Znajdź nas na facebooku

Szczegółowe informacje

TRWA NABÓR DO KLAS 0–VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

Serdecznie witamy na stronie Chrześcijańskiej Szkoły Arka z Oddziałem Przedszkolnym (Zerówką). Dziękujemy za zainteresowanie naszą placówką! Mieścimy się w cichym, zielonym zakątku Wrocławia, vis a vis Centrum Handlowego Borek (Krzyki). Nasi absolwenci rokrocznie zdają do najlepszych szkół we Wrocławiu. Po 25 latach działalności Arki tamtejsi nauczyciele przestali się dziwić, że mają tylu Arkowych absolwentów.

W bieżącym (2018) roku zajęliśmy np. drugie miejsce w województwie dolnośląskim z egzaminu gimnazjalnego z matematyki, a wynik z egzaminu z języka angielskiego wyniósł aż 96,6%! Jak to robimy?
Grono pedagogiczne Arki to nauczyciele z pasją, którzy nie tylko dbają o rozwój intelektualny uczniów, ale także zwracają uwagę na wychowanie i rozwój duchowy dzieci. W naszych relacjach i nauczaniu kierujemy się zasadami chrześcijańskimi, ale wiemy także, że czasami dziecku trzeba powiedzieć „NIE” z miłości i jasno wytyczyć mu granice.

Ze względu na ekumeniczny charakter szkoły (wśród naszych pracowników i uczniów są katolicy, ewangelicy czy protestanci z wolnych kościołów), dzieci uczą się szacunku do osób o innych  przekonaniach, poglądach i innej kulturze.
Jak wygląda życie w Arce? Gdy uczeń wchodzi rano do szkoły, z uśmiechem i wielkim metalowym dzwonkiem w ręku wita go Pani Zosia, nasza woźna. Przy wejściu na dzieci klas 0-3 czekają również wychowawczynie.

Lekcje odbywają się w kolorowych, przytulnych klasach, a w sezonie wiosenno-letnim także na dworze. W trakcie przerw dzieci chętnie biegają po nowowybudowanym boisku i podwórku. Szczególnie chłopcy cieszą się, gdy mogą nawet w krótkim czasie przerwy pokopać piłkę. Obiady serwowane są w formie cateringu przez firmę CSG, która codziennie przywozi nam świeże i ciepłe posiłki: dwa dania razem z pyszną surówką. Dla dzieci mających nietolerancje pokarmowe są także możliwe posiłki bez laktozy i bez glutenu.

Przykładowy jadłospis: dieta zwykła | dieta bezmleczna

W naszej szkole żadne dziecko nie jest anonimowe, gdyż klasy liczą od 8 do maksymalnie 18 osób. W tak małych grupach nawet trzykrotnie częściej nauczyciel może mieć bezpośrednią interakcję z każdym uczniem lub zadać mu pytanie. Pozwala to również na sprawne realizowanie materiału. Zdarzało się nawet, że niektóre klasy w ciągu roku przerabiały nie jeden, ale dwa podręczniki z języka angielskiego.

W porównaniu z ogólnopolską podstawą programową, uczniowie Arki mają tygodniowo więcej:

 • angielskiego (o 2 godziny lekcyjne),
 • matematyki (o 1 godzinę lekcyjną),
 • informatyki (o 1 godzinę lekcyjną),
 • polskiego w klasie IV (o 1 godzinę lekcyjną).

Dodatkowo nasi uczniowie co tydzień jeżdżą wynajętym autokarem na basen znajdujący się na wrocławskim Aquaparku, gdzie w ramach zajęć wychowania fizycznego uczą się pływać pod okiem doświadczonych instruktorów w kilku grupach zaawansowania.

Charakteryzujemy się również wyjątkowym podejściem do edukacji wczesnoszkolnej. Każda klasa w nauczaniu początkowym ma więcej o 4 godziny zajęć ze swoim wychowawcą, swoją oddzielną panią do świetlicy (przy bardzo małych klasach, do 10 uczniów, jest 1 nauczycielka na 2 klasy).

Dzięki tak małym zespołom klasowym jesteśmy w stanie bardziej pochylić się nad indywidualnymi potrzebami i zmaganiami ucznia. Istotny jest dla nas przede wszystkim rozwój dzieci, nawet wtedy, gdy uczeń boryka się z problemami lub ma różne dysfunkcje. Jesteśmy niezwykle dumni, gdy widzimy całą drogę i rozwój danego dziecka – od rozpoczęcia przygody w Arce aż do zakończenia tego etapu edukacji. Cieszymy się, widząc, jak z roku na rok każde dziecko rozkwita i zdobywa nowe umiejętności!

Szczegóły dotyczące programu nauczania.

NOWOŚĆ! W roku szkolnym 2019/2020 uruchamiamy w naszej Szkole Oddział Przedszkolny, tzw. ZERÓWKĘ.

ZERÓWKA w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej „ARKA” to idealne miejsce do rozpoczęcia szkolnej przygody Państwa dzieci. Stawiamy na ich wszechstronny rozwój: intelektualny, emocjonalny, duchowy i fizyczny. Klasa jest mało liczna, co pozwala nauczycielom na indywidualne podejście do każdego dziecka. Ponadto w ramach naszej oferty dzieci codziennie uczą się języka angielskiego w formie zabawy, co bardzo szybko przynosi efekty. Dzieci na pewną polubią przebywanie na pokładzie ARKI!

Rekrutacja do wszystkich oddziałów odbywa się w cyklu całorocznym. Oznacza to, że wystarczy skontaktować się z nami i umówić na spotkanie, abyśmy mogli rozpocząć proces rekrutacyjny w dogodnym dla Państwa terminie. Po decyzji z Państwa i naszej strony oraz podpisaniu umowy dziecko może od razu rozpocząć edukację w szkole.

W naszej szkole są takie dzieci, które najchętniej by z niej nie wychodziły; które smucą się, że będą wakacje, bo wolą być w Arce. Ponieważ minęło już 25 lat od rozpoczęcia naszej działalności, możemy z radością obserwować, jak pierwsi absolwenci wracają do naszej szkoły w roli rodziców, przyprowadzając do Arki swoje dzieci. Czy może być lepsza rekomendacja?

Serdecznie zapraszamy do naszego grona!

Barbara Szarejko-Nestor
Stowarzyszenie Edukacyjne Chrześcijan „Arka”

 

Procedura przyjęć do naszej Szkoły

 • Krok 1

Kontakt drogą telefoniczną lub elektroniczną z sekretariatem szkoły, aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną.

 • Krok 2

Na rozmowę kwalifikacyjną prowadzoną przez Dyrektora Szkoły przychodzą rodzice wraz z dzieckiem. W spotkaniu tym mogą również brać udział  pedagog/psycholog szkolny i nauczyciel. Celem rozmowy jest ustalenie poziomu kompetencji społecznych, poznawczych i emocjonalnych dziecka. Podczas spotkania przedstawiamy wizję naszej szkoły, wartości, najważniejsze informacje, a także odpowiadamy na pytania rodziców. Szkoła stwarza możliwość udziału dziecka w zajęciach klasy.

 • Krok 3

Po wstępnej obopólnej akceptacji prosimy Państwa o złożenie wniosku zgłoszeniowego do sekretariatu.

 • Krok 4

Finalny krok stanowi decyzja Dyrektora Szkoły i w przypadku przyjęcia – podpisanie umowy i spełnienie przez rodziców wszystkich wymagań w niej zawartych.

-> Opłaty oraz ważne dokumenty Szkoły, z którymi Rodzice powinni się zapoznać.

Przewiduje się zniżki w opłatach czesnego w uzasadnionych oraz wyjątkowych sytuacjach opisanych w Regulaminie funduszu stypendialnego.

 

INNE UWAGI:

 • Wszystkie dokumenty informujące o potrzebie szczególnych warunków nauczania (np. orzeczenie o dysleksji) oraz inne, istotne dla stworzenia bezpiecznych warunków dla dziecka (np. uczulenie czy choroby), muszą zostać dostarczone do Szkoły przed rozpoczęciem nauki.
 • Przy komplecie uczniów w danej klasie rodzice mogą wpisać dziecko na listę rezerwową.
 • W razie rezygnacji rodziców dziecka już przyjętego do Szkoły nie zwracamy wpisowego.