Znajdź nas na facebooku

Aktualności

06.12.2021 |”Jak uczyć się koncentracji uwagi?” – lekcja w klasie 1

W ramach drugiej części projektu Uniwersytetu Dzieci uczniowie klasy 1 wzięli udział w lekcji pt. „Jak uczyć się koncentracji uwagi?”. Podczas zajęć zrealizowali trzy zadania, które miały na celu ćwiczenie koncentracji wzrokowej, słuchowej i dotykowej. Zastanawiali się także, czy pozytywne nastawienie ma coś wspólnego z koncentracją uwagi. Oprócz tego dyskutowali i podawali przykłady tego, jaki wpływ na koncentrację i wykonywanie różnego rodzaju zadań mają ich myśli, uczucia i wyobrażenia. 

06.12.2021 |Teatr w klasie 3

Teatr – pod tym hasłem upłynęły w zeszłym tygodniu zajęcia popołudniowe. Na ten czas uczniowie klasy III zamienili się w małych scenarzystów. Dzieci samodzielnie napisały autorskie sztuki teatralne, które następnie wystawiły na wyjątkowej scenie. Każdy uczeń sam wykonał swoją niepowtarzalną estradę oraz zaprojektował scenografie nawiązująca do stworzonego scenariusza. Uczniowie puści wodze fantazji i popisali się kreatywnością. Dzięki temu każde widowisko było wyjątkowe, a widzowie oglądali je z zaciekawieniem. Zdjęcia zza kulis zobaczyć można >tutaj<.

01.12.2021 |”Jak wspólnie zapracować na sukces” – lekcja w klasie 1

„Jak wspólnie zapracować na sukces” to temat  zrealizowanej na początku części projektu Uniwersytetu Dzieci w klasie pierwszej. Biorąc udział w tzw. lekcji na rozgrzewkę pierwszoklasiści zastanawiali się, czy praca samodzielna może przynieść takie same rezultaty jak zespołowa, jakie warunki sprzyjają dobrej współpracy oraz prowadzą do sukcesu. Uczniowie mieli możliwość pogłębić temat współpracy uczestnicząc w ruchowej zabawie drużynowej. Przy okazji zastanawiali się nad pozytywnymi aspektami współdziałania. Najwięcej emocji wzbudziło jednak budowanie w małych grupach tzw. jajkodromu oraz jego testowanie w praktyce. 

29.11.2021 |Dzień Pluszowego Misia

Z okazji piątkowego dnia Pluszowego Misia uczniowie zerówki wspólnymi siłami przygotowali piękny plakat.

29.11.2021 |Klasa VI poznaje pajęczaki

Nie ma lepszego sposobu na realizowanie podstawy programowej niż wyjście ze szkolnych ławek! Przekonali się o tym uczniowie klasy 6, którzy dzięki rewelacyjnej Pani przewodnik, poznali się oko w oko (a nawet nogą w rękę) z przedstawicielami pająków i skorpionów! Zdjęcia z emocjonującej wycieczki edukacyjnej zobaczyć można >tutaj<!

26.11.2021 |Szkolny Klub Wolontariatu

Klub Wolontariatu ARKA spotyka się raz w miesiącu, nie tylko aby współpracować na rzecz szkoły, ale również poznawać nowe rzeczy. Na ostatnim spotkaniu, młodzi ludzie uczyli się języka migowego, poznali alfabet i kilka podstawowych słów.

25.11.2021 |#Szkoładohymnu – podsumowanie akcji

W tegorocznej akcji #Szkoładohymnu wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu wszyscy razem! Arka otrzymała podziękowania oraz dyplom od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka za udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

25.11.2021 |Pomoc psychologiczna dla młodzieży – ostatni miesiąc projektu

Przypominamy, że do końca grudnia 2021 można skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów w ramach programu miejskiego „Program wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży zagrożonych kryzysem zdrowia psychicznego oraz ich rodziców/opiekunów”, realizowanego przez Centrum Neuropsychiatrii Neuromed. Na dzień dzisiejszy dostępne są konsultacje indywidualne w dniach: 9.12, 16.12, 23.12, 28.12, 30.12. 

W projekt zaangażowane są m.in. specjalistki z zakresu ochrony zdrowia psychicznego – Pani Małgorzata Kubów, Pani Weronika Dajdok oraz Pani Anna Licheńska.

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzież a także ich rodziców i opiekunów. Rejestracja telefoniczna pod numerem: 690 580 652

 

24.11.2021 |Trwa Alfik!

W sali komputerowej zrobiło się gorąco!! Mózgi pracują. Uczniowie klas 2-5 przystąpili do Ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny. W tym gronie jest ubiegłoroczny laureat Tomek Portalski z klasy III. Po nich konkurs napisze również 5-ciu uczniów z klasy I. Powodzenia! 

24.11.2021 |Arka Meeting – edycja listopadowa

Listopadowa Arka Meeting poświęcona była obchodom Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka oraz Światowemu Dniu Tolerancji i Życzliwości.
Spotkanie dla klas młodszych poprowadził Pan Karol – Misjonarz, który opowiedział o swojej przygodzie w Australii. Zobrazował przestrzeganie praw dziecka w różnych krajach. Razem mogliśmy także upiec ciasto, które było symbolem wspólnoty i tolerancji. Klasy 4-6 odwiedziła Pani Kamila, wolontariuszka i koordynatorka projektu Żywej Biblioteki. Nasz gość przedstawił projekt polegający na możliwości wypożyczenia tzw. „żywych książek“, czyli osób z grup postrzeganych stereotypowo, w celu rozmowy z nimi o ich życiu i zadawaniu pytań na dowolny temat. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

23.11.2021 |Konkurs recytatorski w klasach 4-6

Tematem konkursu recytatorskiego był patriotyzm, tradycja i miłość do ziemi ojczystej. Fragmentami z interpretacją, z którymi zmierzyli się młodzi miłośnicy literatury były opisy piękna przyrody i tradycji z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W konkursie wzięło udział dwóch uczestników:

 • Urszula Woźniak z klasy 4
 • Antoni Rackiewicz z klasy 5

Gratulujemy!

 

 

22.11.2021 | Zbiórka na rzecz potrzebujących psów z Gruzji

W dniach 15-19.11 Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu dzielnie obsługiwali kiermasz na rzecz potrzebujących psów z Gruzji. Co przerwę pilnie stawiali się na swoich dyżurach, a do obowiązków podchodzili profesjonalnie. Dziękujemy Naszym Wolontariuszom! Zdjęcia z akcji zobaczyć można >tutaj<.

21.11.2021 | BohaterON – włącz historię

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję historii Polski XX wieku. Organizatorami kampanii BohaterON są Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria. Arka włączyła się w akcję następująco:

 • Klasy 0-3
   • Uczniowie obejrzeli przedstawienie „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” przygotowanym przez Pracownię za Piecem.
   • Następnie uczniowie odbyli debatę na temat czym jest patriotyzm i jak ważna jest pamięć o historii.
   • Uczniowie klas 0-1 wykonali papierowe modele myszki – postaci występującej w przedstawieniu.
   • Uczniowie klas 2-3 zostali zachęceni do wykonania kartek i przesłania życzeń dla Powstańców Warszawskich.
 • Klasy 4-6
   • Uczniowie pracowali za słuchowiskiem „Mały”. Historii o nastoletnim Stasiu (listonoszu Harcerskiej Poczty Polowej) i jego koleżance łączniczce.
   • Uczniowie na podstawie wydarzeń ze słuchowiska umieszczali zdarzenia na osi czasu oraz dyskutowali o postawach swoich rówieśników z roku 1944.
   • Uczniowie pisali również listy do żyjących Powstańców Warszawskich.
 • Klasy 7-8
   • Uczniowie obejrzeli film „Powstanie Warszawskie” na kanale Co Za Historia A.Patera.
   • Uczniowie na podstawie filmu przygotowali infografiki dotyczące zagadnień związanych z Powstaniem Warszawskim:
     1.  Plan „Burza” i decyzja o wybuchu powstania.
     2. Godzina „W” i pierwsze dni powstania.
     3. Brak pomocy ze strony sojuszników.
     4. Życie codzienne i sprawa kobiet.
     5. Ofensywa niemiecka i kapitulacja powstania.
     6. Spór o powstanie warszawskie.
   • Następnie uczniowie prezentowali kolegom i koleżankom wiadomości.

21.11.2021 | Uniwersytet Dzieci – nowa edycja w Arce

W roku szkolnym 2021/2022 ChSP Arka ponownie będzie uczestniczyć w programie Uniwersytetu Dzieci, który został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Już w październiku Pani Jola przeprowadziła pierwsze zajęcia, z cyklu 8 spotkań, z projektu Czy wiesz, jak żyje jeż?

19.11.2021 | Wycieczka do GOjump

W dniu 19.11 zwycięzcy Dnia Języków Obcych, klasa IV i V, odebrali swoją nagrodę – wycieczkę do Parku Trampolin GOjump. Wycieczka dostarczyła mnóstwa radości, tym bardziej, że najbardziej wyczekiwana atrakcja – pontony – została uruchomiona! Zjazdom, wyskokom, kąpielom w piankach nie było końca 🙂 Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia >tutaj<.

17.11.2021 | Klasa 4 poznaje Gruzję

W tym tygodniu klasę 4 odwiedziła nasza tegoroczna wolontariuszka Natia z Gruzji. Natia przygotowała dla naszych Arkowiczów prezentację o swoim kraju. Uczniowie dowiedzieli się o Gruzji bardzo wiele ciekawych informacji, od liczby ludności po kulinaria czy taniec narodowy. Wszyscy z zaciekawieniem przysłuchiwali się opowiadaniu Natii, ponieważ po prezentacji był czas quizów z wiedzy o Gruzji. Zdjęcia z lekcji dostępne >tutaj<.

16.11.2021 | „Przewodnik po Wrocławiu” – projekt w klasie VII

W ubiegły wtorek uczniowie klasy VII uczestniczyli w projekcie językowym „Przewodnik po Wrocławiu”, który rozwijał umiejętności autoprezentacji, a także łączył elementy wiedzy historycznej oraz językowej. Każdy z uczniów przygotowywał w domu informacje na temat jednego z ważnych miejsc Wrocławia, a następnie stawał się przewodnikiem i prezentował przygotowane treści w jęz. angielskim przed konkretnym miejscem w centrum Wrocławia. Były to m.in. Kluskowa Brama, pomnik Jana Nepomucena, Most Tumski, Mostek Pokutnic, Ratusz Miejski czy Krasnale Wrocławskie. Uczniowie świetnie się spisali, byli dobrze przygotowani, a projekt okazał się bardzo dobrym pomysłem. Całość przygotowała i poprowadziła p. Danusia Tomczyńska, nauczycielka języka angielskiego. Zdjęcia z wydarzenia zobaczyć można >tutaj<.

15.11.2021 | Wyniki konkursu „Drzwi do niepodległości”

Z okazji Dnia Niepodległości odbył się konkurs „Drzwi do niepodległości”, który koordynowała klasa 8. Dzieci pięknie przyozdobiły drzwi swoich klas motywami patriotycznymi. Decyzją szacownego jury, zwycięzcą konkursu zostaje klasa 3!

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom. Zdjęcia prac zobaczyć można >tutaj<.

13.11.2021 | Szkoła do hymnu!

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu!”. W środę (ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości) o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Fotorelację z wydarzenia zobaczyć można >tutaj<.

12.11.2021 | „Jak rośliny pobierają wodę?” – eksperyment klasy 1

W ramach działań Klasowego Klubu STEM pierwszoklasiści realizowali temat „Jak rośliny pobierają wodę?”. Na początku zapoznali się z budową drzewa, a potem porównywali korzenie u różnych roślin. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego wykonali doświadczenie polegające na zabarwieniu wody bibułą i umieszczeniu w niej liści kapusty pekińskiej. Po kilku dniach obserwowali efekty i wykonali schematyczne rysunki przedstawiające przeprowadzony eksperyment. Jesteście ciekawi rezultatów? Zapraszamy do >galerii zdjęć<.

12.11.2021 | Wycieczka klas 1-3 do Srebrnej Góry

We wtorek 12 października uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Srebrnej Góry. Oprócz zwiedzania największej górskiej twierdzy w Europie podziwiali też jesienną panoramę Sudetów. Czas wolny wypełniony był zabawami integracyjnymi prowadzonymi przez plota naszej wycieczki – Pana Michała z Biura Turystycznego Geoda. Więcej zdjęć można zobaczyć >tutaj<.

 

10.11.2021 | Gra terenowa w ramach projektu „Drzwi do niepodległości”

W środę 10.11 w naszej szkole zakończyliśmy realizację projektu klasy 8 „Drzwi do niepodległości”. W jego ramach uczniowie przygotowali dla swoich młodszych kolegów grę terenową. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ( krzyżówka, puzzle, rebus, quiz) i sprawność (rzut do celu) . Szczególnie dużo radości sprawiła im lekcja tańca ludowego krakowiak. Mogli również powtórzyć sobie pozycję bezpieczną, ratująca życie. Zabawę uważamy za bardzo udaną. Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Zwycięzcami gry została klasa 6, której serdecznie gratulujemy! Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

10.11.2021 | ANTYMINA – profilaktyka uzależnień

Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina” – autorstwa Mirosława Kolczyka „Kolah”,
to wydarzenie w którym wczoraj wzięli udział uczniowie z klas 7-8. Duże wrażenie zrobił na uczniach występ rapera Emenzino, który przez muzykę opowiedział im swoją historię z używkami. Uczniowie oceniają spotkanie bardzo pozytywnie. Przykłady przytoczone przez prowadzącego oraz forma prezentacji, zadziałały na wyobraźnię uczniów co pomogło im w lepszym zrozumieniu problemu jakim
są uzależnienia. Bardzo dziękujemy fundacji „Służąc Życiu” za zorganizowanie pokazu w naszej szkole. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

 

10.11.2021 | Organizacja pracy szkoły 12 listopada 2021

Informujemy, że dnia 12 listopada 2021 (piątek) szkoła pracuje według planu.

09.11.2021 | Prognoza pogody w klasie 4

Sala klasy 4 podczas lekcji języka angielskiego zamieniła się w studio telewizyjne, a uczniowie stali się prezenterkami i prezenterami pogody. Nowe zwroty i słownictwo mieli możliwość przećwiczyć na podstawie mapy polski i oznaczeń pogody. Było zabawnie i twórczo, a co najważniejsze uczniowie posługiwali się językiem angielskim. Zdjęcia ze studia zobaczyć można >tutaj<.

 

09.11.2021 | Wycieczka do Dzielnicy Czterech Wyznań

Z okazji święta reformacji uczniowie Arki wzięli udział w wycieczce po wrocławskiej Dzielnicy Wzajemnego Szacunku. Spotkanie z przewodnikiem rozpoczęli przy rzeźbie Kryształowej Planety, potocznie zwanej Panienką. Następnie, korzystając z pięknej jesiennej pogody, spacerowali słuchając ciekawostek o historii Wrocławia i jego mieszkańcach. Podziwiali też architekturę i wnętrza świątyń należących do różnych wyznań. Zdjęcia z wycieczki zobaczyć można >tutaj<.

09.11.2021 | Rodzeństwo Szkudlarek w formie!

7 listopada w Sobótce podczas drugiej kolejki Super Ligi Judo, Klaudia i Kacper obronili pozycje medalowe z pierwszej kolejki! Klaudia w kategorii U14 w wadze do 40 kg wywalczyła srebro, natomiast Kacper w kategorii U10 w wadze 24 kg wywalczył złoto. Klaudia i Kacper Szkudlarek doskonalą swoje umiejętności w Klubie MaKo Judo. Gratulujemy!

 

09.11.2021 | Szkolne obchody Święta Niepodległości 

11 listopada jest dniem wolnym od pracy, dlatego w Arce już 10 listopada będziemy obchodzić nasze biało-czerwone Święto Niepodległości!
Tego dnia klasy 0-3 wezmą udział w konkursie Poezji Patriotycznej „Szkoła pełna polskiej poezji”, natomiast klasy 4-7 wezmą udział w grze terenowej zorganizowanej przez tegorocznych ósmoklasistów. 

08.11.2021 | Konkurs na koszulkę promującą tolerancję i życzliwość!

Kochani uczniowie przed nami Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „STWÓRZ KOSZULKĘ PROMUJĄCĄ TOLERANCJĘ I ŻYCZLIWOŚĆ!”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1-8, technika wykonania koszulki jest dowolna. Prace można składać do 17 listopada 2021 (środa) u Pani Weroniki Sypień-Radzińskiej (pedagog szkolny). Powodzenia!

05.11.2021 | Wyniki konkursu z okazji Święta Reformacji

Krzyżówka w rozmiarze XXXL i dwie prace w rozmiarze XL to plon konkursu z okazji Święta Reformacji. 
Autorami prac są:

 • T.Kasperiuk, E.Rynkiewicz oraz K.Szkudlarek (praca zbiorowa) z klasy VII
 • O.Kostuch (praca indywidualna) z klasy VII
 • A.Dłużeń (praca indywidualna) z klasy V

Twórcy megakrzyżówki otrzymają ponadto pozaregulaminowe upominki na najbliższym spotkaniu Arka Meeting. Opiekunami konkursu byli Pani Grażyna Zalewska-Kierwiak oraz Pan Jerzy Zakrzewski. Zwycięskie prace można obejrzeć >tutaj<.

Gratulujemy zwycięzcom!

04.11.2021 | zDolny Ślązak – wyniki

Uczniowie naszej szkoły przeszli do powiatowego etapu zDolnego Ślązaka.

 • Adam Rojecki z klasy 8 – przeszedł do kolejnego etapu z matematyki i j.angielskiego
 • Mateusz Galik z klasy 7 Edukacji Domowej – przeszedł do kolejnego etapu z matematyki i biologii

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu!

 

02.11.2021 | Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży – ważne zmiany

Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Nowy bezpłatny numer
, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne,
to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

29.10.2021 | Akcja #SzkołaPamięta

„Szkoła Pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym 
w szczególny sposób wspominamy zarówno bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – zarówno lokalnej jak i ogólnonarodowej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych związanych z historią danego regionu i społeczności. Arka już po raz trzeci bierze udział w akcji #SzkołaPamięta.

29.10.2021 | Akcja #SzkołaPamięta

„Ja wiem jakie myśli mam o was – mówi Pan. Myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją”. Cytat z Księgi Jeremiasza jest przewodnim punktem podczas tegorocznych spotkań Arka Meeting.

W tym miesiącu klasy 4-6 odwiedziła Pani Magdalena, która jest osobą niewidomą. Podczas spotkania opowiedziała uczniom swoją historię. W klasach 1-3 spotkanie poprowadził Pan Michał, nauczyciel muzyki w naszej szkole. Nie mogła nas ominąć nauka nowych piosenek, tańców i rozmów przy Biblii. Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

 

23.10.2021 | Nowy sezon – nowe medale.

W dniu 23 października w Jordanowie Śląskim odbyły się zawody Super Ligi Judo, w których uczestniczyło dwoje zawodników klubu MaKo – Klaudia i Kacper. Klaudia Szkudlarek w kategorii U14 w wadze do 40 kg wywalczyła srebro, natomiast Kacper Szkudlarek w kategorii U10 w wadze do 24 kg wywalczył złoto. Gratulujemy. W załączeniu kilka zdjęć >tutaj<

21.10.2021 | Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej .

21 października br. w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom. 

W uznaniu za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty Nagrodę Ministra Edukacji otrzymała Pani Grażyna Zalewska-Kierwiak, zaś Nagrodę Kuratora otrzymał Pan Jerzy Zakrzewski. 

Serdecznie gratulujemy naszym Nauczycielom!  Więcej zdjęć >tutaj<.

26.10.2021 | Warsztaty dla rodziców.

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna Nr 4 ul. Jemiołowa 59, zaprasza na WARSZTATY DLA RODZICÓW pt.: „JAK RADZIĆ SOBIE Z TRUDNYMI ZACHOWANIAMI U DZIECI?” 

Warsztaty adresowane są dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym, u których rodzice obserwują m.in. problemy emocjonalne, nasilone ataki złości, nieposłuszeństwo, trudności z wyrażaniem własnych uczuć i potrzeb, wycofywanie się, nadmierną lękliwość. Szczegółowe informacje   >tutaj<.

26.10.2021 | Religia katolicka w Arce.

Pierwsze zajęcia z religii katolickiej w naszej szkole odbędą się w najbliższy wtorek (26.10.2021). Lekcje przeprowadzane będą według podanego harmonogramu >tutaj<. Niestety nie ma możliwości zmiany podanych terminów zajęć. 

Uczniowie zerówki zgłoszeni na zajęcia z religii katolickiej zostaną dołączeni do
 Grupy 1.

31.10.2021 | Święto Reformacji

Święto Reformacji przypada w dniu wywieszenia w 1517 r. przez Marcina Lutra na drzwiach Kościoła Zamkowego w Wittenberdze słynnych 95 tez przeciwko odpustom. Wystąpienie to zapoczątkowało Reformację.

Z tej okazji uczniowie „Arki” w dniu 3 listopada 2021 roku wezmą udział w wycieczce
z przewodnikiem do Dzielnicy Czterech Wyznań we Wrocławiu.

Przed wycieczką chętni mogą wziąć udział w konkursie na krzyżówkę o Reformacji 

– ogłoszenie z regulaminem konkursu umieszczone jest w Librusie – po wycieczce natomiast czeka wszystkich niespodzianka!

14.10.2021 | Pasowanie na Pierwszoklasistę.

14 października uczniowie Arkowej klasy I zostali oficjalnie pasowani przez panią dyrektor Iwonę Borowską na Pierwszoklasistów. Klasa pierwsza wraz z Wychowawcami przygotowała program artystyczny. W uroczystość zaangażowani byli również nasi Wolontariusze. Zanim dzieci zostały przyjęte do grona uczniów „Arki”, musieli przejść pewnego rodzaju test. Oczywiście, nasi uczniowie zdali test celująco! Przy uroczystym pasowaniu dzieci otrzymały dyplom i medal wraz z gratulacjami oraz słodkim upominkiem.

Gratulujemy uczniom pięknych występów i dziękujemy rodzicom za liczne przybycie!

Program pasowania przygotowali wychowawcy:
Jolanta Liske i Aleksandra Polańska

Dziękujemy naszym Wolontariuszom za zaangażowanie w tę uroczystość.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć >tutaj<.

14.10.2021 | Pasowanie na Arkowicza w Zerówce.

14 października odbyło się ważne wydarzenie dla Arkowej Zerówki – pasowanie na Arkowicza! Nasi najmłodsi podopieczni przedstawili wierszyki i zaśpiewali przygotowane wcześniej piosenki. W nagrodę, poza pasowaniem wielkim piórem, dostali również upominki przygotowane przez wychowawczynie (rogi obfitości) oraz dyplomy z naszej szkoły.

Pasowanie z zaangażowaniem obserwowali rodzice naszych kochanych uczniów. Cała ceremonia przebiegła radośnie, a uczniowie – choć baaardzo przejęci – również wyglądali na szczęśliwych.

Program pasowania przygotowali wychowawcy:
Joanna Golunkiewicz i Karolina Tymciów.

Dziękujemy naszym Wolontariuszom za zaangażowanie w tę uroczystość.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć >tutaj<.

14.10.2021|Zielnik klasy 4

Uczniowie klasy 4 na lekcji przyrody zaprezentowali własnoręcznie wykonane zielniki. Prace były niesamowicie kreatywne, wykonane z wielką starannością i bogate w różnorodne rośliny. Zdjęcia zielników można zobaczyć >tutaj<.

14.10.2021|Jesienne warsztaty samorozwoju dla młodzieży

Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED we Wrocławiu organizuje bezpłatny cykl spotkań dla rodziców i dzieci zagrożonych kryzysem zdrowia psychicznego. Tematyka będzie obejmować różnorakie reakcje na trudne sytuacje życiowe (w tym zaburzenia adaptacyjne) oraz problematykę uzależnień wśród młodych ludzi. Forma spotkań będzie dopasowana do uczestników i zakłada cykliczne spotkania w grupach oraz indywidualne konsultacje dla rodziców i dzieci.
Podejmowane działania będą miały charakter psychoedukacyjny. Adresatami są dzieci oraz ich rodzice/opiekunowie mieszkający we Wrocławiu. Prowadzącymi są lekarze w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży, psycholodzy mający doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz inni terapeuci. Oferta skierowana jest również dla osób, które korzystają obecnie ze świadczeń w ramach NFZ.
Projekt został sfinansowany ze środków publicznych w ramach realizacji zadania publicznego pn. Program wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży zagrożonych kryzysem zdrowia psychicznego oraz ich rodziców/opiekunów.
Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja wyłącznie telefoniczna pod numerem: 690 580 652
 

01.10.2021|Wyjazd klas 7-8 do Barda

Dnia 1 października klasy 7-8 wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Barda Śląskiego. Uczniowie zaczęli od spaceru po Górach Bardzkich i zwiedzania napotkanych tam obiektów. Na swojej trasie spotkali m.in. Źródło Maryi w Bardzie, Kaplicę Górską Matki Boskiej Płaczącej oraz punkt widokowy z białym krzyżem. Wycieczka zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu >tutaj<.

29.09.2021|Dzień języków obcych

W dniu 29.09.2021 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, coroczne wydarzenie dla klas IV-VIII. Tegorocznym hasłem przewodnim były najmniejsze kraje świata, czyli: Andora, Monako, Malta, San Marino i Watykan. Klasy przygotowywały dekoracje sal i plakaty informacyjne na temat wybranego kraju, a następnie przedstawiały przygotowane przez siebie inscenizacje w języku angielskim oraz piosenki przed większym gronem odbiorców oraz jury składającym się z Pani Dyrektor oraz anglistek. Klasy IV i V zdobyły taką samą ilość punktów we wszystkich kategoriach, dlatego każda z nich zdobyła 1. miejsce. Spośród klas VI-VIII pierwsze miejsce zajęła klasa VI ze scenką o Watykanie. Wszyscy uczestnicy bardzo się zaangażowali, wykazali się inicjatywą, twórczością oraz dobrą znajomością języka angielskiego. To było piękne święto dla całej szkoły. Koordynatorem projektu była pani Ewelina Gajewska. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok! Zdjęcia z wydarzenia zobaczyć można >tutaj<.

29.09.2021|Zmiana firmy cateringowej!

Z dniem 5 października (wtorek) nasza Szkoła rozpoczyna współpracę z nową firmą cateringową – Weranda Smaków. Dyrekcja placówki wraz z firmą podjęły decyzję o wprowadzeniu elektronicznego systemu do zamawiania posiłków i zarządzania usługami cateringu o nazwie STARTEDU. W celu rozpoczęcia zamawiania posiłków należy zarejestrować się w tym systemie za pomocą poniższego linku:

Zachęcamy do zapoznania się z broszurami informacyjnymi na temat rejestracji:

Więcej informacji w sprawie cateringu znajdziesz >tutaj<.

24.09.2021|Konferencja ACSI dla klasy 8

W dniach 22-24 września 2021 r. uczniowie z klasy 8 wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji SLC 2021 dla uczniów szkół chrześcijańskich organizowaną przez towarzystwo ACSI Europe. Tegoroczna edycja odbyła się w formule online. W konferencji uczestniczyli uczniowie w wieku 13-18 lat z 24 szkół z różnych krajów. Nasi uczniowie przez trzy dni przebywali poza terenem szkoły, w wynajętej sali, aby tam słuchać wykładów, brać udział w dyskusjach online z uczniami z innych krajów, a także rozmawiać na tematy, które były przekazywane. Całość konferencji odbywała się w języku angielskim, więc uczniowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności językowe. W ramach programu przygotowali również grę terenową dla młodszych klas, o której opowiedzieli na forum przed innymi uczestnikami. Był to cenny czas budowania relacji, pogłębiania wiedzy biblijnej, a także rozwijania komunikacji w języku angielskim. Koordynatorem projektu była pani Danusia Tomczyńska – nauczyciel języka angielskiego i godziny biblijnej. Zdjęcia z wydarzenia zobaczyć można zobaczyć >tutaj<.

21.09.2021|Zajęcia pokazowe – Szkoła Szermierki Aramis

W poniedziałek 27 września br. w Arce odbędą się zajęcia pokazowe z szermierki dla uczniów
klas 0-3. Klasy zostały podzielone na dwie grupy:

 • Klasy 0 i 1 – 13:30-14:00
 • Klasy 2 i 3 – 14:00-14:45

 Zapraszamy!

20.09.2021|Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

17 września 2021 roku odbyły się w naszej Szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W demokratycznych wyborach udział wzięli uczniowie klas V-VIII ChSP. Nowym przewodniczącym szkoły został Mikołaj Radomski z klasy VIII.

Zastępcą – Julia Molga z klasy VIII, Sekretarzem – Igor Stachniewicz z klasy VII.

Gratulujemy!

17.09.2021|Informacja Kuratorium Oświaty we Wrocławiu o ogólnopolskiej infolinii dla dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, Ministerstwo Edukacji i Nauki, mając na uwadze kontynuację pomocy dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnienie im adekwatnego wsparcia psychologicznego, uruchomiło od 6 września  całodobową, bezpłatną, ogólnopolską infolinię dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. 

Aby skorzystać z pomocy, wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość. 

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego: pomagamy@1815.pl

15.09.2021|Dzień kropki

Dzień kropki – to niezwykłe święto, które może pomóc nam odkryć swoją pasję i zainteresowania. Mała kropka jest symbolem początku i tylko od nas zależy, czy stanie się czymś więcej niż małą plamką. Wiara we własne siły, to jedna z ważniejszych umiejętności, jakie powinniśmy posiąść. Zachęcamy tego dnia do czynnego udziału w zabawach przygotowanych dla poszczególnych klas, a także do rozwiązywania zadań umieszczonych na szkolnych korytarzach. Skąd wziął się ten dzień? Obejrzyjcie tutaj.

 

06.09.2021|Godziny pracy biblioteki

Biblioteka jest otwarta codziennie na długiej przerwie (10:35-10:55) oraz:

 • w PONIEDZIAŁEK 10:35-11:50
 • w ŚRODĘ 12:35-13:356
 • w CZWARTEK 9:50-10:55
 • w PIĄTEK 11:40-12:35

03.09.2021|Dzień integracji

Dzień Integracji to już tradycyjne wydarzenie w naszej szkole.
W związku z tym lekcje wyglądały nieco inaczej. Wychowawcy zaplanowali dłuższe spotkania z dziećmi, wycieczki i zabawy na boisku. W piątek odbyły się prezentacje klas w różnych stylach. Brawa za ich odwagę i kreatywność! Zdjęcia z wydarzenia dostępne >tutaj<.

03.09.2021|Pierwsze zebranie z wychowawcami w roku szkolnym 2021/2022

Zapraszamy na pierwsze zebrania z Wychowawcami w dniu 8.09. (środa) o godzinie 17.00.
 W tym dniu (o godzinie 18.00 na sali gimnastycznej) odbędzie się także spotkanie Walne Rady Edukacyjnej SECH ARKA, na które serdecznie zapraszamy. 

03.09.2021|Bezpieczna droga do szkoły

Nasza nauczycielka Dominika Dipel- Piaskowska 2 września wzięła udział w konferencji „Bezpieczna droga do szkoły”. Pani Dominika podzieliła się zdobytą wiedzą z nauczycielami naszej szkoły. W najbliższych dniach wychowawcy przekażą informacje, wskazówki i zalecenia naszym uczniom.

02.09.2021|Plan lekcji

Aktualny plan lekcji na rok szkolny 2021/2022 do pobrania >tutaj<.

01.09.2021|Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

W środę 1 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Wszystkich zgromadzonych powitała nowa dyrektor szkoły – Iwona Borowska. Następnie uczniowie i rodzice pod przewodnictwem wychowawców udali się do swoich klas. Po uroczystości odbyło się spotkanie informacyjne z rodzicami dotyczące szczepień dzieci od 12 roku życia. Zdjęcia dostępne są >tutaj<.

 

01.09.2021|Catering

W tym roku szkolnym usługi cateringowe dla Arki pełnić będzie firma Małgorzata Markowska SMACZNY OBIAD. Pierwsza dostawa obiadów będzie 6 września 2021 (poniedziałek). 

Prosimy o wypełnienie formularza zapisowego i przesłanie go na adres mailowy smaczny.obiad@o2.pl lub zgłoszenie przesłać SMSem na nr tel. 790 265 415. Formularz można pobrać w recepcji oraz sekretariacie.

23.08.2021|Zmiana godzin pracy szkoły

Informujemy, że wyjątkowo dnia 24 sierpnia (wtorek) szkoła pracuje w godzinach 8:00-12:00.

23.08.2021|Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, które odbędzie się na terenie zewnętrznym budynku Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „ARKA” w środę 1 września 2021 r. w dwóch turach:

 1. godz. 9.00 – uczniowie „Zerówki” oraz uczniowie klas I-III wraz z jednym Rodzicem
 2. godz. 10.00 – uczniowie klas IV-VIII bez obecności Rodziców
Uwaga!
 • Przypominamy o obowiązującym stroju galowym.
 • W razie deszczu zapraszamy uczniów bezpośrednio do sal lekcyjnych.
 • Osoby przebywające na terenie szkoły zobowiązane są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem COVID-19.

23.08.2021|Akcja informacyjna dotycząca szczepień młodzieży od 12 roku życia

Wszystkich rodziców dzieci w wieku 12–18 lat zapraszamy na spotkanie o charakterze informacyjno-edukacyjnym dotyczącym organizacji szczepień. Spotkanie odbędzie się 1 września 2021 w sali gimnastycznej o godzinie 9:45.

 Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. rekomendacji dla rodziców, organizacji szczepień po wakacjach oraz list Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów i  rodziców.

 

 

 

23.08.2021|Tydzień szczepień we wrześniu

Szczepienia organizowane przez szkoły dla uczniów w wieku 12-18 lat rozpoczną się we wrześniu i będą dobrowolne.
Od 6 do 10 września będą zbierane
kwestionariusze medyczne od rodziców dzieci, które się do tego czasu nie zaszczepią. Na podstawie kwestionariuszy od 13 do 17 września odbędzie się tzw. tydzień szczepień, podczas którego wszyscy chętni uczniowie będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych. Podczas szczepienia, oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej, uczniom będą mogli towarzyszyć rodzice. Akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych. Więcej informacji dostępnych >tutaj<

Wszystkich rodziców dzieci w wieku 12–18 lat zapraszamy na spotkanie o charakterze informacyjno-edukacyjnym dotyczącym organizacji szczepień. Spotkanie odbędzie się 1 września 2021 w sali gimnastycznej o godzinie 9:45

 

03.08.2021|Wytyczne MEiN, MZ i GIS obowiązujące od 1 września 2021

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r.

Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym. Więcej informacji na temat procedur bezpieczeństwa w czasie pandemii dostępnych >tutaj<.

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września 2021 r.

23.07.2021|Program „Dobry start”

Informujemy, że rodzice/opiekunowi prawni uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą ubiegać się o dofinansowanie w/w 300 zł na wyprawkę szkolną dziecka. Wniosek należy złożyć elektronicznie za pomocą swojego profilu na portalu PUE ZUS. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. Szczegóły wsparcia finansowego dostępne >tutaj<.