Znajdź nas na facebooku

rok szkolny 2022/2023

2022-2023| Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować”

Od września drugoklasiści będą kontynuować przygodę z Ogólnopolskim Programem „Uczymy Dzieci Programować”. Nauka kodowania jest w nim traktowana jako z góry zaplanowany proces, gdzie każde działanie wynika z poprzedniego i jest wstępem do kolejnego. Proponowane do wykonania aktywności to zabawy około programistyczne, które wplatane są do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści, czy posiadanych narzędzi dydaktycznych. Dzieci będą więc kodować nie tylko na zajęciach informatycznych, ale też na edukacji matematycznej, społecznej, językowej, artystycznej…zarówno w wersji online, jak i offline. Koordynatorem programu w naszej szkole jest Jolanta Liske.

2022-2023| Projekt Uniwersytetu Dzieci

W roku szkolnym 2022/2023 klasa druga będzie uczestniczyła w projekcie Uniwersytetu Dzieci pt. „Mali naukowcy. Ile chemii i fizyki jest wokół nas?”. Zadania realizowane w ramach projektu świetnie wpiszą się w kontynuację zeszłorocznego –  realizowanego w klasie pierwszej – interdyscyplinarnego podejścia do edukacji STEM.

W czasie zajęć dzieci będą miały okazję eksperymentować i samodzielnie wyciągać wnioski z obserwacji tego, co je otacza. Lekcje projektowe będą też doskonałą okazją do pracy kreatywnej i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Jolanta Liske.

2022-2023| Projekt edukacyjny „Z ekologią na Ty”

Projekt edukacyjny „Z ekologią na Ty” został opracowany w celu wzmocnienia edukacji ekologicznej w szkołach i rozwijania postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne. Polega na realizacji ekologicznych zadań opartych na wiedzy, doświadczeniu oraz kreatywności. Daje nauczycielom możliwość realizacji podstawy programowej poprzez kontakt z przyrodą oraz odkrywanie tajników zagadnień ekologicznych. Projekt składa się z pięciu modułów:

  1. Jestem Eko,
  2. Przyroda wokół nas,
  3. Rady na odpady,
  4. Eko zdrowie,
  5. Eko inspiracje.

Projekt trwa od 20 września 2021 r. do 31 maja 2022 r., a jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Joanna Markowska.