Znajdź nas na facebooku

 1. EN Co oznacza, że nasza szkoła jest chrześcijańska?

  EN Naszym zadaniem jest wysoki standard uczenia oraz przygotowanie uczniów do życia zgodnie z nauką Jezusa. Pedagodzy Arki starają się traktować uczniów jako osoby, z których każda ma talent, a nadrzędnym celem jest uświadomienie dzieciom, że jako ludzie zostały stworzone na podobieństwo Boga i to czyni ich wartościowymi osobami.
  p. Dyrektor Zofia Lewandowska

 2. Co wliczone jest w koszt czesnego?

  W koszt czesnego wliczone są:

  • w klasach I – III szkoły podstawowej:
   • język angielski – 5 godzin tygodniowo – w tym od klasy II 1 godz. tyg. konwersacji najczęściej z native speakerem,
   • nauka pływania na basenie – 1 godzina tygodniowo,
   • zajęcia popołudniowe do godz. 17.00,
  • w klasach IV – VI szkoły podstawowej:
   • język angielski – 5 godzin tygodniowo, w tym 1 godz. tygodniowo konwersacji najczęściej z native speakerem,
   • język niemiecki – 2 godziny tygodniowo,
   • informatyka – 2 godziny tygodniowo,
   • basen lub inne zajęcia sportowe – 1 godzina tygodniowo,
   • zajęcia fakultatywne z języka polskiego i matematyki, języka angielskiego
   • opieka po zajęciach obowiązkowych do godziny 17:00
 3. Czy jest stołówka w szkole?

  W naszej szkole nie ma stołówki. Znajduje się bufet, w którym można w czasie przerw kupić kanapkę za świeżymi warzywami, batona, jogurt z musli, napój a nawet pierogi.

  Każda z klas ChSP po zakończonych zajęciach w określonych godzinach pod opieką nauczyciela udaje się na stołówkę przy VII LO (ul. Krucza 49).

 4. Gdzie dzieci ćwiczą na zajęciach wychowania fizycznego?

  Lekcje wf-u odbywają się:

  • dla klas I-III ChSP w szkolnej sali gimnastycznej i na boisku szkolnym.
  • dla klas IV-VI ChSP i Gimnazjum w wynajmowanej sali gimnastycznej z pełnym zapleczem sportowym – 3 minuty pieszo od szkoły (Centrum Rekreacji „Spartan”, ul. Hallera 81).

  W poniedziałki odbywają się zajęcia na basenie we Wrocławskim Parku Wodnym – Aquapark
  Uczniowie wszystkich klas są zawożeni do Aquaparku i przywożeni powrotem do szkoły specjalnie wynajętym autobusem. W zamian za lekcje pływania można wybrać zajęcia na siłowni lub aerobik.

  Zajęcia w siłowni odbywają się w naszej szkole.

  Lekcje aerobiku odbywają się w szkolnej sali gimnastycznej.

 5. Jak działa świetlica w szkole?

   

  Świetlica klas I- III ChSP

  Świetlica w naszej Szkole ma szczególną formę – każda klasa od pierwszej do trzeciej ma swojego wychowawcę popołudniowego a zajęcia odbywają się w salach tych klas
  Zajęcia popołudniowe rozpoczynają się bezpośrednio po lekcjach i trwają do godziny 17.00.

  Wychowawcami  zajęć popołudniowych dla klas I-III ChSP są pani Barbara Durka i pani Małgorzata Kazubska.

  Podczas pobytu w świetlicy dzieci korzystają z własnej sali lekcyjnej, sali gimnastycznej, sali plastyczno-muzycznej, boiska szkolnego oraz szkolnego placu zabaw. W każdej sali zainstalowany jest projektor i rzutnik, z którego korzystamy przy oglądaniu filmów i różnych prezentacji komputerowych. Każda sala ma ławki i krzesła dostosowane do wzrostu uczniów oraz miejsce z wykładziną. Mamy również magnetofony i zestawy klocków i gier planszowych.zakładki do książek

  Podczas pobytu w świetlicy dzieci mają możliwość zjedzenia obiadu w stołówce przy ulicy Jemiołowej w budynku LO nr 7. Idą tam pod opieką wychowawcy o określonej prze według rozkładu zajęć od wtorku do piątku. W poniedziałki dzieci nie chodzą na obiad, ponieważ  mają zajęcia na basenie.

  Kanapki zwierzaki - biedronka- autor Mateusz kl III (2)Nasza świetlica jest miejscem, gdzie dzieci mają zapewnioną opiekę i mogą w bezpiecznym i miłym otoczeniu odpocząć i aktywnie spędzić czas. Staramy się, żeby organizowane przez nas zajęcia wzbogacały wiadomości, rozwijały umiejętności i wychowywały. Nawiązujemy do tematyki związanej z najbliższym otoczeniem, do dni uroczystych i świątecznych.  Rozwijamy zainteresowania przyrodnicze, naukowe (przeprowadzamy eksperymenty), informatyczne, kulinarne (prowadzimy zajęcia pod nazwą „kuchnia pełna cudów”), artystyczne, teatralne, manualne (robótki ręczne), muzyczne i czytelnicze. Dzieci mają również czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Przyzwyczajamy do utrzymywania porządku i bycia coraz bardziej samodzielnym. Dbamy o to, żeby dzieci uczyły się przestrzegać przyjętych w szkole zasad zachowania. W naszej świetlicy funkcjonuje spójny system wychowawczy, który pozwala na gromadzenie zielonych „buziek”, przydatnych przy przeprowadzaniu klasowych aukcji rzeczy nowych i używanych.wulkan cz2

  Dobrą praktyką w  świetlicy jest rozwijanie wartości chrześcijańskich, czego wyrazem jest przygotowywanie  przedstawień teatralnych na Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych o tematyce chrześcijańskiej.

  Świetlica dla klas IV- VI ChSP

  Opieka świetlicowa obowiązuje od zakończenia zajęć lekcyjnych do godz. 17:00. W ramach świetlicy organizowane są warsztaty artystyczne – rozwijające zainteresowania i zamiłowania literackie, aktorskie i plastyczne.

  W ramach zajęć organizowane jest wyjście na obiad na  stołówkę przy ulicy Kruczej 49 w budynku LO nr VII na 8 lekcji (14:35- 15:20) od wtorku do piątku).

 6. Jak wygląda nauka religii katolickiej w naszej szkole?

  Istnieje możliwość uczęszczania na zięcia religii kościoła rzymsko-katolickiego.
  Zajęcia te są traktowane jako nieobowiązkowe za dodatkową opłatą (czyli nie są wliczone w czesne) .
  Po zakończeniu roku szkolnego uczeń otrzymuje świadectwo nauczania religii .

 7. Kto jest organem prowadzącym szkołę?

  Organem prowadzącym szkołę jest Stowarzyszenie Edukacyjne Chrześcijan “Arka”, w którego skład wchodzą przedstawiciele różnych kościołów chrześcijańskich. Działa ono od 1993 r i jego wizją jest to, aby poprzez różnego rodzaju działalności mieć wpływ na społeczeństwo. Stowarzyszenie Edukacyjne Chrześcijan “Arka” jako pierwsze w Polsce założyło Chrześcijańską Szkołę Podstawową.
  Statut SECh ARKA

 • This site uses cookies for statistical purposes, according to Privacy policy.
 • Close