590

 

26.02.2020 | Obóz językowo-sportowy Camp Arka 2020 – Ruszyły zapisy! ⛅

Podobnie jak w poprzednich latach, również i w tegoroczne wakacje organizujemy obozy językowo-sportowe Camp Arka dla dzieci i młodzieży z native speakerami z Wielkiej Brytanii i USA. Obozy odbywają się w pięknie położonym Lubiatowie koło Zielonej Góry, niedaleko strzeżonego jeziora. W programie są: lekcje angielskiego z native speakerami, sport, crafty, godzina biblijna i atrakcyjny program wieczorny. Więcej informacji na stronie Camp Arka 2020.

 

25.02.2020 | Aktualny plan lekcji na II półrocze 2019/2020

Nowy plan lekcji, obowiązujący w II półroczu roku szkolnego 2019/2020, jest już dostępny do pobrania.
Dokument można pobrać w wersji JPG lub PDF.

 

 

25.02.2020 | Warsztaty Pierwszej Pomocy – Najstarsi uczyli najmłodszych

W czwartek 30 stycznia odbyło się zakończenie projektu z Edukacji Dla Bezpieczeństwa realizowanego w klasie VIII pod tytułem „Uczymy maluchy pierwszej pomocy”. Dzięki uprzejmości pana Michała, wychowawcy klasy pierwszej, zorganizowaliśmy zajęcia, podczas których najstarsi uczniowie uczyli najmłodszych. Metodą stacji zadaniowych nasi ósmoklasiści uczyli młodszych kolegów m.in.: pozycji bezpiecznej, reanimacji, bandażowania czy wyposażenia apteczki. Dzięki takiej formie projektu ósmoklasiści mogli sprawdzić się w roli nauczycieli. Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy zajęć uznali je za bardzo udane! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 

24.02.2020 | Pracownia Sztuk Tradycyjnych – Pierwsze zajęcia 27 lutego (czwartek)

Już w ten czwartek rozpoczynają się w Arce dodatkowe zajęcia Pracowni Sztuk Tradycyjnych organizowane przez Fundację OVO, które będą odbywały się co tydzień przez całe drugie półrocze. W trakcie zajęć dzieci będą uczyły się m.in. technik rękodzieła tradycyjnego czy poznawania i konstruowania instrumentów. Warsztaty Pracowni będą odbywać się w czwartki, od 13:40 do 15:10 w sali 11 na parterze.

 

20.02.2020 | Drzwi Otwarte – Zapraszamy  w środę 4 marca o 16:00!

Drodzy Rodzice! Zapraszamy Was oraz Wasze dzieci na Drzwi Otwarte naszej placówki, które odbędą się w środę 4 marca od godziny 16:00. Drzwi Otwarte to doskonała okazja na poznanie szkoły oraz porozmawianie z kadrą nauczycielską.
Dla dzieci będą przygotowane liczne zajęcia o różnorodnej tematyce. Więcej informacji o dniu otwartym oraz rekrutacji na lata 2020/2021 oraz 2021/2022 pod numerem telefonu: 71 787 97 50. Czekamy na Państwa do godziny 18:00.

 

 

 

 

11.02.2020 | 1% podatku na edukację uczniów w „Arce” – KRS 0000033258

Drodzy Rodzice i Przyjaciele! Zachęcamy do przekazywania 1% podatku przy rozliczaniu dokumentów PIT za 2019 rok na Stowarzyszenie „Arka”. Twój 1% może tak wiele! KRS 0000033258.
Przekazując 1% podatku, wspierasz:

➡ rozbudowanie bazy edukacyjnej szkoły,
➡ poprawienie warunków nauczania,
➡ zapewnienie większego bezpieczeństwa na terenie szkoły,
➡ edukację dzieci z domów dziecka,
➡ rozwój uczniów uzdolnionych.

 

10.02.2020 | Wielki sukces Weroniki Baszak! 17-letnia Polka w finale Australian Open!

17-letnia polska tenisistka Weronika Baszak – niegdyś uczennica ARKI – awansowała do finału juniorów w zawodach Australian Open! Na kortach w Melbourne zachwyca, a na szczególną uwagę zwraca jej piękny technicznie jednoręczny bekhend. Gratulujemy Weronice tego sukcesu i zapraszamy do odwiedzenia gościnnych progów „Arki” i podzielenia się swoimi osiągnięciami z młodszymi uczniami szkoły.
Zachęcamy Państwa do przeczytania relacji o sukcesie Weroniki z portalu sport.pl.

 

10.02.2020 | Bal karnawałowy klas 0-3

W piątek 7 lutego, tuż przed rozpoczęciem ferii, dla klas 0-3 przygotowaliśmy zabawę karnawałową. Tego dnia najmłodsi uczniowie Arki byli przebrani za ulubione postaci z bajek i filmów i od rana paradowali w nich po korytarzach szkoły. W „Arce” tego dnia było wiele księżniczek, karateków, ninja i innych bohaterów. Doceniamy kreatywność! A od 3 lekcji, czyli 9:50 rozpoczął się bal, który trwał prawie 2 godziny, do 11:30. W zabawie karnawałowej poprowadziło nas dwóch panów z zespołu Pani Teatrzyk. Bardzo dziękujemy poprowadzenie imprezy i dobrą zabawę! Zdjęcia z balu można obejrzeć w Galerii Zdjęć.

 

07.02.2020 | Prymusi Arki na koniec I półrocza roku szkolnego 2019/2020

Adam Maleszka, uczeń klasy VII, w pierwszym półroczu roku szkolnego 2029/2020 uzyskał najwyższą średnią ocen – 5,50. Tuż za nim plasują się kolejno: Michał Magiera (klasa V), Małgorzata Osadnik (klasa VII), Robert Adams (klasa IV), Jan Górniak (klasa IV), Bianka Mieszkowska (klasa IV), Adam Rojecki (klasa VI), Laura Dzikuć (klasa VIII), Julia Molga (klasa VI), Maria Sutor (klasa IV) oraz Władysław Juchnicki (klasa VII).  
W klasyfikacji klasowej najwyższą średnią ocen uzyskała klasa IVktórej wychowawcą jest p. Joanna Gołębiowska, nauczycielka języka niemieckiego.

Uczniowie, którzy w I półroczu wykazali się 100% frekwencją toMaria Sutor (klasa IV), Alicja Filip (klasa VI) i Mikołaj Traczuk (klasa VII). W klasyfikacji klasowej najlepszą frekwencję uzyskała klasa VIIIktórej wychowawcą jest wicedyrektor p. Joanna Rojecka.
Zobacz szczegółowe zestawienie>>

Gratulujemy naszym szkolnym PRYMUSOM!

 

07.02.2020 | Olimpiada Informatyczna Juniorów – Uczniowie Arki w 2 etapie! 

Olimpiada Juniorów, organizowana od roku 2019/2020 przez Fundację Rozwoju Informatyki, to ogólnopolski konkurs z informatyki dla wszystkich uczniów klas podstawowych. Konkurs jest indywidualny, to znaczy, że każdy uczestnik samodzielnie rozwiązuje zadania. Z dumą informujemy, że 3 naszych uczniów dostało się do 2 etapu konkursu! Są to:
1. Adam Maleszka (VII klasa)
2. Małgorzata Osadnik (VII klasa)
3. Michał Chojnacki (VIII klasa)

2 etap zawodów odbędzie się w sobotę, 14 marca w wybranym ośrodku lokalnym. W trakcie tego etapu uczestnicy zmierzą się z dwoma, trzema lub czterema zadaniami podczas 4-godzinnej sesji. Trzymamy kciuki za Arkowiczków i życzymy powodzenia!

 

06.02.2020 | Praca administracji szkoły w ferie – od 10 do 13 lutego

W związku z planowanymi pracami porządkowo-remontowymi, które odbędą się w czasie ferii zimowych, administracja szkoły będzie dla Państwa czynna w terminie:
od 10 (poniedziałek) do 13 lutego (czwartek)
w godzinach od 8:30 do 16:30.

 

06.02.2020 | Piąta klasa pomaga Ugandzie!

31 stycznia klasa V zorganizowała kiermaszyk charytatywny. Zainspirowani opowieściami pana Łukasza Grysia – misjonarza,  muzyka, podróżnika (i byłego nauczyciela Arki), który niedawno odwiedził naszą szkołę, piątoklasiści zapragnęli pomóc mieszkańcom Ugandy, o których Pan Łukasz opowiadał podczas spotkania dwa tygodnie wcześniej.
Podczas kiermaszyku, który odbył się w Arkowej stołówce, oferowano używane zabawki, maskotki, książki i gry, a także domowe wypieki i owocowe smoothie.  Arkowicze hojnie wsparli tę inicjatywę – łącznie zebraliśmy aż 700 złotych! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej zbiórki!
Dziś tę kwotę klasa V z radością przekazała panu Łukaszowi. To jednak nie ostatnia taka pomoc! Piątoklasiści, widząc potrzebę, przy okazji spotkania ustalili dalsze kroki wspierania misji w Afryce. Czekamy na ciąg dalszy tej owocnej współpracy!

 

06.02.2020 | Młodzi w obiektywie – Nowe Horyzonty – wyjście klasy V

W poniedziałek 3 lutego klasa V obejrzała piąty film z cyklu Nowe horyzonty Edukacji Filmowej pt. „Młodzi w obiektywie”. Seanse w ramach cyklu odbywają się co miesiąc. Filmy poruszają poważne problemy współczesnego świata, przekazują wiedzę historyczną, a także zachęcają do refleksji nad wartościami i postawami bohaterów. Wycieczki do kina są również dobrą okazją, by Arkowicze lepiej poznali Wrocław 🙂

 

05.02.2020 | Nowe stawki czesnego na rok szkolny 2020/2021

Informujemy, że Zarząd Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka” ustalił stawki czesnego obowiązujące na rok szkolny 2020/2021, począwszy od września. Stawki obowiązują zarówno Szkołę Podstawową jak i Oddział Przedszkolny (Zerówki) i prezentują się następująco:
Roczne czesne: 9620 zł, półroczne: 4890 zł, 10 rat: 995 zł, 12 rat: 830 zł.

 

03.02.2020 | Zerówka w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W poniedziałek, 28 stycznia nasi najmłodsi podopieczni wybrali się na zajęcia biblioteczne do Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filii nr 18. Wszyscy z ogromną chęcią czytali lub oglądali książki! Mamy nadzieję, że te zajęcia zachęcą Zerówkowiczów do szybkiej nauki czytania 🙂 Uczniom towarzyszyła wychowawczyni ze świetlicy, pani Marysia Karel, oraz pani Asia Gołębiowska, nauczycielka języka niemieckiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć w zakładce Zerówka w Bibliotece w Galerii zdjęć.

 

 

31.01.2020 | Lekcja Biblioteczna dla klasy VI 

Pod koniec stycznia dla VI klasy Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu zorganizowała lekcję biblioteczną na temat klasyfikacji i podziału literatury. Uczniowie najpierw przyswajali teorię, by później udać się na zajęcia praktyczne, w trakcie których uczyli się wyszukiwać książki w katalogu. Bardzo dziękujemy pracownikom biblioteki za te ciekawe i praktyczne zajęcia! Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

 

 

 

31.01.2020 | Wyjście do Teatru Lalek klasy V

22 stycznia klasa V miała okazję poznać historię siedmiorga przyjaciół – Eurydyki, Orfeusza, Apolla, Afrodyty, Artemidy, Kory i Herkulesa w trakcie spektaklu dyplomowego studentów Wydziału Lalkarskiego.Przedstawienie w reżyserii Przemysława Jaszczaka zachwycało ruchem scenicznym, animacją lalek oraz dojrzałą grą młodych aktorów. Skłaniało do refleksji na temat miłości i przyjaźni.

 

 

30.01.2020 | Koncert Kolęd Szkoły Muzycznej „Arka”

Od lat współpracujemy ze Szkołą Muzyczną „Arka”, która kształci młodszych i starszych muzyków w budynku naszej szkoły. Wielu z naszych uczniów korzysta z oferty Szkoły Muzycznej, by od najmłodszych lat rozwijać muzyczne talenty i pasje. W ostatnich dniach stycznia na sali gimnastycznej odbył się Koncert Kolęd prezentowanych właśnie przez najmłodszych muzyków, którzy grali popularne polskie i zagraniczne kolędy na różnych instrumentach: perkusji, gitarze, flecie, pianinie, skrzypcach czy saksofonie. Nie zabrakło również wokalu naszych młodych uczennic! Uczniom Szkoły Muzycznej towarzyszyli ich nauczyciele, którzy akompaniowali na swoich instrumentach. Piękne zdjęcia z uroczystości, które wykonał pan Mateusz Bliski, można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

30.01.2020 | Arka Meeting – Wydawanie owoców we właściwym czasie

Psalm 1 zawiera w sobie kilka ważnych ostrzeżeń i wskazówek – dlatego w trakcie styczniowego spotkania Arka Meeting ponownie do niego zajrzeliśmy. Tym razem z perspektywy wydawania owoców: Szczęśliwy mąż (…) który ma upodobanie w Prawie Pana. Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc we właściwym czasie.
Na początku spotkania uczniowie pracowali w grupach w salach lekcyjnych. Dzieci z klas 1-3 musiały dobrać obrazki owoców i nakleić je na obrazki z pasującymi do nich drzewami. Następna część Arka Meeting była kontynuowana na sali gimnastycznej. Był to czas, kiedy zastanawialiśmy się, od czego i od kogo zależy to, jaki owoc wydamy, oraz czy wydawanie dobrego owocu we właściwym czasie jest łatwym zadaniem.
Dobrze, że nie jesteśmy sami w swych codziennych zmaganiach, ale że jest z nami Bóg, który nas wspiera i pomaga w wysiłkach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 

30.01.2020 | Turniej Wiedzy, czyli egzamin Edukacji Domowej

25 stycznia dziesięcioro dzieci uczonych w edukacji domowej ChSP „Arka” (Wrocław) wzięło udział w turnieju wiedzy, czyli egzaminie półrocznym. Na poły zabawowa forma wyzwania pomogła uczniom w opanowaniu tremy – szczególnie pięciorgu pierwszakom, którzy po raz pierwszy byli z nami i przechodzili przez taki test, ale także starszakom z klasy drugiej i trzeciej, które już wiedziały, o co chodzi. Dzięki temu dzieci ze swadą, na luzie zaliczały kolejne stacje. Stacji było siedem – siedem pań oraz pan Michał przyjmowali na swoich posterunkach dzieci, które mogły zaprezentować owoce swoich większych i mniejszych wysiłków edukacyjnych, rozwiązując zadania i zbierając pieczątki reprezentujące różnorodne zwierzęta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z egzaminu w Galerii zdjęć.

 

30.01.2020 | Jadłospis cateringu na luty

Firma cateringowa CSG przygotowała na luty następujący jadłospis:

Zobacz jadłospis

 

 

21.01.2020 | Kangur Matematyczny – Zapisy do 24.01 (piątek)

Zapraszamy uczniów klas II – VIII do udziału w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny, który odbędzie się 19 marca 2020 (czwartek). Chętnych uczniów z klas IV-VIII prosimy o zgłaszanie się do nauczyciela matematyki – p. Magdaleny Taszyckiej, a uczniów klas młodszych do wychowawcy klasy I – p. Michała Pałamarza-Podgórnego. Naszych uczniów z edukacji domowej prosimy o kontakt z p. Dorotą Pawłowską.
Termin zgłaszania – do 24 stycznia (piątek). Prosimy o przynoszenie zgód na udział w konkursie, które można pobrać od w/w nauczycieli, oraz opłatę u nich 10 zł na pokrycie kosztów udziału w konkursie.
Przykładowe zadania można znaleźć na stronie www.kangur-mat.pl. Zadania są podzielone na kategorie wiekowe.

 

21.01.2020 | Bal karnawałowy klas 0-3 – w piątek 7 lutego

Na sam koniec I półrocza, tuż przed rozpoczęciem upragnionych ferii, w piątek, 7 lutego, odbędzie się zabawa karnawałowa dla klas 0-3, którą poprowadzi animatorka Pani Teatrzyk wraz z pomocnikami. Uczniowie będą bawić się tego dnia w sali gimnastycznej w godzinach od 10 do 11:30, czyli na 3 i 4 godzinie lekcyjnej. Zarówno przed zabawą jak i po zabawie lekcje odbywają się według planu (czyli na 1, 2 i 5 lekcji) – jednak w strojach karnawałowych dzieci mogą być cały dzień.

 

 

20.01.2020 | Wyniki próbnego egzaminu ósmoklasisty – I Miejsce w województwie

Nasi ósmoklasiści zajęli I MIEJSCE w województwie dolnośląskim w rankingu wyników ogólnopolskiego próbnego egzaminu ósmoklasisty z Operonem! Gratulujemy! Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy im jeszcze lepszych wyników na egzaminie w kwietniu. Jesteśmy pewni, że świetnie sobie poradzą.
Szczegóły na stronie Egzaminów z Operonem – Szkoła Podstawowa 

 

17.01.2020 | Spotkanie z Podróżnikiem, Muzykiem, Misjonarzem 🌍

Co to było za spotkanie! Afrykańskie stroje, eksponaty, regionalna muzyka z Ugandy – tak było w środę w klasie V na prelekcji z panem Łukaszem Grysiem, który jest podróżnikiem, muzykiem, misjonarzem i wolontariuszem w Fundacji Kairos, a kiedyś był jednym z nauczycieli w naszej szkole. Mamy nadzieję, że spotkań z panem Łukaszem będzie w tym roku jeszcze kilka. Serdecznie dziękujemy mu za odwiedziny i zapraszamy częściej! A Państwa zapraszamy do obejrzenia i przeczytania relacji z tego spotkania w Galerii Zdjęć.

 

16.01.2020 | Relacja z wystawy o historii Biblii

W poniedziałek 13 stycznia br. uczniowie klasy VII mieli okazję w ciekawy interaktywny sposób zapoznać się z historią powstania Biblii, a to za sprawą  wyjątkowej wystawy „Historia Biblii”, którą można oglądać w całej Polsce, a przedstawiającej 3500 lat historii Pisma Świętego – od początków jego powstawania aż po dzisiejsze czasy. Wszystkie zgromadzone tutaj eksponaty można było dotknąć i wziąć w ręce. Jakie widzieliśmy eksponaty? Zapraszamy do przeczytania relacji oraz obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć.

 

10.01.2020 | Wystawa „Historia Biblii”

Od 9 stycznia (czwartek) w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (Rynek 58) można oglądać wyjątkową wystawę o księdze, która przetrwała wieki – Biblii. Również my weźmiemy w tym udział i skierujemy swoje kroki do biblioteki, aby oglądać dawne rękopisy Słowa Bożego z różnych kultur i miejsc. 13 stycznia udadzą się tam grupy z klas V, VI oraz VII, a tydzień później – 20 stycznia – na wystawę uda się klasa VIII. Więcej informacji o wystawie na Facebooku.

 

10.01.2020 | Zajęcia zamiast basenu – Styczeń 2020

Przypominamy, że w styczniu nie ma wyjazdów na basen. Pierwszy wyjazd na basen w nowym roku odbędzie się 3 lutego. W tym czasie, zamiast wyjścia na basen, odbywają się zajęcia zastępcze.
Harmonogram zajęć zamiast basenu można zobaczyć i pobrać tutaj:
Grafik zajęć zamiast basenu – Styczeń 2020

 

09.01.2020 | Spotkanie ze świadkiem Stanu Wojennego

Tuż przed świętami, 19 grudnia, klasy VII i VIII udały się do Centrum Historii Zajezdnia na spotkanie ze świadkiem historii, panem Stanisławem, który opowiedział o prześladowaniach stanu wojennego. Po spotkaniu uczniowie obejrzeli główną wystawę Zajezdni ze szczególnym uwzględnieniem dzieł z okresu stanu wojennego. Była to niezwykle ciekawa i żywa lekcja historii, podczas której uczniowie mogli lepiej wczuć się w atmosferę tamtych wydarzeń i pogłębić swoją wiedzę z czasów komunizmu. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

20.12.2019 | Wigilie klasowe w „Arce”

W piątek, 20 grudnia, zamiast lekcji przedmiotowych w klasach odbyły się wigilie klasowe. Co to była za radość! Kolędy, prezenty, mikołaje i życzenia słychać było w całym budynku. Każda klasa miała świątecznie przystrojoną salę, przygotowane punkty na spędzenie tego czasu według własnego uznania, np. śpiewanie kolęd czy oglądanie filmu. W każdej klasie był także poczęstunek, którym uczniowie i nauczyciele mogli się rozkoszować do godzin popołudniowych. Dziękujemy wszystkim za tak radosne świętowanie tego dnia! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

20.12.2019 | Wyjście klasy V do teatru

W czwartek 19 grudnia klasa V obejrzała finał czwartej edycji „Brave Kids w Gruzji„, zaprezentowany na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. 50 odważnych, utalentowanych i pełnych entuzjazmu młodych ludzi z Gruzji i Polski stworzyło niezwykłe widowisko – efekt wspólnej pracy twórczej tancerzy, muzyków, akrobatów i wokalistów. Zachwyt wzbudziły tradycyjne tańce polskie i gruzińskie oraz wielogłosowy śpiew, splatające się z hip-hopem, jazzem i… popisami cyrkowymi – żonglerką czy jazdą na monocyklu. Po spektaklu piątoklasiści mieli okazję dołączyć do artystów na scenę i osobiście im pogratulować.

 

19.12.2019 | Prezentacja o Francji w klasie I

W ostatnim tygodniu Ludivine razem z innym wolontariuszem z Francji (Flo) przeprowadzili prezentację o swoim kraju dla klasy I. Dzieciom bardzo podobały się te zajęcia! Dzięki nim mogły dowiedzieć się czegoś nowego o kulturze francuskiej z perspektywy osób, które znają ją od podszewki. Uczniowie mogli też spróbować francuskich pancake’ów! Natomiast po prezentacji wykonywali papierowe konstrukcje wieży Eiffla, które musieli najpierw wyciąć, a później według wskazanej instrukcji złożyć w całość. Efekt można podziwiać na tym zdjęciu 🙂

 

18.12.2019 | Arkowa Wigilijka – Relacja ze Spotkania Jasełkowego 🎄

W piątek 13 grudnia tradycyjnie dla naszej szkoły odbyła się Wigilijka, czyli jasełka przedstawiane przez uczniów naszej szkoły w domu kultury Bakara. Historia narodzin Jezusa Chrystusa była przeplatana kolędami przy akompaniamencie muzycznym. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wielką cierpliwość w przygotowaniu Wigilijki! To wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez współpracy całej szkolnej społeczności – uczniów, nauczycieli, rodziców. Było przepięknie! W Galerii zdjęć znajduje się szczegółowa relacja z wydarzenia oraz zdjęcia wykonane przez panią Katarzynę Protaś oraz pana Andrzeja Boczara. Zapraszamy do czytania!

 

17.12.2019 | Warsztaty z malowania ceramiki MaluMika 

17 grudnia klasy 2 i 3 udały się na Warsztaty Ceramiczne do pracowni samodzielnego malowania ceramiki MaluMika. Dzieci bawiły się świetnie! Zostały im zaprezentowane różnorodne techniki malowania na ceramice, dzięki czemu uczniowie mogli sami wybrać, na czym chcą malować oraz jaką techniką (np. szczotką do zębów, gąbką i tym podobne.) Były to bardzo ciekawe warsztaty uczące kreatywności, rękodzieła oraz pracy oko-ręka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zrobionych przez nauczycielkę języka angielskiego, panią Ewelinę Gajewską.

 

17.12.2019 | Spotkanie ze świadkiem historii – klasy VII i VIII

W najbliższy czwartek klasy VII i VIII pod opieką nauczyciela historii, pana Tomasza Adamczyka, udają się do Centrum Historii Zajezdnia na spotkanie ze świadkiem historii, który opowie o prześladowaniach okresu stanu wojennego. Po spotkaniu uczniowie zostaną oprowadzeni po wystawie głównej Zajezdni, ze szczególnym uwzględnieniem tego okresu.

 

17.12.2019 | Aniołki z Zerówki 😇

Dziś Aniołeczki z Zerówki mile zaskoczyły panią dyrektor Basię, wpadając do niej do gabinetu w trakcie lekcji z własnoręcznie wykonanymi aniołkami, które przygotowywali w trakcie lekcji pod okiem wychowawczyni, pani Karoliny Broszczak. Aniołki wpisują się w świąteczną atmosferę i przypominają, że dobry Bóg nieustannie czuwa nad nami i wysyła swoich aniołów, aby nas strzegli.
Każdy anioł wykonany przez dzieci jest inny i wyjątkowy – tak samo jak każdy z nas jest wyjątkowym i niepowtarzalnym dziełem samego Stwórcy.

 

13.12.2019 | Przerwa świąteczno-noworoczna do 7 stycznia

Przypominamy, że tegoroczna przerwa świąteczna od zajęć lekcyjnych trwa od 23 grudnia (poniedziałek) do 6 stycznia (poniedziałek). 2 i 3 stycznia (czwartek i piątek) są dniami wolnymi od lekcji. Zatem w nowym roku lekcje rozpoczynają się 7 stycznia.

 

 

13.12.2019 | Wigilie klasowe – 20 grudnia (piątek)

W piątek 20 grudnia w klasach zorganizowane będą spotkania wigilijne. W klasach IV-VIII w tym dniu nie ma lekcji przedmiotowych. Klasy pod opieką wychowawców i przydzielonych nauczycieli organizują uroczystość w czasie pierwszych 5 lekcji. Po 5 lekcji uczniowie mogą iść do domu lub pozostać pod opieką nauczyciela w świetlicy.

 

 

13.12.2019 | Dzień Czytania w Szkole

10 grudnia, dzień wręczenia Literackiej Nagrody Nobla polskiej pisarce Oldze Tokarczuk, został przez wrocławskie władze mianowany jako Dzień Czytania w Szkołach. Olga Tokarczuk jest wieloletnią mieszkanką Wrocławia i nieodłączną częścią kulturalnego pejzażu tego miasta. Dlatego w ten szczególny dla niej i dla Wrocławia dzień również szkoły otrzymały zachętę, by świętować i skupić się na literaturze. Tego dnia w trakcie lekcji dużo czasu poświęciliśmy na to, aby uczniowie czytali na głos fragmenty swoich ulubionych lektur oraz rozmawiali o literaturze. Czytanie książek poszerza wyobraźnię, rozwija kreatywność, wzbogaca zasób słownictwa i pomaga lepiej zrozumieć świat i drugiego człowieka. Dzień Czytania w „Arce” zorganizowała nasza polonistka, pani Beata Boduch-Cieślak.

 

13.12.2019 | Zebrania z rodzicami – 18 grudnia (środa)

W środę 18 grudnia br. odbędą się wywiadówki i konsultacje. W klasach 0-III dokładne godziny spotkań ustalają wychowawcy. Rodziców uczniów z klas IV-VIII zapraszamy na godz. 17.00 na zebrania z wychowawcami, podczas których będziecie mogli Państwo otrzymać szczegółowe informacje dotyczące postępów w nauce i frekwencji Waszych dzieci oraz poznać przewidywane oceny na I półrocze.
Po wywiadówkach zapraszamy na konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach 17.30–19.00 (w miarę potrzeby dłużej).

 

13.12.2019 | Wigilia nauczycieli i pracowników „Arki”

W środę 11 grudnia w gronie nauczycieli, pracowników oraz członków Zarządu świętowaliśmy narodzenie naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Sala gimnastyczna, którą przygotowaliśmy na ten czas, wyglądała naprawdę odświętnie i uroczyście! Na to radosne świętowanie przybyli nie tylko obecni pracownicy szkoły, lecz także kilkoro poprzednich, przez wiele lat związanych z „Arką”. Wspaniale było ich znów zobaczyć!
Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor, Barbara Bartnik, witając wszystkich i dziękując za przybycie, po czym oddała głos Prezesowi Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka”, Tomaszowi Maleszce. Następnie krótkim rozważaniem świątecznym podzielił się z nami ojciec Rafał Bendkowski, który prowadzi w „Arce” lekcje religii.
Po wstępie przeszliśmy do dzielenia się opłatkiem. Składaniu życzeń i rozmowom nie było końca! Następnie zasiedliśmy, aby kontynuować rozmowy przy stole i wspólnej wieczerzy. Zobacz zdjęcia.

 

12.12.2019 | Domki z piernika 

Arkowi piątoklasiści okazali się mistrzami piernikowych dekoracji! We wtorek 10 grudnia odbyły się warsztaty budowlano-kulinarne, w trakcie których powstało 15 pachnących domków z piernika. Każdy inny i każdy piękny – od minimalistycznych chatek w stylu skandynawskim po połyskujące złotymi zdobieniami rezydencje. Mogliśmy podziwiać nawet przystanek MPK z czekającym na autobus bałwankiem…
Dziękujemy firmie Pierniki Sudeckie za smakowite zajęcia! Zapraszamy do obejrzenia tych piernikowych zdjęć.

 

11.12.2019 | Odwiedziny Mikołaja w „Arce”! 

6 grudnia mieliśmy w Szkole niezwykłego gościa! Odwiedził nas prawdziwy Mikołaj: z długą siwą brodą i workiem prezentów. Mikołaj odwiedzał wszystkie klasy, rozdawał cukierki, zobaczył się również z pracownikami szkoły. Oprócz tego uczniowie w swoich klasach obdarowywali się upominkami i doświadczali Bożej zasady. według której Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu (Dz 20, 35). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego mikołajkowego święta w Galerii zdjęć.

 

 

10.12.2019 | Szlachetna Paczka – Finał 🎁

W ostatni weekend 7-8 grudnia odbył się finał akcji Szlachetna Paczka, w ramach którego wszystkim potrzebującym rodzinom zostały wręczone paczki, przygotowane przez darczyńców. Również my wzięliśmy w tym udział, przekazując w niedzielę, 8 grudnia, paczki z żywnością oraz środkami czystości rodzinie pani Malwiny z Wrocławia. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i pracownikom Szkoły za włączenie się z nami w Szlachetną Paczkę! Razem udało nam się zebrać 2766 zł, z których pani Malwina poza żywnością i kosmetykami otrzyma jeszcze łóżko oraz węgiel na opał. Dziękujemy również szkolnym wolontariuszom za pomoc w kupowaniu i pakowaniu produktów, pani pedagog Iwonie Borowskiej za zawiezienie paczek oraz pani wicedyrektor Joannie Rojeckiej za koordynację całego projektu, nadzorowanie wolontariuszy, zakup materiałów oraz wręczenie paczek potrzebującej rodzinie! Udział w Szlachetnej Paczce uczy nas wszystkich bezinteresownej hojności oraz troski o drugiego człowieka.

 

09.12.2019 | Uroczyste Spotkanie Jasełkowe – WIGILIJKA 🎄

Serdecznie zapraszamy kochanych rodziców, dziadków oraz wszystkich nauczycieli i sympatyków szkoły do udziału w spotkaniu jasełkowym „Wigilijka”, które jest już wieloletnią tradycją naszej placówki. Na „Wigilijkę” zapraszamy w najbliższy piątek, 13 grudnia o godzinie 17:00 do Domu Kultury BAKARA przy ul. Różanej 4/6. W programie misterium Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów oraz wspólne śpiewanie kolęd.
Liczymy na Państwa obecność oraz wspólne kolędowanie!

 

09.12.2019 | Dzień Czytania w Szkołach – 10 grudnia (wtorek)

Już jutro, 10 grudnia, odbędzie się uroczystość wręczenia Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk – pisarce, która w czerwcu 2019 roku otrzymała tytuł Honorowej Obywatelki Wrocławia. W tak ważnej chwili miasto Noblistki chce wraz z nią świętować ten dzień oraz wpisać go na stałe do kalendarza wydarzeń literackich Wrocławia. Właśnie dlatego w dniu jutrzejszym w „Arce” oraz innych wrocławskich szkołach odbędzie się Dzień Czytania. Zachęcamy, by na każdej lekcji uczniowie i nauczyciele choć kilka minut poświęcili na czytanie. To dobra okazja dla nauczycieli, aby opowiedzieli dzieciom, jakie lektury ich inspirują, na jakich książkach się wychowali.. Ten dzień może być także okazją dla uczniów, aby swoje ulubione lektury przedstawić nauczycielom i kolegom. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą swoich ulubionych dzieł literackich!

 

09.12.2019 | Rysowanie komiksów na lekcji historii klasy VI

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy VI mieli nietypową lekcję historii, na której omawiali konflikty Rzeczypospolitej, jakie miały miejsce w XVII wieku, takie jak: Potop, Powstanie Chmielnickiego czy Dymitriady. Nauczycielka historii, pani Jolanta Trzebniak, wymyśliła bardzo ciekawy sposób, aby uczniowie utrwalili przyswajane informacje – rysowanie komiksów! Na tej ciekawej lekcji każda grupa musiała w postaci komiksu na arkuszu A3 opowiedzieć o jednym konflikcie. W ten sposób uczniowie musieli jeszcze raz zastanowić się nad istotą, przyczynami i skutkami danego konfliktu oraz przekazać te informacje w kreatywny sposób. Arkowiczom bardzo się te zajęcia podobały! Zdjęcie 2, Zdjęcie 3

 

03.12.2019 | Próbny Egzamin Ósmoklasisty

Już od dziś, w dniach 3-5 grudnia w całej Polsce odbywają się próbne egzaminy ósmoklasisty przygotowane przez wydawnictwo Operon. Dziś uczniowie mierzą się z językiem polskim, jutro wykonają zadania z matematyki, natomiast w czwartek przetestują swoją wiedzę z języka obcego. Egzamin jest nie tylko okazją do sprawdzenia wiedzy, ale również oswojenia ósmoklasistów z warunkami egzaminu, procedurami, stresem. Godzina rozpoczęcia egzaminów 3, 4 i 5 grudnia to 8.30. Drodzy uczniowie, życzymy powodzenia! Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Operon.

 

02.12.2019 | The Story of Thanksgiving – Przedstawienie klasy V

Co roku w ostatni czwartek listopada przypada amerykańskie Święto Dziękczynienia. Z tej okazji klasa V razem z wychowawczynią, panią Olgą Knopińską, postanowiła przybliżyć młodszym uczniom historię tego święta i za pomocą przedstawienia w języku angielskim pt. „The Story of Thanksgiving” opowiedzieć wydarzenia lat 1620-1621. Młodzi utalentowani aktorzy wcielili się w role: Narratora, króla Jakuba I, Pielgrzymów (Anglików, którzy uciekli przed prześladowaniem religijnym) oraz Indian z plemienia Wampanoagów, którzy pomagali kolonistom przetrwać pierwszą zimę w Ameryce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia.

 

29.11.2018  | Arkadiusz Powrócił!

Po długich tygodniach nieobecności i trudnej rehabilitacji nasz szkolny krasnal, Arkadiusz, powrócił w końcu do Arki! Wszyscy bardzo się cieszymy i mamy nadzieję, że Arkadiusz szybko nadrobi szkolne zaległości. Prosimy jednak o okazanie dużej dawki ostrożności i delikatności w witaniu się z Arkadiuszem, ponieważ wciąż jest bardzo osłabiony po długiej chorobie. 🙂

 

 

29.11.2019 | Zbiórka na Szlachetną Paczkę – do 5 grudnia 

W środę otrzymaliśmy nietypowy dar na zbiórkę dla pani Malwiny i jej syna Dobromira w ramach Szlachetnej Paczki – słoik pełen monet! Było w nim ponad tysiąc wszystkich rodzajów monet: 1 gr., 2 gr. 5 gr., 10 gr., 20 gr. oraz 50 gr. Słoik został napełniony i podarowany przez dwie uczennice i siostry z II oraz VI klasy. Po przeliczeniu okazało się, że jest w nim aż 89 złotych! Drogie Dziewczynki, Drodzy Rodzice – bardzo dziękujemy za ten akt dobroczynności i hojności!
Do tej pory dzięki darom jak ten udało nam się zebrać 1876 zł. Dziękujemy za każdą złotówkę, a nawet za każdy grosz! Fundusze można jeszcze wpłacać do 5 grudnia (czwartek).

 

28.11.2019 | Wyjątkowa Godzina Biblijna w klasie II

W środę, 27 listopada odwiedził Arkę ciekawy gość z Holandii, pan Bert Vogel, reprezentant Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Chrześcijańskich (ACSI). Pan Vogel poprowadził różne zajęcia z klasami, w tym między innymi wyjątkową godzinę biblijną z klasą II. Dlaczego ta lekcja była wyjątkowa? Ponieważ pan Vogel opowiadał (po angielsku) o szczęściu i prawdziwej wolności na podstawie rzeźby, którą otrzymał od rzymskiego rzeźbiarza i jednocześnie swojego serdecznego przyjaciela.
Rzeźba przedstawia drabinę mieszczącą się na kuli ziemskiej i obrazuje życie każdego człowieka, który na drodze w swoim życiu musi pokonywać kolejne stopnie. Pierwsze stopnie są do siebie bardzo podobne, ale tym, co zmienia życiową drogę, jest okno Słowa Bożego. Gdy przez nie zajrzymy, stopnie zaczynają zmieniać się w ptaki, są nieoczekiwaną przygodą i prowadzą do coraz większej wolności oraz uwielbienia Boga.
Uczniowie słuchali naszego gościa z dużym skupieniem. Pomysłowo i trafnie odpowiadali na zadawane pytania oraz z zainteresowaniem przyglądali się rzeźbie, dotykali ją i zauważali szczegóły. Tłumaczem pana Vogela dla II klasy była pani Magda z recepcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć.

 

28.11.2019 | Arka Meeting o szczęściu – klasy IV, V i VI

Wczoraj odbyło się bardzo ciekawe spotkanie Arka Meeting, ponieważ zostało poprowadzone przez wyjątkowego gościa z Holandii, pana Berta Vogela z Międzynarodowej Organizacji Szkół Chrześcijańskich. Uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem, jak Pan Vogel, na podstawie rzeźby rzymskiego rzeźbiarza, opowiadał o znaczeniu Słowa Bożego w doświadczaniu prawdziwej wolności, co prowadzi do rzeczywistej wolności i szczęścia. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania i sami trafnie odkrywali znaczenie rzeźby. Tłumaczem naszego gościa była tego dnia pani Magda z recepcji. Zapraszamy do przeczytania dalszych informacji oraz obejrzenia zdjęć w zakładce Galeria.

 

28.11.2019 | Warsztaty „Po drugiej stronie góry”

Niedawno klasy II i III udały się na warsztaty z edukacji globalnej pt. „Po drugiej stronie góry”, które zostały przeprowadzone przez pracowników Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.
Dzięki przedstawieniu historii, będącej podstawą dalszej pracy za pomocą teatru Kamishibai, uczniowie mogli rozwijać swoją świadomość kulturalną. Druga część warsztatów dotyczyła zagadnień przyrodniczych i społecznych, takich jak: obieg wody w przyrodzie, dostępność wody w różnych częściach globu oraz sposoby rozsądnego nią gospodarowania. Dzięki temu rozwijaliśmy wiedzę i kształtowaliśmy postawy związane z kompetencjami naukowo-technicznymi oraz społecznymi i obywatelskimi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.

 

28.11.2019 | Dzień Pluszowego Misia 

Na początku tego tygodnia obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia – jeden z najbardziej wyczekiwanych przed naszych najmłodszych uczniów dni w roku szkolnym. Dzieci mogły na lekcje przynieść swoje ulubione misie i inne pluszaki, opowiadały o nich, bawiły się nimi i tańczyły w rytm skocznej muzyki. Taka wymiana w trakcie lekcji sprawa, że dzieci czują się w szkole bardziej bezpiecznie, poznają się z innej strony i umacniają więzi z koleżankami i kolegami ze szkolnych ławek.

 

26.11.2019 | Warsztaty „Jak pomóc dzieciom, aby radziły sobie z lękami?”

Bardzo serdecznie zapraszamy Arkowych rodziców do wzięcia udziału w warsztatach z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 we Wrocławiu nt. „Jak pomóc dzieciom, aby radziły sobie z lękami?”. Warsztaty odbędą się 5 grudnia (czwartek) w godzinach od 16 do 18. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Zapisy do 3 grudnia pod numerem telefonu: 71 798 68 30, wew. 100 lub 205. Zapraszamy!

 

 

25.11.2019 | W Kiermaszu Różności zebraliśmy 307 zł. Dziękujemy!

21 listopada z okazji Dnia Życzliwości odbył się w szkole kiermasz zorganizowany przez Samorząd Uczniowski na rzecz Oliwiera Szymańskiego, podopiecznego Fundacji Dzieciom. W kiermaszu, na którym były dostępne rozmaitości takie jak: książki, pluszaki, słodycze, zabawki itd. udało nam się zebrać sumę 307 zł, która została przekazana na leczenie Oliwera. Bardzo dziękujemy! wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy przynieśli fanty oraz przekazały swoją cegiełkę na ten dobry i szczytny cel. Kiermasz był dla uczniów okazją uczenia się nie tylko życzliwości, ale również hojności i współpracy.

 

25.11.2019 | Podziękowania za udział w akcji „Szkoła do Hymnu”

Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”. W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

22.11.2019 | Zajęcia o kulturze francuskiej

W naszej zerówce mieliśmy zajęcia dotyczące Francji, które poprowadziła nasza wolontariuszka Ludivine. Ogromną pomocą był dla nas tata Ignasia, który tłumaczył język francuski na polski. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, jak brzmi ich imię w języku francuskim, co to są crepes oraz jak smakują. Na koniec wszyscy zaśpiewali znaną piosenkę „Stary niedźwiedź mocno śpi, oczywiście w języku francuskim. Dzieci były bardzo zadowolone, a my jeszcze raz dziękujemy Ludivine i panu Grabowieckiemu za wspaniałe zajęcia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii zdjęć.

 

22.11.2019 | Arka Meeting: czym jest szczęście?

Szczęście to: wolność, przyjaźń, wspólnota, odpoczynek… Te i inne spostrzeżenia zapisaliśmy podczas kolejnego spotkania Arka Meeting. Tym razem rozpatrywaliśmy kwestię: Czym jest szczęście? Z Psalmu 1 wynika, że człowiek może być szczęśliwy wtedy, kiedy podejmie dobre decyzje w swoim życiu. Bóg bardzo chce nam w tym procesie pomagać. On nas wspiera i daje swoje obietnice. Uczniowie najpierw zrobili wyklejanki z gazet z takimi obrazkami, jakie według nich obrazowały szczęście, a potem opowiadali o nich przed całą grupą. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

21.11.2019 | Konkurs „Alfik Matematyczny”

W środę 27 listopada odbędzie się Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny”. Wezmą w nim udział uczniowie, którzy przygotowywali się do tego konkursu podczas dodatkowych zajęć matematycznych AS Matematyki.
Do konkursu zapisało się czworo uczniów z klasy III, pięcioro z klasy II oraz dwoje uczniów z klasy I (którzy będą pisali konkurs na poziomie klasy II). Dodatkowo zgłosiło się również dwóch uczniów z klasy VI. Życzymy powodzenia!

 

21.11.2010 | Wyniki Konkursu Biblijnego

Znamy już zwycięzców Olimpiady Biblijnej, która odbyła się tydzień temu w piątek, 15 listopada. Są to:
I miejsce: Janek Górniak (kl. IV)
II miejsce: Marysia Sutor (kl. IV)
III miejsce: Bianka Mieszkowska (kl. IV). Gratulujemy!

 

21.11.2019 | Zajęcia Bricks4Kidz dla najmłodszych

W tym roku szkolnym w ofercie zajęć dodatkowych mamy u siebie nowość 🙂 Są to zajęcia z klockami LEGO dla najmłodszych Arkowiczów prowadzone przez firmę Bricks4Kidz Wrocław. Nasi uczniowie w ich trakcie tworzą modele, uczą się chociażby myślenia przestrzennego, koordynacji czy kreatywności. Jak widać po zdjęciach – dzieciom bardzo podobają się te zajęcia. Ich radość pięknie widać na zdjęciach w Galerii zdjęć.

 

19.11.2019 | Nowe miejsce do rozpoznania i rozwijania talentów!

Decyzją Rady Miasta Wrocławia zostało powołane do życia Centrum Kreatywności TALENT. Zajęcia w Centrum są prowadzone popołudniami i są bezpłatne. nJako swoje zasadnicze zadanie CKT uznaje diagnozowanie wszelkiego rodzaju uzdolnień dzieci i młodzieży szkolnej. Działanie to prowadzić będzie zespół psychologów i pedagogów, co przełoży się tak na wyławianie, jak też szlifowanie najrozmaitszych talentów.
Pogłębiona diagnoza specjalistyczna może dać wiedzę o potencjale intelektualnym ucznia, jego możliwościach warunkujących proces uczenia się takich jak: pamięć, koncentracja, motywacja zadaniowa, styl uczenia się, radzenie sobie w sytuacjach trudnych itp.
Zajęcia prowadzone są m.in. w pracowniach: eksperymentu chemicznego, matematyczno-fizycznych atrakcji, szachowej, teatralnej, modelarskiej, rekreacji i sportu i innych.

Wywiad z dyrektorem CKT>>

Zachęcamy rodziców i uczniów do zapisania na zajęcia  w CKT! Zasady rekrutacji na stronie CKT: https://talent.wroclaw.pl/zasady-rekrutacji

 

19.11.2019 | Szlachetna Paczka – włącz się razem z nami! 

Coraz bliżej święta, dlatego po raz kolejny postanowiliśmy włączyć się w ogólnopolską inicjatywę Szlachetna Paczka, aby zaspokoić najpilniejsze potrzeby jednej z rodzin, które najbardziej potrzebują wsparcia. Tym razem zbieramy wsparcie dla pani Malwiny, która jest wdową i samotnie wychowuje swojego niepełnosprawnego syna Dobromira, który cierpi na wodogłowie.
Rodzina jest w trudnej sytuacji lokalowej i materialnej. Jej największe obecne potrzeby to: fotel-łóżko, środki czystości, żywność oraz opał (węgiel). Aby je zaspokoić, potrzebujemy zebrać ok. 2500 złotych. Zbiórka odbywa się w szkole od dziś do 5 grudnia (czwartek). Wsparcie można uiszczać u wychowawców lub w Recepcji szkoły. Zachęcamy wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców do włączenia się w akcję oraz okazanie praktycznej miłości przez konkretne działanie.
Więcej informacji w Recepcji bądź Sekretariacie.

 

19.11.2019 | Dyplom za udział w akcji „Szkoła pamięta”

W minionym tygodniu dostaliśmy podziękowania oraz dyplom od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego za włączenie się do akcji MEN „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności. „Arka” włączyła się do akcji między innymi przez odwiedzenie wrocławskich grobów i zapalenie zniczy. Łącznie do inicjatywy „Szkoła Pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli.

 

18.11.2019 | Inspiracje malarskie od Giuseppe Arcimboldo

W zeszłym tygodniu klasa IV poznała twórczość Giuseppe Arcimboldo – włoskiego malarza okresu manieryzmu, który tworzył na dworach w Pradze, Wiedniu i Mediolanie – oraz projekty wrocławskiego artysty Tomasza Brody. Zainspirowani ich pomysłami, uczniowie tworzyli postaci ludzkie, twarze bądź obiekty, wykorzystując dostępne w danej chwili materiały, owoce i przedmioty szkolne.

 

15.11.2019 | Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej
W czwartek, 14 listopada, z okazji obchodów Święta Niepodległości, odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej, w którym mogli wziąć udział chętni uczniowie ze wszystkich klas. Konkurs zorganizowała nasza polonistka, pani Beata Boduch-Cieślak. Uczniowie przedstawiali różne utwory, z czego największą popularnością cieszył się wiersz „Twój dom” Wandy Chotomskiej, a najbardziej wymagającym utworem była „Inwokacja” z „Pana Tadeusza”, przedstawiona przez Adama z VII klasy. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału! Każda interpretacja była wyjątkowa, jednak mogliśmy wyróżnić tylko niektórych. Jury w składzie: Beata Boduch-Cieślak, Joanna Gołębiowska oraz Tosia Trzebniak z klasy V nagrodziło następujących uczestników:

Klasy 0-III:

 1. miejsce: Wiktor Nosow, kl. I
 2. miejsce: Urszula Woźniak, kl. II
 3. miejsce: Robert Boczar, kl. 0

Klasy IV-VIII:

 1. miejsce: Maja Szafraniec, kl. VIII
 2. miejsce: Filip Krupa, kl. IV
 3. miejsce: Helena Ambrożewicz, kl. VI

Zwycięzcom gratulujemy! Zdjęcia z prezentacji wierszy można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

15.11.2019 | Kiermasz Różności z okazji Dnia Życzliwości

21 listopada z okazji Dnia Życzliwości Samorząd Uczniowski organizuje Charytatywny Kiermasz Różności, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Oliwiera Szymańskiego, podopiecznego Fundacji Dzieciom. Kiermasz odbędzie się w czasie przerw po lekcji 1, 2 i 3 (czyli w przerwach od 8:45 do 10:55) w jadalni, obok pokoju nauczycielskiego. Na Kiermaszu będzie można kupić książki, pluszaki, zabawki itp. Jeżeli chcieliby Państwo zasilić nasz Kiermasz dodatkowymi fantami (pluszaki, gry planszowe, książki dla dzieci itd.), to bardzo prosimy o przekazanie takich fantów najpóźniej do dnia 20.11 (środa) w ręce opiekuna Samorządu Uczniowskiego, pani Joanny Gołębiowskiej.
Więcej informacji o Oliwierze znajdą Państwo na Facebooku oraz na stronie Fundacji. O Oliwierze więcej może powiedzieć również pani Beata Boduch-Cieślak, nauczycielka języka polskiego.

 

15.11.2019 | Warsztaty z języka łacińskiego dla klas VI i VIII

W przyszłym tygodniu, 21 listopada, na trzeciej godzinie lekcyjnej odbędą się warsztaty z języka łacińskiego dla klas VII i VIII. Tematem przewodnim będzie najprawdopodobniej historia medycyny oraz wykorzystanie łaciny w tej dziedzinie nauki. Warsztaty poprowadzone zostaną przez doktorantkę i studentkę z Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego. Opiekunem warsztatów jest nauczyciel historii, pan Tomasz Adamczyk.

 

15.11.2019 | Alpakoterapia w Zerówce

Co to był za dzień! W tym tygodniu odwiedzili nas wyjątkowi goście: Alpaki ze Świata alpak, w celu przeprowadzenia alpakoterapii dla uczniów Zerówki. Spotkanie z alpakami umożliwiło dzieciom nawiązanie bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem. W trakcie zajęć uczniowie głaskali, przytulali i karmili alpaki. Pani opowiedziała, skąd pochodzą alpaki, gdzie śpią, co lubią jeść. Całemu wydarzeniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, ponieważ przebywanie z alpakami łagodzi uczucie napięcia, niepokoju, pomaga rozluźnić się i otworzyć na świat zewnętrzny, a także stymuluje rozwój zmysłów. Podczas sprawowania opieki nad alpakami dzieci uczą się empatii i odpowiedzialności za żywą istotę. Bardzo możliwe, że już niedługo alpaki odwiedzą nas ponownie, ponieważ inne klasy były bardzo zainteresowane tymi zwierzętami i również chciałyby wziąć udział w alpakoterapii. Zdjęcia z tych nietypowych zajęć można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

15.11.2019 | Muzyczna lekcja z gitarą ♫

Niedawno w naszej zerówce odbyły się zajęcia z gitarą, które poprowadził pan Marcin Karel, muzyk m.in. w zespołach Kasi Kowalskiej czy Marii Lewandowskiej. Na początku pan Marcin opowiedział o budowie gitary, potem zagrał dla dzieci parę utworów, do których były przygotowane zabawy. Na koniec każde dziecko – z pomocą pana Marcina – miało możliwość zagrania na gitarze. Zajęcia bardzo się podobały naszym Zerówkowiczom, którzy z zainteresowaniem słuchali pięknych dźwięków.

 

 

14.11.2019 | Arka Meeting klas IV-VIII

Na pierwszym spotkaniu Arka Meeting starszych klas uczniowie, wykorzystując tylko swoje ciała, musieli stworzyć różne urządzenia, takie jak: młyn na wodę, wiatrak, tartak, traktor z pługiem. Kreatywność naszych uczniów jak zwykle przeszła nasze oczekiwania! Jej efekty można zobaczyć na zdjęciach w Galerii zdjęć. Wszystkie te działania były po to, aby zwrócić uwagę, jak ważna jest instrukcja obsługi. Bez niej nie wiemy, jak urządzenie działa, jak je włączyć, wyłączyć czy jak należy je obsługiwać. Biblia – Słowo Boga – tak samo jest jak instrukcja w naszym życiu.

 

14.11.2019 | Arka Meeting klas I-III

W poniedziałek 4 listopada odbyło się pierwsze spotkanie Arka Meeting dla klas I-III. Na początku w klasach została przeczytana historia o Izraelitach, którzy długo szukali drogi do swojej ojczyzny – Ziemi Obiecanej. Po niej uczniowie dostali zadanie, aby odnaleźć ukryte przedmioty na podstawie instrukcji podanej przez nauczyciela. Po tej zabawie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie nasza pedagog, Iwona Borowska, mówiła o roli Biblii jako instrukcji w życiu każdego człowieka. Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

 

14.11.2019 | Święto Niepodległości 🇵🇱

8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła Do Hymnu” i wspólnie całą szkołą – uczniowie, nauczyciele i pracownicy – zaśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Filmik ze śpiewania można obejrzeć tutaj. Przed śpiewaniem słowem wstępu o znaczeniu tego święta podzieliła się dyrektor Barbara Bartnik.
A w poniedziałek 11 listopada delegacja naszej szkoły z uczniami i rodzicami pod opieką pana Tomasza Adamczyka, nauczyciela historii, wzięła udział w organizowanej przez władze miasta Radosnej Paradzie Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze wspólnego świętowania.

 

13.11.2019 | Konkurs na Dzień Życzliwości dla klas 0-III

W związku ze zbliżającym się Dniem Życzliwości zapraszamy uczniów klas 0-III do wzięcia udziału w szkolnym konkursie literacko-plastycznym pt. Życzliwość wśród mieszkańców lasu. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej (format i technika dowolna) wraz z krótkim hasłem lub wierszem. Praca konkursowa powinna nawiązywać do tematyki życia zwierząt leśnych i promować postawę wzajemnej życzliwości wśród nich.
Podpisane prace należy złożyć u wychowawców klas do dnia 20.11.2019 r. (środa). Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21.11.2019 r. (czwartek).
Do wygrania w każdej grupie klasowej będą maskotki Słodziaków oraz książki przekazane przez firmę Biedronka. Na każdego uczestnika konkursu będzie czekała również drobna nagroda-niespodzianka. Organizatorką konkursu jest pani Jolanta Liske, wychowawca klasy II.

 

12.11.2019 | zDolny Ślązaczek – Kolejny etap

Kilka tygodni temu nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym etapie konkursu zDolnego Ślązaczka. Mamy już wyniki konkursu! Z radością informujemy, że do powiatowego etapu konkursu przechodzą:
Matematyka: Adam Rojecki (kl. VI) oraz Jonasz Tylkowski (kl. VIII).
Język angielski: Zofia Brzezińska (kl. V), Nela Chmielarska (kl. VIII), Szymon Dziedzic (kl. VIII), Laura Dzikuć (kl. VIII), Natalia Musiał (kl. VIII). Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

 

08.11.2019 | Warsztaty z Pracowni Sztuk Tradycyjnych

Z przyjemnością informujemy, że od lutego 2020 r. przez cały drugi semestr szkolny będziemy realizować w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej „Arka” program zajęć dofinansowany przez Gminę Wrocław „Pracownia Sztuk Tradycyjnych” . Warsztaty są adresowane dla chętnych Dzieci jako zajęcia dodatkowe. Obecność Rodzica jest mile widziana.
Warsztaty odbywać będą się raz w tygodniu przez cały drugi semestr szkolny (od 24 lutego do 26 czerwca 2020 r.) w czwartki od godz. 13:40 do 15:10.
Zapisy u Wychowawców, w recepcji bądź mailowo recepcja@arka.edu.pl do 30 listopada br.
Warunki udziału dziecka w całym cyklu warsztatów:
Warsztaty są dofinansowane przez Gminę Wrocław. Od Państwa oczekiwalibyśmy pokrycia części kosztów materiałów dla dzieci w wysokości 50 zł. (jednorazowa opłata za cały semestr szkolny). Zapewniamy wszystkie materiały do zajęć, udostępniamy narzędzia.
Chętnie odpowiemy na Państwa pytania: fundacjaovo@gmail.com lub tel. 663 336 963.

 

05.11.2019 | Szkoła do hymnu 

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.  Dlatego aby wspólnie uczcić to narodowe święto, włączamy się w akcję „Szkoła do hymnu” i w tym tygodniu 8 listopada o symbolicznej 11:11 wspólnie odśpiewamy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Śpiewanie odbędzie się – w zależności od pogody – na boisku szkolnym lub sali gimnastycznej. Treść hymnu można przypomnieć sobie na stronie Niepodległa.gov.pl.
Zapraszamy do przeczytania listu Ministra Edukacji Narodowej z zaproszeniem do włączenia się w akcję.

 

05.11.2019 | Arka Meeting – Biblia jest naszą instrukcją

Pierwsze spotkanie Arka Meeting już za nami. Kolejny raz możemy spotykać się w gronie szerszym niż klasa i wspólnie w gronie uczniów i nauczycieli rozważać, dyskutować oraz inspirować się w oparciu o Słowo Boże płynące z Psalmu 1:
O, jak szczęśliwy jest ten,
który nie kieruje się radą bezbożnych,
nie przesiąkł podłością grzeszników,
nie zajął miejsca w gronie szyderców,
a jego radość, to Prawo Pana
– nad nim rozmyśla za dnia oraz nocą.
Będzie jak drzewo zasadzone wśród strumieni,
które wyda owoc we właściwym czasie.
Jego liść nie pożółknie, a czego się podejmie,
to skończy z powodzeniem. (…)
Pan bowiem strzeże poczynań sprawiedliwych
.
Tym razem w trakcie Arka Meeting uczniowie musieli stworzyć (wykorzystując w tym celu swoje ciała) urządzenia: młyn na wodę; wiatrak; tartak; traktor z pługiem. Kreatywność naszych uczniów jak zwykle przeszła nasze oczekiwania! A wszystkie te działania były po to, aby zwrócić uwagę, jak ważna jest instrukcja obsługi. Bez niej nie wiadomo, jak urządzenie działa, jak je włączyć, wyłączyć, do czego ono służy. Biblia – Słowo Boga – jest jak instrukcja w naszym życiu, dlatego chcemy kierować się jej wskazówkami. Zdjęcia z wydarzenia już wkrótce na naszej stronie.

 

31.10.2019 | Radosna Parada Niepodległości

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli i pracowników do udziału w Radosnej Paradzie Niepodległości, która odbędzie się w poniedziałek 11 listopada. Parada będzie miała charakter biało-czerwonego pochodu. Wystartuje o godzinie 10:00 z placu przy Centrum Historii Zajezdnia, a następnie przemieści się w stronę pl. Wolności.
Po dotarciu na pl. Wolności uczestnicy zostaną rozmieszczeni w dwóch sektorach, gdzie otrzymają biało-czerwone folie, za pomocą których utworzą flagę Polski, widzianą z lotu ptaka.
Oficjalne uroczystości rozpoczną się wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznych, po którym nastąpią wojskowe ceremoniały i parada formacji mundurowych.
Wszystkich uczestników Parady organizatorzy zachęcają do przyniesienia ze sobą biało-czerwonych flag Polski. Zbiórka rodziców i uczniów ChSP „Arka” pod opieką nauczyciela historii, pana Tomasza Adamczyka, o godzinie 9:45 pod Centrum Historii Zajezdnia.

 

31.10.2019 | Jadłospis cateringu na listopad 

Szanowni Państwo!
Poniżej udostępniamy jadłospis na obiady w „Arce” na listopad 2019.
Pobierz tutaj.

 

 

25.10.2019 | Pani Joanna Rojecka i pani Iwona Borowska uhonorowane nagrodami z okazji Dnia Edukacji Narodowej

21 października br. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom.
W uznaniu za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty Nagrodę Ministra Edukacji otrzymała wicedyrektor p. Joanna Rojecka, zaś Nagrodę Kuratora otrzymała pedagog p. Iwona Borowska. Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w Galerii.

 

25.10.2019 | Dzień Języków Obcych 

Za nami kolejny Wielki Finał szkolnego projektu „Dzień języków obcych”. Przez ponad miesiąc zgłębialiśmy kulturę, historię oraz rzecz jasna język wylosowanego kraju, aby podczas konkursowych występów i prezentacji podzielić się z innymi nabytą wiedzą, pochwalić talentami, skosztować specjałów lokalnej kuchni, razem pośmiać się z zabawnych i pomysłowych scenek.

Tegoroczny projekt obejmował kraje, w których piłka nożna odgrywa ogromną rolę: poznawaliśmy mistrzów Mundialu: klasa 4 – Włochy, klasa 5 – Francję, klasa VI – Argentynę, klasa VII – Brazylię, a klasa VIII – Urugwaj. Wyniki zostaną ogłoszone niebawem. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznych: Klasy IV-V oraz Klasy VI-VIII.

 

25.10.2019 | Informacja o zagrożeniach związanych z e-papierosami

Drodzy Rodzice!
E-papierosy są mniej zauważalne niż zwykłe papierosy, pozwalają ukryć nawyk palenia przed otoczenie i w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z „Informacją na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów” wydaną przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

 

24.10.2019 | Wizyta w zaprzyjaźnionej Chrześcijańskiej Szkole „Narnia” w Bratysławie

W tym tygodniu delegacja z naszej szkoły: Barbara Bartnik (dyrektor), Iwona Borowska (pedagog) oraz Małgorzata Olszewska (członek zarządu SECh „Arka”) pojechała z rewizytą do Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Narnia” znajdującej się w pięknej i słonecznej Bratysławie, aby ustalić szczegóły planowanej wymiany uczniów.

 

24.10.2019 | Nagrody Ministra i Kuratora dla nauczycieli Arki

Z wielką dumą i radością przekazujemy, że w ostatni poniedziałek, 21 października w Oratorium Marianum miało miejsce uroczyste wręczenie nagrody Ministra Edukacji Narodowej dla naszej wicedyrektor Joanny Rojeckiej (na zdjęciu w środku) oraz nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla pedagoga „Arki”, pani Iwony Borowskiej (na zdjęciu z lewej). W trakcie uroczystości naszym wspaniałym nauczycielkom towarzyszyła dyrektor szkoły, pani Barbara Bartnik. Ogromnie gratulujemy! Więcej zdjęć z uroczystości rozdania nagród już wkrótce w galerii zdjęć.

 

23.10.2019 | Warsztaty z kodowania w Zerówce

16 października w Zerówce odbyły się warsztaty kodowania, które poprowadziła pani Karolina Bartosz – mama Natalki. Uczniowie mieli możliwość zakodować robota tak, aby dotarł do celu, zmienił kierunek poruszania się, przyspieszył tempo i zmienił kolor. Zajęcia z Ozobotem to nauka kodowania, myślenia kreatywnego, planowania, spostrzegawczości i wyobraźni poprzez wspaniałą zabawę. Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć w Galerii zdjęć.

 

23.10.2019 | Warsztaty „Las w słoiku”

W poniedziałek 21 padziernika w Zerówce odbyły się warsztaty kreatywne, podczas których uczniowie mieli możliwość stworzenia swojego własnego lasu w słoiku. Te zajęcia to idealny sposób na połączenie dobrej zabawy z nauką o roślinach i biosferze oraz zasadach tworzenia kompozycji roślinnych.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów w Galerii zdjęć.

 

23.10.2019 | Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Nasza Szkoła włącza się w akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.
Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć.Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 10 lat porządkują nekropolie na Wschodzie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyźnie.
W związku z tym Samorząd Uczniowski będzie organizował zbiórkę zniczy białych i czerwonych w dniach 23.10.-25.10. Znicze będzie można przynosić w czasie przerw do sali 02 (sala języka niemieckiego), gdzie będą odbierane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. W ostatnim tygodniu października znicze zostaną zawiezione do siedziby Polskiego Radia we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej.
Więcej o akcji mogą Państwo przeczytać na stronie internetowej: http://www.studiowschod.pl/mogile-pradziada-ocal-od-zapomnienia/

Zachęcam do włączenia się w tę akcję!
Joanna Gołębiowska
Opiekun Samorządu Uczniowskiego.

 

16.10.2019 | Wolontariusze z Francji i Gruzji

Od kilku tygodni w trakcie różnorodnych zajęć z dziećmi towarzyszy nam dwójka wolontariuszy: Ludivine z Francji oraz Ilia z Gruzji, którzy przyjechali do Polski w ramach programu European Solidarity Corps, aby podszkolić umiejętności językowe i nabrać doświadczenia w pracy z dziećmi. Będą z nami aż do końca roku szkolnego! To niezwykła okazja dla uczniów m.in. na przełamanie barier językowych i poznawanie nowych słów z ojczystych języków wolontariuszy. Co ok. 2 tygodnie w nowej zakładce „Wolontariusze” będziemy publikować informacje z bieżących działań i zadań Ludivine oraz Ilii. Zapraszamy do czytania!

 

16.10.2019 | Zebrania z rodzicami w środę, 23 października

Drodzy Rodzice!
Przypominamy o zebraniach z rodzicami, które odbędą się w przyszłym tygodniu w środę, 23 października, w następujących porach:
16:30-18:00 – konsultacje dla rodziców Zerówki
16:00-18:00 – konsultacje dla rodziców klas I-III
17:00 – zebrania dla rodziców klas IV-VIII
17:30-19:00 – konsultacje dla rodziców klas IV-VIII

 

16.10.2019 | Delegacja „Arki” na konferencji CEP UK

Jako szkoła chrześcijańska, chcemy współpracować z podobnymi placówkami znajdującymi się nie tylko w Polsce, ale też w różnych częściach Europy. Taką okazję daje nam coroczna konferencja organizowana przez naszych partnerów z Wielkiej Brytanii, Central Eurasian Partners. Konferencja odbyła się w dniach 4-6 października w pięknie położonym Ustroniu i była czasem pogłębiania relacji, wymiany poglądów i dyskutowania o nowych pomysłach na współpracę, szczególnie z przedstawicielami szkół z Bratysławy (Słowacja) oraz Bułgarii.

Z ramienia Stowarzyszenia „Arka” udział wzięli: Tomasz Maleszka (prezes), Barbara Bartnik (dyrektor) oraz Magdalena Chrzanowiecka (pracownik administracji). Na zdjęciu przedstawiciele „Arki” z przedstawicielami organizacji CEP UK. Kolejna konferencja odbędzie się w przyszłym roku.

 

16.10.2019 | Grafik zajęć dodatkowych w ChSP „Arka”

Informujemy, że grafik zajęć dodatkowych w naszej szkole można zobaczyć, klikając tutaj.

 

15.10.2019 | Lekcje Wychowania do Życia w Rodzinie – Plan

Informujemy, że wystartowały lekcje Wychowania do Życia w Rodzinie wg następującego harmonogramu:

 • klasa IV – wtorek, 7 lekcja (13:40 – 14:25), s. 02
 • klasa V – środa, 7 lekcja (13:40 – 14:25), s. 02
 • klasa VI – piątek, 7 lekcja (13:40 – 14:25), s. 23
 • klasy VII i VIII – termin do ustalenia

 

15.10.2019 | Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Pasowanie na pierwszoklasistę rozpoczęło się od scenki ze wspaniałą recytacją wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Później było wspólne śpiewanie piosenki, po której każdy uczeń został wywołany przez wychowawcę klasy, pana Michała, aby odpowiedzieć na jedno wylosowane przez siebie pytanie. Dopiero po udzieleniu poprawnej odpowiedzi uczeń pierwszej klasy w „Arce” był pasowany na ucznia osobiście przez dyrektor Barbarę Bartnik. Co to były za emocje!

Po uroczystości na wszystkich uczniów, rodziców, dziadków i nauczycieli w sali klasy I czekał smaczny poczęstunek. Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność i pomoc w przygotowaniu tego dnia! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

15.10.2019 | Pasowanie na Zerówkowicza 

Poznajmy się nawzajem, kto jak na imię ma? Przedstawmy się nawzajem, niech każdy wszystkich zna!
Podaj rękę lewą, podaj rękę prawą, zaczniemy zajęcia wesołą zabawą.

Pasowanie w zerówce za nami! Na początku były śpiewane piosenki i recytowane wierszyki, a potem każdy z naszych najmłodszych podopiecznych został osobiście przez dyrektor Barbarę Bartnik pasowany na ucznia zerówki Chrześcijańskiego Oddziału Przedszkolnego. Uroczystość została przygotowana przez wychowawczynie, panią Karolinę Broszczak oraz panią Marią Karel. Pod koniec był przygotowany poczęstunek dla wszystkich obecnych gości. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji tego dnia! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

14.10.2019 | Rada Pedagogiczna z okazji Dnia Nauczyciela

W środę 9 października odbyła się wyjątkowa rada pedagogiczna. Na początku odbyła się część szkoleniowa, w której pani dr Sylwia Wrona z Katedry Strategii i Metod Zarządzania z Uniwersytetu Ekonomicznego przedstawiła metodę LIFT, realizowaną ramach projektu unijnego, służącą do wdrażania zmian w różnych zespołach i organizacjach.

Następnie pani Dyrektor Barbara Bartnik rozpoczęła świętowanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej od złożenia całej Społeczności ChSP „ARKA” najserdeczniejszych życzeń, wszelkiej pomyślności, aby trud włożony w działania edukacyjne i wychowawcze zaowocował licznymi sukcesami i satysfakcją.
Po czym wręczyła wyróżniającym się w pracy Nauczycielom dyplomy i nagrody. Pani wicedyrektor Joanna Rojecka otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, pani pedagog Iwona Borowska otrzymała Nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, a Pan Dominik Chojnacki nauczyciel informatyki otrzymał Nagrodę Dyrektora Szkoły.
Na uroczystość przybył również Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka”, pan Tomasz Maleszka, który skierował do nauczycieli słowa podziękowania, zachęty i wsparcia oraz wręczył Nauczycielom i Pracownikom szkoły upominki.

 

14.10.2019 | Jesienny spacer Zerówki 🍁

Kolorowa jesień zachęca do spacerów. Pod koniec września najmłodsi Arkowicze skorzystali z jesiennej, przyjemnej pogody i pod okiem wychowawczyni, pani Karoliny, wybrali się na jesienny spacer po okolicy szkoły. Uczniowie rozmawiali o zmieniającej się przyrodzie, oznakach jesieni oraz zbierali piękne kolorowe liście, które później wykorzystali przy wykonywaniu tematycznych prac artystycznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

 

14.10.2019 | Nowy piłkołap w Arce

Od kilku tygodni na Arkowym boisku, ze względu na wymogi związane z Oddziałem Przedszkolnym i zerówką, znajduje się nowy piłkołap, który oddziela boisko od placu zabaw. W ten sposób nasi uczniowie mają zapewnione większe bezpieczeństwo podczas zabawy. Piłkołap został wykonany przez firmę Fonbud z Wrocławia. Bardzo dziękujemy przedstawicielom i pracownikom firmy za pełen profesjonalizm oraz współpracę!

 

14.10.2019 | Ekowarsztaty w Zerówce

W naszej placówce odbyły się warsztaty ekologiczne o nazwie „Nowoczesna edukacja ekologiczna dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, ze szczególnym naciskiem na segregację odpadów komunalnych i ponowne przetworzenie, czyli recykling”. Jest to projekt Spółki Ekosystem Wrocław,  który otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warsztaty ekologiczne zostały przeprowadzone przez doświadczoną Panią Edukator ekologiczną z Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu. Bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom ekologicznym dzieci zdobyły praktyczną wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych,  którą to wiedzę mogą przekazać swoim rodzicom i dziadkom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

 

09.10.2019 | List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie filmu „Legiony”

„Legiony” to polski film wojenny, którego akcja osadzona jest w realiach walki o niepodległość podczas I wojny światowej. To uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, uczuciach i dorastaniu w trudnych czasach. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki). Dlaczego warto obejrzeć film „Legiony”? Pisze o tym Dolnośląski Kurator Oświaty w swoim liście. Zachęcamy do przeczytania – kliknij tutaj.

 

08.10.2019 | Bezpłatna całodobowa infolinia dla dzieci

Uprzejmie informujemy, że została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Szczegółowe informacje.

 

08.10.2019 | Pasowanie na Arkowicza

Drodzy Rodzice i Dziadkowie pierwszoklasistów i zerówkowiczów!

Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczystości pasowania naszych uczniów, które odbędą się w tym tygodniu.
Pasowanie na Arkowicza dla uczniów zerówki odbędzie się w czwartek, 10 października o godzinie 16:00 na sali gimnastycznej.
Pasowanie na pierwszoklasistę dla uczniów klasy pierwszej odbędzie się w piątek, 11 października o godzinie 16:00 na sali gimnastycznej. Zapraszamy!

 

07.10.2019 | Szkolna Olimpiada biblijna

Zapraszamy do udziału w szkolnej Olimpiadzie Biblijnej, która odbędzie się 15 listopada 2019 r.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8.
Temat: Dzieje Ziemi i pierwszych patriarchów. Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba.
Olimpiada odbędzie się na dwóch poziomach: I – dla klas 4-5 oraz II – dla klas 6-8
Zakres materiału według poziomów:
• I poziom – klasy 4-5 – Księga Rodzaju – rozdziały 1 – 11, oraz rozdziały 37 – 50.
• II poziom – klasy 6-8 – Księga Rodzaju – rozdziały 1 – 11, oraz rozdziały 25 – 50.
Zachęcamy uczniów do pochylenia się nad natchnionym przez Boga tekstem Pisma Świętego i sprawdzenia wiedzy ze wskazanego zakresu materiału.
Zapisy, przygotowania i więcej szczegółów u nauczyciela godziny biblijnej p. Katarzyny Protaś.

 

07.10.2019 | Zaproszenie na modlitwę rodziców

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na modlitwę o uczniów i sprawy związane ze szkołą w każdy czwartek o godzinie 8:05. Modlitwa odbywa się w gabinecie pedagoga, sala 05 na samym dole.

 

01.10.2019 | List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Drodzy Rodzice!
Zachęcamy do przeczytania listu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, pana Romana Kowalczyka, skierowanego właśnie do rodziców. Treść listu dotyczy sytuacji w szkołach na Dolnym Śląsku a także praw rodziców i ich wkładu w życie szkoły.
Pobierz list.

 

30.09.2019 | Zmiana godzin pracy recepcji

Od 1 października ulegają zmianie godziny pracy recepcji. Od tego dnia do odwołania recepcja będzie czynna dla Państwa w godzinach od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. Sekretariat będzie czynny tak samo jak do tej pory, w godzinach 7:45 – 15:45.

 

30.09.2019 | Jadłospis obiadów na październik

Drodzy Rodzice, podajemy jadłospis na obiady cateringowe w ChSP „Arka” na październik 2019 (dieta zwykła).
Pobierz jadłospis.

 

27.09.2019 | Akcja czytelnicza „Szkolne Przygody Słodziaków”

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby jeszcze bardziej zachęcać naszych podopiecznych do czytania, dołączamy do akcji „Szkolne Przygody Słodziaków” prowadzonej przez sieć dyskontów Biedronka, mającej na celu promowanie czytelnictwa. Nasi najmłodsi uczniowie otrzymali albumy, w których rodzice składają podpisy, jeżeli ich syn lub córka w ciągu dnia czytali przez co najmniej 10 minut – i tak przez kolejne 21 dni. Na każde dziecko, które okaże do końca października swój album z kompletem podpisów, czeka mała nagroda niespodzianka.
Dodatkowo w szkole zostanie zorganizowany konkurs czytelniczo-plastyczny, w którym do wygrania będą książki oraz maskotki Słodziaków. Szczegóły konkursu już wkrótce.

 

27.09.2019 | Zajęcia z ceramiki w Zerówce

W Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej i Zerówce „Arka” lubimy rozwijać się przez zabawę 🙂 Doskonałym przykładem były zajęcia z ceramiki, które odbyły się w dwa ostatnie wtorki. Poprowadziła je pani Dominika Michalska – była uczennicą naszej szkoły. Ile było przy tym radości i zabawy! Pani Dominika pokazywała, w jaki sposób formować glinę, aby zerówkowicze mogli sami stworzyć niewielkie naczynia.  Efektem tej twórczej pracy były piękne miseczki.  Zachęcamy do obejrzenia efektów tej pracy na zdjęciach.

 

24.09.2019 | Wyjście na spektakl muzyczny „Kopciuszek”

Dnia 2 października (środa) klasy II i III wychodzą na spektakl muzyczny „Kopciuszek” na podstawie Baśni Braci Grimm. Tę urzekającą, znaną wszystkim opowieść nasi uczniowie zobaczą w teatrze Panteatr mieszczącym się w budynku Radia i Telewizji przy Al. Karkonoskiej 8-10.

 

 

23.09.2019 | Sprzątanie świata kl. 0-III

W piątek 20 września klasy 0-III pod opieką wychowawców uczyły się dbać o środowisko: najpierw przez tematyczne zajęcia, a później przez czynny udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. W jej ramach najmłodsi podopieczni „Arki” sprzątali okolice pobliskiego Wzgórza Gajowickiego, tzw. górki pafawag. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia w Galerii zdjęć.

 

20.09.2019 | Plan zajęć korekcyjno-kompensacyjnych

Od przyszłego tygodnia ruszają cotygodniowe zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów, którzy posiadają wskazanie w opinii do udziału w zajęciach. Zajęcia będą się odbywały według harmonogramu:

WTOREK
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla klasy IV – 7 lekcja
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla klasy VI – 8 lekcja

ŚRODA
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla klasy V – 7 lekcja

CZWARTEK 
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla klasy VII i VIII – 8 lekcja

 

20.09.2019 | Zajęcia o niepełnosprawnościach dla klas I-III

Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach poprowadzonych przez mamę naszej uczennicy z klasy IV, panią Magdalenę Sutor. Podczas nich dzieci dowiedziały się o różnych niepełnosprawnościach, w tym o autyzmie. Uczniowie mieli możliwość poznać bliżej Marię pochodzącą z Wysp Kanaryjskich – wesołą nastolatkę, która ma autyzm i porozumiewa się za pomocą piktogramów. Dzięki prezentacji oraz filmowi dzieci mogły poznać świat Marii, jej radości, smutki, wyzwania. Hasłem, które towarzyszyło prezentacji opowiadającej o życiu bohaterki, było: „Jesteś wyjątkowy jak każdy!”. Po spotkaniu ogólnym na sali gimnastycznej odbyły się jeszcze zajęcia w każdej z klas, które poprowadziła pani pedagog. Podczas tych zajęć dzieci mogły przećwiczyć sposób, aby zaradzić problemowi wyśmiewania i wykluczania poprzez używanie hasła: Jestem/Jesteś wyjątkowy jak każdy. Dzieci zobowiązały się, że będą tak się do siebie zwracały, kiedy reakcje czy zachowania innego ucznia wydadzą im się dziwne, śmieszne, niezrozumiałe.

 

20.09.2019 | Wyjście na spektakl „Calineczka”

W miniony czwartek klasa I razem z wychowawcami, panem Michałem, panią Anią oraz panią Martą, udali się na spektakl „Calineczka” do Wrocławskiego Teatru Lalek. Nasi podopieczni mogli  obejrzeć pełną uroku inscenizację opowiadającej o maleńkiej dziewczynce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Przedstawienie zostało uhonorowane nagrodą Stowarzyszenia Przyjaciół Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” za walory plastyczne (2003) oraz nagrodą Śląskiego Oddziału ZASP dla Anny Kramarczyk za najlepszą animację.

 

20.09.2019 | Gala wręczenia stypendium „Promovere talenta”

W środę, 18 września odbyła się gala wręczenia dyplomów stypendium uzyskanego w ramach wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – „Promovere talenta”, którego jedną ze stypendystek została nasza absolwentka, Agata Kosiak. Na gali razem z Agatą byli obecni przedstawiciele naszej szkoły: dyrektor ChSP „Arka”, Barbara Bartnik, oraz pan Jerzy Zakrzewski, nauczyciel geografii, który przygotowywał Agatę do Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Podczas uroczystości dyplomy wręczał pan Bohdan Aniszczyk, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Wrocławia. przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Wrocławia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 

19.09.2019 | Artykuł w magazynie KAIZEN

W poprzednim roku szkolnym w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty KAIZEN, skupiające się na zasadach ciągłego doskonalenia i dobrej organizacji. Nasi uczniowie chętnie brali w nich udział i dzięki nim lepiej uczyli się gospodarować  szkolną przestrzenią. Niedawno w czasopiśmie KAIZEN ukazał się artykuł o tych warsztatach oraz wywiad z naszą dyrektor, Barbarą Bartnik, oraz wychowawczynią klasy IV, Olgą Knopińską. Zapraszamy do przeczytania artykułów!

 

19.09.2019 | Wyjazdy na basen od 23 września

Drodzy Rodzice!
Przypominamy, że od najbliższego poniedziałku, tj. 23 września rozpoczynają się wyjazdy na basen do wrocławskiego Aquaparku. Wyjazd ze szkoły: 13:45. Powrót: 16:15. Na basen należy zabrać strój, czepek, klapki, ręcznik. W związku z wyjazdami na basen, w poniedziałki nie bęzie obiadów.
Opłata za dojazdy na basen: 105 zł / semestr. Płatne w recepcji bądź na konto szkoły.

 

19.09.2019 | Wybory do Samorządu Uczniowskiego

17 września odbyły się w naszej Szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach demokratycznych, tajnych i powszechnych uczniowie klas IV-VIII wybierali swoich przedstawicieli. W wyniku głosowania wyłoniono trzech przedstawicieli Samorządu: Michał Chojnacki (klasa VIII), Helena Wąż-Ambrożewicz (klasa VI) oraz Hanna Dmytruszyńska (klasa VI).
Serdecznie gratulujemy i życzymy wiele sił, radości i pomysłów w działaniu na rzecz naszej Szkoły! Jednocześnie zapraszamy też każdego ucznia do współpracy z przedstawicielami SU.

 

18.09.2019 | Akcja Sprzątanie Świata

Czy wiecie, że plastik rozkłada się od 100 do nawet 1000 lat? Dlatego w piątek w ramach ogólnopolskiej kampanii „Sprzątanie świata”, która odbywa się pod hasłem: „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy” również nasi uczniowie wychodzą ze szkoły, aby zrobić coś dobrego dla naszego środowiska. Klasy 0-III pod opieką wychowawców będą sprzątać okolice pobliskiego Wzgórza Gajowickiego (tzw. górki pafawag).

 

16.09.2019 | Dolnośląski Festiwal Nauki

W piątek, 20.09. klasa VIII wychodzi na wykłady organizowane przez Instytut Filologii Germańskiej (Uniwersytet Wrocławski) w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wykłady będą dotyczyć życia Emila Krebsa – niemieckiego geniusza, który władał ponad 30-stoma językami oraz wielojęzyczności w Europie. Wyjście ze szkoły planowane jest o 10:35 (bezpośrednio po 3 lekcji), natomiast powrót do szkoły w trakcie 7 lekcji.

 

13.09.2019 | Stypendium dla absolwentki Gimnazjum SECh „Arka”

Z radością informujemy, że absolwentka naszego Gimnazjum rocznika 2018/2019, Agata Kosiak, uzyskała stypendium w ramach Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – „PROMOVERE TALENTA”! Gratulujemy! W najbliższą środę, 18 września o godz. 12:00 w Zespole Szkół nr XIV przy ul. Brucknera 10 odbędzie się uroczysta gala wręczenia stypendium, w której weźmie udział dyrektor ChSP „Arka” Barbara Bartnik.

 

12.09.2019 | Międzynarodowy Dzień Kropki – Obchody 16 października 

W 2003 roku amerykański pisarz i ilustrator książek Peter H. Reynolds wydał książkę pod tytułem „The Dot” (Kropka). Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została wydana na ponad 20 języków i szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. „The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał „Międzynarodowy Dzień Kropki”, świętowany 15 września.

W naszej szkole zakropkowany dzień odbędzie się 16 września (poniedziałek). Prosimy, aby w tym dniu uczniowie klas i grono pedagogiczne przyszli do szkoły ubrani w kropki. Kropki mogą być namalowane, narysowane, wyszyte lub przyklejone do ubrania. Od kropki wszystko się zaczyna!

 

09.09.2019 | Praca Recepcji we wrześniu

Informujemy, że we wrześniu recepcja jest dla Państwa czynna
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

 

 

09.09.2019 | Zebrania z rodzicami 11 września (środa)

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy Państwa na zebrania klasowe rozpoczynające rok szkolny. Zebrania odbędą się w najbliższą środę, 11 września na godzinę 17:00.
Zebrania odbędą się salach klasowych. Natomiast o godzinie 18:00 odbędzie się Walne Zgromadzenie Rodziców ChSP „Arka”, na które zapraszamy wszystkich rodziców.

 

05.09.2019 | Dzień integracji

Szkolny Dzień Integracji jest organizowany następnego dnia po rozpoczęciu roku szkolnego. Biorą w nim udział wszyscy uczniowie, a w tym roku szkolnym po raz pierwszy również dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszyscy uczniowie z serdeczną pomocą nauczycieli wspólnie bawią się i pracują. W tej atmosferze każdy Arkowicz ma świetną okazję, by przełamać pierwsze lody, poznać koleżanki i kolegów oraz wejść w nowy rok szkolny radosnym krokiem. Jaki związek z tym dniem miała czekolada i rękawice narciarskie? O to musicie sami zapytać naszych uczniów klas 4-8. A młodszych uczniów o to, czy podobał im się tor przeszkód i inne zabawy na boisku. Bardzo lubimy tę naszą małą tradycję! I nie możemy się doczekać, jakie wyzwania staną przed nami za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego Dnia Integracji.

 

05.09.2019 | Rozpoczęcie roku szkolnego 

W poniedziałek uczniowie i nauczyciele rześkim krokiem wmaszerowali w nowy rok szkolny. Uroczysty apel na dziedzińcu szkolnym rozpoczął się słowem od Prezesa Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka”, pana Tomasza Maleszki, a po nim zabrała głos dyrektor Szkoły, Barbara Bartnik. Szczególnie ciepło powitaliśmy uczniów klasy pierwszej oraz nowo utworzonej zerówki. Zapraszamy do przeczytania dłuższego opisu oraz obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć.

 

 

30.08.2019 | Spotkanie organizacyjne Szkoły Muzycznej

Szkoła Muzyczna Arka zaprasza na spotkanie organizacyjne z nauczycielami instrumentów i Studia Piosenki, które odbędzie się w środę, 4 września o godzinie 16:30 w sali nr 23. Serdecznie zapraszamy!

 

 

21.08.2019 | Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej „ARKA” odbędzie się
w poniedziałek 2 września o godzinie 9:00 na dziedzińcu szkolnym. Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich klas (również z Edukacji Domowej), w szczególności nowej klasy tzw. „zerówki”, wraz z Rodzicami.

Po uroczystości uczniowie poszczególnych klas udadzą się na spotkanie organizacyjne z wychowawcami do swoich sal.

 

21.08.2019 | Rekrutacja

Drodzy Rodzice!

Na rok szkolny 2019/2020 mamy jeszcze wolne miejsca w poszczególnych klasach. Jeżeli są Państwo zainteresowani, zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:
71 787 97 50 | sekretariat@arka.fonet.pl

 

21.08.2019 | Harmonogram egzaminów poprawkowych

Egzaminy poprawkowe odbędą się:
– w poniedziałek 26.08.2019 o godz. 10.00 z matematyki
– we wtorek 27.08.2019 o godz. 10.00 z chemii i informatyki

Życzymy powodzenia!

 

21.08.2019 | Organizacja obiadów dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020

W kolejnym roku szkolnym obiady dla uczniów będą przygotowywane i dowożone do szkoły tak samo jak w roku ubiegłym, przez firmę cateringową CSG. Firma cateringowa zobowiązana jest do wykonania usługi z należytą starannością, zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi oraz z uwzględnieniem zasad zdrowego i prawidłowego żywienia oraz zasad HACCAP.

Jadłospis na wrzesień 2019 – dieta zwykła

Zamówienie obiadów składają wszyscy rodzice bezpośrednio do firmy cateringowej CSG poprzez wypełnienie formularza zamówienia. Na formularzu dostępne są wszystkie informacje związane z płatnościami, terminami i dotyczące zgłaszania nieobecności dziecka w szkole.

Formularz zgłoszeniowy na rok szkolny 2019/2020 – Pobierz

Formularz zamówienia należy wypełnić, zeskanować i przesłać na e-mail: zosia@csg.com.pl bądź złożyć w wersji papierowej w recepcji szkoły.

Wydawanie obiadów będzie się odbywać na parterze szkoły w sali bufetowej. Każdego dnia w wyznaczonych godzinach wychowawcy klas będą wydawać posiłki dzieciom zgodnie z listą zamówień.

 

26.06.2019 | Praca administracji Szkoły w wakacje

Informujemy, że obecnie administracja szkoły jest czynna dla Państwa w godzinach od 10:00 do 14:00.
Sekretariat: nieczynny (do 19 lipca włącznie)
Recepcja: 10:00 – 14:00

 

6.06.2019 | Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019

W środę 19 czerwca 2019 r. na dziedzińcu szkolnym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. W pierwszej turze o godz. 9.00 w uroczystości wzięli udział uczniowie klas I-III. Dyrektor Szkoły Barbara Bartnik skierowała do najmłodszych uczniów Arki słowa pochwały i inspiracji, a do rodziców – podziękowania za zaangażowanie, pomoc i współpracę.  Następnie uczniowie klasy drugiej uświetnili uroczystość barwnym programem słowno-muzycznym, za który otrzymali gromkie brawa.

O godz. 10.00 na uroczystość zakończenia roku szkolnego przybyli uczniowie klas IV-VIII SP i III Gimnazjum. Modlitwę podziękowania i błogosławieństwa, podobnie jak w I turze, poprowadziła p. Iwona Borowska.  Pani Dyrektor na zakończenie swojej wypowiedzi skierowała do uczniów i absolwentów życzenia, aby – patrząc na świat – odkrywali piękno i potęgę Boga Stwórcy.

Następnie UCZNIOWIE, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i frekwencji oraz LAUREACI konkursów otrzymali nagrody.

Najwyższą średnią ocen w klasach IV-VII w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał uczeń klasy IV MICHAŁ MAGIERA (5,50).

Najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa IV, której wychowawcą jest p. Olga Knopińska, a najlepszą frekwencję miała klasa VII, której wychowawcą jest p. Joanna Rojecka.

Uczniowie, którzy na świadectwie ukończenia szkoły uzyskali najwyższe średnie, otrzymali dyplom i statuetki Primus Inter Pares. Wyróżnieni uczniowie to: ALICJA OSADNIK i NINA SCHUBERT z klasy VIII SP oraz MAJA TARCZYŃSKA z gimnazjum.

Następnie wręczone zostały nagrody absolwentom, którzy otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem.

W części artystycznej uczniowie klasy VII zaprezentowali świetny spektakl w konwencji kabaretu, parodiując nauczycieli.

Chwile wzruszeń towarzyszyły pięknym i niekonwencjonalnym podziękowaniom dla nauczycieli i pracowników szkoły, które przygotowali i przedstawili absolwenci.

Wszystkim gratulujemy! Życzymy zasłużonego wakacyjnego odpoczynku!

Fotogaleria z zakończenia roku szkolnego.