Znajdź nas na facebooku

Szczegółowe informacje

TRWA NABÓR DO KLAS 0–VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

Serdecznie witamy na stronie Chrześcijańskiej Szkoły Arka. Dziękujemy za zainteresowanie naszą placówką! Mieścimy się w cichym, zielonym zakątku Wrocławia, vis a vis Centrum Handlowego Borek (Krzyki). Nasi absolwenci rokrocznie zdają do najlepszych szkół we Wrocławiu. Po 25 latach działalności Arki tamtejsi nauczyciele przestali się dziwić, że mają tylu Arkowych absolwentów.

W bieżącym (2018) roku zajęliśmy np. drugie miejsce w województwie dolnośląskim z egzaminu gimnazjalnego z matematyki, a wynik z egzaminu z języka angielskiego wyniósł aż 96,6%! Jak to robimy?
Grono pedagogiczne Arki to nauczyciele z pasją, którzy nie tylko dbają o rozwój intelektualny uczniów, ale także zwracają uwagę na wychowanie i rozwój duchowy dzieci. W naszych relacjach i nauczaniu kierujemy się zasadami chrześcijańskimi, ale wiemy także, że czasami dziecku trzeba powiedzieć „NIE” z miłości i jasno wytyczyć mu granice.

Ze względu na ekumeniczny charakter szkoły (wśród naszych pracowników i uczniów są katolicy, ewangelicy czy protestanci z wolnych kościołów), dzieci uczą się szacunku do osób o innych  przekonaniach, poglądach i innej kulturze.
Jak wygląda życie w Arce? Gdy uczeń wchodzi rano do szkoły, z uśmiechem i wielkim metalowym dzwonkiem w ręku wita go Pani Zosia, nasza woźna. Przy wejściu na dzieci klas 1-3 czekają również wychowawczynie.

Lekcje odbywają się w kolorowych, przytulnych klasach, a w sezonie wiosenno-letnim także na dworze. W trakcie przerw dzieci chętnie biegają po nowowybudowanym boisku i podwórku. Szczególnie chłopcy cieszą się, gdy mogą nawet w krótkim czasie przerwy pokopać piłkę. Obiady serwowane są w formie cateringu przez firmę CSG, która codziennie przywozi nam świeże i ciepłe posiłki: dwa dania razem z pyszną surówką. Dla dzieci mających nietolerancje pokarmowe są także możliwe posiłki bez laktozy i bez glutenu.

W naszej szkole żadne dziecko nie jest anonimowe, gdyż klasy liczą od 8 do maksymalnie 18 osób. W tak małych grupach nawet trzykrotnie częściej nauczyciel może mieć bezpośrednią interakcję z każdym uczniem lub zadać mu pytanie. Pozwala to również na sprawne realizowanie materiału. Zdarzało się nawet, że niektóre klasy w ciągu roku przerabiały nie jeden, ale dwa podręczniki z języka angielskiego.

W porównaniu z ogólnopolską podstawą programową, uczniowie Arki mają tygodniowo więcej:

 • angielskiego (o 2 godziny lekcyjne),
 • matematyki (o 1 godzinę lekcyjną),
 • informatyki (o 1 godzinę lekcyjną),
 • polskiego w klasie IV (o 1 godzinę lekcyjną).

Dodatkowo nasi uczniowie co tydzień jeżdżą wynajętym autokarem na basen znajdujący się na wrocławskim Aquaparku, gdzie w ramach zajęć wychowania fizycznego uczą się pływać pod okiem doświadczonych instruktorów w kilku grupach zaawansowania.

Charakteryzujemy się również wyjątkowym podejściem do edukacji wczesnoszkolnej. Każda klasa w nauczaniu początkowym ma więcej o 4 godziny zajęć ze swoim wychowawcą, swoją oddzielną panią do świetlicy (przy bardzo małych klasach, do 10 uczniów, jest 1 nauczycielka na 2 klasy).

Dzięki tak małym zespołom klasowym jesteśmy w stanie bardziej pochylić się nad indywidualnymi potrzebami i zmaganiami ucznia. Istotny jest dla nas przede wszystkim rozwój dzieci, nawet wtedy, gdy uczeń boryka się z problemami lub ma różne dysfunkcje. Jesteśmy niezwykle dumni, gdy widzimy całą drogę i rozwój danego dziecka – od rozpoczęcia przygody w Arce aż do zakończenia tego etapu edukacji. Cieszymy się, widząc, jak z roku na rok każde dziecko rozkwita i zdobywa nowe umiejętności!

NOWOŚĆ! W roku szkolnym 2019/2020 uruchamiamy w naszej Szkole Oddział Przedszkolny, tzw. ZERÓWKĘ.

ZERÓWKA w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej „ARKA” to idealne miejsce do rozpoczęcia szkolnej przygody Państwa dzieci. Stawiamy na ich wszechstronny rozwój: intelektualny, emocjonalny, duchowy i fizyczny. Klasa jest mało liczna, co pozwala nauczycielom na indywidualne podejście do każdego dziecka. Ponadto w ramach naszej oferty dzieci codziennie uczą się języka angielskiego w formie zabawy, co bardzo szybko przynosi efekty. Dzieci na pewną polubią przebywanie na pokładzie ARKI!

Rekrutacja do wszystkich oddziałów odbywa się w cyklu całorocznym. Oznacza to, że wystarczy skontaktować się z nami i umówić na spotkanie, abyśmy mogli rozpocząć proces rekrutacyjny w dogodnym dla Państwa terminie. Po decyzji z Państwa i naszej strony oraz podpisaniu umowy dziecko może od razu rozpocząć edukację w szkole.

W naszej szkole są takie dzieci, które najchętniej by z niej nie wychodziły; które smucą się, że będą wakacje, bo wolą być w Arce. Ponieważ minęło już 25 lat od rozpoczęcia naszej działalności, możemy z radością obserwować, jak pierwsi absolwenci wracają do naszej szkoły w roli rodziców, przyprowadzając do Arki swoje dzieci. Czy może być lepsza rekomendacja?

Serdecznie zapraszamy do naszego grona!

Barbara Szarejko-Nestor
Prezes
Stowarzyszenia Edukacyjnego Chrześcijan „Arka”

 

Procedura przyjęć do naszej Szkoły

 • Krok 1

Kontakt drogą telefoniczną lub elektroniczną z sekretariatem szkoły, aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną.

 • Krok 2

Na rozmowę kwalifikacyjną prowadzoną przez Dyrektora Szkoły przychodzą rodzice wraz z dzieckiem. W spotkaniu tym mogą również brać udział  pedagog/psycholog szkolny i nauczyciel. Celem rozmowy jest ustalenie poziomu kompetencji społecznych, poznawczych i emocjonalnych dziecka. Podczas spotkania przedstawiamy wizję naszej szkoły, wartości, najważniejsze informacje, a także odpowiadamy na pytania rodziców. Szkoła stwarza możliwość udziału dziecka w zajęciach klasy.

 • Krok 3

Po wstępnej obopólnej akceptacji prosimy Państwa o złożenie wniosku zgłoszeniowego do sekretariatu.

 • Krok 4

Finalny krok stanowi decyzja Dyrektora Szkoły i w przypadku przyjęcia – podpisanie umowy i spełnienie przez rodziców wszystkich wymagań w niej zawartych.

Ważne dokumenty Szkoły , z którymi Rodzice powinni się zapoznać:

Przewiduje się zniżki w opłatach czesnego w uzasadnionych oraz wyjątkowych sytuacjach opisanych w Regulaminie funduszu stypendialnego.

 

INNE UWAGI:

 • Wszystkie dokumenty informujące o potrzebie szczególnych warunków nauczania (np. orzeczenie o dysleksji) oraz inne, istotne dla stworzenia bezpiecznych warunków dla dziecka (np. uczulenie czy choroby), muszą zostać dostarczone do Szkoły przed rozpoczęciem nauki.
 • Przy komplecie uczniów w danej klasie rodzice mogą wpisać dziecko na listę rezerwową.
 • W razie rezygnacji rodziców dziecka już przyjętego do Szkoły nie zwracamy wpisowego.