Covid aktualności

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r.

Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września 2021 r.

Szczepienia organizowane przez szkoły dla uczniów w wieku 12-18 lat rozpoczną się we wrześniu i będą dobrowolne.
Od 6 do 10 września będą zbierane
 kwestionariusze medyczne od rodziców dzieci, które się do tego czasu nie zaszczepią. Na podstawie kwestionariuszy od 13 do 17 września odbędzie się tzw. tydzień szczepień, podczas którego wszyscy chętni uczniowie będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych. Podczas szczepienia, oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej, uczniom będą mogli towarzyszyć rodzice. Akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych. Więcej informacji dostępnych >tutaj<

Wszystkich rodziców dzieci w wieku 12–18 lat zapraszamy na spotkanie o charakterze informacyjno-edukacyjnym dotyczącym organizacji szczepień. Spotkanie odbędzie się 1 września 2021 w sali gimnastycznej o godzinie 9:45

Przypominamy o możliwości korzystania z pomocy i wsparcia specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 we Wrocławiu. Poradnia dostępna jest codziennie w godzinach pracy, oraz udziela pomocy w formie konsultacji i porad telefonicznych oraz mailowych. Wszelkie informacje dotyczące kontaktu z poradnią i specjalistami znajdują się na stroniwww.ppp4.wroc.pl

Już od poniedziałku, 31 maja br. wraca stacjonarna nauka w szkołach dla wszystkich uczniów i słuchaczy. Wyznaczone zostaną dni i godziny konsultacji dla uczniów i rodziców. Przez wiadomości w Librusie uczniowie i rodzice, którzy takich konsultacji potrzebują, poinformują o tym wybranego nauczyciela.  Nauczyciel wyznaczy czas konsultacji i utworzy odpowiednie spotkanie poprzez platformę Teams.

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało poradnik, w którym przedstawione są praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych. Z poradnika mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Pobierz Poradnik MEN w formacie PDF >> Kliknij tutaj
Rodzice uczniów klas I-III znajdą w poradniku MEN praktyczne wskazówki, jak planować i organizować czas z dzieckiem w domu, aby plan dnia uwzględniał edukację, aktywność ruchową, rozrywkę oraz relacje rodzinne. W publikacji znalazły się także porady dotyczące aktywizacji dziecka oraz podpowiedzi, jak w warunkach domowych zorganizować ciekawe eksperymenty, doświadczenia czy rodzinne projekty.
Dla nauczycieli publikacja zawiera przydatne materiały, które mogą być wykorzystywane w zdalnej edukacji, oraz odnośniki do konkretnych stron internetowych.

Netykieta obowiązująca podczas nauczania zdalnego w ChSP Arka >> Pobierz plik.

Porady dla rodziców do pracy z dziećmi w domu >> Pobierz plik.